Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

17

П Р О Т О К О Л № 17

засідання комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва

01” грудня 2017 року м. Миколаїв

ГОЛОВУВАВ: перший заступник голови комісії, перший заступник міського голови — Дадівєрін А.Д.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

І. Про стан готовності сил та засобів до дій в складних погодних умовах зимового періоду.

Доповідачі: директор департаменту ЖКГ ММР — Палько А.М, голови адміністрацій районів ММР.

Розпорядженням міського голови від 27.10.2017 №340р «Про заходи по боротьбі зі сніговими заметами, ожеледицею та іншими наслідками стихійних явищ» затверджено персональний склад міського штабу.

На 2017-2018 р.р. розпорядженнями голів адміністрації ММР затверджено склад районних штабів по боротьбі з наслідками стихійних явищ, погоджені розрахунки виділення додаткової техніки від підприємств, установ та організацій для розчищення під’їзних шляхів до об’єктів життєзабезпечення та визначено перелік вулиць для розчищення від снігу:

– адміністрація Інгульського району ММР (№83-р від 15.05.2017) – 34 од. від 11 організацій;

– адміністрація Заводського району ММР (№155-р від 17.07.2017) – 14 од. від 8 організацій;

– адміністрація Корабельного району ММР (№101-р від 30.05.2017) – 17 од. від 9 організацій;

– адміністрація Центрального району ММР (№76-р від 31.10.2017) – 18 од. від 9 організацій.

09.11.2017 представниками управління патрульної поліції у м. Миколаєві департаменту патрульної поліції, департаменту ЖКГ ММР, управління з питань НС та ЦЗН ММР проведено огляд наявності та працездатності спеціалізованої інженерної техніки на КП “ЕЛУ-автодоріг”, а саме:

КДМ МАЗ – 10 одиниць;

КДМ Камаз – 2 одиниці;

КДМ Краз – 3 одиниці;

Трактор ХТА 200 з відвалами – 3 одиниці;

Навантажувач – 1 одиниця.

Зазначена техніка (19 од) буде задіяна в черговій службі на базі КП «ЕЛУ автодоріг» під час складних погодних умов.

Також підприємтсвом визначено та погоджено з ГУ НП України в Миколаївській області перелік першочерговості посипки шляхів міста при ожеледиці та снігопаді.

На піщаній базі підприємства знаходиться:

солі – 2 941 т, піщано-сольової суміші – 5 705 т, піску – 613 т.

Для проведення невідкладних відбудовних робіт і заходів, спрямованих на запобігання, ліквідацію надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків створено міський матеріальний резерв, який містить будівельні, промислові вироби та ПММ в кількості:

бензин — 25675 л., дизельне паливо – 34390 л., газ – 3080 л., лопати — 1000 шт.

Запас резервного палива ПрАТ Миколаївська ТЕЦ”- 210,08 тонн мазуту.

Начальником Миколаївського гарнізону погоджено Інструкцію про порядок взаємодії органів управління Миколаївської міської ланки Миколаївської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту та військових частин Миколаївського гарнізону щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру.

У разі ускладнень з льодоходу погоджено питання з TOB «МАРКОНІ» щодо залучення плавзасобів льодового класу для проведення криголамних робіт на водній акваторії міста.

Уточнено наявність автономних джерел енергопостачання на об’єктах життєзабезпечення:

– ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” має аварійні машини з автономним джерелом енергопостачання потужністю 100 кВт та 20 кВт для забезпечення ремонтних робіт на теплових мережах та котельнях;

– МКП “Миколаївводоканал” має пересувний дизель-генератор потужністю 35 КВт, який може забезпечити роботу однієї насосної станції каналізації при відключені енергопостачання;

– в міських лікарнях № 1,3,4, пологових будинках № 1,2,3 дитячій лікарні №2 та ЛШМД встановлені дизель-генератори.

Взагалі на об’єктах господарчої діяльності міста налічується 145 автономних джерел енергоживлення із них пересувних 18 на ОГД та 19 ГУ ДСНС України у Миколаївській області.

З метою уникнення загибелі людей від переохолодження в зимовий період, визначені місця розгортання та функціювання пунктів гарячого харчування та пунктів обігріву:

– Корабельний район – Металургів, 8;

– Заводський район – Кузнецька,1;

– Центральний район –  Шевченка, 19-А, Садова– ріг Потьомкінської;

– Інгульський район –12 Поздовжня, 50-А, Кругова, 47 , пр.-т Миру, 2-А .

Для вивозу снігу з доріг міста визначено місця для його складування:

– кар’єр біля кладовища у селищі Мішково-Погорілово;

– вул. Лучова (Соляні).

Управлінням з питань НС та ЦЗН ММР здійснюється моніторинг погодних умов та обмін інформацією на рівні органів місцевого самоврядування. Щоденно Миколаївським обласним центром з гідрометеорології по електронному зв’язку надається до управління оперативна інформація і попередження про стихійні та небезпечні гідрометеорологічні явища, різкі зміни погоди.

Попереджувальна інформація негайно доводиться до керівного складу органів управління та сил цивільного захисту, населення міста через:

– систему оповіщення «Ольхон»;

– мережу вуличних гучномовців розмішених в місцях масового скупчення людей (152 од.);

– станції ефірного мовлення (радіомовні компанії Радіо «Ера FM», «Рідна вулиця», «Радіо Квартал»);

– станцій телевізійного мовлення (КП телерадіокомпанія «Март», Миколаївська обласна державна телерадіокомпанія, ТОВ «Миколаївське кабельне телебачення, ТОВ ТРК “НІС-ТВ”, ТОВ ТРК “Сатурн”, ТК “ТАК-ТV”,

– интернет-провайдера ТОВ «Дікій сад».

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Адміністраціям районів ММР (Гладун, Дмитруку, Березі, Цуканову) під час складних погодних умов організовувати прибирання снігу, льоду та бурульок підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності на підлеглій території.

2. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР (Герасімені):

– здійснювати моніторинг розвитку несприятливих погодних умов, вживати заходів з оперативної готовності сил та засобів на випадок виникнення НС на території міста;

– направити звернення до комісії з питань ТЕБ і НС при Миколаївської ОДА з питання щодо розчищення під’їздів до закладів охорони здоров’я, освіти та соціальної сфери обласного підпорядкування на період складних погодних умов.

– підготувати проект рішення виконкому щодо виділення матеріального резерву для запобігання та ліквідації наслідків складних погодних умов на території міста.

Термін: до 15.12.2017

3. Управлінню транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій ММР:

– вирішити питання організації стоянок транзитного вантажного автотранспорту під час складних погодних умов у зимовий період 2017-2018рр.

– надати пропозиції щодо упорядкування стоянок автотранспорту на вулицях міста під час прибирання снігу.

Термін: до 15.12.2017

4. Управлінню охорони здоров’я ММР (Шамрай) надати інформацію щодо:

– створення запасу лікарських засобів та піску на ЛПЗ міста;

– забезпечення автономних джерел живлення ПММ.

Термін: до 15.12.2017

– травмованих та обморожених (із зазначенням місця отримання травм) до служби оперативного реагування (15-88) департаменту ЖКГ ММР щоденно 8.00.

Термін: протягом зимового періоду.

8. Управлінню освіти ММР (Деркач) надати інформацію щодо запасів вугілля та піску у підвідомчих закладах.

Термін: до 15.12.2017

9. МКП ”Миколаївводоканал” (Дуденко) надати інформацію щодо кількості наявних пересувних пунктів обігріву.

Термін: до 15.12.2017

10. Інформацію щодо виконання протокольних рішень Комісії з даного питання надавати до управління з питань НС та ЦЗН ММР.

ІІ. Про заходи щодо попередження загибелі людей на водних об’єктах в зимовий період.

Доповідач: начальник відділу захисту населення і території управління з питань НС та ЦЗН ММР – Жмур С.О.

З метою забезпечення безпеки мешканців у зимовий період у місцях спортивного та любительського рибальства, а також для інформування аварійно-рятувальних служб міста, надання термінової допомоги потерпілим на льоду та воді розроблено розпорядження міського голови від 16 грудня 2015 № 297р «Про організацію спостереження та надання допомоги потерпілим на водній акваторії міста в зимовий період 2016-2017 рр.» Загиблих під час зимової рибалки у місті не було.

Відповідно до вимог п.5 Плану заходів щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах Миколаївської області в літній та зимовий періоди, затверджений розпорядженням голови Миколаївської ода від 13.11.2017 №449-р, на виконавчі органи місцевого самоврядування покладено питання надання до вищестоящих органів управління відомостей щодо місць заборонених для вилову риби та масового відпочинку населення на водних об’єктах у зимовий період.

Відповідно до протокольного рішення регіональної комісії з питань ТЕБ і НС при Миколаївській ОДА (протокол №8 від 19.10.2017) рекомендовано Рекомендувати управлінню державного агентства рибного господарства у Миколаївській області визначити місця любительського і спортивного рибальства в області та зазначені відомості надати райдержадміністраціям, виконкомам міських (міст обласного значення) рад, головному управлінню ДСНС України у Миколаївській області, управлінню з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації.

В той же час за інформацією управління державного агентства рибного господарства у Миколаївській області від 19.10.2017 №1078, вбачається, що функції з визначення місць любительського та спортивного рибальства, згідно повноважень покладено на Державне агентство рибного господарства України.

Враховуючи вищевикладене місця рибальства у зимовий період в межах м.Миколаєва, на 2017-2018р.р. на даний час не визначено.

Керуючись Правилами охорони життя людей на водних об’єктах України, затверджених наказом МВС України від 10.04.2017 №301, управлінням з питань НС та ЦЗН ММР попередньо визначено перелік місць, заборонених для любительського і спортивного рибальства в межах м.Миколаєва, а саме:

– ділянки акваторії на відстані 500 метрів від Південнобузького мосту вниз та вверх по течії;

– гідроспоруда, Південнобузький міст;

– гідроспоруда, Інгульський автодорожній міст;

– гідроспоруда, Інгульський пішохідний міст;

– гідроспоруда, понтонна переправа на п-острів “Аляуди”;

– на ділянках акваторії підприємств.

Управлінням Укртрансбезпеки у Миколаївській області надано перелік зареєстрованих баз для стоянки маломірних (малих) суден, вахтова служба яких спроможна організувати пости спостереження в зонах відповідальності. Надані пропозиції будуть враховані при розроблені проекту розпорядження міського голови щодо безпеки мешканців у зимовий період у місцях спортивного та любительського рибальства на льоду.

Для оперативного надання допомоги потерпілим на воді та льоду на рятувальній станції № 2 організовано цілодобове чергування фахівців 10 взводу ДВГРЗ ДСНС України та ГУ ДСНС України у Миколаївській області.

Для організації надання допомоги потерпілим на віддалених ділянках акваторії міста створені відповідні мобільні оперативні групи. Підрозділи забезпечені підготовленими фахівцями, сучасним рятувальними засобами, транспортом та засобами зв’язку.

На офіційному веб-сайті Миколаївської міської ради та на сайті управління з питань НС та ЦЗН ММР розміщена інформація попереджувального характеру щодо безпеки на воді.

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Рекомендувати управлінню Державного агентства рибного господарства у Миколаївській області:

– відповідно до вимог постанови кабінету Міністрів України від 06.03.2002 №264 «Про затвердження Порядку обліку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах» надати на адресу комісії перелік місць любительського і спортивного рибальства на зимовий період.

2. Запропонувати ГУ ДСНС України в Миколаївській області (Грицаєнко), ДВГРЗ ДСНС України (Євстратенко):

забезпечити постійну готовність сил та засобів які залучаються для надання допомоги постраждалим на льоду та воді;

визначити маршрути руху оперативних груп до місць масового відпочинку населення на водних об’єктах.

Термін: до 22.12.2017

3. Запропонувати ГУ національної поліції в Миколаївській області наблизити маршрути патрулювання до ділянок водної акваторії на яких дозволено спортивне та аматорське рибальство на території м. Миколаєва.

4. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР (Герасімені):

підготувати проект розпорядження міського голови про організацію спостереження та надання допомоги потерпілим на водній акваторії міста в зимовий період 2017-2018 рр;

надати до ГУ національної поліції в Миколаївській області, перелік та місця розташування ділянок водної акваторії на яких дозволено спортивне та аматорське рибальство;

– розробити інструкцію щодо дій чергових на постах спостереження;

забезпечити розміщення памяток для навчання населення щодо поведінки та безпеки на льоду у засобах масової інформації.

Термін: до 29.12.2017

ДОДАТКОВЕ ПИТАННЯ.

ІІІ. Про протипожежний стан закладів підпорядкованих управлінню освіти Миколаївської міської ради.

Доповідач: в.о. начальника управління освіти ММР — Деркакч Г.І.

У другому піврічїї 2017 року ГУ ДСНС України у Миколаївській області проведено перевірку виконання заходів пожежної безпеки у закладах управління освіти ММР. За результатами перевірки виявлено низку заходів які потребують значних витрат, а саме:

– облаштування автоматичної пожежної сигналізації;

– обладнання блискавкозахисту будівель;

– обробка вогнезахисним розчином дерев’яних конструкцій.

По 7 закладам матеріали передано до суду.

В даний час замовлено виготовлення ПКД на облаштування АПС у 7 закладах. Роботи будуть завершені до кінця поточного року.

Виконуються роботи щодо встановлення протипожежних дверей у 7 закладах. До кінця поточного року буде виконана обробка вогнезахисним розчином дерев’яних конструкцій у 5 закладах.

Обговоривши дане питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Управлінню освіти ММР (Деркач):

– винести на розгляд виконкому питання щодо перерозподілу коштів в межах лімітів на 2017 рік для виконання протипожежних заходів по 7 закладам.

Термін: 08.12.2017

– передбачити у кошторисі на 2018 рік кошти необхідні для виконання заходів протипожежної безпеки відповідно приписів ГУ ДСНС України у Миколаївській області;

Термін: до 25.12.2017

2. Заступнику міського голови (Шевченко):

– узагальнити інформацію щодо необхідності виділення коштів для виконання заходів протипожежної безпеки у підпорядкованих закладах, та винести питання додаткового фінансування на сесію Миколаївської міської ради.

Термін: до 20.12.2017

– вжити вичерпних заходів щодо усунення недоліків виявлених під час перевірок виконання заходів протипожежної безпеки у підпорядкованих закладах.

IV. Контроль за своєчасним виконанням прийнятих комісією рішень залишаю за собою.

Перший заступник голови комісії А.Д. Дадівєрін

Відповідальний секретар комісії С.П. Бондарь