Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

21

21 протокол Додатки

П Р О Т О К О Л  № 21

позачергового засідання  комісії  з  питань  ТЕБ  і  НС  м. Миколаєва

“27” жовтня 2020 року                                                                     м. Миколаїв

 

ГОЛОВУВАВ: міський голова — Сєнкевич О.Ф.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

 

  • ПОРЯДОК ДЕННИЙ

 

І. Щодо запровадження посилених протиепідемічних заходів на території міста Миколаєва.

 

Доповідачі: управління охорони здоров’я ММР, управління з питань НС та ЦЗН ММР, управління освіти ММР, управління з розвитку споживчого ринку департаменту економічного розвитку ММР.

 

Рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 23.10.2020 у м. Миколаєві Миколаївської області з 00 годин 00 хвилин 26.10.2020 встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19, з обмеженнями, передбаченими п. 15 постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», до яких, зокрема, віднесено:

  • – відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім учнів (вихованців) спеціальних шкіл, навчально-реабілітаційних центрів за умови дотримання в них відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю стану здоров’я учнів (вихованців);
  • – приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері культури, крім відвідувачів «автоконцертів»;
  • – приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо);
  • – приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах;
  • – приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;
  • – приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення.

Слід звернути увагу, що на відміну від таких областей, як Івано-Франківська, Київська, Полтавська, Рівненьська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька, Чернівецька, Чернігівська, на території яких також встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки, по Миколаївській області згідно із зазначеним рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій застосовано найбільшу кількість обмежувальних протиепідемічних заходів (порівняльна таблиця додається).

На ім’я Миколаївського міського голови надійшли листи керівників дитячих центрів/клубів міста Миколаєва, представників сфер культури та громадського харчування (додаються), в яких викладено зауваження та пропозиції щодо запроваджених карантинних заходів.

27.10.2020 відбулася акція протесту “Право на працю, свободу та життя” щодо заборони роботи суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування та закладів культури.

Зокрема, у своїх зверненнях представники наголошують на тому, що запроваджені заходи є такими, що порушують конституційні права громадян, а саме право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом (ст. 42 Конституції України); право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку кожен вільно обирає або на яку вільно погоджується (ст. 43 Конституції України); право на відпочинок для кожного, хто працює (ст. 45 Конституції України); право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло (ст. 48 Конституції України).

Також, запроваджені заходи негативно відобразяться на економічній ситуації в м. Миколаєві, що в свою чергу призведе до: закриття приватних закладів, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо) та розважальної діяльності; зростання рівня безробіття; зменшення податкових надходжень до бюджетів; неможливості отримання позитивних емоцій та культурного збагачення населення в складні часи для нашої країни.

Крім того, у важкому становищі опинились заклади культури клубного типу та мистецькі школи, які мають свою специфіку навчання. Дистанційне навчання унеможливлює процес напрацювання практичних умінь володіння інструментом, інструментарієм по роботі з деревиною та глиною тощо. Крім того, більшість дітей не мають вдома власного інструменту для самостійного навчання та закріплення вмінь і навичок.

На відміну від загальної середньої освіти, навчання у мистецьких школах здійснюється на платній основі. Оскільки плата за навчання формує спеціальний фонд мистецьких шкіл, з якого виплачується заробітна плата педагогічних працівників, то існує загроза невиконання зобов’язань щодо  виплат заробітної плати.

Посилаючись на вказані обставини, представниками порушуються питання щодо можливості пом’якшення запроваджених карантинних заходів та надання дозволу для подальшої роботи в умовах «червоного» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 із встановленням обмежень щодо кількості відвідувачів, часу роботи тощо та обов’язковим дотриманням протиепідемічних заходів, а саме:

  • – подальшої роботи дитячих розвиваючих центрів/клубів міста Миколаєва;
  • – проведення індивідуальних занять у мистецьких школах (за згодою батьків), проведення групових занять у кількості до 6 учнів у мистецьких школах (за згодою батьків), проведення репетицій мистецьких колективам закладів культури клубного типу у кількості до 20 осіб;
  • – проведення масових заходів (у тому числі вистав, концертів, фестивалі, кіносеансів, виставок та експозицій в кінотеатрах та закладах культури м.Миколаєва);
  • – діяльності закладів громадського харчування (у тому числі бари, ресторани, кафе тощо м. Миколаєва);
  • – діяльності розважальних закладів.

Згідно зі ст. 1 Закону України «Про освіту» здобувачі освіти – вихованці, учні, студенти, курсанти, слухачі, стажисти, аспіранти (ад’юнкти), докторанти, інші особи, які здобувають освіту за будь-яким видом та формою здобуття освіти.

За ч. 2 ст. 4 Закону України «Про дошкільну освіту» дошкільна освіта – цілісний процес, спрямований на забезпечення всебічного розвитку дитини дошкільного віку відповідно до її задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей, культурних потреб; формування у дитини дошкільного віку моральних норм, набуття нею життєвого соціального досвіду.

Учасниками освітнього процесу у сфері дошкільної освіти є, зокрема, діти дошкільного віку, вихованці, учні (ст. 27 Закону України «Про дошкільну освіту»).

Враховуючи викладене, під заборону відвідування підпадають 16342 вихованці 74 закладів дошкільної освіти м. Миколаєва.

Разом із тим, як вбачається із статистичних даних та про що неодноразово наголошувалося, зокрема, у центральних органах виконавчої влади, заклади дошкільної освіти є найменш вразливою категорією закладів освіти до ураження COVID-19 в силу вікової категорії здобувачів дошкільної освіти.

Так, станом на 22.10.2020 загальна кількість осіб з підтвердженим діагнозом COVID-19 в закладах дошкільної освіти м. Миколаєва – 42 (5 дітей, 37 працівників), кількість контактних осіб – 227 (дітей – 207, працівників – 20). На самоізоляції перебуває 10 груп в 7 закладах дошкільної освіти: ЗДО № 7 – 2 групи; ЗДО № 12 – 1 група, ЗДО № 20 – 1 група, ЗДО № 77 –  2 групи, ЗДО № 78 – 1 група,  ЗДО № 95 – 2 групи, ЗДО № 117 – 1 група.

У початкових класах закладів загальної середньої освіти спостерігається аналогічна ситуація із захворюваністю. Так, на самоізоляції у зв’язку із підтвердженим діагнозом COVID-19 перебуває лише 7 класних колективів з числа 1-4 класів.

Промислові підприємства, в тому числі бюджетоутворюючі продовжують працювати в штатному режимі з дотриманням карантинних вимог.

Заслухавши та обговоривши інформацію з даного питання,

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

  1. Зважаючи на соціальну напруженість, що виникла внаслідок запровадження протиепідемічних обмежень, а також недопущення негативного впливу на економічну ситуацію в м. Миколаєві, необхідність збереження робочих місць для населення, звернутись до голови регіональної комісії з питань ТЕБ і НС при Миколаївській ОДА щодо порушення клопотання перед Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з наступних питань:

– щодо надання дозволу на відвідування закладів дошкільної освіти її здобувачами та учнями 1-4 класів закладів загальної середньої освіти м.Миколаєва при «червоному» рівні епідемічної небезпеки за умови дотримання постанов Головного Державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 № 50 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» та від 22.09.2020 № 55 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»;

– щодо надання дозволу на провадження діяльності суб’єктами господарювання у сфері культури, громадського харчування, торговельного і побутового обслуговування населення, розважальних закладів, дитячих центрів/клубів та мистецьких шкіл у м. Миколаєві в умовах «червоного» рівня епідемічної небезпеки із встановленням обмежень щодо кількості відвідувачів, часу роботи тощо, обов’язковим дотриманням протиепідемічних заходів та рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України.

Термін: 28.10.2020

 

ІІ. Контроль за своєчасним виконанням прийнятих комісією рішень залишаю за собою.

 

 

 

Міський голова                                                                Олександр СЄНКЕВИЧ