Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

Ефективна підготовка до опалювального сезону – запорука безаварійності газопостачання в осінньо-зимовий період

Уже прийшли холоди, і наразі майже закінчена підготовка до нового опалювального сезону. З метою забезпечення безаварійності газопостачання в осінньо-зимовий період 2013-2014рр. з 16 вересня по 16 жовтня ПАТ «Миколаївгаз» проводить Місячник безпеки користування газом та газовими приладами в побуті, який включає в себе заходи щодо посилення пропаганди безпечного користування газом серед населення та контролю за виконанням вимог безпеки при експлуатації газових приладів та систем газопостачання.

У ПАТ «Миколаївгаз» розроблено комплекс заходів, спрямованих на підготовку до нового опалювального сезону. До них входять і ті заходи, які планово проводить газове господарство, і ті, які необхідно виконати споживачам газу.

Зі свого боку, не лише на початку осені, а й протягом всього року ПАТ «Миколаївгаз» проводить перевірку газових систем, виконує ремонт, заміну та оновлення газового устаткування, організовує перевірку станів ГРП, ШРП, ліквідує витоки газу, здійснює планове технічне обслуговування внутрішньобудинкового газового обладнання та інше. Всі дії чітко регламентовані і знаходяться під постійним контролем відповідальних фахівців ПАТ «Миколаївгаз» та управління Держгірпромнагляду в Миколаївській області.

Задача користувачів газу полягає в необхідності щорічного проведення перевірки димовентиляційних каналів та обов’язковому дотриманні газової апаратури в належному стані. Справність автоматики газових приладів – одна з основних умов безаварійної роботи газових приладів. Контроль за проведенням цих заходів лягає на власників житлового фонду: житлово-експлуатаційні організації, власників громадських або приватних будинків.

Дії обох сторін взаємопов’язані, тому лише тісна співпраця сприятиме ефективній підготовці до опалювального сезону, а відповідно і забезпеченню безаварійності газопостачання в зимовий період.

ПАТ «Миколаївгаз» наполегливо звертається до працівників ЖЕКів, ОСББ, ДУ, а також до всіх споживачів природного газу з проханням активно включатись у підготовку до опалювального сезону, надавати всесторонню допомогу при проведенні планових технічних перевірок працівниками газового господарства, сприяти доступу у приміщення для перевірки стану газового обладнання, а найголовніше – відповідально ставитись до всіх вимог і правил безпеки газопостачання, завжди пам’ятати та ретельно їх дотримуватись, щоб захистити себе та своїх близьких від загрози пожеж, вибухів або отруєння!

ПАМЯТКА СПОЖИВАЧЕВІ

Вісім простих та ефективних правил поводження з газом та газовими приладами

 1. 1.Здійсніть технічний огляд газових приладів, що  знаходяться у Ваших оселях.
 2. 2.Перевірте тягу димових і вентиляційних каналів до і під час користування газовими приладами з відводом продуктів згорання у димоходи.
 3. 3.Не залишайте без нагляду працюючі газові прилади.
 4. 4.Постійно провітрюйте приміщення, де встановлено газове обладнання.
 5. 5.Використовуйте газові прилади тільки за призначенням.
 6. 6.По закінченню користування газом, крани на газопроводі повинні перекриватись.
 7. 7.Не допускайте до користування газом дітей віком до 13 років, а також осіб у нетверезому стані або з психічними розладами.
 8. 8.В жодному випадку не здійснюйте самовільне переміщення та ремонт газового обладнання, а також його відключення та підключення нових газових приладів.

Якщо Ви відчули запах газу у приміщенні

 1. 1.Перекрийте крани на газових приладах і перед ними або вентиль на балоні;
 2. 2.Відчиніть вікна і двері для провітрювання приміщення;
 3. 3.Не вмикайте і не вимикайте електроприлади і електроосвітлення;
 4. 4.Не користуйтесь відкритим вогнем;
 5. 5.Викличте аварійну службу за телефоном 104.

ПАМ’ЯТАЙТЕ!!!

Блакитне паливо безпечне лишень за умови правильного поводження з ним!