Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

1

П Р О Т О К О Л  № 1

засідання  комісії  з  питань  ТЕБ  і  НС  м. Миколаєва

“20” лютого 2017 року

м. Миколаїв

ГОЛОВУВАВ: перший заступник голови комісії, заступник міського голови Гайдаржи В.В.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

ЗАПРОШЕНІ: за окремим списком.

ПОРЯДОК   ДЕННИЙ

І. Підведення підсумків роботи органів управління та сил цивільного захисту м. Миколаєва за 2016 рік.

Доповідач: начальник управління з питань НС та ЦЗН ММР – Герасіменя О.А.

Реалізація державної політики у сфері  цивільного захисту в м.Миколаєві протягом 2016 року здійснювалась відповідно завдань, визначених:

– розпорядженням Миколаївської обласної державної адміністрації від 24.02.2016 № 58-р «Про основні завдання цивільного захисту Миколаївської області на 2016 рік»;

– розпорядженням міського голови від 21.12.2015 № 303р “Про планування та реалізацію основних завдань і заходів з підготовки цивільного захисту м.Миколаєва на 2016 рік”;

З метою забезпечення гарантованого рівня захисту населення, запобіганню виникненню НС у 2016 році прийнято розпорядження міського голови:

– від 18.01.2016 № 10р “Про Миколаївську міську ланку територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області”;

– від 25.08.2016 № 213р “Про організацію робіт ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру місцевого рівня”;

– 09.12.2016 № 344р “Планування та реалізацію основних завдань і заходів цивільного захисту м.Миколаєва на 2017 рік”;

– від 23.12.2016 № 356р “Про спеціалізовані служби цивільного захисту Миколаївської міської ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області”.

В місті працювала “Міська цільова  соціальна програма забезпечення цивільного захисту м.Миколаєва на 2016 рік”.

Відповідно до міської цільової соціальної програми забезпечення цивільного захисту м.Миколаєва на 2016 рік з міського бюджету використані кошти у сумі 9 751 421 грн.

На кошти, передбачені у Програмних заходах, поновлено міський матеріальний резерв, поліпшено стан системи оповіщення міста, виконано першочергові заходи з аварійно-рятувального обслуговування, придбано спеціальний аварійно-рятувальний автотранспорт, обладнання, засоби індивідуального захисту органів дихання та проведено ремонт захисних споруд  ЦЗ.

Протягом 2016 року проведено 20 засідань комісії з питань ТЕБ і НС м.Миколаєва – 8 чергових та 12 позачергових, на яких розглянуто 59 питань, схвалено 6 планів заходів.

За зверненням Комісії прийнято 22 рішення виконкому щодо виділення матеріалів з матеріального резерву м. Миколаєва на суму 870 тис. грн.                та 2 рішення виконкому щодо виділення коштів з резервного фонду бюджету міста на суму 830 тис.грн.

Відповідно до робочого проекту: «Нове будівництво місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій у м.Миколаєві» здійснено монтаж наступного обладнання:

– сигнально-гучномовний пристрій потужністю до 4 Вт (типу БО- FM-04-01) у кількості 69 од.; (Миколаївські загальноосвітні школи, будівля управління освіти ММР, будівля Миколаївської міської ради)

щільовий сигнально-гучномовний пристрій підвищеної потужності Platan, потужністю 600 Вт  в кількості 1 од. (мкр. Мала Корениха)

– блок оповіщення (типу БО-FM-05) з акустичними системами потужністю 120 Вт (типу ОЗНС-АС-30-1) в кількості 2 од. (мкр. Велика Корениха)

– модуль керування оповіщенням (типу МКО-4ТR) в кількості 2 од. (на обладнанні Миколаївської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення за адресами: проспект Центральний, 24-б, вул. Веселиновська, 59)

Витрати склали 870 тис. грн.

По місту Миколаєву проведено ремонтні роботи захисних споруд ЦЗ (всіх форм власності)  на суму 600,603 тис. грн.:

14.03.2016 за адресою: вул. Декабристів, 21 виникла надзвичайна подія пов’язана з виявленням низькоактивних радіоактивних речовин невідомого походження.

Відповідно до акту санітарно-епідеміологічного обстеження  від 16.03.2016 Центрального міжрайонного управління ГУ ДСЕС України у Миколаївській області зазначена надзвичайна подія відноситься до радіаційної аварії І групи (аварії, які не призводять до опромінення персоналу, окремих осіб із населення чи забрудненню довкілля і виробничого середовища).

24.06.2016 здійснено перевірку підготовленості РАВ до передачі, приймання на тимчасове зберігання РАВ та транспортування радіоактивних вантажів до пункту захоронення радіоактивних відходів Одеського державного міжобласного спецкомбінату.

Аналіз надзвичайних ситуацій і подій

У 2016 році зареєстровано 1 надзвичайну ситуацію (далі – НС) об’єктового рівня.

В грудні 2016 року зафіксовано НС об’ктового рівня за кодом 20712 — НС, пов’язана з небезпечною інфекційною хворобою (групові випадки).

Протягом 8-20 грудня вісім вихованців Миколаївського обласного будинку дитини було госпіталізовано з діагнозом «гострий гастроентероколіт».

Станом на 27.12.2016 всі хворі виписані з лікарні.

У 2016 році на території міста Миколаєва виникло 1036 пожеж (загинуло 9 осіб) та 101 подія:

виявлення вибухонебезпечних предметів часів ВВВ – 33

події на водних об’єктах – 16

події на транспорті – 12

вибухи та загрози вибухів – 23

отруєння людей – 10

інші події – 7

Протягом 2016 р. врятовано:

на воді — 8 чол.;

на подіях — 3 чол.;

на пожежах — 85 чол., з них дітей — 12.

При забезпечені аварійно-рятувального обслуговування території  міста 10 взводом ДВГРЗ ДСНС України було врятовано життя 19  громадянам.

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

Головним завданням з підготовки цивільного захисту м. Миколаєва на 2017 рік вважати розроблення конкретних завдань та заходів щодо реалізації державної політики, спрямованої на забезпечення безпеки та захисту населення і територій, матеріальних і культурних цінностей та довкілля від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру у мирний час та в особливий період. Основні зусилля зосередити на:

1. Виконанні розпорядження міського голови від 09.12.2016 № 344р “Про планування та реалізацію основних завдань і заходів цивільного захисту м.Миколаєва на 2017 рік”.

2. Продовженні реконструкції міської системи централізованого оповіщення “Пріоритет”.

3. Підготовці до контрольної перевірці ДСНС України.

IІ. Про готовність органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та дощових паводків у 2016 році на території міста Миколаєва.

Доповідач: начальник управління з питань НС та ЦЗН ММР – Герасіменя О.А.

За інформацією Миколаївського обласного центру з гідрометеорології в басейнах річок області склалася наступна гідрологічна обстановка:

– сніговий покрив на території області та в місті в основному розтав та становить  від 2 до 15 см;

– глибина промерзання грунту менше 33-44 см.

На р. Південний Буг у Миколаєві біля Варварівського мосту протягом  минулої доби  рівень води коливався від 471 до 482 см внаслідок нагінної дії вітру, товщина криги на р. П.Буг біля Варварівського мосту 22 см.

Враховуючи вищезазначене, а також прогноз погоди на лютий весняне водопілля слід очікувати по всім елементам нижчим та біля норми. Сумарний стік весняного водопілля буде визначатися підвищеною ґрунтовою та незначною талою складовими. У таких умовах важливу роль відіграватимуть можливі весняні опади.

На сьогодні, в місцях проходження мереж зливової каналізації, по місту наявні 4 зони можливого затоплення, а саме:

– у районі шпиталю по вул. Курортна;

– на перехресті вулиць пр. Центральний та Інженерна;

– Чкалова та Інженерна;

– вул. Троїцька, 220.

На виконання “План заходів органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та дощових паводків у 2017 році на території міста Миколаєва” (протокол № 20 від 26.12.2016) відпрацьовано наступне:

Уточнено “План дій органів управління і сил ЦЗ з попередження та зниження наслідків повені та підтоплення населених пунктів  м. Миколаєва”.

Адміністраціями районів міста відкориговані карти-схеми зон можливого виникнення НС, пов’язаних з пропуском льодоходу і повені, а також об’єкти які потрапляють в зони підтоплення грунтовими водами.

Управлінням з питань НС та ЦЗН ММР:

– організовано щоденний моніторинг паводкової та льодової ситуації на річках міста та Бузькому лимані за довідками від Миколаївського обласного центру з гідрометеорології. Оброблена інформація доводиться до служб та виконавців;

– уточнено ”План евакуації населення м. Миколаєва” у разі виникнення НС природного характеру;

– списки оповіщення (до автоматизованого комплексу системи оповіщення “ОЛЬХОН” підключені робочі, квартирні та мобільні телефони керівного складу міста, членів міських та районних комісій ТЕБ і НС, евакуаційних комісій);

– уточнено наявність інженерної техніки на об’єктах міста, яка може бути залучена для ліквідації НС ;

– вирішено питання з ТОВ “Маркони” щодо залучення плавзасобів льодового класу, для проведення криголамних робіт на водній акваторії міста, у разі ускладнень під час льодоходу.

На об’єктах господарчої діяльності міста налічується 119 автономних джерел енергоживлення із них 17 пересувних.

КП “Миколаївводоканал перевірено роботу та приведено в готовність відкачувальну техніку:

– трактори  ЮМЗ – 6  з відкачувальним насосом  С-245 – 9шт;

– спец. автомашини КО- 2 шт;

– мулові насоси – 2 шт;

– пересувні відкачувальні насоси марки “Гном” -8 шт.

Керівниками об’єктів життєзабезпечення, що можуть зазнати негативного впливу природних явищ розроблені та надані до управління з питань НС та ЦЗН ММР плани робіт із запобігання виникнення надзвичайних ситуації на підконтрольних системах.

Для безаварійного пропуску повені та паводка, КП “ЕЛУ автодоріг” :

– виконано роботи з очищення 1055 колодязів (343,7 м3 )зливової каналізації та очищено від сміття та бруду решіток 17224 м2 та відкритих зливостоків 3200 м2

– для безаварійного пропуску повені, паводка та проходження льодоходу розроблено інструкцію по догляду за рівнем води в р. Інгул у районі Аляудської переправи на період паводку.

Жовтневе водосховище виведено з експлуатації в 2006 р. для проведення капітального ремонту і не представляє собою загрозу в паводковий період.

КП “Миколаївводоканал” організовано нагляд за рівнем води в річці Інгул в районі НСК-5,  а також  по ріці Південний Буг у районі НСК-3а з метою недопущення їх підтоплення:

– на насосних станціях водопроводу і каналізації прочищено та відремонтовано дренажні насоси та ливневі лотки;

– проведено герметизацію колодязів від попадання в них дощової та стічної води, встановлено кришки на комунікаційні люки;

Для проведення невідкладних відбудовних робіт і заходів, спрямованих на запобігання, ліквідацію надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків створено міський матеріальний резерв, який містить будівельні, промислові вироби, та ПММ:

– бензин – 12475 л.

– дизельне паливо – 16275 л.

– газ – 1380 л.

– відкачувальні насоси “Хонда” – 2 од.

Враховуючи вищенаведене та з метою запобігання виникненню надзвичайних подій, вчасного реагування на аварійні ситуації, у випадку їх виникнення,

КОМІСІЯ  ВИРІШИЛА:

1. Продовжити виконання заходів “Плану дій органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та осінньо-зимових дощових паводків у 2017 році на території міста Миколаєва” та розпорядження голови облдержадміністрації від 21 листопада 2012 року № 400-р “Про заходи щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру при проходженні повені, льодоходу та дощових паводків на території Миколаївської області”.

2. Адміністраціям районів ММР (Волкову,Карцеву, Гладун, Цуканову) при зверненні громадян щодо появи води в приміщеннях або підвалах проводити комісійне обстеження з укладанням актів та в межах повноважень надавати першу допомогу з  ліквідації (попередження) лиха.

3. Департаменту ЖКГ ММР (Пальку):

– забезпечити безперебійну роботу систем зливової каналізації, дренажних систем, для відведення талої та дощової води.

– взяти на контроль виконання заходів щодо підтримання понтонних мостів в технічно-справному стані.

4. Керівникам підприємств вжити заходів щодо попередження підтоплення об’єктів життєзабезпечення міста.

5. Адміністрації Корабельного району ММР (Цуканову) взяти на контроль стан русла річки Вітовти.

6. У разі виникнення загрози підтоплення інформацію надавати до управління з питань НС та ЦЗН ММР.

 

ІІІ. Про  роботу міського господарства в осінньо-зимовий період 2016-2017 рр.

Доповідач: в.о. директора ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” — Логвінов М.Ю.

Співдоповідач: начальник управління житлового господарства департаменту ЖКГ ММР — Репін О.В.

З метою своєчасної підготовки міського господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2016-2017рр та для його сталого проходження, виконавчим комітетом міської ради прийнято рішення від 13.05.2016 № 403 «Про заходи щодо підготовки міського господарства до роботи в осінньо-зимовий період  2016-2017 рр. та його сталого проходження».

В місті теплопостачання отримують 73 дошкільних заклади, 72 школи, 13 ПТУ, 51 заклад охорони здоров’я, 70 закладів культури, 16 закладів фізкультури та спорту,  15 закладів соціального захисту, 3429 багатоквартирних будинків. Станом на 20.02.2017р. значних відключень споживачів не відбувалося.

15 лютого прийнято розпорядження Кабінету міністрів України “Про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електроенергії”.  Надзвичайні заходи на ринку електроенергії передбачають застосування віялових відключень світла у разі необхідності.

Обговоривши дане питання

КОМІСІЯ  ВИРІШИЛА:

1. ПАТ „Миколаївгаз” (Стегнію) заборонити обмежувати постачання та зменшувати тиск газу підприємствам ПАТ «Миколаївська ТЕЦ», ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» та відомчих котельних, що опалюють заклади соціальної сфери та житло.

2. ПАТ «Миколаївська ТЕЦ» (Матвіюку), ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» (Логвінову), власникам відомчих котелень:

2.1. Забезпечити надійне та якісне постачання теплової енергії до вищевказаних об’єктів.

2.2. Забезпечити розміщення у ЗМІ інформації щодо вжитих заходів з ліквідації аварійних ситуаціях на підвідомчих об’єктах.

3. Департаменту ЖКГ (Пальку) продовжити координацію виконання заходів щодо сталого проходження опалювального періоду 2016-2017 років;

4. ПАТ “Миколаївська ТЕЦ” (Матвіюку) вжити заходів щодо поповнення запасів резервного палива (мазуту).

5. ПАТ “Миколаївобленерго” (Сіваку):

5.1. Дотримуватись нормативів часу (2 год.) при відключенні споживачів.

5.2. Не допускати відключення енергопостачання об’єктів життєзабезпечення міста та соціальної сфери (котельні, бойлерні, насосні станції водопостачання, КНС, дитячі садки, школи, лікарні, центри реабілітації та реінтеграції, слідчий ізолятор).

5.3. Забезпечити своєчасне надання інформації щодо планових та аварійних відключень до служби оперативного реагування департаменту ЖКГ ММР “1588”.

5.4. Надати до Комісії копії узгоджених графіків обмеження потужностей та аварійних відключень.

6. ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» (Логвінову), МКП “Миколаївводоканал” (Дуденко), управлінню охорони здоровя (Фаюку), ПАТ “Укртелеком” () перевірити працездатність автономних джерел живлення та наявність запасів палива.

ІV. Щодо випадку виявлення вірусу пташиного грипу на території КУ “Миколаївський зоопарк”та запровадження карантину.

Доповідач: начальник управління з питань НС та ЦЗН ММР – Герасіменя О.А.

До управління Держпродспоживслужби в м. Миколаєві надійшов звіт про результати досліджень біологічного матеріалу № 000883п.м./17 від 15.02.17р. В звіті зазначено, що в біологічному матеріалі виділено РНК вірусу пташиного грипу А субтипу Н5.

На момент обстеження, в зоопарку утримується 104 види птахів, загальною кількістю 931 голова.

Згідно наданих документів (ветеринарних свідоцтв Ф-1, актів постановки на карантин тощо), не встановлено фактів переміщення птиці, сировини та продукції з неї з неблагополучних територій  та загрозливих щодо грипу птиці зон. На даний момент переміщення птиці в межах зоопарку не проводиться.  Вивезення птиці за межі зоопарку, а також інкубація яєць не проводиться.

Щоденно проводиться моніторинг наявного поголів’я птахів на предмет встановлення фактів захворювання чи загибелі.

Планова дезінфекція на території орнітологічного відділу проведена 21.09.16р. Остання дератизація проведена  в грудні 2016р.

В ході обстеження встановлено факт наявності на території зоопарку великої кількості дикої перелітної водоплавної птиці та синантропної птиці.

З метою негайного реагування на випадок виявлення захворювання на грип птиці та недопущення його розповсюдження на територію м. Миколаєва  Державною надзвичайною протиепізоотичною комісією при Миколаївській міській раді прийнято постанову щодо:

1. Оголошення території КУ “Миколаївський зоопарк” м.Миколаєва неблагополучною щодо грипу птиці та запроваджено карантин з 16.02.2017р.

2. Встановлення епізоотичного осередку (інфікована зона) – територія КУ “Миколаївський зоопарк”, буферна зона – територія, обмежена вул. 6 Слобідська, вул. Кузнецька, вул. Будівельників, вул. 6 Інгульська, вул. 2 Набережна, вул. Гречишникова, вул. Сафронова, зона спостереження – м.Миколаїв.

3. Затвердження Плану заходів щодо ліквідації грипу птиці на території КУ “Миколаївський зоопарк”.

4. Заборони на час дії карантину реалізації живої птиці на ринках в буферній зоні (ринок “Колос”).

Обговоривши дане питання

КОМІСІЯ  ВИРІШИЛА:

1. Заступнику міського голови (Шевченко) вирішити питання щодо фінансування заходів з недопущення розповсюдження пташиного грипу на територію м. Миколаєва.

2. Адміністрації Інгульського району (Гладун) заборонити проведення у буферній зоні ярмарок, виставок, базарів, розважальних заходів з використанням живої птиці.

3. ГУНП у Миколаївській області (Морозу) вжити заходів щодо недопущення стихійної торгівлі  живою птицею у буферній зоні.

Термін: на час дії карантину

4. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР (Герасімені):

– направити до управління з питань НС ОДА, повідомлення про виникнення надзвичайної ситуації на території м. Миколаєва;

– підготувати проект рішення виконкому щодо виділення з матеріального резерву м. Миколаєва засобів індівідуального захисту для забезпечення дезінфекційних заходів з розрахунку:

Отримувач Костюм Л-1 (шт)
КУ “Миколаївський зоопарк” 12

Термін: 24.02.2017

5. КУ “Миколаївський зоопарк” (Топчію):

–  провести клінічне обстеження співробітників установи;

Термін: до 28.02.2017

– провести розрахунки збитків внаслідок карантину на пташиний грип.

Термін: 20.03.2017

6. Інформацію про виконання карантинних заходів доповісти на черговому засіданні Комісії у березні поточного року.

V. ДОДАТКОВЕ ПИТАННЯ

Про ліквідацію наслідків пожежі у житловому будинку за адресою вул. Калиниченко (І.Федька), 27.

Доповідач: заступник голови адміністрації Корабельного району ММР — Красножен В.Л.

В наслідок пожежі 03.01.2017 та 18.01.2017 в житловому будинку по вул. Калиниченко (І.Федька), 27 зруйновано дах. Комісійним обстеженням встановлено що в результаті пожежі зруйноване дерев’яне горищне перекриття, стропильна система, покрівельний матеріал (шифер).

Для відновлення житлової будівлі необхідно:

– шифер — 80 листів;

– брус 150х50 — 72 м.п.;

– брус 50х50 — 170 м.п.;

– цвяхи шиферні — 6 кг;

– цвяхи будівельні — 10 кг.

Обговоривши дане питання

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР (Герасімені) підготувати проект рішення виконкому щодо виділення Адміністрації Корабельного району ММР будівельних матеріалів з матеріального резерву м. Миколаєва, з розрахунку:

Матеріали Кількість
Шифер (шт) 80
Брус 150х50 (м.куб) 0,54
Брус 50х50 (м.куб) 0,4275
Цвяхи шиферні (кг) 6
Цвяхи 4х120 (кг) 5
Цвяхи 5х150 (кг) 5

Термін: 24.02.2017

2. Департаменту праці та соціального захисту населення ММР (Бондаренко) розглянути питання щодо надання матеріальної допомоги мешканцям житлового будинку № 27 по вул. Калиниченко (І.Федька), для вирішення соціально-побутових питань.

Термін: лютий-березень 2017 року.

VІ. Контроль за своєчасним виконанням прийнятих комісією рішень залишаю за собою.

Перший заступник голови комісії         В.В. Гайдаржи

Відповідальний секретар комісії С.П. Бондарь