Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

23

Протокол 23

П Р О Т О К О Л  № 23

засідання  комісії  з  питань  ТЕБ  і  НС  м. Миколаєва

“ 26 “ листопада 2020 року                                                                м. Миколаїв

 

ГОЛОВУВАВ: перший заступник голови комісії, перший заступник міського голови — Криленко В.І.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

 

  • ПОРЯДОК ДЕННИЙ

І. Про хід виконання заходів щодо запобігання поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 на території міста Миколаєва.

Доповідачі: ГУ Держпродспоживслужби у Миколаївській області, ГУ НП в Миколаївській області, департамент економічного розвитку ММР, управління з питань НС та ЦЗН ММР.

 

        Фахівцями ГУ Держпродспоживслужби в Миколаївській області з метою запобігання та протидії поширення коронавірусної хвороби COVID-19 на виконання протоколів  засідань комісій  ТЕБ та НС міста проводяться  обстеження ринків, об’єктів торгівлі, закладів громадського харчування, щодо дотримання карантинних обмежень та виконання рекомендацій Головного державного санітарного лікаря України. Обстеження здійснюються в складі робочих груп , які створені при адміністраціях районів міста та безпосередньо фахівцями Головного управління.

З початку встановлення карантину ( березень 2020 року) проведено понад 3650 моніторингових та комісійних обстежень та 925 санітарно-епідеміологічних обстежень. Перевірками охоплено понад 3800 об’єктів, щотижнево перевіряються 27 ринків міста. Крім того здійснені перевірки закладів освіти ( школи та дошкільні заклади). Встановлено понад 700 порушень карантинних вимог.  Основними порушеннями є ігнорування працівниками та відвідувачами закладів використання засобів індивідуального захисту. На більшості об’єктів, де встановлені порушення не організовано проведення температурного скринінгу працівників , не розроблено графік прибирання та дезінфекції приміщень. За порушення вимог складено 650 протоколів (по ст. 42 КУАП) на загальну суму 276250,00 грн. Керівництву закладів направлено понад 50 приписів.

На виконання функцій, покладених державою, співробітниками Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області (далі – Головне управління) проведені позапланові заходи у порядку санітарно – епідеміологічного нагляду продовольчого магазину ФОП Черевко І.В. пр.Центральний,200 та  ресторану «Гриль – ПАБ» ФОП Плотнікова О.Д. , вул.Московська,40/3.

За результатами перевірки встановлено, що на вищевказаних об’єктах  продовольчої торгівлі та громадського харчування грубо не виконуються протиепідемічні заходи  по профілактиці коронавірусної хвороби.

При цьому, в ресторані «Гриль – ПАБ» ФОП Плотнікова О.Д., вул.Московська, 40/3 невідомий чоловік до перевірки співробітників Держпродспоживслужби не допускав поводив себе конфліктно. Прийняти заходи адміністративного впливу до власників  не було можливості, так як на об’єктах відсутні необхідні данні для складення актів та  протоколів про адміністративне правопорушення. Співробітниками Головного управління була викликана поліція.  В продовольчому магазині ФОП Черевко І.В. продавець не застосовує засоби ЗІЗ та категорично відмовляється їх носити.  По вищевказаним випадкам порушень направлені листи начальнику управління Національної поліції в Миколаївський області.

Протягом листопада фахівцями управління з розвитку споживчого ринку департаменту економічного розвитку ММР проводилось обстеження об’єктів торгівлі та сфери послуг щодо дотримання вимог профілактичних та протиепідемічних заходів спрямованих на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Обстежено всього 431 об’єкт (мережі супермаркетів, магазини (павільйони) продовольчих та промислових товарів, заклади громадського харчування, торговельні центри, майданчики, перукарні, салони краси, стоматологічні кабінети, стаціонарні АЗС та АГЗП, спортивні клуби, фітнес-центри, СТО,  тощо), з них 117 об’єктів обстежено щодо дотримання карантинних та санітарних  вимог   під час карантину «вихідного дня», а саме

– супермаркети – 28;

– магазини (павільйони) продовольчих та промислових товарів – 190;

– заклади громадського харчування – 66;

– перукарні – 41;

– спортивні клуби, фітнес-центри – 12;

– СТО (шиномонтаж)  – 23;

– аптеки – 39;

– стаціонарні АЗС та АГЗП – 32

За результатами обстеження, загальні вимоги, а саме: наявність захисних масок, рукавичок, дезінфекторів тощо в обстежених об’єктах     виконуються.

Під час обстеження об’єктів торгівлі та послуг суб’єктам господарювання надаються роз’яснення щодо виконання карантинних вимог та обмежень відповідно до постанови КМУ від 22.07.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2», зі змінами внесеними постановою КМУ від 11.11.2020 № 1100 та постанов Головного санітарного лікаря України щодо додержання протиепідемічних заходів на період карантину та відповідальність за порушення карантинних вимог відповідно до чинного законодавства України.

Протягом останнього тижня спостерігається зростання кількості захворілих на COVID-19 у місті. Одним з чинників є недотримання хворими мешканцями, які знаходяться на самоізоляції за місцем проживання, карантинних вимог.

Обговоривши інформацію з даного питання,

 

        КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

 

  1. Адміністраціям районів ММР:

– силами робочих груп забезпечити постійний контроль, з обов’язковими перевірками об’єктів торгівлі (ринки, торгівельні центри, майданчики, роздрібна торгівля, промислові магазини), громадського харчування, перукарень, салонів краси щодо дотримання ними вимог профілактичних та протиепідемічних заходів спрямованих на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 на підпорядкованій території. В разі виявлення порушень залучати органи національної поліції до складання протоколу за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення;

– сумісно з КП «Елу-автодоріг», КП ММР «Миколаївелектротранс» продовжити дезінфікуючу обробку закріплених зупинок громадського транспорту.

Термін: на час дії карантину

 

  1. Рекомендувати Головному управлінню Національної поліції в Миколаївській області спільно з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування у разі виявлення порушень дотримання суб’єктами господарювання встановлених протиепідемічних вимог (з врахування померанчової зони) своєчасно застосовувати заходи адміністративного впливу відповідно до чинного законодавства.

Термін: на час дії карантину

 

  1. Рекомендувати Головному управлінню Держпродспоживслужби в Миколаївський області в межах повноважень здійснювати щоденні позапланові перевірки за дотриманням суб’єктами господарювання протиепідемічних вимог, встановлених головним державним санітарним лікарем України.

Термін:  на час дії карантину

 

  1. Департаменту ЖКГ ММР продовжити виконання робіт по обробці дезінфікуючими засобами місць загального користування в житловому фонді міста (під’їзди, ліфти).

Термін: на час дії карантину

 

  1. Управлінню транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій ММР:

посилити контроль за виконанням дезінфекційних заходів на кінцевих зупинках після кожного здійсненого рейсу;

– сумісно із управлінням патрульної поліції в Миколаївській області проводити рейдові перевірки дотримання пасажирами громадського транспорту масочного режиму.

Термін: на час дії карантину

 

  1. Рекомендувати ГУ патрульної поліції в Миколаївській області посилити контроль за дотримання громадянами та суб’єктами господарювання карантинних обмежень та тимчасових рекомендацій на транспорті.

Термін: на час дії карантину

  1. Рекомендувати ГУ НП в Миколаївській області сумісно з ГУ патрульної поліції в Миколаївській області посилити контроль за дотримання громадянами та суб’єктами господарювання карантинних обмежень та тимчасових рекомендацій, у разі виявлення порушень застосовувати заходи адміністративного впливу відповідно до чинного законодавства..

Термін: на час дії карантину

  1. Рекомендувати ГУ НП в Миколаївській області посилити контроль за хворими мешканцями, які знаходяться на самоізоляції за місцем проживання.

Термін: на час дії карантину

 

ІІ. Про підготовку органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та дощових паводків у 2021 році на території міста Миколаєва.

Доповідачі: департамент ЖКГ ММР; управління з питань НС та ЦЗН ММР

         

          Підняття рівня води в річках у районі м. Миколаєва, в основному залежить від вітрової ситуації-нагону, який виникає при вітрах південної складової тривалістю більш 6 годин. Додатковим фактором, який може сприяти ускладненню обстановки може бути швидке таїння великої кількості снігового покрову і як слідство цього, підняття рівня ґрунтових вод.

В наслідок всіх цих явищ у місті можуть виникнути зони затоплень низько розташованої території та районів міста з дійсним високим рівнем ґрунтових вод.

Заводський район 23 будинки – 290 осіб;

Центральний район 75 будинків, 250 осіб;

Інгульський район 11 будинків, біля 40  осіб;

Корабельний район 25 будинків біля 78 осіб.

Всього по місту може бути підтоплене 137 будинків з населенням 640 осіб.

Управлінням з питань НС та ЦЗН ММР відкориговано:

– відомість наявності інженерної техніки на ОГД міста Миколаєва ;

– план реагування органів управління і сил цивільного захисту  щодо попередження та ліквідації НС внаслідок складних погодних явищ в осінньо-зимовий період;

У разі ускладнень з льодоходу погоджено питання з TOB «МАРКОНІ» щодо залучення плавзасобів льодового класу для проведення криголамних робіт на водній акваторії міста.

Управлінням з питань НС та ЦЗН ММР розроблено інструкцію про порядок взаємодії органів управління Миколаївської міської ланки Миколаївської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту та військових частин Миколаївського гарнізону щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру..

Для безаварійного пропуску повені, паводка та проходження льодоходу розроблено інструкцію по догляду за рівнем води в р. Інгул у районі Аляудської переправи на період паводку.

Проводяться роботи з очищення колодязів зливової каналізації та відкритих зливостоків.

З метою поліпшення відведення дощових вод та запобігання підтоплення:

– вул. 2 Набережна прочищено відкрити зливовий колектор;

– вул. Курортна ( в районі будинку 3б та шпиталю) – прочищено зливовий

колектор;

– по пр. Центральному в районі “Дормашина” влаштовано 4 додаткові дощоприймальні колодязі.

При реконструкції перехрестя по вул. Крилова-Генерала Карпенка перекладено частину труби зливового колектору та влаштовано зливові колодязі. В рамках виконання капітального ремонту дороги по вул. Новозаводська від вул. Китобоїв до вул. Херсонське шосе ведеться ремонт зливового колектору з відновленням та влаштуванням нових дощоприймальних колодязів. Розробляється проектно-кошторисна документація на капітальний ремонт зливоприймального колектору №18, яким передбачається укладання нового колектору від будинку № 8 по вул. Генерала Карпенка до вул. Біла, перекладання частини існуючого колектору по вул. Біла із відповідним влаштуванням існуючих дощоприймальних колодязів.

Для проведення невідкладних відбудовних робіт і заходів, спрямованих на запобігання, ліквідацію надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків створено міський  матеріальний резерв, який містить будівельні, промислові вироби та ПММ, у тому числі:

– бензин  19375 л;

– дизельне паливо 36070 л.;

– газ  2750 л;

На підприємствах ОКП «Миколаївоблтеплоенерго», МКП «Миколаївводоканал», філією ПАТ «Миколаївобленерго» м. Миколаєва, ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ», УЕГГ міста Миколаєва розроблено оперативні плани спільних дій, спрямованих на локалізацію і ліквідацію можливих наслідків аварій на системах життєзабезпечення населення міста.

Суб’єктами життєзабезпечення організовано цілодобове чергування аварійно-диспетчерських служб та готовність наявних сил та засобів для ліквідації можливих надзвичайних ситуацій:

  • аварійно-технічна команда водопровідної мережі у кількості 56 чол.;
  • аварійно-технічна команда каналізаційної мережі у кількості 36 чол.
  • аварійно-технічна команда теплової мережі ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ» у кількості 8 чол.
  • аварійно-технічна команда теплової мережі ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» у кількості 14 чол.

Автономними джерелами енергопостачання із об’єктів життєзабезпечення забезпечені:

– ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” – дизель-генератори 100 кВт та 30 кВт;

– МКП «Миколаївводоканал» –  дизель-генератор 30 кВт;

– ПАТ «Миколаївобленерго» – дизель-генератори 100 кВт та 13,5 кВт;

На об’єктах господарчої діяльності міста налічується 144 автономних джерел енергоживлення із них пересувних 16  на ОГД та 19 ГУ ДСНС України у Миколаївській області.

Управлінням з питань НС та ЦЗН ММР здійснюється  моніторинг  погодних умов та обмін інформацією на рівні органів місцевого самоврядування. Щоденно Миколаївським обласним центром з гідрометеорології по електронному зв’язку надається до управління оперативна інформація і попередження про стихійні та небезпечні гідрометеорологічні явища, різкі зміни погоди.

Попереджувальна інформація негайно доводиться до керівного складу органів управління та сил цивільного захисту, населення міста через місцеву автоматизовану систему оповіщення.

Відповідно до вимог розпорядження голови облдержадміністрації від 16.02.2018 № 37-р «Про заходи щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені і паводків на території Миколаївської області» та з метою своєчасної підготовки до безаварійного пропуску льодоходу та паводка управлінням з питань НС та ЦЗН ММР розроблено проект «Плану заходів органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та осінньо-зимових дощових паводків у 2021 році на території міста Миколаєва», який виноситься на розгляд комісії.

Обговоривши інформацію з даного питання,

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

  1. Затвердити “План заходів органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та осінньо-зимових дощових паводків у 2021 році на території міста Миколаєва” (додається).
  2. Інформацію щодо виконання “Плану заходів органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та осінньо-зимових дощових паводків у 2021 році на території міста Миколаєва” надавити до управління з питань НС та ЦЗН ММР у встановлені терміни.

 

ІІІ. Підсумки виконання плану роботи комісії з питань ТЕБ і НС м.Миколаєва за 2020 рік. Розгляд проекту плану роботи на 2021 рік.

Доповідач: відповідальний секретар комісії – Бондарь С.П.

 

Протягом 2020 року проведено 23 засідання комісії – 9 чергових та 14 позачергових, на яких розглянуто 17 планових та 31 позапланових питань, схвалено 7 планів заходів. По всім питанням прийнято відповідні рішення.

Протягом 2020 року за зверненням Комісії прийнято 10 рішень виконкому щодо виділення матеріалів з матеріального резерву міста Миколаєва та коштів з резервного фонду бюджету міста.

На розгляд Комісії пропонується проект “Плану роботи комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій м. Миколаєва на 2021  рік”.

Заслухавши та обговоривши інформацію з даного питання,

 

КОМІСІЯ  ВИРІШИЛА:

 

  1. Інформацію з даного питання прийняти до відома.
  2. Погодити план роботи Комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва на 2021 рік (додається).
  3. Секретаріату продовжити контроль за своєчасним виконанням протокольних рішень Комісії.
  4. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР підготувати проект рішення МВК з питання щодо включення до складу Комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва директора юридичного департаменту ММР та представника ПАТ “Миколаївгаз”.

Термін: грудень 2020 року

 

ІV. Контроль за своєчасним виконанням прийнятих комісією рішень залишаю за собою.

 

 

 

Перший заступник голови комісії                                   Володимир КРИЛЕНКО