Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

10

П Р О Т О К О Л  № 10

засідання  комісії  з  питань  ТЕБ  і  НС  м. Миколаєва

 

“30” жовтня 2019 року                                                                    м. Миколаїв

 

ГОЛОВУВАВ: перший заступник міського голови — Криленко В.І.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

ЗАПРОШЕНІ: за окремим списком.

ПОРЯДОК   ДЕННИЙ

І. Про стан готовності сил та засобів до дій в складних погодних умовах зимового періоду.

Доповідачі: департамент ЖКГ ММР, адміністрації районів ММР.

 

З метою оперативного реагування та для ліквідації надзвичайних ситуацій, пов’язаних з несприятливими погодними умовами на території міста житлово-експлуатаційними підприємствами та керуючими компаніями заготовлено протиожеледних матеріалів у кількості 142,4 т піску та 1,81 т солі. Роботи з заготівлі протиожеледних матеріалів тривають. В повному обсязі працівників житлово-експлуатаційних підприємств забезпечено шанцевим інструментом.  Для  обробки вулично-шляхової мережі від ожеледиці та снігових заметів в осінньо-зимовий період  департаментом ЖКГ ММР у 2019 році  завезено  1515 т. солі.

Крім цього на складі КП ММР «ЕЛУ автодоріг»  в наявності:

піщаносольової суміші – 4282.15  т;

солі                                – 2161.846 т;

піску                              – 297 т.

На  зимове утримання доріг міста з КП ММР «ЕЛУ автодоріг» укладено договір від 11.02.2019 № 44 на виконання послуг з прибирання та підмітання вулиць (послуги з зимового утримання вулично-шляхової мережі м.Миколаєва). Відповідно до якого до роботи в складних погодних умовах в осінньо-зимовий період планується залучати 20 од спеціалізованої техніки:

– трактор ХТА 200 з відвалом           – 3 од.;

– спецавтомашина МДКЗ-10(МАЗ) – 4 од.;

– спецавтомашина МДКЗ-12(МАЗ) – 6 од.;

– спецавтомашина МДКЗ-(МАЗ)    – 2 од.;

– навантажувач СЕМ                       – 1 од.;

– спецавтомашина КРАЗ-2 (МАЗ)  – 4 од;

– ТОВ “Карс Клінінг”                      – 6 од.

КП «Миколаївкомунтранс» планує залучати водовозку з навісним обладнанням для очищення дороги від с. Велика Корениха до полігону.

Підрядні організації, які обслуговують зелені зони закріплені за департаментом ЖКГ очищуватимуть доріжки на обслуговуємих зелених зонах ручним способом.

З метою запобігання і реагування на надзвичайні ситуації на підвідомчих територіях  департаментом житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради надано доручення житлово-експлуатаційним підприємствам забезпечити роботу аварійних бригад  для недопущення аварій на об’єктах життєзабезпечення населення.

Підприємствам: МКП «Миколаївводоканал», «Миколаївська ритуальна служба», КП «ГДМБ», ОКП «Миколаївоблтеплоенерго», ПАТ «Миколаївобленерго», ПАТ «Миколаївгаз», КП «Миколаївкомунтранс»,  КСМЕП,  КП «ЕЛУ Автодоріг»,  ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ», КП «Дорога», – що входять до складу  спеціалізованої служби цивільного захисту комунально-технічна, інженерна та енергетики м. Миколаєва, направлено листи із забезпечення можливості цілодобового  залучення технічних сил та засобів у разі в складних погодних умов зимового періоду, в тому числі у вихідні та святкові дні.

Автономними джерелами енергопостачання  забезпечені:

– ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» має аварійні машини з автономним джерелом енергопостачання потужністю 100 кВт та 20 кВт для забезпечення ремонтних робіт на теплових мережах та котельнях;

– МКП «Миколаївводоканал» має пересувний дизель-генератор потужністю 35 КВт, який може забезпечити роботу однієї насосної станції каналізації при відключені енергопостачання.

– 6 міських лікарень та 3 пологових будинки забезпечено автономними джерелами енергоживлення.

Міський матеріальний резерв створено на 95%:

– бензин       — 22 365 л;

– дизпаливо — 36 670 л;

– газ              — 3 080 л;

– лопата штикова — 200 шт;

– лопата совкова  — 400 шт;

– лопата снігова   — 400 шт.

 

Адміністрація Інгульського району ММР

З метою своєчасної підготовки міського господарства Інгульського району до роботи в осінньо-зимовий  період 2019-2020 років та його сталого проходження видано розпорядження від 10.06.2019 №28р «Про заходи щодо підготовки міського господарства Інгульського району до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років та його сталого проходження» (далі – Розпорядження).

Адміністрацією Інгульського району було направлено листи до ДП НВКГ «Зоря-Машпроект», ТОВ «Миколаївбудмеханізація», КП «Дорога», ПАТ «Миколаївгаз», ПАТ «Спеціалізована фірма «Мисфа», ТОВ «Миколаївтранспорт плюс» щодо виділення техніки для роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020рр., на що було отримано відповіді з переліком техніки для виконання робіт.

З мешканцями проводиться просвітницька робота щодо необхідності прибирання прилеглих територій від снігу.

При погіршенні погодних умов у зимовий період, адміністрація через мережу Інтернет звертатиметься до мешканців Інгульського району з рекомендаціями утриматися від використання власного автотранспорту.

Адміністрацією у Інтернет сервісі «Гугл карти» створено схему очищення доріг району від снігу різними підприємствами, установами та організаціями під час надзвичайної ситуації.

Адміністрацією Інгульського району у 2019 році укладено договори з ТОВ «Карс Клінінг» на механізоване очищення доріг від снігу та з КП «Дорога» з механізованого очищення тротуарів, територій від снігу та з посипанням протиожеледними матеріалами.

Також адміністрацією об’явлено  торги  на механізоване очищення доріг від снігу з посипанням протиожеледними матеріалами та на механізоване очищення тротуарів від снігу з посипанням протиожеледними матеріалами у 2020 році.

 

Адміністрація Корабельного району ММР

Розпорядженням голови адміністрації Корабельного району від 25.09.2019  № 127р призначено персональний склад штабу та визначено заходи по боротьбі зі сніговими заметами, ожеледицею та іншими наслідками стихійних явищ в осiнньо-зимовий період 2019-2020 років.

На виконання розпорядження проведено аналіз обставин, які можуть скластися на території Корабельного району внаслідок складних погодних умов.

Проведені та затверджені розрахунки виділення додаткової техніки з підприємств, установ для розчистки під’їзних шляхів до об’єктів життєзабезпечення та визначено перелік вулиць для розчищення від снігу 9 од.  з 4 організацій, з них:

– тракторів – 5 од.;

– автомобілів – 2 од.;

– навантажувачів – 2 од.

Сумісно з Корабельним РВ у м. Миколаїв ГУ ДСНС України у Миколаївській області, проведені перевірки:

– об’єктів життєзабезпечення Корабельного району щодо готовності до дій в складних погодних умовах осінньо-зимового періоду 2019-2020 років.

– готовності інженерної техніки підприємств району, яка буде задіяна на ліквідацію стихійних явищ у зимовий період, зі складанням актів.

У випадку  суттєвого зниження температури передбачена робота  пункту гарячого харчування та видачі одягу за адресою: вул. Металургів, 8.

З метою своєчасної підготовки житлово-комунального господарства району до роботи в зимовий період 2019-2020 років, запобігання травматизму мешканців Корабельного району під час ускладнення погодних умов та виникнення ожеледиці, адміністрація Корабельного району звернулася з клопотанням до департаменту ЖКГ про виділення для комунальних підприємств Корабельного району 7 тон солі та 150 тон піщаносольової суміші для посипання тротуарів та пішохідних доріжок.

 

Адміністрація Заводського району ММР

З метою забезпечення стійкої життєдіяльності району в зимових умовах, адміністрацією Заводського району укладено угоди з ТОВ «Карс Клінінг» та підприємством «БУДСЕРВІС-НК».

Уточнено перелік вулиць району, які закріплені за підприємствами для очищення від снігових заметів.

Видано розпорядження від 24.06.2019 № 74р «Про заходи щодо боротьби зі сніговими заметами, ожеледицею та іншими наслідкам стихійних явищ на 2019-2020 роки», яким за вулицями району закріплено техніку від підприємств:

Всього інженерної техніки, яка буде задіяна на ліквідацію стихійних явищ у зимовий період – 24 шт., із них снігоочисної – 15 шт.

Протягом вересня 2019 року з відповідальними особами підприємств уточнено дані щодо виділення техніки для розчищення снігових заметів та порядок взаємодії з ними.

На зазначених підприемствах проведено огляд інженерної техніки, яку планується залучити до робіт в осінньо-зимовий період.

Додатково передбачено використати бульдозер та снігоприбиральну машину КП «Миколаївкомунтранс» — для розчищення шляхів до мкр. «Велика Корениха» та «Мала Корениха».

Для контролю за станом очищення вулиць, за ними закріплені співробітники адміністрації.

Житлово-комунальними підприємствами ТОВ «Миколаївдомсервіс», ТОВ «Ліски-М», ПП «ЖЕК-10» та ЖЕК ММР «Бриз»,  на даний час накопичено 183,3 тони піщано-сольової суміші для подальшого посипання доріг і тротуарів у разі ожеледиці, заготовлено інвентар: снігові лопати – 167 шт., штикові лопати 113шт., совкові лопати 137 шт., льодоруби 127 шт., та мітли 311 шт.

Для попередження випадків переохолодження людей взимку, адміністрацією району узгоджено місця розгортання тимчасових пристосованих пунктів обігріву на зимовий період 2019-2020 роки, а саме: пункти прийому вторсировини по вул. Погранична, 2 та  вул. 8 Березня, 59/4.

Через мережу консультаційних пунктів на базі житлово-комунальних підприємств району проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення щодо дотримання правил безпеки при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій, пов’язаних з погіршенням погодних умов.

 

Адміністрація Центрального району ММР

Адміністрація Центрального району ММР згідно повноважень забезпечує очищення від снігу та ожеледиці доріг на території садибної забудови. З підприємствами ТОВ «КАРС КЛІНІНГ» та КП «ЕЛУ автодоріг» укладено договори на механічне очищення проїжджої частини доріг та тротуарів від снігу та посипання протиожеледними матеріалами в осінньо – зимовий період.

Адміністрацією району для боротьби з ожеледицею на дорогах приватного сектору, тротуарах та зупинках громадського транспорту в зимовий період зарезервовано на складі КП «ЕЛУ автодоріг» 10 тон технічної солі та 100 тон піщаної суміші.

Крім того, за підприємствами, установами та організаціями району планується закріпити території для механізованого очищення магістральних вулиць приватного сектору у період стихійного лиха, снігових заметів та ожеледиці.

Обговоривши інформацію з даного питання

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА :

  1. Адміністраціям районів ММР:

– включити в проект бюджету на 2020 рік  придбання снігоочисної техніки для прибирання доріг у приватному секторі.

Термін: до 15.11.2019

–  під час складних погодних умов організовувати прибирання снігу, льоду та бурульок підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності на підлеглій території.

– надати до управління з питань НС та ЦЗН ММР прогнозні розрахунки кількості ПММ за видами.

 

  1. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР:

–  здійснювати моніторинг розвитку несприятливих погодних умов, вживати заходів з оперативної готовності сил та засобів на випадок виникнення НС на території міста.

– при отриманні інформації про погіршення погодних умов винести на розгляд міськвиконкому про виділення ПММ для попередження виникнення незвичайної ситуації.

  1. Управлінню транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій ММР надати пропозиції щодо упорядкування стоянок автотранспорту на вулицях міста під час прибирання снігу.

Термін: до 15.11.2019

 

  1. Управлінню охорони здоров’я ММР:

–  надати інформацію щодо  забезпечення автономних джерел живлення ПММ.

Термін: до 15.11.2019

 

– травмованих та обморожених (із зазначенням місця отримання травм) до служби оперативного реагування (15-88) департаменту ЖКГ ММР щоденно 8.00.

Термін: протягом зимового періоду.

 

  1. Управлінню освіти ММР надати інформацію щодо запасів вугілля та піску у підвідомчих закладах.

Термін: до 15.11.2019

 

  1. Управління з розвитку споживчого ринку департаменту економічного розвитку ММР вирішити питання щодо забезпечення продуктами першої необхідності водіїв транзитного транспорту на період складних погодних умов.

Термін: до 15.11.2019

 

  1. Рекомендувати Службі автомобільних доріг у Миколаївській області та ДП “Миколаївськійоблавтодор” забезпечити своєчасне очищення доріг державного та місцевого значення, які знаходяться на території міста.

Термін: на період складних погодних умов

 

  1. Заступнику міського голови Степанцю Ю.Б. сумісно з департаментом ЖКГ ММР:

–   розглянути питання щодо прибирання від снігу внутриквартальних  проїздів;

–   вжити заходів щодо залучення додаткової техніки для прибирання снігу на вулицях міста.

Термін: 11.11.2019

  1. Департаменту ЖКГ ММР, підготувати листа до Миколаївської ОДА з питання забезпечення своєчасного очищення від снігу автомобільних доріг державного та місцевого значення, які перебувають на балансі управління інфраструктури ОДА та служби автомобільних доріг в Миколаївській області, що проходять по території міста.

Термін: до 11.11.2019

  1. Інформацію щодо виконання протокольних рішень Комісії з даного питання надавати до управління з питань НС та ЦЗН ММР.

Термін: до 20.11.2019

ІІ. Стан системи оповіщення та зв’язку, заходи щодо покращення системи оповіщення.

Доповідач: управління з питань НС та ЦЗН ММР.

 

Для організації та здійснення заходів забезпечення стійкого функціонування технічних засобів автоматизованих систем централізованого оповіщення, оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій органів управління цивільного захисту, сил цивільного захисту, суб’єктів господарювання та населення розпорядженням міського голови від 23.12.2016 № 358р створено спеціалізовану службу цивільного захисту оповіщення та зв’язку м. Миколаєва.

Служба створена на базі управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради, комбінованого центру телекомунікацій № 624 МФ ПАТ «Укртелеком», служби оперативного реагування ММР «1588», відділу громадських зв’язків Миколаївської міської ради, телерадіомовних компаній,  операторів і провайдерів телекомунікацій. З метою виконання завдань за призначенням Служба використовує технічні засоби оповіщення:

– регіональної внутрішньообласної системи централізованого оповіщення «Сигнал-ВО»;

– місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій у м. Миколаєві;

– телекомунікаційних мереж та сигнально-гучномовні пристрої.

  1. До складу системи централізованого оповіщення «Сигнал-ВО» входить:

– 349 одиниць апаратури П-160 та П-164;

– 124 електросирени різної модифікації, з них: 99 централізованого вмикання, 25 автономного запуску;

– 22 стійки централізованого виклику ємністю 1830 номерів, до яких підключено 504 абонента.

  1. До складу місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій у м. Миколаєві входить:

– модуль керування оповіщенням типу МКО-4ТR в кількості 2 од. (на обладнанні Миколаївської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення за адресами: проспект Центральний, 24-б та вул. Веселиновська, 59), які забезпечують передачу сигналу на частоті 92,0 МГц радіо каналу УР-1 (UA: Українське радіо) та 31 телевізійному каналі Національної суспільної телерадіокомпанії України (UA: ПЕРШИЙ)

– сигнально-гучномовний пристрій потужністю до 4 Вт (типу БО-FM-04-01) у кількості 106 од. (заклади середньої та дошкільної освіти, будівля управління освіти Миколаївської міської ради, адміністрації районів, будівля Миколаївської міської ради, лікувальні заклади, будівля управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради, МКП «Миколаївводоканал»);

– щільовий сигнально-гучномовний пристрій підвищеної потужності МКО-1Т Platan, потужністю 600 Вт  в кількості 1 од. (мкр. Мала Корениха);

– блок оповіщення типу БО-FM-05 з акустичними системами потужністю  30Вт та автономним електроживленням  в кількості 5 од. (мкр. Велика Корениха, мкр. Варварівка, мкр. Матвіївка, мкр. Намив);

– 8 двоканальних комутаційно-гучномовніх засоби типу SWFYA-100 та RWT-20 (мкр. Матвіївка,  мкр. Тернівка);

– 168 вуличних гучномовця (радіомовних компаній «Рідна вулиця», «Радіо Квартал»;

– підсистема централізованого виклику та інформування керівного складу органів управління цивільного захисту міста «ОЛЬХОН».

Щомісяця здійснюється перевірка технічного стану місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій у м.Миколаєві.

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 27.09.2017 №733 «Про затвердження Положення про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв’язку у сфері цивільного захисту» затверджено спільні інструкції з директорами 6-ти телерадіомовних компаній (філія ПАТ «НСТУ» Миколаївська регіональна дирекція, КП «ТРК МАРТ», ТОВ ТРК «НІС-ТВ», ТОВ ТРК «Сатурн», ТК «ТАК-ТV», ТОВ «МКТВ») про порядок оповіщення населення міста про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій по каналах телебачення і радіомовлення.

Проведено закладку записаних на окремих оптичних носіях повідомлень щодо найбільш вірогідних надзвичайних ситуацій (дубльованих в паперовому вигляді) в запечатаних пакетах з паролями і відгуками на радіотрансляційних вузлах та студіях телебачення вищевказаних компаній, які повинні використовуватись у разі загрози та виникнення НС та в особливий період черговим персоналом компаній за командою міського голови або начальника управління з питань НС та ЦЗН ММР.

На підставі договорів про спільну діяльність з ТОВ «Миколаївське кабельне телебачення» та  ТОВ «Дикий сад» здійснюється оповіщення та інформування населення з питань цивільного захисту через мережу кабельного телебачення та мережу Internet.

З метою своєчасного фінансування заходів по об’єкту «Реконструкція місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій у м.Миколаєві, в тому числі проектні роботи та експертиза» рішенням виконавчого комітету  від 10.05.2019 №458 «Про внесення змін по об’єкту бюджету розвитку, головним розпорядником яких є управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради» строк реалізації об’єкту продовжено до 2021 року.

Для завершення  робіт з реконструкції об’єкту необхідно кошти у сумі 833,699 (без урахування зміни ціни внаслідок коригування проекту).

В цілому існуюча система оповіщення м. Миколаєва забезпечує доведення інформації до керівного складу та населення про виникнення або загрозу виникнення надзвичайних ситуацій і подій.

З метою оперативного доведення управлінських рішень до органів управління цивільного захисту, інформування населення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій,

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

  1. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР:

– забезпечити фінансування заходів з експлуатаційно-технічного обслуговування всіх складових системи централізованого оповіщення ЦЗ міста;

– продовжити роботу щодо модернізації місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій у м.Миколаєві відповідно до Концепції побудови міської системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій  керівного складу і населення міста «Пріоритет».

 

ІІІ. Про стан виконання заходів техногенної безпеки на ПНО та ОПН які розташовані на території м.Миколаєва

Доповідачі: ГУ ДСНС України у Миколаївській області, керівники ПНО та ОПН.

 

Відповідно до Переліку потенційно небезпечних об’єктів (далі – ПНО) області, затвердженого рішенням регіональної комісії з питань ТЕБ та НС від 11.10.2019 (протокол № 10), на обліку в місті перебувають 469 ПНО, з яких 8 – хімічно небезпечні об’єкти.

Слід зазначити, що кількість ПНО на території міста у поточному році зросла на 39 об’єктів (12%), але зважаючи на те, що загальний показник проведення ідентифікації ПНО становить 22% від загальної кількості об’єктів (4834 об’єкти).

Незадовільно організовано роботу щодо проведення ідентифікації ПНО у всіх районах міста, де зазначений показник не перевищує 30% від загальної кількості об’єктів району (Корабельний: 25% – 210 об’єктів, Інгульський: 24% – 270, Заводський: 24% – 294, Центральний: 19% – 321).

Залишаються не паспортизованими: в Інгульському – 38 об’єктів (32%), Заводському – 35 (32%), Центральному – 34 та (23%) та Корабельному районах – 22 (25%). Більшість не паспортизованих об’єктів залишаються такими ще з минулих років.

По місту з 469 ПНО лише на 167 (44%) проведено ідентифікацію об’єктів підвищеної небезпеки. За результатами ідентифікації 106 (22%) визначено ОПН.

Для 75 ОПН (70%) складено ПЛАСи, з яких 13 на сьогодні не переглянуто. Протягом поточного року розроблено 18 ПЛАСів.

Також недостатньо приділяється увага обов’язковому страхуванню цивільної відповідальності, на сьогодні з 194 об’єктів застраховано 138 (71%), Заводському районі 64% (або 27 об’єктів), Центральному – 76% (22 об’єкти) та Корабельному – 78% (38 об’єктів).

Враховуючи вимоги ПКМУ від 26.10.2016 № 763, на території міста підлягають постійному та обов’язковому аварійно-рятувальному обслуговуванню 109 об’єктів підвищеної небезпеки суб’єктів господарювання.

На сьогодні обслуговуються 38 об’єктів (35%): Інгульський – 17 об’єктів (38%), Заводський – 8 (33%), Корабельний – 9 (41%), Центральний – 4 (22%).

З початку поточного року проведено понад 1500 перевірок об’єктів суб’єктів господарювання, розташованих на території міста. За результатами запропоновано близько 17 286 заходів у сфері пожежної та техногенної безпеки.

Керівниками таких об’єктів, як ТОВ «ТАРОС ГРУП», «НЬЮПОРТ ХОЛДІНГ», «ЛАЙК ІНВЕСТ», «КОРСО ТАУН», ТОВ «ТОРГМЕГАМАРТ» (торгова марка «Авіас»), ПІІ «Амік Україна», МКП «Миколаївводоканал»,                       ДП «Одеська залізниця» протягом тривалого часу не в повному обсязі вживаються заходи щодо приведення підвідомчих об’єктів у належний стан, а саме:

– не подано декларацію відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки на                           ТОВ «ТАРОС ГРУП», «НЬЮПОРТ ХОЛДІНГ», «ЛАЙК ІНВЕСТ», «КОРСО ТАУН», ТОВ «ТОРГМЕГАМАРТ», ПІІ «Амік Україна»);

– не проведено ідентифікацію потенційної небезпеки ДП «Одеська залізниця»;

– не розроблено (не переглянуто) план локалізації, ліквідації аварійних ситуацій та аварій для ОПН ДП «Одеська залізниця», ПІІ «Амік Україна»,                     МКП «Миколаївводоканал»;

– не укладено угоду на постійне та обов’язкове аварійно-рятувальне обслуговування (ДП «Одеська залізниця», ТОВ «ТАРОС ГРУП», «НЬЮПОРТ ХОЛДІНГ», «ЛАЙК ІНВЕСТ», «КОРСО ТАУН», ТОВ «ТОРГМЕГАМАРТ»);

– не розроблено декларацію безпеки для об’єктів підвищеної небезпеки                 ДП «Одеська залізниця», ТОВ «ТАРОС ГРУП», «НЬЮПОРТ ХОЛДІНГ», «ЛАЙК ІНВЕСТ», «КОРСО ТАУН», ТОВ «ТОРГМЕГАМАРТ», ПІІ «Амік Україна»;

– не проведено обов’язкове страхування цивільної відповідальності об’єкта підвищеної небезпеки ДП «Одеська залізниця»;

– не впроваджується автоматизована система раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їхнього виникнення                (МКП «Миколаївводоканал», ДП «Одеська залізниця», ТОВ «ТАРОС ГРУП», «НЬЮПОРТ ХОЛДІНГ», «ЛАЙК ІНВЕСТ», «КОРСО ТАУН»,                                       ТОВ «ТОРГМЕГАМАРТ», ПІІ «Амік Україна»).

На виконання розпорядження міського голови від 17.03.2016 № 51р «Про створення комісії щодо проведення перевірки об’єктів підвищеної небезпеки та потенційно небезпечних об’єктів стосовно додержання Конституції та Законів України, виконання актів Президента України та органів виконавчої влади» (зі змінами) комісією у складі фахівців управління з розвитку споживчого ринку департаменту економічного розвитку Миколаївської міської ради, співробітників ГУ НП у Миколаївській області, ГУ ДСНС України у Миколаївській області, управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області, управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради, ГУ ДФС України у Миколаївській області, управління Держпраці у Миколаївській області, управління земельних ресурсів Миколаївської міської ради протягом поточного року здійснено обстеження 23 об’єктів підвищеної небезпеки (АЗС, АГЗС), розташованих на території м. Миколаєва.

З метою очищення ринку від незаконно вироблених та незаконно ввезених на територію України паливно-мастильних матеріалів їх переміщення і збуту на території м. Миколаєва та області, співробітниками ГУ ДФС у Миколаївській області прийнято участь в загально-державних заходах «Акциз-2019» та «Рубіж-2019».

Протягом 2019 року в рамках операції «Акциз – 2019» з незаконного обігу вилучено 894 т незаконно-виготовлених паливно-мастильних матеріалів, в тому числі в рамках кримінальних проваджень 808,8 т та адміністративних проваджень 31,7 т з обладнанням для їх незаконного виготовлення і зберігання. Складено 5 протоколів про адміністративні правопорушення за ст. 164 КУпАП щодо порушення порядку провадження господарської діяльності;

– протягом 2019 року працівниками територіальних підрозділів поліції ГУ НП в Миколаївській області зареєстровано 16 кримінальних правопорушень за ст. 273 КК України (порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах або у вибухонебезпечних цехах).

За результатами цього відомості з приводу порушень внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань (16 адрес).

На сьогодні досудові розслідування за вказаними кримінальними провадженнями тривають.

Відносно 4 осіб складені протоколи про адміністративні правопорушення за ч. 1 ст. 164 КУпАП (порушення порядку провадження господарської діяльності), які здійснювали свою діяльність на АЗС, АГЗП без дозвільних документів за адресами:

  • вул. Тернівська, 1 (Центральний район);
  • вул. Остапа Вишні, 88 (Корабельний район);
  • вул. Доктора Самойловича, 27 (Корабельний район);
  • вул. 9 Слобідська, 44 (Інгульський район).

Матеріали адміністративних справ направлені до районних судів для розгляду та прийняття законного рішення;

За   самовільно влаштовані АГЗП по пр. Героїв України, 22Д посадовими   особами   управління   Державної   архітектурно-будівельної інспекції у Миколаївській області притягнуто до відповідальності ТОВ «Інтергеоком» відповідно ч. 2 ст.2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності».

ТОВ «Заповіт» 14.05.2019 самостійно демонтовано автомобільний газозаправний пункт, який був самовільно розташований невідомою особою на земельній ділянці ТОВ «Заповіт» за адресою: вул. Авангардна, 6/8.

За результатами роботи комісії співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Миколаївській області та відділу контролю та надзору за благоустроєм департаменту внутрішнього фінансового контролю, нагляду та протидії корупції Миколаївської міської ради

– припинено діяльність газової АЗС за адресою: вул. М. Василевського, 44 ріг вул. Кузнецька;

– тимчасові споруди автомобільних заправних станцій демонтовано, пальне вилучено, господарська діяльність АЗС припинена за адресами: м. Миколаїв, вул. О.Вишні, 88 та вул. Залізнична, 1-Д.

Обговоривши інформацію з даного питання,

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

  1. Інформацію з цього питання взяти до відома.
  2. Адміністраціям районів ММР:

2.1. Провести роботу з керівниками (власниками) щодо необхідності проведення ідентифікації та паспортизації ПНО, ідентифікації ОПН та розроблення ПЛАСів і декларацій, здійснення обов’язкового страхування цивільної відповідальності ПНО та ОПН, поетапного впровадженням автоматизованих систем раннього виявлення НС та оповіщення на ОПН.

Термін: до 01.12.2019.

 

2.2. На засіданнях районних комісій з питань ТЕБ і НС заслухати керівників ПНО та ОПН, які не виконують вимоги нормативно-правових актів щодо проведення паспортизації, ідентифікації, розробки ПЛАСів на ПНО, здійснення обов’язкового страхування цивільної відповідальності, розроблення декларацій безпеки та передусім таких, які не впроваджують автоматизовані системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей на об’єктах підвищеної небезпеки;

Термін: до 01.12.2019.

 

  1. Керівникам (власникам) потенційно небезпечних об’єктів та об’єктів підвищеної небезпеки:

– Подати декларацію відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки;

– Організувати завершення паспортизації потенційної небезпеки;

– Провести роботу щодо розроблення планів локалізації, ліквідації аварійних ситуацій та аварій для ОПН;

– Укласти угоди з державними аварійно-рятувальними службами на постійне аварійно-рятувальне обслуговування.

– Провести роботу щодо обладнання об’єктів підвищеної небезпеки автоматизованими системами раннього виявлення НС та оповіщення людей у разі їх виникнення.

Термін: до 01.12.2019.

 

  1. Інформацію про прийняті рішення та вжиті заходи надати до Головного управління ДСНС України у Миколаївській області.

Термін: до 01.12.2019.

  1. Головному управління ДСНС України у Миколаївській області спільно з адміністраціями районів ММР створити комісії для перевірки об’єктів ПНО та ОПН.

Термін: до 15.11.2019.

ІV. Про недопущення виникнення НС на каналізаційних мережах МКП “Миколаївводоканал”.

Доповідач: технічний директор МКП “Миколаївводоканал” – Тельпіс В.С.

 

На перетині вул. Кірова, 63/2-Новозаводська розташована НСК-14, електропостачання якої здійснюється від ТП № 677, яка немає власника. У січні 2019 року вийшла з ладу кабельна лінія КЛ-6кВ від ТП-667 до ТП-677 довжиною 270 м. В наслідок аварії НСК-14 була знеструмлена протягом 2 діб. Основними джерелами живлення насосної станції каналізації НСК – 14 є дві кабельні лінії КЛ – 0,4 кВ (основний ввід № 1 та резервний ввід № 2) типу АВВГ 3*95+1*50мм, довжиною  60м (з різних секцій від РУ-0,4кВ ТП-677 до ВРУ-0,4кВ насосної). МКП “Миколаївводоканал” проведено відновлювальні роботи за власний рахунок (витрати 28 145 грн.32 коп).

03.10.2019 на ТП-677 сталася аварія в наслідок якої знову знеструмлена НСК-14.

З метою запобігання виникненню надзвичайної ситуації за кодом НС – 10810 «НС унаслідок аварії в каналізаційній системі із скиданням забруднювальних речовин», МКП “Миколаївводоканал” звертається з проханням щодо вирішення питання прийняття в комунальну власність територіальної громади м. Миколаєва ТП-677. Колишній власник ТП-677 ТОВ “Автосервіс” письмово повідомляє що трансформаторна підстанція № 677 мала знос 100% та списана з балансу підприємства, та не заперечує щодо її прийняття в комунальну власність.

Обговоривши інформацію з даного питання,

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

  1. Заступнику міському голови Степанцю Ю.Б. сумісно з управлінням комунального майна ММР визначити комунальне підприємство для встановлення на баланс ТП 677.

Термін: 15.11.2019

  1. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР сумісно з АТ “Миколаївобленерго” вирішити питання, щодо передачі кабельної лінії КЛ-6кВ від РУ-6кВ ТП-667 до РУ-6кВ ТП-677, довжиною 270 м, балансоутримувачем ТОВ «Автосервіс», на баланс АТ “Миколаївобленерго”.

 

Термін: 15.11.2019

 

Перший заступник голови комісії                                 Володимир КРИЛЕНКО