Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

17

П Р О Т О К О Л № 17

засідання комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва

30листопада 2018 року м. Миколаїв

ГОЛОВУВАВ: перший заступник голови комісії — Криленко В.І.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

ЗАПРОШЕНІ: за окремим списком.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

І. Про стан готовності сил та засобів до дій в складних погодних умовах зимового періоду.

Доповідачі: управління комунального господарства департаменту ЖКГ ММР; адміністрації районів ММР.

Відповідно до аналізу проходження зимового періоду попередніх років по м.Миколаєву наявні 45 місць та ділянок, які схильні до заметів та на яких найбільш ймовірні утворення транспортних заторів внаслідок снігових заметів.

На послуги з зимового утримання 435 км вулично-шляхової мережі укладено договір з КП ММР «ЕЛУ Автодоріг» вартістю 1700 тис. грн. Чергування працівників буде здійснюватися у відповідності до графіків.

При створенні заторів та для забезпечення проїзду міського авто- та електротранспорту на базі КП ММР “ЕЛУ автодоріг” в наявності евакуатор на базі МАЗа та 3 трактора ХТА-200.

Для обробки доріг наявні протиожеледні матеріали:

– сіль – 4252,339 т;

– піщано-сольова суміш – 5225,984 т;

– пісок – 497,885 т.

В разі сніготанення, з метою своєчасного водовідведення талих вод з доріг, працівниками КП ММР “ЕЛУ автодоріг” виконуються роботи з очищення решіток та колодязів зливової каналізації.

На підставі розпорядження міського голови «Про заходи по боротьбі зі сніговими заметами, ожеледицею та іншими наслідками стихійних явищ на 2018-2019 р.р.» від 26.11.2017 №366-р., у випадку погіршення погодних умов, планується задіяти 31 од. спеціалізованої техніки.

Житлово-експлуатаційними підприємствами, що обслуговують житловий фонд міста, на даний час, заготовлено протиожеледної суміші у кількості 797 т піску та 5,05 т солі.

Працівники житлово-експлуатаційних підприємств та управляючої компанії, що обслуговують житловий фонд міста забезпечені у достатній кількості шанцевим інструментом для виконання робіт з розчищення тротуарів та прибудинкових територій від снігу.

Адміністраціями районів міста видані розпорядження, складено список першочергових територій підприємств, установ та організацій по очищенню від снігових заметів для забезпечення їх безперебійного функціонування та сталої життєдіяльності. Уточнено перелік техніки підприємств, установ та організацій, які залучаються на розчищення вулиць від снігових заметів, ожеледиці, інших стихійних лих, відповідно до закріплених маршрутів. Передбачено залучення 73 од. техніки від 45 організацій.

Узгоджено з військовим командуванням залучення військової техніки на випадок ліквідації наслідків НС.

У разі різкого погіршення погодних умов в зимовий період визначено наступні місця відстою вантажного транспорту та рекомендовано керівникам підприємств морегосподарського комплексу, а також водійському складу вантажних транспортних засобів здійснювати паркування за межами житлової забудови м. Миколаєва, використовуючи наступні місця відстою:

ТОВ “Ян Марк-Термінал” (Одеський, Очаківський, Веселинівський напрямки), ємністю 150 одиниць транспортних засобів;

ПП “Слов’янський базар” (Дніпропетровський, Херсонський, Київський та Кіровоградський напрямки), ємністю 600 одиниць транспортних засобів.

Проблемні питання :

1. Утримання доріг державного та місцевого значення, які знаходяться на балансі Служби автомобільних доріг у Миколаївській області, ДП «Миколаївський облавтодор» та управління інфраструктури Миколаївської ОДА. Постійне відволікання міської комунальної техніки на ці напрямки ставить під загрозу якісне виконання робіт із зимового утримання доріг, закріплених за містом та створює перешкоди у забезпеченні безперешкодного руху транспорту у разі виникнення заторів, через неможливість їх своєчасного усунення.

2. Паркування вздовж доріг транспортних засобів у період снігопаду та ожеледиці, що створює перешкоди для забезпечення оброблення доріг.

Обговоривши інформацію з даного питання

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА :

1.1. Адміністраціям районів ММР під час складних погодних умов організовувати прибирання снігу, льоду та бурульок підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності на підлеглій території.

1.2. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР:

– здійснювати моніторинг розвитку несприятливих погодних умов, вживати заходів з оперативної готовності сил та засобів на випадок виникнення НС на території міста;

– підготувати проект рішення виконкому щодо виділення паливо-мастильних матеріалів з матеріального резерву м. Миколаєва для запобігання та ліквідації наслідків складних погодних умов на території міста.

Термін: до 15.12.2018

1.3. Управлінню транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій ММР надати пропозиції щодо упорядкування стоянок автотранспорту на вулицях міста під час прибирання снігу.

Термін: до 15.12.2018

1.4. Управлінню охорони здоров’я ММР надати інформацію щодо:

– створення запасу лікарських засобів та піску на ЛПЗ міста;

– забезпечення автономних джерел живлення ПММ.

Термін: до 15.12.2018

– травмованих та обморожених (із зазначенням місця отримання травм) до служби оперативного реагування (15-88) департаменту ЖКГ ММР щоденно 8.00.

Термін: протягом зимового періоду.

1.5. Управлінню освіти ММР надати інформацію щодо запасів вугілля та піску у підвідомчих закладах.

Термін: до 15.12.2018

1.6. Управління з розвитку споживчого ринку департаменту економічного розвитку ММР, сумісно з КВП по організації харчування в навчальних закладах, вирішити питання щодо забезпечення продуктами першої необхідності водіїв транзитного транспорту на період складних погодних умов.

Термін: до 05.12.2018

1.7. Рекомендувати Службі автомобільних доріг у Миколаївській області та ДП “Миколаївський облавтодор”:

– забезпечити своєчасне очищення доріг державного та місцевого значення, які знаходяться на території міста.

Термін: на період складних погодних умов

– передбачити чергування важкої техніки на Інгульському та Південнобузькому мостах м.Миколаєва для ліквідації заторів.

Термін: на період складних погодних умов

– провести розрахунки з КП “ЕЛУ автодоріг” за надання послуг з очищення снігу за попередні роки.

Термін: до 20.12.2018

1.8. Заступнику міського голови Степанцю Ю.Б. провести нараду з питання термінового усунення наслідків, які виникають при поривів на мережах МКП “Миколаївводоканал”, КП “Миколаївоблтеплоенерго”, ПрАТ “Миколаївська ТЕЦ”, ОСББ

Термін: до 15.12.2018

1.9. Інформацію щодо виконання протокольних рішень Комісії з даного питання надавати до управління з питань НС та ЦЗН ММР.

Термін: до 20.12.2018

ІІ. Стан системи оповіщення та зв’язку, заходи щодо покращення системи оповіщення.

Доповідач: управління з питань НС та ЦЗН ММР

Існуюча в м. Миколаєві система централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій складається з двох незалежних систем, а саме:

– системи регіональної внутрішньообласної системи централізованого оповіщення «Сигнал-ВО»;

місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій у м.Миколаєві.

До складу системи централізованого оповіщення «Сигнал-ВО» входить:

Блоки оповіщення П-160, П-164 регіональної внутрішньообласної системи централізованого оповіщення «Сигнал-ВО» розташовані на 98 підприємствах міста, з них:

– на комунальних — 39

– на інших форм власності — 59

На них встановлено: 349 одиниць апаратури П-160 та П-164

– МФ ПАТ «Укртелеком» – 157 од.

– комунальних підприємств — 60 од.

– підприємств інших форм власності — 132 од.

– 124 електросирен різної модифікації, з них: 99 централізованого вмикання, 25 автономного запуску;

– 19 електросирен розташовані на об’єктах комунальної власності м. Миколаєва;

– 22 стійки централізованого виклику ємністю 1830 номерів, до яких підключено 504 абонентів.

До складу місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій у м.Миколаєві входить:

1. Підсистема виклику та інформування керівного складу органів управління цивільного захисту міста «ОЛЬХОН».

Цей комплекс працює в цілодобовому режимі і дає можливість доводити необхідну інформацію до 16 груп оповіщення (комісії з питань ТЕБ і НС, евакуаційний комісій районів та міста, 37 диспетчерських служб приватних таксі, керівний склад і диспетчерські служби 10 підприємств міських перевізників (маршрутних таксі), керівники підприємств які залучаються до протидії загрозам зимового періоду та ліквідації наслідків НС, міські територіальні та об’єктові формування ЦЗ, начальники спеціалізованих служб ЦЗ, чергових в/ч Миколаївського гарнізону).

Оповіщення здійснюється по 12 лініям фіксованого телефонного зв’язку та каналу GSM зв’язку. Програмне забезпечення дозволяє здійснювати оповіщення з віддаленого автоматизованого робочого місця (АРМ) управління з питань НС та ЦЗН Миколаївської міської ради.

2. Підсистема оповіщення населення з використанням станцій ефірного мовлення, станцій телевізійного мовлення та мережу вуличних гучномовців.

Відповідно до затвердженої схеми озвучення території у співпраці з операторами радіомовних компаній («Рідна вулиця», «Радіо «Квартал») встановлено 168 вуличних гучномовця, які підключені до міської системи централізованого оповіщення. Передача аудіофайлу здійснюється по двом каналам зв’язку: Fm-радіо зв’язок, стільниковий радіо зв’язок стандарту GSM. Керування мережею радіомовлення здійснюється з АРМ управління з питань НС та ЦЗН ММР.

Згідно концепції побудови міської системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій керівного складу і населення міста «Пріоритет» встановлено модулі керування оповіщенням (типу МКО-4ТR) в кількості 2 од. (на обладнанні Миколаївської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення за адресами: проспект Центральний, 24-б, вул. Веселиновська, 59), на об’єктах комунальної власності встановлено 80 гучномовців підключених до автоматизованого робочого місця (АРМ) міської системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій.

Затверджено спільні інструкції з директорами 6-ти телерадіомовними компаніями (філія ПАТ “НСТУ” “Миколаївська регіональна дирекція”, КП «ТРК МАРТ», ТОВ ТРК «НІС-ТВ», ТОВ ТРК «Сатурн», ТК «ТАК-ТV», ТОВ «МКТВ») про порядок оповіщення населення міста про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій по каналах телебачення і радіомовлення.

Укладено договори про спільну діяльність у сфері оповіщення та інформування населення з питань цивільного захисту з:

– КП Телерадіокомпанія «Март»;

– радіомовною компанією «Рідна вулиця»;

– радіомовною компанією «Радіо квартал»;

– ТОВ «Миколаївське кабельне телебачення»;

філія ПАТ НСТУ «Миколаївська регіональна дирекція»:

– ТОВ «Дикий сад» (інтернет-провайдер).

В цілому існуюча система оповіщення м. Миколаєва забезпечує доведення інформації до керівного складу та населення про виникнення або загрозу виникнення надзвичайних ситуацій і подій в тому числі з вадами зору та слуху.

Обговоривши інформацію з даного питання

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА :

2.1. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР винести на розгляд виконкому Миколаївської міської ради питання щодо виділення додаткових коштів для завершення у 2019 році реконструкції місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій у м.Миколаєві.

Термін: грудень 2018 року

2.2. Адміністраціям районів ММР надати списки телефонів керівного складу підприємств, які залучаються для робіт у зимовий період, для коригування списків оповіщення.

Термін: до 05.12.2018

ІІІ. Контроль за своєчасним виконанням прийнятих комісією рішень залишаю за собою.

Перший заступник голови комісії В.І. Криленко

Відповідальний секретар комісії С.П. Бондарь