Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

7

П Р О Т О К О Л  № 7

засідання  комісії  з  питань  ТЕБ  і  НС  м. Миколаєва

“25” лютого 2016 року

м. Миколаїв

ГОЛОВУВАВ: голова комісії, міський голова Сєнкевич О.Ф.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

ЗАПРОШЕНІ: за окремим списком.

ПОРЯДОК   ДЕННИЙ

І. Підведення підсумків роботи органів управління та сил цивільного захисту м. Миколаєва за 2015 рік.

Доповідач: начальник управління з питань НС та ЦЗН ММР – Герасіменя О.А.

Реалізація державної політики у сфері  цивільного захисту в м.Миколаєві протягом 2015 року здійснювалась відповідно завдань, визначених:

– розпорядженням голови Миколаївської ОДА від 05.06.2015 № 165-р “Про основні завдання цивільного захисту Миколаївської області на 2015 рік”;

– розпорядженням міського голови від 18.12.2014 № 335р “Про планування та реалізацію основних завдань і заходів з підготовки цивільного захисту м. Миколаєва на 2015 рік”.

З метою забезпечення гарантованого рівня захисту населення, запобіганню виникненню НС в місті працювали 2 міські цільові програми:

– “Міська цільова соціальна програма забезпечення цивільного захисту м.Миколаєва на 2014-2016 роки”;

– “Програма створення страхового фонду документації м. Миколаєва на 2011-2015 роки”.

Відповідно до міської цільової соціальної програми забезпечення цивільного захисту м. Миколаєва на 2015 рік з міського бюджету використані кошти у сумі 5 303 691 грн. На кошти, передбачені у Програмних заходах поновлено міський матеріальний резерв, поліпшено стан системи оповіщення міста, виконувались першочергові заходи з аварійно-рятувального обслуговування, придбано спеціальне обладнання, засоби індивідуального захисту органів дихання та проведено ремонт захисних споруд ЦЗ.

Відповідно до  Програми створення страхового фонду документації м.Миколаєва закладено документацію підприємств в кількості 31 об’єкт, з обсягом документації 2065 арк. ф.А-4 на суму 46690 грн.

Протягом року проведено 16 засідань комісії з питань ТЕБ і НС м.Миколаєва, у т.ч. 7 позачергових. Розглянуто 53 питання, затверджено 6 планів заходів, за зверненням комісії прийнято 12 рішень виконкому про виділення матеріальних цінностей з міського матеріального резерву на суму 285 582 грн.

Департаментом ЖКГ ММР придбано та передано до бойового розрахунку ГУ ДСНС України в Миколаївській області автопідіймач гідравлічний пожежний АПГП 30/20-30/206.

Розпочато побудову міської системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій  керівного складу  і населення міста “Пріоритет”.

Відповідно до угоди від 05.05.2015 ТОВ МКТВ (Миколаївське кабельне телебачення) здійснює трансляцію сигналів оповіщення по 5 каналам  кабельного телебачення рухомою стрічкою або повним перериванням відповідних програм. Проводиться тестування апаратури для транслювання оповіщення та інформування населення по 50 каналам кабельного телебачення.

Для забезпечення своєчасного оповіщення  населення про загрозу або виникнення НС на території міста встановлено 150 вуличних гучномовців.

По місту Миколаєву проведено ремонтні роботи захисні споруди ЦЗ (всіх форм власності) на суму 2 027 098 грн.

Департаментом ЖКГ Миколаївської міської ради проведено ремонтні роботи в 58 ЗС ЦЗ, які знаходяться на балансі житлово-комунальних підприємств.

Проведено роботу з обстеження і очищення 470 підвальних приміщень місткістю 268,646 тис. осіб.

З метою недопущення погіршення техногенно-екологічної безпеки, в межах реалізації міської цільової програми здано на утилізацію 23 тони сірки, 6 тон пакувальних мішків з-під сірки, 10 кг чистої ртуті, 12 кг грунту із домішками ртуті, 679 од. ртутних термометрів та 696 відпрацьованих ртутних ламп.

У серпні 2015 року місто перевірялось комісією ДСНС України відповідно до Плану основних заходів цивільного захисту на 2015р. Перевірено документацію з питань захисту населення та територій в адміністраціях 3-х районів, 8 служб ЦЗ, 2 департаментах та 3 управліннях. Організація роботи комісій ТЕБ і НС та з питань евакуації, стан інженерного захисту та забезпечення мешканців засобами індивідуального захисту.

Перевірка здійснювалась за 14 напрямками діяльності, 3 з яких, а саме:

– організація навчання діям у НС,

– стан медичного та біологічного захисту,

– організація евакуації населення.

оцінено як “Відповідає вимогам”, інші 11 – “Обмежено відповідає”.

У 2015 році зареєстровано 1 надзвичайну ситуацію об’єктового рівня.

05 жовтня 2015 року виникла внаслідок аварії автомобільного транспорту на шляхах загального користування. Класифікаційна ознака — 1.4 “Загибель  або травмування людей внаслідок дорожньо-транспортних пригод”. Кількість постраждалих — 19 осіб, загиблі — 2 особи, місце пригоди: м.Миколаїв, пр.Жовтневий, 87. Сили, що залучались для ліквідації НС: Корабельний РВ ММУ УМВС, бригади ЛШМД, 10 взвод ДВГРЗ ДСНС України.

У 2015 році на території міста Миколаєва виникло:

1. Надзвичайних ситуацій: 1

2. Подій: 69

3 Пожеж: 882, з них:

житловий сектор — 304

відкриті території — 463

об’єкти господарської діяльності — 29

Загинуло на пожежах: 15

Протягом 2015 врятовано:

на воді — 4;

на пожежах — 31, з них дітей — 3.

– на інших подіях — 4.

За досягнуті результати при виконанні завдань і заходів у сфері захисту населення і території м. Миколаєва від надзвичайних ситуацій в 2015 році наказом міського голови м. Миколаєва від 24.02.2016 № 1 нагороджено грамотою 9 осіб, нагороджено подячним листом 13 осіб.

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

Головним завданням з підготовки цивільного захисту м. Миколаєва на 2016 рік вважати розроблення конкретних завдань та заходів щодо реалізації державної політики, спрямованої на забезпечення безпеки та захисту населення і територій, матеріальних і культурних цінностей та довкілля від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру у мирний час та в особливий період. Основні зусилля зосередити на:

1. Виконанні розпорядження міського голови від 21.12.2015 № 303р “Про планування та реалізацію основних завдань і заходів цивільного захисту м.Миколаєва на 2016 рік”.

2. Продовженні будівництва міської системи централізованого оповіщення “Пріоритет”.

3. Забезпеченні усунення недоліків виявлених під  час перевірки комісією ДСНС України, у встановлені терміни.

4. Збільшенні обсягів паливо-мастильних матеріалів у матеріальному резерві м. Миколаєва.

Термін: березень 2016 року

IІ. Про готовність органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та дощових паводків у 2016 році на території міста Миколаєва.

Доповідач: начальник управління з питань НС та ЦЗН ММР – Герасіменя О.А.

За інформацією Миколаївського обласного центру з гідрометеорології в басейнах річок області склалася наступна гідрологічна обстановка:

– сніговий покрив на території області в основному розтав;

– глибина промерзання грунту в деяких районах менше 4 см;

– крига на р.П.Буг, Інгул та інших відсутня.

На р. Південний Буг у Миколаєві біля Варварівського мосту на 8 год. 25 лютого рівень води знизився до 500 см, температура води 2,8 град. С.

Враховуючи вищезазначене, а також прогноз погоди на лютий весняне водопілля слід очікувати по всім елементам нижчим та біля норми. Сумарний стік весняного водопілля буде визначатися підвищеною ґрунтовою та незначною талою складовими. У таких умовах важливу роль відіграватимуть можливі весняні опади.

На сьогодні, в місцях проходження мереж зливової каналізації, по місту наявні 4 зони можливого затоплення, а саме:

– район шпиталю по вул. Бутоми,

– на перехресті пр. Леніна та вул. Інженерна,

– на перехресті вул.. Чкалова та вул. Інженерна,

– район вул. Кірова, 220.

У Корабельному районі зона по вул.. Фонтанна вздовж малої річки Вітовти (труби).

На виконання “ Плану заходів органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та дощових паводків у 2016 році на території міста Миколаєва” протокол Комісії № 16 від 25.12.2015 відпрацьовано наступне :

Уточнено “План дій органів управління і сил ЦЗ з попередження та зниження наслідків повені та підтоплення населених пунктів  м. Миколаєва”.

Адміністраціями районів міста відкориговані карти-схеми зон можливого виникнення НС, пов’язаних з пропуском льодоходу і повені, а також об’єкти які потрапляють в зони підтоплення грунтовими водами. У разі звернення громадян щодо появи води в приміщеннях або підвалах проводиться комісійне обстеження з укладанням актів.

Управлінням з питань НС та ЦЗН ММР:

– організовано щоденний моніторинг паводкової та льодової ситуації на річках міста та Бузькому лимані за довідками від Миколаївського обласного центру з гідрометеорології. Оброблена інформація доводиться до служб та виконавців;

– уточнено ”План евакуації населення м. Миколаєва” у разі виникнення НС природного характеру;

– уточнено списки оповіщення (до автоматизованого комплексу системи оповіщення “ОЛЬХОН” підключені робочі, квартирні та мобільні телефони керівного складу міста, членів міських та районних комісій ТЕБ і НС, евакуаційних комісій);

– уточнено наявність інженерної техніки на об’єктах міста, яка може бути залучена для ліквідації НС;

– уточнено наявність техніки для відкочування рідини (36 од.);

– уточнено наявність пересувних засобів електроживлення (17 од.) ;

– вирішено питання з ТОВ “Маркони” щодо залучення плавзасобів льодового класу, для проведення криголамних робіт на водній акваторії міста, у разі ускладнень під час льодоходу

Керівниками об’єктів життєзабезпечення, що можуть зазнати негативного впливу природних явищ розроблені та надані до управління з питань НС та ЦЗН ММР плани робіт із запобігання виникнення надзвичайних ситуації на підконтрольних системах.

Для безаварійного пропуску повені та паводка, КП “ЕЛУ автодоріг” :

– виконано роботи з очищення 31 колодязя зливової каналізації по вулицях: пр. Леніна у районі “Дормашини”, в районі шпиталю ветеранів війни по вул. Бутоми, у районі міського автовокзалу, по вул. Новозаводська у районі залізничного вокзалу, вул. Дачна, вул. Г. Карпенка, у районі Інгульського мосту, по вул. Веселинівська, вул. Лазурна, вул. Ч. Майовщиків, вул. Набережна та інші.

– наказом від 23.12.2015 № 121 створено аварійну службу на понтонній переправі на півострів “Аляуди”

– розроблено інструкцію по догляду за рівнем води в р. Інгул у районі Аляудської переправи на період паводку.

Станом на 25.02.2016 у міському матеріальному резерві ПММ в кількості:

– дизельне паливо  3930 л.;

– бензин А 92,95- 3 635л.,

– газ – 2 500л.

Заслухавши та обговоривши інформацію з даного питання,

КОМІСІЯ  ВИРІШИЛА:

1. Продовжити виконання заходів “Плану дій органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та осінньо-зимових дощових паводків у 2016 році на території міста Миколаєва” та розпорядження голови облдержадміністрації від 21 листопада 2012 року № 400-р “Про заходи щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру при проходженні повені, льодоходу та дощових паводків на території Миколаївської області”.

2. Департаменту ЖКГ ММР (Пальку):

– забезпечити безперебійну роботу систем зливової каналізації, дренажних систем, для відведення талої та дощової води.

– взяти на контроль виконання заходів щодо підтримання понтонних мостів в технічно-справному стані.

Термін: протягом року

3. Керівникам підприємств вжити заходів щодо попередження підтоплення об’єктів життєзабезпечення міста.

Термін: протягом року

4.  Адміністрації Корабельного району ММР (Цуканову) взяти на контроль стан русла малої річки Вітовта.

Термін: протягом року

ІІІ. Про стан аварійно-рятувального обслуговування території та об’єктів міста.

Доповідачі: т.в.о. начальника АРЗ СП ГУ ДСНС України у Миколаївській області — Голопура С.О., помічник командира ДВГРАРЗ ДСНС України — Островський Ю.В.

Відповідно до вимог ст. 133 Кодексу цивільного захисту України, «Переліку об’єктів та окремих територій, які підлягають постійному та обов’язковому обслуговуванню державними аварійно-рятувальними службами», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 04.08.2000 № 1214, в м. Миколаєві підлягають постійному обов’язковому аварійно – рятувальному обслуговуванню 1 територія та 164 об’єкта, без врахування котелень ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» (понад -110).

Для попередження надзвичайних ситуацій та оперативного реагування на випадок їх виникнення на території міста діють 2 державних аварійно-рятувальних загони (АРЗ СП ГУ ДСНС України у Миколаївській області та 10-й взвод ДВГРАРЗ ДСНС України).

Станом на 25.02.2016 договори на постійне аварійно-рятувальне обслуговування укладено з 26 суб’єктами господарювання по обслуговуванню 141 об’єкта, а саме:

–  АРЗ СП ГУ ДСНС України у Миколаївській області – 25 суб’єктів —  34 об’єкта;

– 10 взвод ДВГРАРЗ ДСНС України – 1 територія, 3 рекреаційних зони та 107 об’єктів.

Водночас, ряд суб’єктів господарювання ухиляється від укладання договорів, посилаючись на недосконалість діючого законодавства, в першу чергу це стосується мережевих АЗС. Аргументуючи скрутним матеріальним становищем, не укладають угоди на аварійно-рятувальне обслуговування ОКП «Миколаївобтеплоенерго».

Враховуючи вищенаведене та з метою запобігання виникненню надзвичайних подій, ситуацій, пов’язаних з функціонуванням об’єктів зазначеної категорії, вчасного реагування на аварійні ситуації, у випадку їх виникнення,

КОМІСІЯ  ВИРІШИЛА:

1. Адміністраціям районів ММР (Волкову, Карцеву, Мовчану, Цуканову):

– розглянути на засіданнях комісій з питань ТЕБ і НС питання «Про аварійно-рятувальне обслуговування об’єктів району» із запрошенням керівників підприємств (за поданням РВ ГУ ДСНС).

– зобов’язати керівників (власників) ПНО та ОПН незалежно від форм власності та підпорядкування, розташованих на адміністративних територіях і визначених постановою Кабінету Міністрів України від 4.08.2000 № 1214 “Про затвердження переліку об’єктів та окремих територій, які підлягають постійному та обов’язковому на договірній основі обслуговуванню державними аварійно-рятувальними службами”, укласти угоди з державними аварійно-рятувальними службами на постійне та обов’язкове аварійно-рятувальне обслуговування.

– інформацію про прийняті рішення та вжиті заходи щодо виконання зазначених рішень надати до комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва.

Термін: до 20.04.2016

2. Керівникам державних аварійно-рятувальних служб активізувати роботу щодо укладання угод на обслуговування потенційно небезпечних об’єктів відповідно до вимог постанови КМУ від 04.08.2000 № 1214.

Термін: березень – квітень 2016 року.

3. ГУ ДСНС України у Миколаївській області (Грицаєнку) направити до адміністрацій районів ММР перелік підприємств, установ та організацій, якими не виконуються вимоги діючого законодавства в частині аварійно-рятувального обслуговування.

Термін: до 01.03.2016

4. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР (Герасімені):

– направити запит до ГУ ДСНС України у Миколаївській області з питання віднесення закладів охорони здоров’я до категорії потенційно-небезпечних об’єктів;

–  включити до Переліку окремих територій та об’єктів комунальної власності м.Миколаєва, що знаходяться на постійному та обов’язковому аварійно-рятувальному обслуговуванні ДВГРАРЗ ДСНС України, заклади управління охорони здоров’я ММР.

Термін: до 10.03.2016

5. Департаменту праці та соціального захисту населення ММР (Бондаренку), управлінню освіти ММР (Деркач), управлінню охорони здоров’я ММР (Дергуновій), управлінню культури та охорони культурної спадщини (Заворотній), управлінню у справах фізичної культури і спорту ММР (Роздобудько) вжити заходів щодо встановлення на дахах будівель, пристроїв для затримання снігу.

Термін: протягом року

ІV. Про руйнування даху житлового будинку по вул. Дмітрієва, 43/2, в наслідок складних погодних умов 18.01.2016 року

Доповідач: голова адміністрації Заводського району ММР — Карцев В.М.

 

18.01.16 р. в наслідок сильного снігопаду сталося руйнування даху приватного житлового будинку по вул. Дмитрієва, 43/2.

Адміністрацією Заводського району ММР проведено комісійне обстеження пошкодженого будинку зі складанням акту та направлено звернення на ім’я міського голови з проханням надання матеріальної допомоги будівельними матеріалами.

При обстежені комісією встановлено, що зруйновано дах житлового будинку, фронтон, зруйнований карниз, по стінах будинку пішли тріщини; в кімнаті, де проживають троє неповнолітніх дітей, частково обвалилася стеля,  що в подальшому може призвести до руйнування будинку та загибелі мешканців.

На даний час у будинку мешкає багатодітна малозабезпечена родина Співаковських: чоловік, дружина та троє неповнолітніх дітей.

Враховуючи соціальний статус мешканців будинку та на підставі звернення голови адміністрації Заводського району ММР,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР (Герасімені) підготувати та винести на розгляд виконкому Миколаївської міської ради проект рішення щодо виділення з матеріального резерву м. Миколаєва  будівельних матеріалів з розрахунку:

Шифер (лист) 60
Брус 50х50 (куб.м) 0,27
Брус 150х50 (куб.м) 1,4175
Цвяхи шиферні (кг) 5
Цвяхи 5х150 мм (кг) 5
Цвяхи 4х120 (кг) 5

Термін: 26.02.2016

2. Адміністрації Заводського району ММР (Карцеву) надати до управління з питань НС та ЦЗН ММР обґрунтовуючи документи для підготовки проекту рішення виконкому.

Термін: до 26.02.2016

3. Департаменту праці та соціального захисту населення ММР (Бондаренко) розглянути питання щодо надання матеріальної допомоги мешканцям житлового будинку за адресою: по вул. Дмитрієва, 43/2 для вирішення соціально-побутових питань.

Термін: березень 2016 року.

V. Контроль за своєчасним виконанням прийнятих комісією рішень залишаю за собою.

Заступник голови комісії         О.А. Герасіменя

Відповідальний секретар комісії С.П. Бондарь