Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

19

П Р О Т О К О Л № 19

засідання комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва

20 “ жовтня 2021 року м. Миколаїв

ГОЛОВУВАВ: перший заступник голови комісії, перший заступник міського голови — Луков В.Д.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

  1. ПОРЯДОК ДЕННИЙ

І. Про аварійний стан житлового будинку за адресою вул.Шнеєрсона, 8.

Доповідач: юридичний департамент.

За відомостями Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, станом на 15.07.2008, наявна наступна інформація відносно будинку № 8 по вул. Шнеєрсона (Карла Лібкнехта) в м. Миколаєві:

Співвласники житлового будинку за адресою вул. Шнеєрсона (Карла Лібкнехта), 8: Жевнеров А.Т. -1/5, Шерстюк Л.А. – 11/100, Жидков М.М. – 9/100, Ганкін Б.О. – 11/150, Шерстюк О.Ю. – 22/150 та Коновалов С.В. – 19/50».

Враховуючи, що власники будинку № 8 по вул. Шнеєрсона (Карла Лібкнехта) відомі, віднести дане нерухоме майно до категорії «безхазяйне» неможливо. Відповідно до ч.1 ст.335 Цивільного кодексу України безхазяйною є річ, яка не має власника або власник якої невідомий.

Обговоривши інформацію з даного питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Заступнику міського голови Степанцю Ю.Б. організувати комісійне обстеження стану житлового будинку № 8 по вул. Шнеєрсона (Карла Лібкнехта) з метою встановлення його відповідності санітарним і технічним вимогам та можливості визнання його аварійним та таким, що підлягає знесенню (рішення ВК від 13.12.2019 № 13496).

Термін: 25.11.2021

2. Юридичному департаменту ММР направити запити до ГУНП в Миколаївській області з питань:

– встановлення місцезнаходження (перебування) власників житлового будинку № 8 по вул. Шнеєрсона (Карла Лібкнехта).

– встановлення осіб які перебувають у житловому будинку № 8 по вул. Шнеєрсона (Карла Лібкнехта).

Термін: 27.10.2021

ІІ. Стан системи оповіщення та зв’язку, заходи щодо покращення системи оповіщення.

Доповідач: управління з питань НС та ЦЗН ММР.

Існуюча в м. Миколаєві система централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій складається з двох інтегрованих систем, а саме:

– регіональної внутрішньообласної системи централізованого оповіщення «Сигнал-ВО»;

– місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій у м. Миколаєві.

1. До складу системи централізованого оповіщення «Сигнал-ВО» входить:

– 349 одиниць апаратури П-160 та П-164;

124 електросирени різної модифікації (в тому числі 19 електросирен розташовані на об’єктах комунальної власності м. Миколаєва)

– 22 стійки централізованого виклику, до яких підключено 326 абонентів.

2. До складу місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій у м. Миколаєві входить:

– 130 од. апаратури системи оповіщення “Пріоритет”;

– 168 вуличних гучномовців радіомовних компаній «Рідна вулиця» та «Радіо Квартал»;

– підсистема централізованого виклику та інформування керівного складу органів управління цивільного захисту міста «ОЛЬХОН».

Відповідно до вимог пункту 10 Положення про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв’язку у сфері цивільного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.09.2017 №733, на органи місцевого самоврядування покладено обов’язки щодо утримання, реконструкція та забезпечення постійної готовності до дій за призначенням місцевих автоматизованих систем централізованого оповіщення.

Витрати на експлуатаційно-технічне обслуговування місцевої системи централізованого оповіщення – 99 тис.грн.

Затверджено спільні інструкції з директорами 6-ти телерадіомовних компаній (філія ПАТ «НСТУ» Миколаївська регіональна дирекція, КП «ТРК МАРТ», ТОВ ТРК «НІС-ТВ», ТОВ ТРК «Сатурн», ТК «ТАК-ТV», ТОВ «МКТВ») про порядок оповіщення населення міста про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій по каналах телебачення і радіомовлення.

Проведено закладку на оптичних носіях повідомлень щодо найбільш вірогідних надзвичайних ситуацій (дубльованих в паперовому вигляді) в запечатаних пакетах з паролями і відгуками на радіотрансляційних вузлах та студіях телебачення вищевказаних компаній, які повинні використовуватись у разі загрози та виникнення НС та в особливий період черговим персоналом компаній за командою міського голови або начальника управління з питань НС та ЦЗН ММР.

На підставі договорів про спільну діяльність з ТОВ «Миколаївське кабельне телебачення» та ТОВ «Дикий сад» здійснюється оповіщення та інформування населення з питань цивільного захисту через мережу кабельного телебачення та мережу Internet.

В цілому існуюча система оповіщення м. Миколаєва забезпечує доведення інформації до керівного складу та населення про виникнення або загрозу виникнення надзвичайних ситуацій і подій.

Обговоривши інформацію з даного питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР забезпечити протягом 2022 року перевірку технічного стану місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій у м. Миколаєві.

Термін: щомісяця

2. Управлінню капітального будівництва ММР включити до бюджетного запиту на 2022 рік заходи з фінансування по об’єкту: “Реконструкція місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій у м. Миколаєві”.

Термін: до 30.10.2021

3. Департаменту фінансів ММР забезпечити фінансування заходів:

по об’єкту: “Реконструкція місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій у м. Миколаєві”;

– з експлуатаційно-технічного обслуговування всіх складових місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій у м. Миколаєві.

Термін: протягом 2022 року

ІІІ. Про стан готовності сил та засобів до дій в складних погодних умовах зимового періоду.

Доповідачі: департамент ЖКГ ММР, адміністрації районів ММР.

З метою своєчасної підготовки міського господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2021-2022 рр та для його сталого проходження, виконавчим комітетом Миколаївської міської ради прийнято рішення № 422 від 26.05.2021 «Про заходи щодо підготовки міського господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2021-2022 рр. та його сталого проходження». Разом з цим, вищезазначеним рішенням утворено міський штаб з підготовки міського господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2021-2022 років та затверджено його склад.

Для проведення невідкладних відбудовних робіт і заходів, спрямованих на запобігання, ліквідацію надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків створено міський матеріальний резерв, який містить будівельні, промислові вироби та ПММ, у тому числі:

– бензин 28 432 л;

– дизельне паливо 320 50 л.;

– газ 2 750 л;

– лопата штикова — 200 шт;

– лопата совкова — 400 шт;

– лопата снігова — 400 шт.

Під час складних погодних умов КП «ЕЛУ автодоріг» планує залучати 25 од. спеціалізованої техніки.

Станом на 04.10.2021р. на складі КП «ЕЛУ автодоріг» в наявності протиожеледні матеріали:

– піщаносольова суміш – 3095,222 т;

– сіль – 2200,4 т;

– пісок – 310 т.

Станом на 18.10.2021 підготовлено 1382 з 1384 (99%) внутрішньобудинкових систем опалення житлових будинків, які опалюються централізовано та отримано акти готовності житлових будинків до опалювального сезону від теплопостачальних організацій.

Управляючими компаніями спільно з співвласниками багатоквартирних житлових будинків проводяться роботи з повірки приладів обліку теплової енергії (повірено 86 теплових лічильників з 88 запланованих).

ОКП «Миколаївоблтеплоенерго»

Станом на 04.10.2021 р. було виконано гідравлічних випробувань у двотрубному обчисленні 221,38 км, підготовлено 91 котельню, ЦТП та ІТП 106 одиниць, виконано капітальний ремонт 4 котлів та 1,474 км тепломереж у двотрубному обчисленні.

Акти готовності ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» до опалювального періоду підписані представниками Держенергонагляду.

ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ»

Підготовка до ОЗП 2021-22 років на ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ» проводиться згідно наказу по підприємству від 18.03.2021 № 145 «Про підготовку до роботи ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ» в опалювальному сезоні 2021-2022 років». Планом передбачається виконання 22 заходів.

Виконано – 12: поточний ремонт котла № 1, поточний ремонт котла № 2, поточний ремонт котла ст. № 3, поточний ремонт котла ст. № 4, поточний ремонт турбогенератора ст. № 2, поточний ремонт турбогенератора ст. № 3, капітальний ремонт турбогенератора ст. № 4, консервація енергетичного обладнання, ремонт газоходів, гідравлічні випробування теплових мереж, перевірка опалювальних систем станції, перехід автотранспорту на осінньо-зимовий період.

В роботі: поточний ремонт водогрійного котла ст. №3 (98%), усунення дефектів теплових мереж після випробувань (90 %), відновлення ізоляції теплових мереж повітряної прокладки (40 %), проведення випробувань котлів (90 %), капітальний ремонт БПВ ст. № 1 (98 %), підготовка до роботи в ОЗП теплових пунктів (95 %).

Управлінням з питань НС та ЦЗН ММР:

– відкореговано план реагування органів управління і сил цивільного захисту щодо попередження та ліквідації НС внаслідок складних погодних явищ в осінньо-зимовий період;

– розроблено та погоджено з управлінням з питань ЦЗ Миколаївської облдержадміністрації «Оперативний плани спільних дій, спрямованих на локалізацію і ліквідацію можливих наслідків аварій на системах газо-, електро-, тепло- та водопостачання міста Миколаєва»;

– розроблено інструкцію про порядок взаємодії органів управління Миколаївської міської ланки Миколаївської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту та військових частин Миколаївського гарнізону щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру;

– уточнено склад та номери телефонів груп оповіщення автоматизованої системи виклику та інформування керівного складу органів управління цивільного захисту міста «ОЛЬХОН» (комісії з питань ТЕБ і НС, евакуаційний комісій районів та міста, 37 диспетчерських служб приватних таксі, керівний склад і диспетчерські служби 10 підприємств міських перевізників (маршрутних таксі), керівники підприємств які залучаються до протидії загрозам зимового періоду та ліквідації наслідків НС, міські територіальні формування ЦЗ, начальники спеціалізованих служб, чергових в/ч Миколаївського гарнізону, категорійні об’єкти ЦЗ ).

Суб’єктами життєзабезпечення організовано цілодобове чергування аварійно-диспетчерських служб та готовність наявних сил та засобів для ліквідації можливих надзвичайних ситуацій.

Адміністраціями районів міста Миколаєва та департаментом праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради проводиться робота по узгодженню місць розгортання та функціонування пунктів гарячого харчування, пунктів обігріву.

Обговоривши інформацію з даного питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Адміністраціям районів ММР:

1.1. Затвердити склад районних штабів по боротьбі з наслідками стихійних явищ, розрахунки виділення додаткової техніки від підприємств, установ та організацій для розчищення під’їзних шляхів до об’єктів життєзабезпечення, перелік вулиць для розчищення від снігу.

1.2. Визначити місця тимчасового розміщення пасажирів міжміського та міжобласного транспортного сполучення, які можуть потрапити до осередку НС пов’язаної з погіршенням погодних умов.

1.3. Під час складних погодних умов організовувати прибирання снігу, льоду та бурульок підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності на підлеглій території.

1.4. На період низьких температур організувати роботу пунктів обігріву на базі підприємств, установ та організацій.

1.5. Надати до управління з питань НС та ЦЗН ММР прогнозні розрахунки кількості ПММ за видами, для боротьбі з наслідками НС пов’язаної з погіршенням погодних умов.

Термін: 15.11.2021

2. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР:

2.1. Здійснювати моніторинг розвитку несприятливих погодних умов, вживати заходів з оперативної готовності сил та засобів на випадок виникнення НС на території міста.

2.2. При отриманні інформації про погіршення погодних умов винести на розгляд міськвиконкому питання щодо виділення ПММ для попередження виникнення надзвичайної ситуації.

Термін: з 01.12.2021 по 31.03.2022

3. Управлінню транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій ММР:

3.1. Визначити стоянки (місця відстою) для великовантажних транспортних засобів на автодорогах м.Миколаєва у період несприятливих погодних умов зимового періоду.

3.2. Надати пропозиції щодо упорядкування стоянок автотранспорту на вулицях міста під час прибирання снігу.

Термін: до 10.12.2021

4. Управлінню охорони здоров’я ММР надати інформацію:

– щодо забезпечення ПММ автономних джерел живлення;

– щодо наявності протиожеледних матеріалів у підвідомчих закладах.

Термін: до 10.12.2021

5. Управлінню освіти ММР надати інформацію щодо запасів вугілля та протиожеледних матеріалів у підвідомчих закладах.

Термін: до 10.12.2021

6. Управлінню з розвитку споживчого ринку департаменту економічного розвитку ММР разом з КВП з організації харчування в навчальних закладах розглянути питання щодо можливості забезпечення продуктами першої необхідності водіїв транзитного транспорту на період складних погодних умов в місцях відстою.

Термін: до 10.12.2021

7. Департаменту праці та соціального захисту населення ММР підготувати проект розпорядженням Миколаївського міського голови «Про організацію місць тимчасового перебування для бездомних осіб на осінньо-зимовий період 2021-2022 років»

Термін: 12.11.2021

8. КП ММР “ЄЛУ автодоріг”:

8.1. За узгодженням з управлінням патрульної поліції Миколаївської області визначити перелік ділянок автомобільних доріг на території м.Миколаєва, на яких найбільш ймовірні утворення транспортних заторів внаслідок погіршення погодних умов.

Термін: до 10.12.2021

8.2. Забезпечити цілодобове чергування необхідної кількості водіїв у разі погіршення погодних умов.

Термін: на період складних погодних умов

9. Рекомендувати Службі автомобільних доріг у Миколаївській області та ДП “Миколаївськійоблавтодор”:

9.1. Забезпечити своєчасне очищення доріг державного значення, які знаходяться на території міста.

9.2. Забезпечити чергування автомобільних тягачів, автомобілів підвищеної прохідності, що можуть використовуватися як тягачі на ділянках доріг, що перетинають річки на території міста.

Термін: на період складних погодних умов

10. Інформацію щодо виконання протокольних рішень Комісії з даного питання надавати до управління з питань НС та ЦЗН ММР.

Термін: до 10.12.2021

ІV. Про заходи щодо попередження загибелі людей на водних об’єктах в зимовий період.

Доповідач: управління з питань НС та ЦЗН ММР.

Берегова смуга м. Миколаєва складає 128 км. площа акваторії 82,2 кв. км

На береговій зоні р.р. Південний Буг, Інгул та Бузького лиману знаходяться:

– 10 спортивних шкіл у яких фізкультурні, спортивні і інші заходи пов’язані з перебуванням людей на воді;

– базові стоянки маломірних (малих) суден;

– підприємства судно-будівництва та промисловості міста;

– традиційні місця масового відпочинку населення біля води (спортивне та любительське рибальство).

Місця любительського і спортивного рибальства в межах м. Миколаєва на зимовий період 2021-2022 року

Бузький лиман.

– м. Миколаїв, від 500-ти метрового забороненого простору Варварівського мосту по лівій стороні в межах населеного пункту і вглиб водойми до фарватеру за течією

– м. Миколаїв, мкр. Варварівка – від 500-ти метрового забороненого простору Варварівського мосту правій стороні до елеватору і вглиб водойми 500 метрів

р. Південний Буг.

ділянка по правому берегу в межах м. Миколаїв

– ділянка по лівому берегу від південної межі мкр. Матвіївка та вниз за течією до Інгульського мосту і вглиб водойми до фарватеру.

2. Місця заборонені для любительського і спортивного рибальства в межах м. Миколаєва:

– ділянки акваторії на відстані 500 метрів від Південнобузького мосту вниз та вверх по течії;

– гідроспоруда, Південнобузький міст;

– гідроспоруда, Інгульський автодорожній міст;

– гідроспоруда, Інгульський пішохідний міст;

– гідроспоруда, понтонна переправа на п-острів “Аляуди”;

– на ділянках узбережжя підприємств;

– від тернівського повороту МСД ст. Інгул до високовольтної лінії через р.Інгул

Інформація щодо правил поведінки на воді та про стан льодоставу висвітлюється на інтернет-порталі Миколаївської міської ради та на сторінках Миколаївських інтернет видань.

Обговоривши інформацію з даного питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. ГУ ДСНС України в Миколаївській області, 10 взводу ДВГРЗ ДСНС України забезпечити постійну готовність сил та засобів які залучаються для надання допомоги постраждалим на льоду та воді.

Термін: з 01.12.2021 по 31.03.2022

2. Запропонувати ГУ НП в Миколаївській області, Управлінню патрульної поліції в Миколаївській області наблизити маршрути патрулювання до узбережжя акваторії річок, у межах м. Миколаєва.

Термін: з 01.12.2021 по 31.03.2022

3. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР:

3.1. Розробити проект рішення виконкому міської ради “Про організацію спостереження та надання допомоги потерпілим на водній акваторії міста в зимовий період 2021-2022 рр”

Термін: 01.11.2021

3.2. Забезпечити розміщення пам’яток для навчання населення щодо поведінки та безпеки на льоду у засобах масової інформації.

Термін: з 01.12.2021 по 31.03.2022

4. Керівникам баз для стоянки маломірних (малих) суден, які знаходяться на території міста:

– дообладнати пости спостереження засобами надання первинної допомоги на льоду;

– провести інструктажі чергових рятувальних постів.

Термін: 11.12.2021

Додаткове питання.

V. Про початок опалювального сезону в лікувальних закладах управління охорони здоров’я ММР.

Доповідач: управління охорони здоров’я ММР.

Станом на 20.10.2021 року у приміщеннях лікувальних закладів міста спостерігається низька температура. У більшості лікувальних закладів відсутні договори на постачання природного газу, внаслідок аномально високої ціни. Окремі заклади охорони здоров’я ММР мають автономне (не газове) опалення та готові розпочати опалювальний сезон, а саме:

– КНП ММР міська дитяча лікарня № 2;

– КНП ММР міська лікарня № 4;

– КНП ММР міська лікарня № 5,

– КНП ММР пологовий будинок № 2.

КНП ММР міська лікарня № 3 має технічну можливість отримувати теплоносій від котельні медичного коледжу, де розпочато опалювальний сезон.

Обговоривши інформацію з даного питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Дозволити розпочати опалювальний сезон слідуючим закладам охорони здоров’я ММР:

– КНП ММР міська дитяча лікарня № 2;

– КНП ММР міська лікарня № 4;

– КНП ММР міська лікарня № 5,

– КНП ММР пологовий будинок № 2;

– КНП ММР міська лікарня № 3.

Термін: 20.10.2021

VІ. Контроль за своєчасним виконанням прийнятих комісією рішень залишаю за собою.

Перший заступник голови комісії Віталій ЛУКОВ

Відповідальний секретар комісії Сергій БОНДАРЬ