Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

1

П Р О Т О К О Л  № 1

засідання  комісії  з  питань  ТЕБ  і  НС  м. Миколаєва

 

“14” лютого 2020 року                                                                        м. Миколаїв

 

ГОЛОВУВАВ: голова комісії, міський голова — Сєнкевич О.Ф.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

ЗАПРОШЕНІ: за окремим списком.

ПОРЯДОК   ДЕННИЙ

І. Підведення підсумків роботи органів управління та сил цивільного захисту м. Миколаєва за 2019 рік.

Доповідач: начальник управління з питань НС та ЦЗН ММР – Герасіменя О.А.

 

Реалізація державної політики у сфері  цивільного захисту в м.Миколаєві протягом 2019 року здійснювалась відповідно завдань, визначених:

– розпорядженням голови Миколаївської облдержадміністрації від 05.02.2019 № 29-р “Про основні завдання цивільного захисту Миколаївської області на 2019 рік”;

– розпорядженням міського голови від 20.01.2019 №44р “Про планування та реалізацію основних завдань і заходів цивільного захисту м.Миколаєва на 2019 рік”.

До складу сил цивільного захисту Миколаївської міської ланки ТП ЄДС ЦЗ в Миколаївській області входять:

– 8 аварійно-рятувальних служб (7 державних, кількістю 370 осіб; 1 об’єктова, кількістю 9 осіб)

– 8 спеціалізованих служб цивільного захисту, загальною чисельністю 11554 осіб (служба захисту тварин і рослин; служба матеріального забезпечення, торгівлі та харчування; служба медичного забезпечення; служба оповіщення та зв’язку; служба охорони громадського порядку; протипожежна служба; служба транспорту та техзабезпечення; служба комунально-технічна інженерна та енергетики);

– міське територіальне формування цивільного захисту (7 організацій,   208 чол. особового складу, 25 од. автомобілів, 26 од. важкої та спеціальної техніки, 1 плавзасіб)

– 55 об’єктових формувань ЦЗ (2724 чол. особового складу, 249 од.техніки).

З метою забезпечення гарантованого рівня захисту населення, запобіганню виникненню НС в місті працювала міська цільова соціальна програма забезпечення цивільного захисту м.Миколаєва на 2017-2019 роки.

На кошти, передбачені у програмних заходах, поновлено міський матеріальний резерв, поліпшено стан системи оповіщення міста, виконувались першочергові заходи з аварійно-рятувального обслуговування, придбано засоби індивідуального захисту органів дихання та проведено ремонт захисних споруд ЦЗ, використано 10 млн. 864 тис. грн.  Відсоток освоєння бюджетних коштів — 99,77%

Матеріальний резерв міста, створено на суму 3 млн. 667 тис.грн., резервний фонд бюджету м.Миколаєва складає  15 млн. грн.

Протягом 2019 року проведено 11 засідань комісії з питань ТЕБ і НС м.Миколаєва, на яких розглянуто 29  питань, в районах міста проведено 20 комісій, розглянуто 57 питань.  За зверненням Комісії прийнято 7 рішень виконкому щодо виділення матеріалів з матеріального резерву на загальну суму 816  тис. грн.

Продовжувалася побудова міської системи централізованого оповіщення керівного складу і населення міста “Пріоритет”. Витрачено 482 тис.511 грн.

Проведено роботу з технічної інвентаризації 176 захисних споруд, що складає 79% (комунальної власності 99%) .

Для забезпечення населення та працівників органів місцевого самоврядування засобами індивідуального захисту виконавчим органам видано протигазів ГП-7 — 420 од.,  респіраторів РУ-60м з коробкою від аміаку та хлору — 321 од.

Організовано навчання керівного складу та фахівців  в мережі підрозділів навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Миколаївської області. Пройшли навчання 1072 особи, проведено 455 спеціальних об’єктових навчань (тренувань).

Керівним складом міста прийнято участь в 3 командно-штабних та тактико-спеціальних навчаннях за планами ДСНС України та штабу АТЦ при управлінні СБУ в Миколаївській області.

Евакокомісією міста завершується робота щодо планування дій з розміщення евакуйованого населення, яке підлягає евакуації в особливий період у разі проведення бойових дій.

Протягом 2019р. головними розпорядниками коштів профінансовані заходи протипожежного призначення на об’єктах з масовим перебуванням людей на загальну суму 6 млн. 392 тис.грн., що складає 116% від спланованого.

Управлінням капітального будівництва протягом 2019 року влаштовано та передано в експлуатацію 14 систем автоматичної пожежної сигналізації на загальну суму 11489,158 тис. грн. (в середньому 820,0 тис. грн.  на один об’єкт).

Із загальної кількості об’єктів (281 об.), на яких необхідно встановлення автоматичної системи пожежегасіння, встановлено на 126 об’єктах.

У  2019 році зареєстровано 2 НС місцевого рівня, 852 пожежі з них в житловому секторі — 274 та 93 події, загинуло на пожежах 6 осіб, врятовано — 29.

Аварійно-рятувальне обслуговування потенційно небезпечних об’єктів  комунальної форми власності та території міста здійснюється 10 взводом ДВГРЗ ДСНС України.

В 2019 році взводом здійснено виїздів — 1422, врятовано життя 3 осіб.

Завдяки вжитим заходам зменшено кількість пожеж в житловому секторі на 30%, загиблих на пожежах на 33%.

Зменшено кількість загиблих на воді на 37% та збільшена кількість врятованих на 40%.

Краще організована робота з захисту населення в Корабельному районі.

Невирішеними залишаються питання  створення кустових пунктів видачі засобів індивідуального захисту в Центральному та Інгульському районах. Департаментом ЖКГ не фінансуються заходи з відновлення автоматичної пожежної сигналізації та димовидалення в будинках підвищеної поверховості.

Обговоривши дане питання,

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

  1. Інформацію з даного питання прийняти до відома.
  2. Головним завданням з підготовки цивільного захисту м. Миколаєва на 2020 рік вважати виконання завдань та заходів щодо реалізації державної політики, спрямованої на забезпечення безпеки та захисту населення і територій, матеріальних і культурних цінностей та довкілля від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру у мирний час та в особливий період.
  3. Основні зусилля зосередити:

3.1. Адміністраціям Центрального та Інгульського районів ММР на створенні пунктів видачі засобів індивідуального захисту.

3.2. Департаменту ЖКГ ММР:

– Фінансуванні проектів з відновлення автоматичної пожежної сигналізації та димовидалення в будинках підвищеної поверховості.

– Спільно з адміністраціями районів створити механізм сповіщення та прибирання наслідків негоди.

 

3.3. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР:

– На продовженні будівництва міської системи централізованого оповіщення “Пріоритет”.

– На організації аварійно-рятувального обслуговування території міста.

– Розробити алгоритм дій під час ураганів та рясних опадів.

Термін: до 10.04.2020

 

  1. Управлінню охорони здоров’я ММР розробити алгоритм дій та розміщення хворих на «Коронавірус» 2019-nCoV/COVID-19.

Термін: до 06.03.2020

 

  1. Головним розпорядникам продовжити виконання заходів протипожежної безпеки.
  2. Забезпечити виконання Розпорядження міського голови від 14.02.2020 № 38р «Про планування та організацію основних завдань і заходів цивільного захисту на 2020 рік».

Термін: протягом 2020 року

 

ІІ. Про забезпечення пожежної безпеки в пожеженебезпечний весняно-літній період 2020 року на об’єктах та території м. Миколаєва.

Доповідачі: управління освіти ММР, управління охорони здоров’я ММР, управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР, департамент праці, та соціального захисту населення ММР, управління у справах фізичної культури і спорту ММР, департамент ЖКГ ММР; ГУ ДСНС України у Миколаївській області.

 

ГУ ДСНС України у Миколаївській області

З початку 2020 року на території м. Миколаєва зареєстровано 76 пожеж (проти 51 пожеж у 2019 р. – збільшення на 49%), внаслідок яких загинули 2 особи, травмовано 1 особа.

Прямі матеріальні збитки становлять 1 млн 637 тис. грн. (у 2019 р. – 648 тис. грн., збільшення на 153%).

На сьогодні, тривають перевірки за дорученням Прем’єр-міністра України (за фактом пожежі в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу) закладів, установ та організацій з масовим перебуванням людей – дитячих садочків, шкіл, професійно-технічних і вищих навчальних закладів, гуртожитків, установ охорони здоров’я та соціального захисту, державних об’єктів критичної і транспортної інфраструктури, у тому числі торговельно-розважальних закладів на території Миколаївської області.

Всього підлягають перевірці 1416 об’єктів зазначених вище категорій, з яких: 1088 об’єктів освіти, 101 об’єкт охорони здоров’я, 75 ˗ соціального захисту, підпорядкованих органам місцевого самоврядування різних рівнів, центральним та місцевим органам влади, та 152 віднесено до інших категорій.

На сьогодні перевірено 1270 (89%) об’єктів. Запропоновано до виконання понад 17 тис. заходів. За порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки та невиконання заходів приписів, за результатами перевірок, до адміністративної відповідальності притягнуто 1274 посадових осіб.

За результатами проведених заходів державного нагляду до окружних адміністративних судів України спрямовано 57 позовних заяв для прийняття відповідних рішень щодо експлуатації окремих об’єктів.

По управлінню Освіти ММР

Протягом 2019 року сталось 4 пожежі на об’єктах освіти міста:

  • 30 травня та 11 липня 2019 року на території ЗОШ № 33;
  • 15 квітня пожежа на території ЗОШ № 1,
  • 26 серпня пожежа на території ЗОШ № 12.

За результатами проведених заходів державного нагляду зафіксовано 2306 порушень вимог пожежної та техногенної безпеки, з яких понад 1380 (60%) порушень не усунуто протягом попередніх років, до адміністративної відповідальності притягнуто 290 керівників закладів та відповідальних посадових осіб.

За результатами проведених у 2017-2020 роках заходів державного нагляду до Миколаївського окружного адміністративного суду направлено 19 позовних заяв щодо призупинення подальшої експлуатації об’єктів підвідомчих управлінню освіти ММР.

Управлінням на заходи протипожежного призначення в 2019 році було витрачено 2.6 млн. грн.

Планом-графіком реалізації проектів з монтажу АПС у закладах освіти ММР протягом 2018-2019 рр. передбачено впровадження систем на 42 об’єктах, з яких лише 22 об’єкти обладнано такими системами. І лише тільки 2 експлуатуються та утримуються відповідно до протипожежних норм (ДСТУ-НСEN/TS 54-14:2009).

За результатами перевірок ГУ ДСНС України у Миколаївській області керівники ЗЗСО №25, 32; ММЛ, №2; ЗДО №1, 74, 99, 141; Миколаївського ліцею сфери послуг, ПТУ-21; Миколаївського академічного коледжу попереджені про подання позовів до адміністративного суду.

На сьогодні рішенням суду припинено експлуатацію 1 об’єкту (будинок творчості дітей та юнацтва Інгульського району м. Миколаїв, вул. Космонавтів, 128-А).

По управлінню охорони здоров’я ММР.

У поточному році, за результатами проведених заходів державного нагляду зафіксовано 322 порушення вимог пожежної та техногенної безпеки, з яких 113 (45%) порушень не усунуто протягом попередніх років, до адміністративної відповідальності притягнуто 23 керівника закладів та відповідальних посадових осіб.

Всього за рахунок всіх джерел фінансування було виконано протипожежних заходів на загальну суму  2348,71 тис. грн.

На теперішній час практично 40% пунктів наявних приписів із запропонованих виконано або знаходиться в стадії виконання.

На сьогодні, на розгляді Миколаївського адміністративного суду перебуває позовна заява щодо призупинення експлуатації Комунального некомерційного підприємства ММР «Міська лікарня № 3» по вул. Космонавтів, 97, м. Миколаєва.

За результатами останніх позапланових перевірок два медичних заклади міста, КНП ММР «Міська лікарня № 4», КНП ММР «Міська лікарня № 5», листами районних відділів ГУ ДСНС України у Миколаївській області, якими проводились перевірки, попереджені про підготовку та наміри подання позовної заяви про повне (часткове) призупинення діяльності медичного закладу у разі не усунення порушень вимог чинного законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.

Окремої уваги потребує стан пожежної та техногенної безпеки Міської дитячої лікарні № 2 розташованої по вул. Рюміна, 5. За результатами заходу державного нагляду (контролю), проведеного у період з 24.01.2020 по 27.01.2020, актом від 27.02.2020 № 58 зафіксовано 18 порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки. Не зважаючи на наявність порушень, які створюють загрозу життю та здоров’ю людей, жодні підтверджуючи документи (матеріали) про їх виконання до Головного управління не надходили, що насамперед спонукає наміри звернення до адміністративного суду щодо призупинення експлуатації зазначеного об’єкту.

 

По управлінню з питань культури та охорони культурної спадщини ММР

За результатами здійснення заходів державного нагляду у 2019 році на об’єктах зазначеної категорії зафіксовано 512 порушень вимог пожежної та техногенної безпеки. Ступінь виконання раніше запропонованих протипожежних заходів становить 60%.

Протягом 2019 року міськими закладами культури на заходи з пожежної безпеки було витрачено – 762,079 тис.грн. з них: монтаж, спостереження, технічне обслуговування систем протипожежного захисту – 446,730 тис.грн;  вогнезахисне оброблення дерев’яних конструкцій 5-ти закладів – 110,630 тис.грн. та інше.

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами територіального органу ДСНС заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 54 керівника закладів та відповідальних посадових осіб.

Кошторисом на 2020 рік по галузі культура на виконання заходів з пожежної безпеки виділено 293,274тис. грн.

 

По департаменту праці та соціального захисту населення ММР

На території м. Миколаєва розташовано 4 об’єкти зазначеної категорії:

За результатами здійснення заходів державного нагляду у 2019 році на об’єктах зазначеної категорії зафіксовано 18 порушень вимог пожежної та техногенної безпеки. Ступінь виконання раніше запропонованих протипожежних заходів становить 75%.

У департаменті та підпорядкованих структурних підрозділах у  2019 році використано 106660 грн, на виконання протипожежних заходів.

На 2020 рік заплановано кошти на послуги протипожежної сигналізації – 54678 грн, заправка вогнегасників – 9010 грн, навчання з охорони праці – 3787 грн, навчання з пожежної безпеки – 9667 грн, навчання з цивільного захисту – 12582 грн.(Всього – 89724 грн).

 

По управлінню фізичної культури і спорту ММР

Управлінню у справах фізичної культури і спорту ММР підпорядковані 17 спортивних установ з яких 14 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, ШВСМ                         м. Миколаєва, ДЮСОК та КУ «ЦМС».

За результатами проведених заходів державного нагляду виявлено                       198 порушень вимог пожежної безпеки, з яких залишилися невиконаними                     97 заходів попередніх приписів

Управлінням на заходи протипожежного призначення витрачено 702 тис. грн.

 

У ході проведення позапланових заходів державного нагляду об’єктів                     КП “Миколаївелектротранс”, по вул. Андреєва-Палагнюка, 17 (20 порушень) та по вул. Будівельників,1, (22 порушення) м. Миколаєва, виявлено низку порушень, що створюють загрозу життю та здоров’ю людей. Керуючись ст. 68 Кодексу цивільного захисту України, до Миколаївського окружного адміністративного суду спрямовано позовні заяви щодо призупинення роботи об’єктів.

Департамент ЖКГ ММР

З метою запобігання можливим аваріям техногенного характеру, керівникам підприємств, що обслуговують житловий фонд міста надано доручення посилити контроль щодо дотримання правил експлуатації підвальних приміщень, підсобних та горищних приміщень житлових будинків.

Обслуговування димових та вентиляційних каналів газифікованих житлових будинків здійснюється спеціалізованими підприємствами, які мають відповідну ліцензію згідно графіків, погоджених з управлінням експлуатації газового господарства у м. Миколаєві на підставі договорів, укладених між підприємствами, у яких в управлінні знаходяться житлові будинки та цими підприємствами.

Перевірка каналів на одному будинку згідно графіків здійснюється  2 рази на рік.

За результатами перевірки складаються акти про періодичну перевірку та прочистку димових та вентиляційних каналів по кожному будинку.

Фахівцями Головного управління ДСНС України у Миколаївській області проведені перевірки щодо додержання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, на об’єкті КП «СКП «Гуртожиток»

Для виконання повного комплексу дій щодо посилення заходів пожежної безпеки в житлових будинках зокрема на об’єктах КП «СКП «Гуртожиток», кошти з міського бюджету 2020 року не передбачено.

З настанням  сухою, спекотної погоди значно збільшується ризик виникнення пожеж на відкритих територіях міста. Відповідно до аналізу пожеж минулих років в середньому на відкритих територіях реєструється виникнення біля 70 пожеж на місяць, загальною площею близько 75.0 тис м2.

Для попередження виникнення пожеж на відкритих територіях та облаштування мінералізованих смуг навколо лісових насаджень рішенням виконкому Миколаївської міської ради виділено паливо згідно розрахунку:             А-92 – 4700 л.; ДТ – 8650 л.

Протягом весняно-літнього пожеженебезпечний періоду 2019 року оновлено та створено мінералізовані смуги на території урочища «Балабанівка» – 80 км, урочища «Матвіївське» – 50 км.

Навколо території колишнього Жовтневого водосховища виконані роботи з проорювання мінералізованих смуг по периметру водосховища (довжина смуг 25,3 км, ширина 6м).

З метою активізації проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення щодо необхідності дотримання Правил безпеки при користуванні газу в побуті, управляючим компаніям, житлово-експлуатаційним підприємствам також доручено розміщувати на інформаційних стендах навчально-консультаційних пунктів з питань цивільного захисту відповідну наглядну інформацію та пам’ятки.

На розгляд комісії запропоновано проект Комплексного плану заходів  щодо  забезпечення  пожежної  безпеки  у  м. Миколаєві у  пожеженебезпечний  весняно – літній період 2020 року. 

Обговоривши дане питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

  1. Затвердити ”Комплексний план заходів щодо  забезпечення  пожежної  безпеки  у  м. Миколаєві у  пожеженебезпечний  весняно – літній період 2020 року” (додається).
  2. Адміністраціям районів ММР:

2.1. Надати до управління з питань НС та ЦЗН ММР розрахунки кількості ПММ необхідних для забезпечення здійснення першочергових невідкладних робіт щодо попередження виникнення пожеж на відкритих територіях та облаштування мінералізованих смуг навколо лісових насаджень..

Термін: до 01.03.2020

 

2.2. Забезпечити неухильне дотримання графіків проведення  сумісних рейдових перевірок місць масового відпочинку людей на території  природних комплексів та паркових зон.

2.3. Продовжити роботу з ліквідації стихійних місць накопичення сміття на закріплених територіях.

2.4. Організувати проведення роз’яснювальної роботи з населенням та керівниками підприємств щодо недопущення випалювання стерні, сухостою, опалого листя та побутових відходів. До порушників вимог пожежної безпеки застосовувати заходи адміністративного впливу.

Термін: протягом літнього періоду.

 

  1. Департаменту ЖКГ ММР:

3.1. Забезпечити своєчасне прибирання сухостою уздовж автомобільних доріг та на територіях паркових зон. Не допускати випалювання  сухостою та побутових відходів.

3.2. Вжити дієвих заходів щодо недопущення виникнення пожеж на території  міського полігону твердих побутових відходів.

Термін: протягом літнього періоду.

 

3.3. Звернутись до бюджетної комісії стосовно питання виділення коштів для  КП «Гуртожиток», щодо виконання протипожежних заходів.

Термін: 01.04.2020

 

  1. Департаменту праці, та соціального захисту населення ММР:

4.1. Замовити обстеження несущих будівельних конструкцій будівлі за адресою  вул. Кузнечна, 83.

Термін: до 01.05.2020

 

  1. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР підготувати проект рішення МВК щодо виділення ПММ з матеріального резерву м. Миколаєва для попередження виникнення пожеж на відкритих територіях та облаштування мінералізованих смуг навколо лісових насаджень.

Термін: до 10.03.2020

 

  1. Управлінню освіти ММР, управлінню охорони здоров’я ММР, управлінню культури та охорони культурної спадщини ММР, департаменту праці та соціального захисту населення ММР, управлінню у справах фізичної культури і спорту ММР та КП «Гуртожиток»:

6.1. Розробити плани заходів щодо протипожежного та техногенного захисту підвідомчих об’єктів у пожеженебезпечний весняно-літній період 2020 року.

Термін: до 01.03.2020

 

6.2. Вжити заходів щодо, виконання запропонованих протипожежних заходів у приписах органів державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки та, планів заходів щодо протипожежного захисту підвідомчих об’єктів.

6.3. Забезпечити виконання розпорядження голови Миколаївської ОДА                                          від 21.03.2012 № 81-р “Про посилення заходів пожежної безпеки на об’єктах з постійним або тимчасовим перебуванням дітей у Миколаївській області”

Термін: протягом року

 

6.4. Інформацію про хід виконання заходів надавати до ГУ ДСНС України у Миколаївській області.

Термін: до 01.05.2020, до 20.08.2020, до 20.12.2020

 

  1. Управлінню освіти ММР із залученням РВ ДСНС України у Миколаївській області провести додаткові заняття з евакуації та правил користування первинними засобами пожежогасіння в навчальних закладах. Провести перевірку еваковиходів.

Термін: до 01.10.2020

 

ІІІ. . Про стан джерел протипожежного водопостачання на території м.Миколаєва.

Доповідачі: МКП ”Миколаївводоканал”, управління освіти ММР, ГУ ДСНС України у Миколаївській області.

 

МКП ”Миколаївводоканал”

Забезпечено виконання Плану заходів щодо покращення протипожежного водопостачання, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації від 12 жовтня 2015 року № 323-р „Про заходи щодо поліпшення протипожежного водопостачання на території Миколаївської області“.

За 2019 рік  водомережею МКП «Миколаївводоканал»  проведено ремонт та заміну пожежних гідрантів –  181 шт.

З початку  2020 року  проведено ремонт систем водопостачання господарським способом: замінено аварійних мереж водопроводу — 241,05  п. м., на суму 180,156 тис. грн., проведено ремонт та заміна пожежних гідрантів –    24  шт.

  • На балансі МКП «Миколаївводоканал» знаходиться 1448 од. вуличних пожежних гідрантів. В т.ч. несправних – 167 шт.
  • Управління освіти звернулося з проханням розглянути питання, які надаються закладам освіти посадовими особами РВ ГУ ДСНС України у Миколаївській області, а саме:
  • – про стан протипожежного водоймища на території  ЗОШ № 52 за адресою: вул. Крилова, 42, яке не здано в експлуатацію, не використовується за призначенням та не знаходиться на балансі управління освіти.
  • Усі зовнішні системи водопостачання та водовідведення згідно з розпорядженням фонду комунальної власності Миколаївської міської ради №239-р від 06.10.2003 року передано на баланс МКП «Миколаївводоканал»
  • ГУ ДСНС України у Миколаївській області

Пожежно-рятувальними підрозділами ГУ ДСНС України у Миколаївській області на протязі вересня-жовтня 2019 року проведено перевірку джерел протипожежного водопостачання та періодичний облік (інвентаризацію) джерел зовнішнього протипожежного водопостачання,  також проаналізовано та узагальнено інформацію щодо утримання джерел зовнішнього протипожежного водопостачання, розташованих на території міста Миколаєва.

Станом на 15 лютого 2020 року на території м. Миколаєва на обліку перебувають 2405 пожежних гідрантів (з яких 950 об’єктових), 220 пожежних водоймищ та 19 водонапірних веж. За результатами перевірки у несправному стані знаходяться 327 (13,6 %) пожежних гідрантів, 29 (13 %) пожежних водоймищ та 8 (42 %) водонапірних веж.

Найбільша кількість виявлених під час перевірки несправних вододжерел знаходиться в Інгульському (171 пожежний гідрант (з них вуличних – 136)  та 13 пожежних водоймищ) та Заводському (137 пожежних гідрантів (з них вуличних – 122) та 2 пожежних водоймища) районах міста.

На даний момент згідно облікових даних у м. Миколаєві на обліку знаходиться 67 пожежних гідрантів, Ленінградського зразка згідно заходів, передбачених програмою «Питна вода» необхідно до кінця 2020 року провести заміну 63 пожежних гідрантів.

На даний час проводиться спільна робота особового складу пожежно-рятувальних підрозділів та представників МКП «Миколаївводоканал» по обладнанню джерел протипожежного водопостачання покажчиками згідно Держстандарту (НАПБ А.01.001, ДСТУ ISO 6309 та ГОСТ 12.4.026).

Слід відмітити, що при перевірці вуличних джерел зовнішнього протипожежного водопостачання встановлені випадки асфальтування 27 колодязів пожежних гідрантів, після проведення ремонту дорожнього покриття на проїжджих частинах у Центральному, Заводському та Інгульському районах міста. Департаментом ЖКГ ММР направлені листи до адміністрацій районів ММР із вказанням проблемних питань стосовно знаходження люків пожежних гідрантів під шаром дорожнього покриття. Але будь-яка робота у даному напрямку на даний час не проведена.

Обговоривши дане питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

  1. Адміністраціям районів ММР:

1.1 вжити дієвих заходів, щодо безперешкодного доступу до люків пожежних гідрантів, які знаходяться під шаром дорожнього покриття.

  • 2. розглянути на засіданні районних комісій ТЕБ та НС питання стану протипожежного водопостачання на об’єктах району;

1.3. забезпечити безумовне виконання Плану заходів щодо покращення протипожежного водопостачання затвердженого розпорядженням голови Миколаївської обласної державної адміністрації від 12.10.2015 року № 323-р «Про заходи щодо поліпшення протипожежного водопостачанням на території Миколаївської області»;

  • 4. зобов’язати керівників (власників) суб’єктів господарської діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування привести в належний стан протипожежне водопостачання на об’єктах.
  • Термін: протягом 2020 року.

 

  1. Адміністраціям районів ММР, Департаменту ЖКГ ММР посилити контроль за якістю ремонту дорожнього покриття щодо недопущення асфальтування люків пожежних гідрантів.

Термін: протягом 2020 року.

 

  1. Управлінню комунального майна ММР; МКП „Миколаївводоканал”; Управлінню освіти ММР, з’ясувати балансову належність пожежних водоймищ

та пожежних гідрантів які знаходяться на території навчальних закладів.

Термін: до 20.03.2020

 

  1. ДСНС України у Миколаївській області надати до управління з питань НС та ЦЗН ММР перелік пожежних гідрантів які в ході проведення дорожніх робіт було заасфальтовано.

Термін: до 06.03.2020

 

 

  1. МКП „Миколаївводоканал”:

5.1. Забезпечити реалізацію в повному обсязі заходів, визначених Програмою «Питна вода м. Миколаєва на 2007-2020 роки», в частині ремонту, заміни та відновлення покажчиків пожежних гідрантів відповідно до Правил пожежної безпеки України.

Термін: згідно Програми.

 

 

5.2. Замінити 63 пожежні гідранти Ленінградського зразка на нові гідранти відповідно до Правил пожежної безпеки України.

Термін: протягом 2020 року.

 

ІV. Про аварійний стан житлового будинку по вул. Георгія Гонгадзе,30

Доповідач: департамент ЖКГ  ММР

 

Житловий будинок по вул. Георгія Гонгадзе,30- 1986 року побудови, 9-ти поверховий, 144 квартирний, стіни з цегли, покрівля м’яка, двосекційний, кожна секція складається з двох під’їздів. В першій секції перебуває 72 квартири, в яких зареєстровано 335 мешканців.

У 2008 році за замовленням департаменту ЖКГ ММР було проведено інструментальне обстеження несущих конструкцій. Згідно висновків, будівництво будинку було проведено з порушенням. Несуча здатність підвального приміщення не відповідає нормам.

На початку 2014 року зафіксовано погіршення технічного стану першої секції будинку.

Рішенням виконкому від 16.05.2014 № 412 «Про визначення житлових будинків аварійними» другій під’їзд зазначеного будинку визнаний таким, що  не відповідає технічним вимогам та аварійний.

Відділом обліку та розподілу житла ММР було письмово запропоновано житло для тимчасового відселення мешканців першого поверху другого під’їзду будинку по вул. Георгія Гонгадзе,30, але мешканці від запропонованого тимчасового житла відмовились.

У 2015 році ТОВ «Южный город» на замовлення департаменту ЖКГ ММР розроблено робочій проект «Капітальний ремонт житлового будинку по вул. Георгія Гонгадзе,30 у м. Миколаєві». Проектом передбачено тимчасова фіксація плит перекриття над підвалом, влаштування розвантажувальної конструкції, посилення стін металевими накладками, проект не реалізовано.

10 лютого 2020 року трапилось руйнування частини зовнішньої цегляної стіни.

На сьогодні розроблено проект «Капітальний ремонт житлового будинку по вул. Георгія Гонгадзе, 30 (Паризької Комуни, 30) в м. Миколаєві» – генеральний проектувальник – ТОВ «Проект-Комплект-Строй».

Проект пройшов експертну оцінку №15-0248-18/ео від 11.07.2018р. ДП «Укрдержекспертиза», отримано дозвіл на виконання будівельних робіт № МК 112193331575 від 29.11.2019 р.

Підписаний Договір підряду №1104 від 12.11.2019 р. з  ТОВ «Стройсервіс Миколаїв» (сума договору 2 906 248,00 грн.) та авторського нагляду №1226 від 29.11.2019 р.

Технічний нагляд здійснює управління з контролю за ремонтом, реконструкцією, будівництвом, газифікацією комунальних об’єктів та житла  департаменту ЖКГ ММР.

Роботи планується виконати в два етапи:

  • Перший – протиаварійний: встановлення стійок, які знімуть навантаження з плит перекриття, що згідно до проекту зменшить навантаження на несучі конструкції.
  • Другий – посилення зовнішніх несучих конструкцій.

На сьогодні підготовчі роботи з ремонту другого під’їзду  житлового будинку по вул. Георгія Гонгадзе,30 розпочаті.

Працівниками ТОВ «Николаевдомсервис» під підпис було попереджено мешканців житлового будинку щодо необхідності відселення на період виконання ремонтних робіт.

Відділом обліку та розподілу житла ММР готується інформація щодо житла, в яке можливо відселити мешканців другого під’їзду.

Обговоривши дане питання,

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

  1. Департаменту ЖКГ ММР:
  • 1. Забезпечити виконання робіт відповідно проекту «Капітальний ремонт житлового будинку по вул. Георгія Гонгадзе, 30 (Паризької комуни,30) в м.Миколаєві».
  • Термін: протягом 2020 року

1.2. Спільно з Адміністрацією Заводського району ММР та  відділом обліку та розподілу житла ММР  провести нараду з мешканцями житлового будинку по вул. Георгія Гонгадзе, 30 щодо їх відселення до тимчасових місць проживання.

  • Термін: до 01.03.2020 року.
  • 3. Спільно з ТОВ «Миколаївдомсервіс» письмово повідомити мешканців житлового будинку по вул. Григорія Гонгадзе, 30, які потребують відселення.
  • Термін: до 01.03.2020 року.

 

2 АТ «Миколаївгаз» вжити заходів, щодо перенесення газової труби з фасаду будинку по вул. Григорія Гонгадзе, 30, на час проведення ремонтних робіт.

Термін: до01.04.2020

 

  1. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР сумісно з Департаментом ЖКГ ММР направити витяг з протоколу засідання Комісії мешканцям будинку по вул. Григорія Гонгадзе, 30.

Термін: 25.02.2020

 

  1. V. Контроль за своєчасним виконанням прийнятих комісією рішень залишаю за собою.

 

 

Перший заступник голови комісії                                     Володимир КРИЛЕНКО

 

 

 

Відповідальний секретар комісії                                                   Сергій БОНДАР