Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

12

П Р О Т О К О Л № 12

позачергового засідання комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва

“18липня 2018 року м. Миколаїв

ГОЛОВУВАВ: перший заступник міського голови — Криленко В.І.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

ЗАПРОШЕНІ: за окремим списком.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

I. Про заходи щодо запобігання виникненню надзвичайної ситуації, пов’язаної з можливим припиненням водопостачання населенню міста.

Доповідач: технічний директор МКП “Миколаївводоканал” – Тельпіс В.С.

  1. На МКП «Миколаївводоканал» сталася критична ситуація у зв’язку зі зниженням обсягів поставки рідкого хлору, яка може призвести до виникнення надзвичайної ситуації. Хлору, який використовує підприємство для знезараження питної води, залишилось до 20.07.2018р.

  2. За повідомленням МКП « Миколаїводоканал» від 17.07.2018р. про результати відомчого лабораторного контролю з розподільчої мережі встановлено, що протягом 5 днів, в період з 10.07.2018 р. по 16.07.2018 р. в пробах питної води за адресами: Старий інвалідний хутір, 127а; вул. Озерна, 2;вул. 8-го Березня, 1; вул. Лазурна, 36; вул. Маячна ріг пр-т Богоявленський; вул. Сагайдачного, 1; вул. Уральська ріг вул. Балтійська; вул. Новобудівна ріг пр-т Богоявленський – в 100 см. куб. виявлені загальні колі форми, що не відповідає вимогам по мікробіологічним показникам, які нормуються Державними санітарними нормами та правилами № 2.2.4- 171-10 “Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною”.

  3. На підприємстві зменшена доза рідкого хлору для знезараження води до мінімальних рівнів 0,3 мг\дм. куб, що пов’язане з дефіцитом рідкого хлору на підприємстві, внаслідок зупинки роботи підприємства « Дніпроазот».

  4. Джерелом води для міста є поверхневий водовід Дніпро-Миколаїв. У воді з поверхневих джерел більше органіки, вірусів і бактерій. Для її знезаражування потрібно більше хлору. Тому, на даний час, мінімальні нормативні дози не дають повне та якісне знезараження.

Зазначена ситуація призведе до того, що МКП “Миколаївводоканал” змушено буде повністю припинити подачу питної води споживачам м.Миколаєва.

Дана надзвичайна подія попередньо класифікується як НС:

1. За кодом національного класифікатору надзвичайних ситуацій ДК 019-210 – 10432 “НС унаслідок наявності в питній воді шкідливих (забруднювальних) речовин понад ГДК”.

2. За класифікаційною ознакою відповідно до наказу МНС України від 12.12.2012 № 1400 “Про затвердження Класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій” – 1.64 “Перевищення мікробіологічних та токсичних показників питної води (ДсанПіН 2.2.4-171-10) у системі централізованого водопостачання населеного пункту протягом тривалого періоду”.

Обговоривши інформацію з даного питання

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА :

1. Дану надзвичайну подію попередньо класифікувати як НС:

За кодом національного класифікатору надзвичайних ситуацій ДК 019-210 – 10432 “НС унаслідок наявності в питній воді шкідливих (забруднювальних) речовин понад ГДК”.

За класифікаційною ознакою відповідно до наказу МНС України від 12.12.2012 № 1400 “Про затвердження Класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій” – 1.64 “Перевищення мікробіологічних та токсичних показників питної води (ДсанПіН 2.2.4-171-10) у системі централізованого водопостачання населеного пункту протягом тривалого періоду”.

2. Рекомендувати МКП “Миколаївводоканал” (Дуденку):

2.1. Визначити та запровадити заходи, щодо безперебійного постачання та створення підвищеного запасу рідкого хлору для знезараження питної води.

Термін: на період нормалізації поставок рідкого

хлору

2.2. Забезпечити дотримання затверджених технологічних регламентів очищення і знезараження питної води та стічних вод, підготувати необхідне обладнання та реагенти для додаткової обробки і знезараження питної води.

Термін: постійно

2.3. Забезпечити, передбачене нормативними актами, утримання та експлуатацію водопровідних мереж та, розташованих на них, інженерних споруд.

Термін: постійно

2.4. Забезпечити відомчий лабораторний контроль води, що подається населенню, відповідно до вимог «Правил технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення населених пунктів України».

Термін: постійно

2.5. Забезпечити щоденний виробничий лабораторний контроль якості питної води на водоочисних спорудах та в розвідній мережі.

Термін: постійно

2.6. Забезпечити інформування населення та об’єкти підвищеного епідризику ( ДНЗ, ЗОШ, ЛПЗ, та інші) м. Миколаєва, про заборону користування водою з водопровідної мережі без кип’ятіння для вживання в питних цілях, для гігієнічних потреб, миття посуду, приготування їжі, при отриманні результатів відомчого лабораторного контролю води, що не відповідає нормативним показникам.

Термін: на період ліквідації НС

3. Департаменту ЖКГ ММР (Кузнецову) при необхідності звернутись до Миколаївської міської ради щодо виділення МКП “Миколаївводоканал” додаткових коштів для ліквідації даної ситуації.

Термін: у разі необхідності терміново

4. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР (Тунітовському) забезпечити моніторинг подальшого розвитку зазначеної ситуації.

Термін: на період ліквідації НС

IІ. Контроль за своєчасним виконанням прийнятих комісією рішень залишаю за собою.

Перший заступник голови комісії В.І. Криленко