Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

1

 

П Р О Т О К О Л  № 1

позачергового засідання  комісії  з  питань  ТЕБ  і  НС  м. Миколаєва

 

“15” січня 2021 року                                                                        м. Миколаїв

 

ГОЛОВУВАВ: міський голова — Сєнкевич О.Ф.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

 

  • ПОРЯДОК ДЕННИЙ

 

І. Про надзвичайну подію, яка сталась в наслідок провалу на самопливному бетонному каналізаційному колекторі діаметром 800 мм на вулиці Айвазовського від вул. Рибної до НСК № 17 в Корабельному районі м.Миколаєва.

Доповідач: представник МКП «Миколаївводоканал».

 

16.11.2020 внаслідок газової корозії сталося раптове руйнування бетонного трубопроводу каналізаційного колектору МКП «Миколаївводоканал» d = 800 мм по вул. Айвазовського в Корабельному районі м.Миколаєва.

Аварійно-відновлювальні бригади МКП «Миколаївводоканал» проводились роботи щодо відкачки стоків з каналізаційного колектора,  гідродинамічна промивка та ручна прочистка від піску та мулу.

11.01.2021 зафіксовано повторне руйнування бетонного трубопроводу каналізаційного колектору по вул. Айвазовського від вул. Рибної до НСК №17.

Комісією МКП «Миколаївводоканал»  (акт від 13.01.2021) встановлено, що на ділянці по вул. Айвазовського від вул. Рибної до НСК №17 утворилося 2 провали трубопроводу, тіло труби замито мулом і донними відкладеннями на 70%.

Самопливний бетонний каналізаційний колектор по  вул. Айвазовського збудовано  1981 року.

Задіяно 12 одиниць техніки та 27 працівників МКП «Миколаївводоканал». Спеціалізовані формування цивільного захисту до роботи не залучались.

Прогноз можливого перебігу подій

Враховуючи технічний стан бетонного каналізаційного колектору МКП «Миколаївводоканал»  d = 800 мм по вул.Айвазовського в Корабельному районі м.Миколаєва з великою долею ймовірності існує небезпека подальшого руйнування бетонного трубопроводу.

З урахуванням того, що відповідно до ДБН 360-92, територія забудови відноситься до територій з ґрунтами, які зазнають просадки, не виключено вплив на деформацію будівельних конструкцій житлових будинків по вул. Рибній внаслідок просадки та ущільнення ґрунтових основ  в зв’язку з їх аварійним замочуванням каналізаційними стоками.

 

Можливі наслідки

Враховуючи, що процеси руйнації спостерігаються на всій ділянці каналізаційного колектору довжиною 1200 м може статися скидання неочищених стічних вод на території Корабельного району в обсязі понад 100 куб. м за годину, загальний обсяг скиду може орієнтовно перевищити 500 куб. м, та призвести к виникненню НС.

 

Класифікація надзвичайної ситуації у разі небезпечного розвитку подій

  1. За кодом 10810 національного класифікатора надзвичайних ситуацій    ДК 019-2010   «НС унаслідок аварії в каналізаційній системі із скиданням забруднювальних речовин».
  2. За класифікаційною ознакою відповідно до наказу МНС України від 12.12.2012 № 1400 «Про затвердження Класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій» – 1.69 «Скидання неочищених чи недостатньо очищених стічних вод на території населеного пункту або у водні об’єкти в обсязі понад 100 куб. м за годину, загальний обсяг скиду орієнтовно перевищує 500 куб. м».
  3. За рівнем надзвичайної ситуації відповідно до Порядку класифікації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру за їх рівнями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.04 № 368 «Про затвердження Порядку класифікації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру за їх рівнями» – об’єктового рівня реагування.

З метою недопущення переростання надзвичайної події у надзвичайну ситуацію,

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

 

  1. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР підготувати проект рішення міськвиконкому щодо виділення з матеріального резерву міста 78 п.м. труби ПП Д-500 мм.

Термін: до 16.01.2021

 

  1. МКП «Миколаївводоканал»:

2.1. Забезпечити моніторинг розвитку події пов’язаної з виникненням аварійної ситуації на каналізаційному колекторі d=800 мм по вул. Айвазовського в Корабельному районі м. Миколаєва.

2.2. Забезпечити перекачування неочищених стоків та недопущення їх потрапляння на територію району.

2.3. Роботи з ліквідації надзвичайної події проводити в цілодобовому режимі.

 

ІІ. Контроль за своєчасним виконанням прийнятих комісією рішень залишаю за собою.

 

 

 

Міський голова                                                                Олександр СЄНКЕВИЧ