Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

1

П Р О Т О К О Л  № 1

засідання  комісії  з  питань  ТЕБ  і  НС  м. Миколаєва

 

“19” лютого 2019 року                                                                       м. Миколаїв

 

ГОЛОВУВАВ: перший заступник голови комісії, перший заступник міського голови — Криленко В.І.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

ЗАПРОШЕНІ: за окремим списком.

 

ПОРЯДОК   ДЕННИЙ

 

І. Підведення підсумків роботи органів управління та сил цивільного захисту м. Миколаєва за 2018 рік.

Доповідач: начальник управління з питань НС та ЦЗН ММР – Герасіменя О.А.

 

Реалізація державної політики у сфері  цивільного захисту в м.Миколаєві протягом 2018 року здійснювалась відповідно розпорядження міського голови від 21.02.2018 № 29р “Про планування та реалізацію основних завдань і заходів цивільного захисту м.Миколаєва на 2018 рік”.

З метою забезпечення гарантованого рівня захисту населення, запобіганню виникненню НС в місті працює міська цільова соціальна програма забезпечення цивільного захисту м.Миколаєва на 2017-2019 роки. Бюджетним призначенням на 2018 рік виділено 13 млн. 180 тис. грн. Використано 12 млн. 664 тис. грн.  Відсоток освоєння бюджетних коштів — 96,1%

На кошти, передбачені у програмних заходах, поновлено міський матеріальний резерв, поліпшено стан системи оповіщення міста, виконано першочергові заходи з аварійно-рятувального обслуговування, придбано спеціальну техніку, засоби індивідуального захисту органів дихання та проведено ремонт захисних споруд ЦЗ.

Матеріальний резерв міста, призначений для запобігання, ліквідації НС, створений на суму 3 млн. 235 тис.грн., з початку року використано на суму 991 тис. грн.

Резервний фонд бюджету м.Миколаєва на 2019 рік складає 15 млн. грн.

Протягом 2018 року проведено 20 засідань комісії з питань ТЕБ і НС м.Миколаєва, на яких розглянуто 53 питання, схвалено 7 планів заходів. По всім питанням прийнято відповідні рішення. За зверненням Комісії прийнято 12 рішень виконкому щодо виділення матеріалів з матеріального резерву міста Миколаєва та 2 рішення щодо виділення коштів з резервного фонду бюджету міста Миколаєва.

Продовжується побудова міської системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій  керівного складу і населення міста “Пріоритет”. Загальна вартість робіт з реконструкції місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій у м.Миколаєві протягом 2017-2019 років складає 1 млн. 570 тис. грн., в тому числі у 2018 році 540 тис.  грн.

Проведено роботу з технічної інвентаризації 169 захисних споруд, що складає 76% (комунальної власності на 99%).

В 2018 р. проведено ремонт ЗС ЦЗ на суму 939 тис. грн.

З метою поліпшення безпеки громадян міста, покращення матеріально-технічного оснащення складу міської протипожежної спеціалізованої служби цивільного захисту Миколаївською міською радою придбано спеціальне обладнання для проведення аварійно-рятувальних робіт на загальну суму 2 млн. 500 тис. грн. (дихальні апарати на стисненому повітрі, маски панорамні із спеціальним з’єднанням, комплект № 1 для підключення постраждалого до дихального апарату).

Для забезпечення засобами радіаційного і хімічного захисту працівників органів місцевого самоврядування та непрацюючого населення, яке проживає в прогнозованій зоні хімічного забруднення, придбано: протигази ГП-7 в кількості 110 од.; респіратори РУ-60м з коробкою В1Р1 в кількості 79 од.

Відповідно до плану основних заходів цивільного захисту у Миколаївській області на 2018р., затвердженого розпорядженням голови Миколаївської ОДА від 11.02.2018 № 23-р у період з 19 по 23 березня 2018 р.  комісією ГУ ДСНС України у Миколаївській області здійснено контрольну перевірку та оцінку діяльності органів управління, сил ЦЗ м.Миколаєва щодо виконання вимог та інших нормативно-правових актів з питань техногенної, пожежної безпеки та цивільного захисту. Загальна оцінка – “обмежено відповідає вимогам”.

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 28.11.2018       № 908-р “Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту в режимі функціювання в умовах особливого періоду” 19 грудня поточного року комісією ДСНС України перевірено стан готовності  Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області до дій за призначенням в умовах особливого періоду.   Заходи виконані в повному обсязі.

Організовано навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких  пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань ЦЗ в мережі підрозділів навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Миколаївської області. Пройшли навчання 1066 осіб.

Відповідно до Постанови КМУ від 26.06.2013 № 443 проведено 320 спеціальних об’єктових навчань (тренувань) з питань ЦЗ.

Відповідно розпорядження КМУ від 27.02.2017 р. № 981-р “Про затвердження плану основних заходів ЦЗ на 2018 р.”, у період з 21 по 23 березня 2018 року на базі м.Миколаєва проведено  багатоступеневе командно-штабне навчання за темою: “Дії органів управління та сил ЦЗ Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області з ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру”.

В період з 04 по 05 грудня 2018 року органи управління, сили ЦЗ Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ прийняли участь в штабному тренуванні стосовно функціонування ТП ЄДС ЦЗ Миколаївської області  у різних режимах функціонування. Висновок: органи управління, сили ЦЗ Миколаївської ланки ТП ЄДС ЦЗ Миколаївської області “обмежено готові” до дій в умовах мирного часу та особливого періоду.

У  2018 році зареєстровано 2 надзвичайні ситуації (далі — НС):

Місцевого рівня – 1:

          Внаслідок газової корозії сталося раптове руйнування залізобетонного  каналізаційного колектору d – 1400 мм по вул. Лєскова, ріг вул. Даля, в результаті чого стався викид стічних вод та забруднення території, дворів житлових будинків за адресами: вул. Даля, 43, 60, 62,64, вул. Лєскова, 5,13, обмежено водопостачання 38800 особам, тимчасово припинено водопостачання 120 особам. Для ліквідації аварії з резервного фонду бюджету міста виділено 8 млн. 950 тис.грн.

          Об’єктового рівня – 1:

На МКП «Миколаївводоканал» сталася критична ситуація у зв’язку зі зниженням обсягів поставки рідкого хлору, яка могла призвести до виникнення надзвичайної ситуації. Ситуація ліквідована в найкоротші терміни.

10 взводом ДВГРЗ ДСНС України здійснюється аварійно-рятувальне обслуговування 14 потенційно небезпечних об’єктів (ПНО) комунальної форми власності та території міста. В 2018 році взводом здійснено 1810 виїздів, в т.ч.: на аварійно-рятувальні роботи — 27, на вилучення трупів — 43, на ліквідацію аварійних дерев — 416, на зняття бурульок та наледі — 4, для надання допомоги бригадам ШМД — 57, для обстеження провалів ґрунту — 38, для демонтажу/монтажу конструкцій — 24/2, для забезпечення масових заходів — 7, для забезпечення безпеки на воді —127, для проведення робіт з небезпечними хімічними речовинами — 31. Врятовано життя 10 осіб.

Обговоривши дане питання,

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

  1. Інформацію з даного питання прийняти до відома.

1.1. Головним завданням з підготовки цивільного захисту м. Миколаєва на 2019 рік вважати розроблення конкретних завдань та заходів щодо реалізації державної політики, спрямованої на забезпечення безпеки та захисту населення і територій, матеріальних і культурних цінностей та довкілля від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру у мирний час та в особливий період. Основні зусилля зосередити:

Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР:

– На продовженні будівництва міської системи централізованого оповіщення “Пріоритет”.

– На організації аварійно-рятувального обслуговування території міста.

Департаменту ЖКГ ММР:

– На відновленні систем пожежегасіння, димовидалення та пожежної сигналізації на будинках підвищеної поверховості комунальної форми власності згідно з нормативними документами.

 

ІІ. Про готовність органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та дощових паводків у 2019 році на території міста Миколаєва.

Доповідач: начальник управління з питань НС та ЦЗН ММР – Герасіменя О.А.

 

За інформацією Миколаївського обласного центру з гідрометеорології в басейнах річок області склалася наступна гідрологічна обстановка:

– сніговий покрив та промерзання грунту на території області і в місті відсутній;

– крижаний покрив на річках області та за її межами зберігається у вигляді залишкових заберегів 1-2 бали;

– спостерігаються опади в вигляді  дощу та мокрого снігу різної інтенсивності  0,4-12 мм;

– на р. Південний Буг у м. Миколаєві біля Варварівського мосту протягом  минулої доби рівні води коливались від 483 до 509 см та досягли відмітки 504 см. Температура води 2.0 С, льодові явища відсутні.

Враховуючи вищезазначене, а також прогноз погоди на лютий, весняне водопілля слід очікувати по всім елементам, нижчим та біля норми. Сумарний стік весняного водопілля буде визначатися підвищеною ґрунтовою та незначною талою складовими. У таких умовах важливу роль відіграватимуть можливі весняні опади.

На сьогодні, в місцях проходження мереж зливової каналізації, по місту наявні 2 зони можливого затоплення, а саме:

– на перехресті пр. Центральний та вул. Інженерна;

– на перехресті вул. Чкалова та вул. Інженерна.

На виконання “Плану заходів органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та дощових паводків у 2019 році на території міста Миколаєва” (протокол № 20 від 29.12.2018) відпрацьовано наступне :

Уточнено “План дій органів управління і сил ЦЗ з попередження та зниження наслідків повені та підтоплення населених пунктів  м. Миколаєва”.

Управлінням з питань НС та ЦЗН ММР:

– організовано щоденний моніторинг паводкової та льодової ситуації на річках міста та Бузькому лимані за довідками від Миколаївського обласного центру з гідрометеорології. Оброблена інформація доводиться до служб та виконавців;

– уточнено ”План евакуації населення м. Миколаєва” у разі виникнення НС природного характеру;

– уточнено наявність інженерної техніки на об’єктах міста та  військових частинах Миколаївського гарнізону, яка може бути залучена для ліквідації НС ;

– вирішено питання з ТОВ “Маркони” щодо залучення плавзасобів льодового класу, для проведення криголамних робіт на водній акваторії міста, у разі ускладнень під час льодоходу;

– відкориговано списки оповіщення (до автоматизованого комплексу системи оповіщення “ОЛЬХОН” підключені робочі, квартирні та мобільні телефони керівного складу міста, членів міських та районних комісій ТЕБ і НС, евакуаційних комісій);

– затверджено спільні інструкції з телерадіокомпаніями (філія ПАТ “НСТУ” “Миколаївська регіональна дирекція”, КП “ТРК МАРТ”, ТОВ ТРК “НІС-ТВ”, ТОВ ТРК “Сатурн”, ТК “ТАК-ТV”, ТОВ “МКТВ”) про порядок оповіщення населення міста про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій по каналах телебачення і радіомовлення.

На об’єктах господарчої діяльності міста налічується 119 автономних джерел енергоживлення із них 17 пересувних.

КП “Миколаївводоканал” перевірено роботу та приведено в готовність відкачувальну техніку:

– трактори  ЮМЗ – 6  з відкачувальним насосом  С-245 – 9шт;

– спец. автомашини КО- 2 шт;

– мулові насоси – 2 шт;

– пересувні відкачувальні насоси марки “Гном” -8 шт.

Керівниками об’єктів життєзабезпечення, що можуть зазнати негативного впливу природних явищ, розроблені та надані до управління з питань НС та ЦЗН ММР плани робіт із запобігання виникнення надзвичайних ситуації на підконтрольних системах.

Департаментом ЖКГ ММР контролюється проведення робіт на колекторно-дренажних мережах для здійснення водозниження та водовідведення на територіях, де існує загроза підтоплення, затоплення.

Для безаварійного пропуску повені та паводка, КП “ЕЛУ автодоріг” прочищено зливову каналізацію у зонах можливого затоплення:

– у районі шпиталю по вул. Курортна;

– вул. Троїцька, 220.

Замінено:

– 3 решітки по вул. Погранична, Садова, та біля магазину Апельсин;

– виконано роботи з очищення від сміття та бруду 102 решіток та колодязів (925 м2 ) зливової каналізації.

Жовтневе водосховище виведено з експлуатації в 2006 р. для проведення капітального ремонту і не представляє собою загрозу в паводковий період.

Для проведення невідкладних відбудовних робіт і заходів, спрямованих на запобігання, ліквідацію надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків створено міський матеріальний резерв, який містить будівельні, промислові вироби, та ПММ:

– бензин -19105л

– дизельне паливо  -14870 л.,

– газ – 3080 л.

Обговоривши дане питання,

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

 

  1. Продовжити виконання заходів “Плану дій органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та осінньо-зимових дощових паводків у 2019 році на території міста Миколаєва” та розпорядження голови облдержадміністрації від 16.02.2018 № 37-р “Про заходи щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені і паводків на території Миколаївської області ”.
  2. Адміністраціям районів ММР:

2.1 Відкоригувати карти-схеми зон можливого виникнення НС, пов’язаних з пропуском льодоходу і повені, та перелік об’єктів які потрапляють в зони підтоплення ґрунтовими водами.

2.2. При зверненні громадян, щодо появи води в приміщеннях або підвалах, проводити комісійне обстеження з укладанням актів, та в межах повноважень надавати першу допомогу з  ліквідації (попередження) лиха.

Термін: до 01.04.2019

 

  1. Адміністрації Корабельного району ММР взяти на контроль розчищення русла річки Витовта під автомобільним переїздом по вул. Фонтанна.

Термін: до 01.04.2019

 

  1. Департаменту ЖКГ ММР:

4.1 Забезпечити безперебійну роботу систем зливової каналізації, дренажних систем, для відведення талої та дощової води.

4.2. Взяти на контроль виконання заходів щодо підтримання понтонних мостів в технічно-справному стані.

Термін: до 01.04.2019

 

  1. 10 взводу ДВГРЗ ДСНС України забезпечити готовність до заходів з відкачування води.
  2. Керівникам підприємств вжити заходів щодо попередження підтоплення об’єктів життєзабезпечення міста.
  3. У разі виникнення загрози підтоплення інформацію надавати до управління з питань НС та ЦЗН ММР.

 

ІІІ. Про стан аварійно-рятувального обслуговування території та об’єктів міста.

Доповідачі: Начальник АРЗ СП ГУ ДСНС України у Миколаївській області –       Мокренко В.В., помічник командира ДВГРЗ ДСНС України –  Островський Ю.В.

 

Пожежно рятувальними підрозділами ГУ ДСНС України у Миколаївській області надаються послуги аварійно-рятувального обслуговування на договірній основі 61 суб’єкту господарювання. Аварійно-рятувальним загоном спеціального призначення ГУ ДСНС України у Миколаївській області надаються послуги аварійно-рятувального обслуговування на договірній основі 24 суб’єктам господарювання різної форми власності, 33 об’єкти  яких розташовані на території м. Миколаєва. Зокрема, ДП НВКГ “Зоря”-“Машпроект”, ПАТ «Судноплавна компанія «Укррічфлот» «Філія Миколаївський річковий порт», ПАТ «САН ІнБев Україна», МФ ДП «АМПУ» (адміністрація Миколаївського морського порту), ДП «АМПУ» Філія «Октябрськ» ДП «АМПУ»  (адміністрація спеціалізованого морського порту „Октябрьск”), ПзІІ «АМІК  Україна» тощо. В рамках виконання договірних зобов’язань  співробітниками АРЗ СП проводиться профілактична робота на об’єктах, з практичними відпрацюваннями, спільними навчаннями, тренуваннями. Крім того ведеться постійна робота по виявленню потенційно небезпечних об’єктів з метою укладання договорів та забезпеченню аварійно-рятувальним обслуговуванням з метою захисту населення при надзвичайних ситуаціях.

10 взводом ДВГРЗ ДСНС України обслуговується 1 територія  і 16 об’єктів  комунальних підприємств, а саме:

МКП „Миколаївводоканал” – 4 об’єкти;

Соціально-культурна сфера- 12 об’єктів.

Виконуючи умови договору між ДВГРЗ ДСНС України і управлінням з питань НС та ЦЗН  ММР за  2018 рік загоном здійснено 1810 виїздів, з них на профілактичні роботи 198, аварійно-рятувальні 27, технічні роботи 1459 виїздів. Врятовано 10 людей.

При проведенні профілактичної роботи на обслуговуємих об’єктах (198 виїздів) виявлено 996 порушень Правил безпеки. За результатами обстежень, керівництву об’єктів видано 206 рекомендацій, більшість яких своєчасно відпрацьовані.

Спільно з персоналом об’єктів відпрацьовані дії на 8 тактичних навчаннях та проведено 2 сумісних навчання. В ході перевірок постійно проводились інструктивно-методичні заняття з працюючим персоналом та відповідальними за роботу з питань цивільного захисту об’єктів.

          На обслуговуємих підприємствах не допущено виникнення техногенних надзвичайних подій та ситуацій.

Проблемне питання – низький рівень пожежної безпеки об’єктів соціально-культурної сфери.

Обговоривши дане питання,

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

 

  1. Адміністраціям районів ММР:

– розглянути на засіданнях комісій з питань ТЕБ і НС питання «Про аварійно-рятувальне обслуговування об’єктів району» із запрошенням керівників підприємств якими не виконуються вимоги діючого законодавства в частині аварійно-рятувального обслуговування (за поданням РВ ГУ ДСНС).

– інформацію про прийняті рішення та вжиті заходи щодо виконання зазначених рішень надати до комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва та ГУ ДСНС України у Миколаївській області.

Термін: до 04.03.2019

 

  1. Керівникам державних аварійно-рятувальних служб активізувати роботу щодо укладання угод на обслуговування потенційно небезпечних об’єктів відповідно до вимог постанови КМУ від 26.10.2016 № 763.

Термін: березень – квітень 2019 року.

 

  1. Рекомендувати ГУ ДСНС України у Миколаївській області направити до адміністрацій районів ММР перелік підприємств, установ та організацій, якими не виконуються вимоги діючого законодавства в частині аварійно-рятувального обслуговування.

Термін: до 01.03.2019

 

  1. Департаменту праці та соціального захисту населення ММР, управлінню охорони здоров’я ММР, управлінню освіти ММР, управлінню з питань культури та охорони культурної спадщини ММР, управлінню у справах фізичної культури і спорту ММР продовжити виконання заходів з протипожежної безпеки.

Термін: протягом 2019 року.

 

  1. 10 взводу ДВГРЗ ДСНС України надати до управління з питань НС та ЦЗН ММР інформацію щодо кількості виїздів для надання допомоги бригадам ШМД для евакуації хворих за період 2015-2018 рр.

Термін: до 01.03.2019

 

  1. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР підготувати звернення до обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, щодо створення бригади ШМД для евакуації хворих із житлових будинків.

Термін: до 10.03.2019

 

ІV. Інформація про виявлення вогнища африканської чуми на території міста.

Доповідач: начальник управління Держпродспоживслужби у м. Миколаєві – Бродовський В.А.

 

28.01.2019р. об 1100 до Миколаївської міської державної лікарні ветеринарної медицини надійшло телефонне повідомлення про виявлення трупа свині на відкритій території. У 1200 на місце загибелі прибули спеціалісти Миколаївського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, Миколаївської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби та Миколаївської міської державної лікарні ветеринарної медицини. При обстеженні виявлено труп хряка вагою близько 200 кг, віком приблизно 2,5 роки.

29.01.2019 проведено позачергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Миколаївській міській раді, на якій:

– затверджено план заходів щодо недопущення поширення та ліквідації АЧС;

– встановлено з 31.01.2019 карантин на інфікованій території;

– визначено «зону захисту» в радіусі 3 км від інфікованого об’єкту, у складі друга частина мкр. Велика Корениха, Мала Корениха Заводського району м.Миколаєва та частина с. Зарічне Миколаїького району;

– визначено «зону спостереження» (нагляду) радіусом 5 км від зовнішніх меж «зони захисту», в яку входять 8 селищ Миколаївського району.

Труп хряка спалений, місце спалення та прилеглу територію продезінфіковано, про що складений акт. КП “Миколаївкомунтранс” облаштовано 2 траншеї, довжиною біля 18 м  та здійснено обвалування місця спалення. Витрачено 120 л дизельного палива.

Спеціалістами Миколаївської міської державної лікарні ветеринарної медицини спільно з представниками адміністрації Заводського району проведено подвірні обходи в мкр. Велика Корениха та Мала Корениха.

Обстежено 1243 домогосподарства, в тому числі в мкр. Велика Корениха- 641 та Мала Корениха — 603. Під час обстеження виявлено 1 господарство в якому утримується 29 голів свиней.

Обговоривши дане питання,

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

 

  1. Інформацію з даного питання прийняти до відома.
  2. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР винести на розгляд виконкому ММР питання щодо виділення КП “Миколаївкомунтранс” паливо-мастильних матеріалів з матеріального резерву м. Миколаєва, для здійснення заходів щодо запобігання розповсюдження АЧС, з розрахунку:

 

Назва підприємства,

установи, організації

Дизельне пальне

(л)

КП “Миколаївкомунтранс” 120

Термін: до 01.03.2019

 

  1. Адміністрації Заводського району, управлінню Держпродспоживслужби у м. Миколаєві продовжити виконання заходів з попередження розповсюдження вірусу АЧС на інші території.

Термін: на період вжиття запобіжних заходів

 

 

 

Заступник голови комісії                                                             О.А. Герасімення