Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

15

П Р О Т О К О Л № 15

засідання комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва

19” вересня 2018 року м. Миколаїв

ГОЛОВУВАВ: перший заступник голови комісії — Криленко В.І.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

ЗАПРОШЕНІ: за окремим списком.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

І. Про стан пожежної безпеки об’єктів з масовим перебуванням людей.

Доповідачі: департамент праці та соціального захисту населення ММР, управління охорони здоров’я ММР, управління освіти ММР, управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР, управління у справах фізичної культури і спорту ММР.

Департамент праці та соціального захисту населення ММР

Протягом липня в департаменті та управліннях соціальних виплат проводились планові перевірки у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки (далі-ЦЗ,ТБ,ПБ). В ході цих перевірок були виявлені порушення, більшість з яких усунені на протязі перевірки. Порушення, усунення яких потребує фінансування, заплановані на 2019 рік .

Департаментом та підпорядкованими йому структурними підрозділами постійно здійснюється контроль за дотриманням пожежної та техногенної безпеки, а саме:

  1. – розроблено та затверджено План заходів щодо забезпечення ПБ;

  2. – затверджено Інструкції про заходи ПБ та безпеку праці та плани евакуації працівників;

  3. – створені протипожежні ланки та протипожежні дружини;

  4. – приміщення обладнані автоматичною пожежною сигналізацією;

  5. – вчасно здійснюється перезарядка та техогляд вогнегасників;

  6. – укладено договори добровільного страхування цивільної відповідальності власників або користувачів майна;

  7. – для ліквідації можливих пожеж приміщення забезпечені первинними засобами пожежогасіння;

  8. – проводяться заміри опору електроізоляції;

  9. – постійно відбуваються планові та позапланові інструктажі з працівниками;

– керівники та відповідальні особи проходять навчання з пожмінімуму та ЦЗ;

– в приміщеннях обладнані куточки з інформаційними стендами стосовно безпеки життєдіяльності, правил ПБ, діям у НС;

– серед співробітників та відвідувачів розповсюджуються листівки з основ ЦЗ ПБ;

– укладені договори на цілодобове спостереження за протипожежним станом приміщень;

– посилено контроль за дотриманням правил ПБ при експлуатації електро та газових приборів.

Управління охорони здоров’я ММР

Управлінню охорони здоров’я підпорядковані 21 заклад охорони здоров’я та 3 комунальних підприємства «Стоматологічні поліклініки №№ 1, 2, 3».

Для створення надійного протипожежного захисту лікувально-профілактичних закладів міста та запобігання виникнення пожеж та інших надзвичайних ситуацій на територіях закладів у всіх підвідомчих закладах охорони здоров’я наприкінці 2017 року були розроблені та погоджені в районних відділах ГУ ДСНС України у Миколаївській області «Комплексні плани першочергових заходів щодо протипожежного та техногенного захисту ЛПЗ на 2018 рік». При розробці Планів враховувались заходи, запропоновані під час попередніх перевірок та виявлених недоліків стану пожежної та техногенної безпеки, вказаних у довідках та приписах. На підставі цих планів Управлінням охорони здоров’я ММР був розроблений та затверджений загальний: «Комплексний план першочергових заходів щодо протипожежного та техногенного захисту в ЛПЗ охорони здоров`я м.Миколаєва на 2018 рік» та «Комплексний план першочергових заходів щодо протипожежного та техногенного захисту в ЛПЗ охорони здоров`я м. Миколаєва з постійним або тимчасовим перебуванням дітей на 2018 рік», який був направлений до Головного управлінні ДСНС України у Миколаївській області.

Згідно цього плану для виконання першочергових заходів з протипожежної та техногенної безпеки закладам охорони здоров’я міста необхідно коштів в сумі 20136.09 тис. грн..

На початку 2018 року було виділено 1500,000 тис. грн. 4 закладам охорони здоров’я, таким як Пологовий будинок № 1, Міська дитяча поліклініка № 3, Міська дитяча поліклініка № 4, КЗ ММР «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 6» для обладнання системами пожежної сигналізації 7 окремо стоячим об’єктам цих закладів.

На теперішній час по всім вище визначеним об’єктам роботи з встановлення систем автоматичної пожежної сигналізації з виведенням на пульт централізованого спостереження завершені та введені в експлуатацію. Укладено договори на технічне обслуговування та спостереження. Проведені роботи з обробки дерев’яних конструкцій вогнезахисним розчином.

Управлінням охорони здоров’я ММР доведено до адміністрацій всіх закладів охорони здоров’я вимоги щодо обов’язкового включення до проектно-кошторисної документації при проведенні нових будівництв, капітальних та поточних ремонтів протипожежних заходів.

В червні поточного року після реконструкції введено в експлуатацію сімейну амбулаторію № 2, 1 КЗ ММР «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» де обладнання автоматичною пожежною сигналізацією та інші протипожежні заходи виконано згідно проектно-кошторисної документації.

У трьох закладах охорони здоров’я, на теперішній час тривають роботи з реконструкції: травматологічний пункт ЛШМД, сімейна амбулаторія КЗ ММР «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3», Сімейна амбулаторія КЗ ММР «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 5», комплекс заходів з протипожежної безпеки виконується згідно проектно-кошторисної документації.

Починаючи з квітня 2018 року практично по всіх закладах охорони здоров’я міста були проведені позапланові перевірки вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.

За результатами перевірок керівництву медичних закладів були видані приписи про усуненню порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, копії яких були надані до Управління охорони здоров’я ММР.

Всіма лікувальними закладами після отримання припису були розроблені та затверджені Плани заходів щодо усунення недоліків, виявлених у ході перевірки.

Згідно проведеному аналізу ступеня виконання запропонованих приписами заходів з 346 зафіксованих, на теперішній час 128 виконано в повному обсязі; знаходиться в стадії виконання і буде виконано до кінця поточного року – 97; не виконано – 121.

У всіх приписах вказана низка заходів, таких як обладнання приміщень будівель лікарень системами протипожежного захисту (автоматичною пожежною сигналізацією), системами оповіщення про пожежу, системами пожежогасіння, улаштування систем блискавко-захисту, капітальні ремонти насосів підвищувачів тиску внутрішнього протипожежного водогону, обробка дерев’яних конструкцій вогнезахисним розчином) що потребують значних коштів і не можуть бути виконані без додаткового фінансування.

Після проведення аналізу повної потреби лікувальних закладів міста на виконання протипожежних заходів управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради своїми листами №№ 830/14.01-14; 831/14.01-14; 832/14.01-14 від 05.07.2018 звернулось до Миколаївського міського голови, першого заступника міського голови Криленко В.І., заступника міського голови Диндаренко С.І., з проханням розглянути можливість виділення додаткових коштів у сумі 22514,163 тис. грн. насамперед закладам охорони здоров’я із стаціонарами.

У листопаді 2018 року буде розроблено «Комплексний план першочергових заходів щодо протипожежного та техногенного захисту в ЛПЗ охорони здоров`я м. Миколаєва на 2019 рік», який буде направлений до ГУ ДСНС України у Миколаївській області.

Взагалі за І півріччя 2018 року закладами охорони здоров’я міста було виконано протипожежних заходів на загальну суму 1600,479 тис. грн. Роботи з виконання заходів по усуненню порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки тривають.

Управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР

З початку 2018 року міськими закладами культури на заходи з пожежної безпеки було витрачено – 1 246 234 грн.

Кошторисом на 2018 рік по галузі культура на виконання заходів з пожежної безпеки заплановано 1 660 224 грн. План заходів з пожежної безпеки по закладам культури, які підпорядковані управлінню узгоджено з ГУ ДСНС України у Миколаївській області.

З початку поточного року:

– встановлено систему протипожежного захисту та виведено на пульт спостереження в Матвіївському та Малокорениському будинках культури, ЦК та дозвілля «Промінь» ММПК і мистецтв, Дитячий музичній школі №6, ДМ «Казка», Міському методичному центрі та клубної роботи, Муніципальному театрі студії, ММПК «Корабельний», б/філії №6 ЦБС для дітей;

– виконано обробку дерев’яних конструкцій даху Малокорениського та Матвіївського будинків культури, Миколаївського міського палацу культури «Корабельний», ММПК культури та урочистих подій, б/філії №9 ЦБС для дітей.

За результатами планових перевірок приміщень закладів культури, які проводились РВ ГУ Державної служби НС України у Миколаївській області з березня 2018 року потрібно понад 8 млн. грн, в залежності від наявного фінансування, були внесені додатки до загального плану заходів з пожежної безпеки на 2018 рік.

На сьогодні у всіх закладах культури наявні плани евакуації на випадок надзвичайної ситуації. Своєчасно, під підпис у журналі, проводяться інструктажі з правил пожежної безпеки. Приміщення забезпечені первинними засобами пожежогасіння, які своєчасно перевіряються. Пожежні щити укомплектовані необхідним інвентарем. Керівники закладів та особи, які відповідальні за протипожежний стан, своєчасно проходять навчання з пожежно-технічного мінімуму та отримують посвідчення встановленого зразку. В закладах культури оновлені стенди з пожежної безпеки та цивільного захисту населення.

Продовжується робота по ідентифікації потенційної небезпеки закладів культури. Висновки за результатами проведеної ідентифікації з 61 отримали – 56 закладів культури, з них: 37 бібліотек міста, 10 шкіл естетичного виховання дітей, 7 закладів клубного типу, ДМ «Казка» та КП «Миколаївські парки». По іншим закладам культури матеріали по ідентифікації розробляються.

Управління у справах фізичної культури і спорту ММР

З метою недопущення пожеж на об’єктах з масовим перебуванням людей, відповідно ст. 4 Закону України «Про пожежну безпеку», попередження виникнення надзвичайних ситуацій та пожеж на території спортивних установ міста на 2018 рік заплановано 1 млн. 6 тис. грн та проводяться наступні заходи:

– виконаний поточний ремонт: монтаж автономної пожежної сигналізації в приміщеннях спортивних шкіл (додаток додається).

– розроблений план заходів щодо протипожежного та техногенного захисту спортивних установ,

– призначаються відповідальні за пожежну безпеку,

– розроблені графіки цілодобового чергування під час загрози чи виникнення надзвичайних ситуацій,

– проведені інструктажі серед працівників і учнів спортивних шкіл з відповідними записами у журналі,

– проведені заняття з тренерами, працівниками з теорії і практики забезпечення протипожежної безпеки,

– проведені роботи, щодо очистки виробничих приміщень, територій, горищ та підвалів від горючих матеріалів,

– паливо-мастильні матеріали для роботи на моторних човнах зберігаються в боксах та складі ПММ,

– заборонено розводити вогнище та спалювання сміття,

– забезпечено відсутність сторонніх осіб на території спортивних шкіл, баз,

– забезпечено санітарний стан та благоустрій прилеглої території шкіл,

– заборонено використання зіпсованих електричних пристроїв працівниками та паління на території шкіл,

– проводиться інвентаризація протипожежного обладнання.

Спортивними установами у яких в наявності «ПГ», «ПВ», «ПК» та «ПР» складають плани ремонту та покращення їх стану.

Для повного виконання заходів з пожежної безпеки, управлінню у справах фізичної культури і спорту ММР потрібно біля 15 млн.грн.

Управління освіти ММР

Протипожежні заходи проведені в закладах освіти у 2018 р.:

-виготовлені проекти на влаштування блискавкозахисту:

ЗОШ №17, 12, 18, 46, 52, 45, 34, ДНЗ №104, 65, МСЮТ та управління освіти ;

– влаштовано блискавкозахист будівель:

ЗОШ № 12, 17, 18, 45, 46, 52, ДНЗ №104, 65;

– виготовляються проекти на улаштування блискавкозахисту:

ДНЗ №64;

– виготовлені проекти по влаштуванню АПС та пройшли експертизу:

ДНЗ № 49, 142, ЗОШ №1, 17, 18 та ПТУ;

– виконані роботи по влаштуванню АПС та укладені договори на обслуговування

ДНЗ №47, 75, 83, 101, 104, 143, ЗОШ №12, 36, 64, ММК, юридичний ліцей, Перша українська гімназія, вечірня школа з заочною формою навчання, Будинок вчителя та управління освіти;

– виведено на пульт цілодобового спостереження :

ДНЗ 75, 104, ЗОШ№ 36, 64, Будинок учителя та управління освіти;

– проведена обробка дерев’яних конструкцій покрівлі:

ДНЗ №92, ЗОШ №53, 34 та будинку творчості Заводського району;

– встановлені протипожежні двері:

ЗОШ №1, 11, 12, 16, 17, 18, 22, 45, 46, 48, 52, 53, гімназія №3, ДНЗ № 1, 60, 79, 82, 132, 134, 125, 127, СНВК, СЮН, Академії дитячої творчості та Інгульський БДТЮ.

Питання протипожежної безпеки в управлінні освіти знаходиться на постійному контролі.

Обговоривши інформацію з даного питання

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА :

1. Управлінню освіти ММР, управлінню охорони здоров’я ММР, управлінню культури та охорони культурної спадщини ММР, управлінню у справах фізичної культури і спорту ММР та департаменту праці та соціального захисту населення ММР:

1.1. Провести аналіз ступеня виконання запропонованих приписами заходів щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки підвідомчих об’єктів.

Термін: до 01.10.2018.

1.2. Під час формування бюджету на 2019 рік передбачити фінансування заходів пожежної безпеки.

Термін: до 20.12.2018.

1.3. У плани підготовки підвідомчих закладів на 2019 рік внести заходи з питань пожежної та техногенної безпеки.

Термін: до 20.12.2018.

1.4. Надати Головному управлінню ДСНС країни у Миколаївській області план першочергових та поетапних заходів щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки у розрізі об’єктів із зазначенням необхідного та передбаченого обсягу фінансування на 2019 рік.

Термін: до 20.12.2018.

2. Управлінню капітального будівництва ММР вказати на незадовільний стан виконання робіт з розроблення проектно-кошторисної документації на встановлення АСП для закладів освіти.

3. Управлінню охорони здоров’я ММР винести на розгляд депутатської комісії з питань економічної і інвестиційної політики, планування, бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку питання щодо виділення додаткового фінансування для виконання робіт згідно розроблених проектів на виконання протипожежних заходів.

Термін: до 01.11.2018.

4. Управлінню освіти ММР:

– направити до ГУ ДСНС України у Миколаївській області інформацію щодо виконання протипожежних заходів по закладам на які відкрито впровадження в адміністративному суді;

Термін: до 01.10.2018.

– провести перевірку стану внутришньобудинкових електромереж у підвідомчих закладах.

Термін: до 20.12.2018.

ІІ. Про відновлення працездатного стану систем димовидалення та пожежогасіння житлових будинків підвищеної поверховості (За рекомендацією регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при Миколаївській облдержадміністрації від 30.08.2018 протокол № 10).

Доповідачі: управління житлового господарства департаменту ЖКГ ММР, ГУ ДСНС України у Миколаївській області.

Однією із гострих проблем м Миколаєва є стан систем пожежегасіння та димовидалення у будинках підвищеної поверховості. Через тривалу експлуатацію та у зв’язку з розкраданням обладнання систем пожежегасіння та димовидалення вони не працюють і потребують відновлення та реконструкції.

Необхідно привести в робочий стан інженерне обладнання систем автономного протипожежного захисту будинків підвищеної поверховості, забезпечити їх належне функціонування.

Для відновлення систем пожежегасіння, димовидалення та пожежної сигналізації на будинках підвищеної поверховості, що знаходяться у комунальній власності територіальної громади міста необхідно близько 31,0 млн. грн. (згідно Програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства м.Миколаєва на 2015-2019 роки, затвердженої рішенням Миколаївської міської ради від 23.01.2015 № 45/3).

Станом на 01.01.2018 в м. Миколаєві на території міста розташовано 52 будинки підвищеної поверховості (12-16 поверхи), які обладнані системами пожежогасіння, димовидалення та сигналізації і перебувають:

– у комунальній власності територіальної громади – 27 будинків;

-об’єднань співвласників багатоповерхових будинків (ОСББ, ЖБК) – 19
будинків;

– відомчого фонду та інші суб’єкти господарювання (готелі тощо) – 6.

В ручному режимі працюють системи пожежогасіння та димовидалення в будинках :

  1. вул. Металургів, 72; – пр.Богоявленський, 325/2;

  2. вул. 6 Слобідська, 48; – пр. Богоявленський, 325/4;

  3. вул.6 Слобідська, 48 А; – пр. Богоявленський, 325/5;

вул. Миколаївська, 34 Б;

Знаходяться у робочому стані та працюють системи пожежегасіння в житлових будинках ОСББ по вул. Декабристів, 40, пр. Богоявленський, 325/6.

У житлових будинках міста, які обслуговуються житлово-експлуатаційними підприємствами, відповідно потреби, виконувались роботи із облаштування підкачуючим насосним обладнанням.

На замовлення департаменту ЖКГ ММР підрядним підприємством виготовлено проектно-кошторисну документацію на відновлення працездатності систем пожежогасіння та димовидалення у житлових будинках по вул. Миколаївській, 34-б, вул. Садовій, 9, вул. Космонавтів, 53 та пр. Центральний, 184. На даний час проектно-кошторисна документація знаходиться на погодженні в ГУ ДСНС України в Миколаївській області.

За умови наявності фінансових надходжень з місцевого бюджету, після отримання позитивного висновку ДП «Укрдержбудекспертиза», вищезазначені роботи буде розпочато. Після чого будуть укладені угоди на технічне обслуговування систем автоматики, димовидалення та внутрішнього протипожежного водогону з організаціями, що мають ліцензію на проведення цих робіт.

Для реагування на ситуацію щодо підвищення рівня протипожежного захисту житлового сектору керівникам підприємств, що обслуговують житловий фонд міста доручено посилити контроль щодо дотримання правил експлуатації підвальних приміщень, підсобних та горищних приміщень житлових будинків, їх ізоляції від доступу сторонніх осіб.

Також з метою попередження порушень правил безпеки і санітарно-гігієнічних вимог до приміщень житлових будинків, відповідно до повноважень житлово-експлуатаційних підприємств забезпечити контроль за влаштуванням систем індивідуального опалення в житлових будинках, зокрема з використанням газових котлів, водонагрівачів, наявністю актів обстеження стану та експлуатації димових і вентиляційних каналів, вимагати при виявленні незаконно встановлених газових пристроїв та обладнання негайного припинення їх експлуатації і притягнення винних до відповідальності.

Обговоривши інформацію з даного питання

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА :

1. Департаменту ЖКГ ММР:

– винести на розгляд депутатської комісії з питань економічної і інвестиційної політики, планування, бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку питання щодо виділення коштів на коригування проектно-кошторисної документації на ремонт систем пожежогасіння та димовидалення у житлових будинках по вул. Миколаївській, 34б, вул. Садовій, 9, вул. Космонавтів, 53 та пр-т Центральний, 184;

Термін: до 01.11.2018

– провести нараду сумісно з ГУ ДСНС України у Миколаївській області, керівниками ОСББ та ЖБК, з метою виробітки рішення щодо фінансування заходів з відновлення систем пожежогасіння та димовидалення у житлових будинках підвищеної поверховості на умовах співфінансування;

Термін: до 01.11.2018

– включити до проекту програми реформування ЖКГ на 2019-2024 рр. розділ пожежної безпеки багатоповерхових житлових будинків.

Термін: до 01.12.2018.

2. Власникам багатоповерхових житлових будинків відомчого фонду вжити заходів щодо відновлення працездатності систем пожежогасіння та димовидалення.

Термін: протягом 2019 року

ІІІ. Про аварійний стан ЗОШ № 24, 39, 52 .

Доповідачі: Миколаївське міське управління Держпродспоживслужби, управління освіти ММР.

Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївський області інформує що станом на 03.09.2018 року не були готові до роботи наступні загальноосвітні заклади: ЗОШ № 37, гімназія № 4 ЗОШ № 57, ЗОШ № 52, ЗОШ № 32, ЗОШ № 16, ЗОШ № 24, ЗОШ № 40, ЗОШ № 44, ЗОШ № 48, ЗОШ № 43, ЗОШ № 19, ЗОШ № 28, ЗОШ № 20, Миколаївський морський ліцей ім. проф. М. Олександрова, ЗОШ № 7, ЗОШ № 15, ЗОШ № 39, ЗОШ № 46, Миколаївський економічний ліцей № 2.

Вищевказані заклади не прийняті Держпродспоживслужбою як готові до роботи та є небезпечними для перебування дітей , що є порушенням Закону України « Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»,Закону України «Про освіту», ДСаНПіН№ 5.5.2.008-01 «Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу».

Особливе занепокоєння визивають наступні заклади:

  • Загальноосвітня школа Миколаївської міської ради № 52 – між панельні вертикальні і горизонтальні шви у місцях підвищеного продування і проникнення атмосферної вологи розгерметизовано, у деяких місцях зруйнований захисний шар стінових залізобетонних панелей, навіс над крильцем входу до школи з пошкодженнями.

  • Загальноосвітня школа Миколаївської міської ради № 24 – за технічним звітом, виконаним ФОП Ларченко Г.І., фундаменти будівлі знаходяться в аварійному стані, по периметру будівлі та на колонах – тріщини, мережа водовідведення з даху не працює, деформована, частково не змонтована, спортивний майданчик з нерівним покриттям, в спортивному залі на стінах та стелі чорна пліснява.

  • Загальноосвітня школа Миколаївської міської ради № 39 – не закінчено ремонт даху, третій поверх будівлі не перекритий, на фасаді будівлі тріщини.

Але навчальний процес в закладах розпочато.

Обговоривши інформацію з даного питання

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА :

1. Управлінню капітального будівництва ММР терміново завершити розробку проектно-кошторисної документації по ЗОШ № 52 та надати пропозиції щодо виділення коштів до департаменту фінансів ММР.

Термін: до 20.10.2018

2. Управлінню освіти ММР:

2.1. Підготувати листа до голів фракцій з питання виділення додаткових коштів для усунення недоліків по закладам освіти.

2.2. Направити до Миколаївського міського управління Держпродспоживслужби інформацію щодо усунення недоліків по 20 закладам освіти які не прийняті Держпродспоживслужбою як такі що готові до роботи.

Термін: до 01.10.2018

2.3. Винести на розгляд депутатської комісії з питань економічної і інвестиційної політики, планування, бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку питання щодо:

– додаткового фінансування для розробки проектно-кошторисної документації по ЗОШ № 24;

– додаткового фінансування для коригування проектно-кошторисної документації та завершення робіт по ЗОШ № 39;

– виділення коштів для проведення капітального ремонту ЗОШ № 52, відповідно до проектно-кошторисної документації.

Термін: до 01.11.2018

2.4. На підставі висновків проектної організації визначити можливість подальшої експлуатації ЗОШ № 39.

Термін: до 01.10.2018

3. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР організувати комісійне обстеження сумісно з управлінням освіти ММР, департаментом енергетики та запровадження інноваційних технологій ММР, управлінням капітального будівництва ММР, Миколаївським міським управлінням Держпродспоживслужби та управлінням Держпраці у Миколаївській області будівлі ЗОШ № 24 на предмет можливості подальшої експлуатації за призначенням.

Термін: до 10.10.2018

ІV. Про аварійний стан приватного житлового будинку по вул. Піщана, 1б.

Доповідач: адміністрація Заводського району ММР.

Починаючи з 2013 року, до адміністрації Заводського району надходять скарги від гр-ки Аксьонової Т.М. (В. Корениха, вул. Піщана, буд. 1-б) про зсув ґрунту прибережної зони і руйнацію житлових будинків по вул. Піщаній.

Працівниками адміністрації району та сектору з питань НС та ЦЗН в Заводському районі неодноразово проводився огляд стану будинків по вул. Піщаній.

Виконавчим комітетом Миколаївської міської ради прийнято рішення від 22 січня 2016 року № 40 «Про визнання житлових будинків у мкр. «Велика Корениха» по вул. Піщаній, 1-а, 1-б, 1, 2-а, 3-а такими, що потрапляють у зону можливого зсуву ґрунту».

Востаннє, 29 серпня 2018 року унаслідок проведеного комісійного обстеження встановлено, що зсув ґрунту продовжується, з моменту попереднього огляду 18 жовтня 2017 року ґрунт зсунувся на 1,5 метри, є провали ґрунту, посилились тріщини у будівлі за адресою вул. Піщана, 1-б сильно ушкоджено проїжджу частину дороги по вул. Піщана.

Відділом обліку та розподілу житла Миколаївської міської ради мешканцям вказаних будинків запропоновано для тимчасового переселення житлові площі у гуртожитках по вул. Київська, 2 та по вул. Гонгадзе, 26/2, на що отримано відмову.

Департаментом ЖКГ Миколаївської міської ради замовлено дослідження зони зсуву, яке у 2016 році проведено ФОП Кучеренко Т.М.

У звіті рекомендовано передбачити наступні заходи:

– побудувати підпорну стінку вздовж берегу Бузького лиману для попередження розмивання схилу;

– виконати облаштування дренажу для відводу підземних вод;

– облаштувати відвід поверхових вод по вул. Піщаній;

– виконати посадку чагарнику, низькорослих дерев, дернування схилу.

До департаменту ЖКГ ММР та відділу обліку та розподілу житла Миколаївської міської ради 04.09.2018 направлено листи про повторний розгляд питання відселення мешканців, які проживають у зоні зсуву ґрунту по вул. Піщаній у мкр. «Велика Корениха».

За інформацією департаменту ЖКГ Миколаївської міської ради (лист від 24.11.2017 № 7628/02.01.01-14/34/17) будівництво протизсувної споруди по вул. Піщаній є недоцільним у зв’язку зі значною вартістю (понад 60 млн. грн у цінах 2015 року).

За результатами моніторингу зсувних процесів з’ясовано що під загрозу потрапляє 21 мешканець з 5 домоволодінь за адресами вул. Піщана 1-а, 1-б, 2, 2-а, 3-а. Можливо виникнення надзвичайної ситуації місцевого рівня за кодом 10640 “НС унаслідок руйнування будівлі чи споруди житлової призначеності” яка може призвести до загибелі 4 людей у житловому будинку за адресою вул. Піщана 1-б. Можливі збитки пов’язані з втратою житла та земельних ділянок складають 1млн. 239 815 грн.

Обговоривши інформацію з даного питання

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА :

1. Відділу обліку та розподілу житла ММР провести моніторинг ринку вторичного житла у Великій та Малій Коренихах.

Термін: до 25.09.2018

2. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР підготувати проект рішення виконкому щодо виділення коштів з резервного фонду бюджету м. Миколаєва для придбання житла мешканцям будинку 1-б по вул. Піщана.

Термін: до 01.10.2018

V. Контроль за своєчасним виконанням прийнятих комісією рішень залишаю за собою.

Перший заступник голови комісії В.І. Криленко

Відповідальний секретар комісії С.П. Бондарь