Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

5

П Р О Т О К О Л  № 5

засідання  комісії  з  питань  ТЕБ  і  НС  м. Миколаєва

 

“22” травня 2019 року                                                                     м. Миколаїв

ГОЛОВУВАВ: перший заступник міського голови — Криленко В.І.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

ЗАПРОШЕНІ: за окремим списком.

 

ПОРЯДОК   ДЕННИЙ

 

І. Про готовність місць відпочинку та пляжів до початку купального сезону 2019 року.

Доповідачі: департамент ЖКГ ММР, адміністрація Заводського району ММР, адміністрація Корабельного району ММР, управління у справах фізичної культури і спорту ММР.

 

На 2019 рік для відпочинку населення на воді готується 3 пляжі, зона відпочинку “Намив”, 10 спортивних шкіл та 18 баз стоянок маломірних суден.

В 2018 році зареєстровано найбільша кількість загиблих на воді на території Заводського району – 9 випадків, з них 5 на узбережжі мкр. «Намив».

У 2019 році для забезпечення умов для рятування людей на воді  видано розпорядження голови адміністрації району від 10.05.2019 № 53р «Про удосконалення системи запобігання загибелі та рятування людей на водних об’єктах в Заводському районі м. Миколаєва на літній період 2019 року». Закріплено відповідні ділянки узбережжя за підприємствами, установами, організаціями для організації заходів щодо запобігання загибелі людей  на воді, а також визначено створення сезонних рятувальних постів Обласною спортивною дитячою юнацькою школою олімпійського резерву з вітрильного спорту «Обласний Яхт-клуб», ПП «Махсум», ТОВ «МАКСИМУС 2009», ФОП «Магеррамов Д.М.О.» та спільного поста ФОП «Піроженко Л.Т.» і ФОП «Забранський Р.М.».

На виконання доручення заступника голови Миколаївської ОДА від 25.04.2019 № 2210/0/05-61/3-19 13.05.2019 року спеціалістами сектору техногенної безпеки управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Миколаївській області, відділом планування управління з питань ЦЗ Миколаївської ОДА та відділом захисту населення і територій управління з питань НС та ЦЗН ММР здійснено цільову перевірку виконання органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями у м. Миколаєві «Плану заходів запобігання загибелі людей на водних об’єктах Миколаївської області в літній період».

Перевірці підлягали водні об’єкти “Чайка”, “Стрілка”, “Прибій” та узбережжя мкр. Намив. За результатами перевірки готовим до відпочинку населення визнано пляж  “Чайка”.,

Стан виконання заходів щодо підготовки місць масового відпочинку населення на водних об’єктах м. Миколаєва оцінено як: «не задовільно».

Станом на 22.05.2019 року фахівцями 10 взводу ДВГРЗ ДСНС України проведені роботи із обстеження  та очищення від сторонніх предметів дна акваторії місць відпочинку:

– “Чайка” у Корабельному районі –  04.05.2019;

– “Стрілка” у Центральному районі – 17.05.2019;

– “Прибій” у Центральному районі -роботи з очищення почато 20.05.2019.

– не обстеженою залишається зона відпочинку “Намив”.

Керівниками підприємств в зоні відпочинку “Намив” не укладаються договори на  аварійно-рятувальне обслуговування з відповідними службами, які мають у своєму штаті кваліфікованих спеціалістів-рятівників на воді та водолазів професіоналів, не проведені роботи із обстеження  та очищення від сторонніх предметів дна акваторії, не надана інформація про навчання матросів-рятувальників.

Не надано дозволу відділом державного контролю (нагляду) за безпекою судноплавства і дипломно-паспортних та адміністративних послуг у сфері водного транспорту в Миколаївському морському порту щодо експлуатації спортивних шкіл з водних видів спорту ММР.

На розгляд комісії запропоновано перелік місць, заборонених для купання на території м. Миколаєва.

Обговоривши дане питання,

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

 

  1. Погодити перелік місць, заборонених для купання на території м. Миколаєва (додається).
  2. Керівникам місць масового відпочинку на водних об’єктах вжити заходи щодо виконання «Правил охорони життя людей на водних об’єктах України», «Плану заходів запобігання загибелі людей на водних об’єктах Миколаївської області в літній період», та «Плану заходів щодо охорони життя та запобігання загибелі людей на водних об’єктах м. Миколаєва на 2019 рік».

Термін: до 01.06.2019

 

  1. Суб’єктам підприємницької діяльності, ділянки яких розташовані в зоні масового відпочинку на узбережжі мікрорайону «Намив» забезпечити підготовку особового складу рятувального посту за напрямом “Плавець-рятувальник” на навчальній базі установ, підприємств, організацій відповідно до законодавства, провести роботи із обстеження  та очищення від сторонніх предметів дна акваторії на відведеній ділянці.

Термін: до 01.06.2019

 

  1. Департаменту ЖКГ ММР вжити заходів щодо встановлення біотуалетів на пляжах Прибій та Стрілка, підведення водопроводу на пляж Прибій.

Термін: до 10.06.2019

 

  1. Адміністрації Інгульського району ММР встановити попереджувальні таблички про заборону купання на узбережжі в районі Нафтобази.

Термін: до 01.06.2019

 

  1. Адміністраціям Заводського, Центрального, Корабельного районів ММР сумісно з ГУ ДСНС України у Миколаївській області, Миколаївським міським управлінням ГУ Держпродспоживслужби в Миколаївській області провести комісійне обстеження пляжів та зон відпочинку до початку купального сезону.

Термін: 03.06.2019

 

  1. Управлінню у справах фізичної культури і спорту ММР вжити заходів щодо подачі заявок спортивними школами з водних видів спорту, про готовність до початку навігації, до відділу державного контролю (нагляду) за безпекою судноплавства і дипломно-паспортних та адміністративних послуг у сфері водного транспорту в Миколаївському морському порту.

Термін: до 01.06.2019

 

  1. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР вжити заходів щодо проведення водолазного обстеження ділянок акваторії за межами зон відповідальності суб’єктів підприємницької діяльності на узбережжі мкр. «Намив».

Термін: протягом червня 2019 року

 

  1. Рекомендувати відділу державного контролю (нагляду) за безпекою судноплавства і дипломно-паспортних та адміністративних послуг у сфері водного транспорту в Миколаївському морському порту сумісно з адміністраціями районів ММР провести перевірку пунктів прокату маломірних (малих) суден та гідроциклів на території міста.

Термін: протягом червня 2019 року

 

  1. Рекомендувати ДУ “Миколаївський обласний лабораторний центр” МОЗ України проводити контроль санітарного стану води у місцях масового відпочинку населення на водних об’єктах на території міста. Інформацію щомісяця надавати міському голові.

Термін: протягом літнього періоду.

 

  1. Рекомендувати управлінню патрульної поліції в Миколаївській області Департаменту патрульної поліції наблизити маршрути патрулювання до пляжів та зон відпочинку на водних об’єктах м. Миколаєва.

Термін: протягом літнього періоду.

 

  1. Керівникам та відповідальним за експлуатацію баз для стоянки маломірних (малих) суден у м. Миколаєві проінформувати міського голову про укомплектованість відомчого рятувального поста на воді рятувальними засобами, підготовленими матросами (плавцями)-рятувальниками та черговим плавзасобом через управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ММР.

Термін до 01.06.2019

 

ІІ. Про недопущення виникнення НС на каналізаційних мережах МКП “Миколаївводоканал”.

Доповідач: директор МКП “Миколаївводоканал” – Дуденко Б.Л.

 

По вул. Маячній проходить ділянка напірного каналізаційного колектору d=1400 мм від головної насосної станції каналізації до головних очисних споруд каналізації. Обсяг неочищених стоків за добу складає літом до 180 тис. м3. Кутовий перехід зазначеної ділянки колектору виконаний з металевої труби. За інформацією МКП Миколаївводоканал» остаточна товщина труби в деяких місцях складає до 2 мм.

З метою запобігання виникненню надзвичайної ситуації за кодом НС – 10810 «НС унаслідок аварії в каналізаційній системі із скиданням забруднювальних речовин» Національного класифікатору надзвичайних ситуацій України, потрібно терміново провести планово-попереджувальний ремонт по заміні аварійної ділянки колектора довжиною 30 м.п.

За технологією проведення планово-попереджувального ремонту по заміні аварійної ділянки напірного каналізаційного колектора необхідно повністю, на строк до 18 годин, припинити водопостачання Центрального, Заводського, Інгульського районів, мкр. Кульбакіно та Ш. Балка Корабельного району з населенням близько 400,0 тис. осіб.

Обговоривши інформацію з даного питання,

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

 

  1. МКП “Миколаївводоканал”:

1.1. Вжити заходів щодо підготовки техніки, особового складу аварійних підрозділів, матеріальних ресурсів до виконання аварійно-відновлювальних робіт у встановлений термін.

1.2. Привести в готовність техніку для підвозу питної води до абонентів з метою водозабезпечення закладів соціальної сфери (за необхідністю).

1.3. Провести ревізію всіх наявних резервуарів чистої води та забезпечити гарантовану якість води в них:

Термін: 05.06.2019

 

1.4. Провести роз’яснювальну роботу з населенням через ЗМІ.

Термін: з 24.05.2019 по 06.06.2019

 

1.5. У разі потреби забезпечити наповнення з резервуарів чистої води пожежних машин та машин задіяних для потреб пожежегасіння.

1.6. Припинити водопостачання Центрального, Заводського, Інгульського районів, мкр. Кульбакіно та Ш. Балка Корабельного району з 0000  07.06.2019. Роботи по заміні аварійної ділянки напірного каналізаційного  колектора завершити до 1800 07.06.2019.

 

  1. Адміністраціям районів ММР сумісно з РВ ГУ ДСНС України у Миколаївській області повідомити власників (користувачів) пожежних водоймищ та водонапірних веж про необхідність здійснити їх наповнення до технологічних нормативів.

Термін: 05.06.2019

 

  1. Управлінню охорони здоров’я ММР:

3.1. Здійснити перенос операцій, які заплановано на 07.07.2019.

3.2. Забезпечити підпорядковані заклади запасом питної та технічної води.

Термін: 05.06.2019

 

  1. Управлінню освіти ММР:

4.1. На період відсутності водопостачання вирішити питання щодо харчування вихованців закладів дошкільної освіти.

4.2. Забезпечити підпорядковані заклади запасом питної та технічної води.

Термін: 05.06.2019

  1. Департаменту економічного розвитку ММР письмово попередити підприємства установи та організації, які мають стратегічне (важливе) значення для економіки держави щодо створення запасу питної та технічної води. Особливу увагу звернути на хлібозаводи та пекарні.

Термін: 05.06.2019

 

  1. Управлінню культури та охорони культурної спадщини ММР, управлінню фізичної культури та спорту ММР здійснити перенос масових заходів, які заплановано на 07.06.2019.

 

  1. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР:

7.1. Спільно з адміністраціями районів ММР у разі потреби забезпечити залучення додаткової техніки для підвозу питної води.

7.2. Направити листа із зазначеного питання до Миколаївської облдержадміністрації, управління охорони здоров’я ОДА та ГУ ДСНС України у Миколаївській області для врахування в роботі.

Термін: до 25.05.2019

 

  1. Департаменту міського голови забезпечити висвітлення у ЗМІ інформації щодо припинення водопостачання на території Центрального, Заводського, Інгульського районів, мкр. Кульбакіно та Ш. Балка Корабельного району з 0000 07.06.2019. до 1800 07.06.2019.

Термін: з 24.05.2019 по 06.06.2019

 

 

 

Перший заступник голови комісії                                                    В.І. Криленко