Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

10

П Р О Т О К О Л  № 10

засідання  комісії  з  питань  ТЕБ  і  НС  м. Миколаєва

“21” квітня 2016 року

м. Миколаїв

ГОЛОВУВАВ: перший заступник голови комісії — Гайдаржи В.В.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

ЗАПРОШЕНІ: за окремим списком.

ПОРЯДОК   ДЕННИЙ

І. Про підготовку місць відпочинку та пляжів до початку купального сезону 2016 року та прийняття заходів щодо попередження загибелі людей на воді.

Доповідачі:  начальник  управління  з  питань  НС  та  ЦЗН  ММР  — Герасіменя О.А.,заступник голови адміністрації Центрального району ММР — Власенко В.І., , перший заступник голови адміністрації Заводського району ММР — Міщишен М.П., заступник голови адміністрації Інгульського (Ленінського) району ММР — Фурман В.Д., заступник голови адміністрації Корабельного району ММР — Красножон В.Л.

Берегова смуга м. Миколаєва складає 128 км. На береговій зоні р.р. Південний Буг, Інгул та Бузького лиману знаходяться:

– 10 спортивних шкіл;

–  базові стоянки маломірних суден;

– підприємства судно-будівництва та промисловості міста;

– 3 ділянки спортивного та любительського рибальства;

– пляжі та традиційні місця масового відпочинку населення біля води.

Органами місцевого самоврядування визначені місця заборонені для купання та  для любительського і спортивного рибальства:

– ділянки акваторії на відстані 500 метрів від Південнобузького автодорожнього мосту вниз та вверх по течії;

– гідроспоруда, Південнобузький автодорожній міст;

– гідроспоруда, Інгульський автодорожній міст;

– гідроспоруда, Інгульський пішохідний міст;

– гідроспоруда, понтонна переправа на півострів Аляуди;

– ділянки узбережжя підприємств.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 06.03.02 №264 “Про затвердження Порядку обліку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах” на літній період 2016 року департаментом ЖКГ ММР, адміністраціями районів ММР та підприємствами міста попередньо надано перелік місць відпочинку та пляжів для внесення їх до проекту рішення виконкому “Про визначення переліку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах м. Миколаєва на 2016 рік.” До проекту рішення також включені місця для занять водними  видами спорту.

2 пляжі:

– у Центральному р-ні – пляж “Стрілка”;

– у Корабельному р-ні – пляж “Чайка”;

та 10 зон відпочинку:

– зона відпочинку “Прибій”, КДЮСШ “Комунарівець”, СДЮШОР з веслування академічного, Школа вищої спортивної майстерності (ШВСМ), Клуб юних моряків з флотилією «КЮМ»  та човнову станцію “Локомотив” у Центральному р-ні;

– “Маяк” вул. Менделєєва та ДЮСОК у Корабельному р-ні;

– “Обласний яхт-клуб”,  та “Намив” у Заводському р-ні.

У Інгульському (Ленінському) районі ММР місця відпочинку відсутні.

Управлінням з питань НС та ЦЗН ММР направлені листи керівникам місць відпочинку на воді та пляжів щодо підготовки їх до літнього періоду.

На даний час міською комісією проводиться огляд баз для стоянок маломірних (малих) суден (спортивних шкіл) на території м. Миколаєва з  залученням представників ГУ ДСНС України у Миколаївській області, управління Укртрансбезпеки в Миколаївській області, федерації підводної діяльності і спорту у Миколаївській області.

На розгляд Комісії запропоновано проект плану заходів щодо охорони життя людей на водних об’єктах м. Миколаєва на літній період 2016 року.

Обговоривши дане питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Схвалити ”План заходів щодо охорони життя та запобігання загибелі людей на водних об’єктах м. Миколаєва на 2016 рік” (додається).

1.1. Інформацію про виконання ”Плану заходів щодо охорони життя та запобігання загибелі людей на водних об’єктах м. Миколаєва на 2016 рік” надавати до управління з питань НС та ЦЗН ММР у встановлені терміни.

2. Адміністраціям районів ММР (Волкову, Карцеву, Мовчану, Цуканову):

2.1. Створити районні комісії для визначення готовності пляжів та місць відпочинку до функціонування у літній період.

2.2. Визначити та закріпити з чітким розмежуванням зон відповідальності на водній поверхні за відповідними підприємствами, організаціями та установами, які використовують їх з виробничою, оздоровчою чи спортивною метою.

2.3. Розглянути на засіданнях районних комісій з питань ТЕБ і НС питання щодо попередження загибелі людей на воді.

Термін: до 27.05.16

3. Адміністрації Корабельного району (Цуканову) сумісно з управлінням з питань НС та ЦЗН ММР (Герасіменя), управлінням у справах фізичної культури і спорту ММР (Роздобудько), управлінням з розвитку споживчого ринку ММР (Курляком), управлінням містобудування та архітектури ММР (Калмиковой) провести нараду на пляжі “Чайка”, з питання підпорядкування та подальшого функціонування пляжу “Чайка” та зони відпочинку “Маяк”.

Термін: 22.05.16

4. Адміністрації Заводського району (Карцеву) сумісно з юридичним департаментом ММР (Кірлан), управлінням з питань НС та ЦЗН ММР (Герасіменя), управлінням з використання та розвитку комунальної власності ММР (Богдановим), управлінням земельних ресурсів ММР (Мороз)  та орендарами земельних ділянок на узбережжі мкр. “Намив” провести нараду з питання створення та обладнання рятувальних постів на літній період.

Термін: до 29.05.16

5. КП ММР ”ЕЛУ-автодоріг” (Положенку) сумісно з адміністрацією Центрального району ММР (Волковим) встановити (оновити) попереджувальну інформацію щодо недопущення стрибків у воду з автодорожніх та пішохідних мостів.

Термін: до 20.05.2016

6. Керівникам пляжів та місць відпочинку вжити заходів щодо підготовки підпорядкованих об’єктів до початку купального сезону:

6.1. Провести винищувальні дезінсекційні роботи з розплоду комарів на прилеглій території (по небхідності.)

6.2. Обладнати медпункти, спортивні майданчики, роздягальні, прісний душ, питні фонтанчики, тіньові навіси, тапчани, шезлонги, туалети (біотуалет), сміттєнакопичувальні контейнери та урни, стенди з матеріалами щодо попередження нещасних випадків на воді.

6.3. Обладнати дитячий сектор та місце для купання дітей відповідно вимог ”Правил охорони життя людей на водних об’єктах України”.

6.4. Провести обстеження та усунення перешкод з дна закріплених акваторій, відведених для купання людей.

6.5. Забезпечити підготовку особового складу рятувального посту тренерів-викладачів (з водних видів спорту) за фахом плавець-рятувальник, або матрос-рятувальник.

6.6. Обладнати та утримувати протягом купального сезону рятувальні пости, забезпечити їх приміщеннями, рятувальним майном та підготовленим особовим складом.

6.7. Погодити з відповідними уповноваженими органами паспорта пляжів із встановленим переліком необхідних документів (згідно з Правилами охорони життя людей на водних об’єктах України, затвердженими наказом МНС України від 24.09.2012 № 1214.

Термін: до 27.05.2016

7. Керівникам підприємств, установ та організацій, які використовують водойми з виробничою, оздоровчою чи спортивною метою або для відпочинку громадян:

7.1. Забезпечити підготовку особового складу рятувальних постів та тренерів-викладачів (з водних видів спорту) за фахом плавець-рятувальник.

7.2. Обладнати та утримувати протягом купального сезону рятувальні пости, забезпечити їх приміщеннями, рятувальним майном .

7.3. Провести обстеження та усунення перешкод з дна  акваторій.

Термін: до 27.05.2016

8. Управлінню у справах фізичної культури і спорту ММР (Роздобудько):

8.1. Визначіти осіб, відповідальних за безпеку людей та плавзасобів, забезпечення безпеки плавання спортивних судів на період проведення спортивних заходів.

8.2. Відновити інформаційні щити, щодо заходів безпеки на воді. Встановити щити з написами “КУПАТИСЯ ЗАБОРОНЕНО!” у місцях, заборонених для купання.

Термін: до 20.05.2016

 

8.3. Організувати проведення роз’яснювальної роботи та інструктажів серед спортсменів з питань забезпечення безпеки людей і плавзасобів під час тренуван ь та змагань.

9. Керівництву КДЮСШ «Комунарівець», СДЮСШОР з веслування академічного, ШВСМ та ДЮСОК взяти під особистий контроль питання забезпечення безпеки дітей і плавзасобів під час тренувань та змагань.

10. Запропонувати керівництву водної станції ДП “НВКГ Зоря-Машпроект” організувати спостереження за прилеглою водною акваторією колишнього пляжу “Південний” з метою надання допомоги постраждалим на воді та оперативного інформування рятувальних підрозділів.

Термін: протягом літнього періоду.

11. Управлінню з розвитку споживчого ринку ММР (Курляку) сумісно з ГУ національної поліції в Миколаївської області (Гончаровим) вжити заходів щодо забезпечення додержання вимог чінного законодавства у сфері ліцензійної діяльності (торгівлі підакцизними товарами) в містах масового відпочинку людей біля води.

Термін: протягом літнього періоду.

12. Міжрайонним СЕС проводити контроль за санітарним станом пляжів та місць відпочинку біля водних об’єктів на території міста.

Термін: протягом літнього періоду.

13. Запропонувати ГУ національної поліції в Миколаївської області (Гончарову):

13.1. Запровадити патрулювання місць масового відпочинку людей біля води, патрульно-постовими нарядами.

13.2. Залучати громадські формування з охорони громадського порядку до патрулювання узбережжя водних об’єктів з метою недопущення купання людей у заборонених місцях, купання в нетверезому стані та порушення громадського порядку.

13.3. Розглянути питання щодо введення маршрутів для патрулювання по автомобільному та пішохідному мостам через р. Інгул.

Термін: протягом літнього періоду.

14. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР (Герасімені):

14.1. Організувати аварійно-рятувальне обслуговування водної акваторії межах м. Миколаєва;

Термін: постійно

14.2. Налагодити ефективну роботу з попередження нещасних випадків і НС на водних об’єктах міста;

Термін: постійно

14.3.Забезпечити висвітлення, через засоби масової інформації, рекомендацій щодо правил поведінки, заходів безпеки, які сприяють запобіганню загибелі людей на воді.

Термін: постійно

14.4. Надати до ДВГРАРЗ ДСНС України та АРЗ СП ГУ ДСНС України у Миколаївській області карту-схему реагування на НС на водній акваторії.

Термін: до 20.05.2016

15. Управлінню освіти ММР (Деркач), КП ММР “Позаміський дитячий заклад оздоровлення та відпочинку “Дельфін” (Копилову):

15.1. Організувати проведення занять з дітьми по правилам поведінки на воді.

15.2. Купання дітей, які знаходяться у пришкільних таборах та у дитячих закладах оздоровлення, проводити тільки на пляжах з обладнаними рятувальними постами та вимогами п. VІ  наказу МНС України від 24.09.2012 № 1214 “Про затвердження Правил охорони життя людей на водних об’єктах України”.

Термін:  протягом літнього періоду.

16. ДВГРЗ ДСНС України (Євстратенку), ГУ ДСНС України у Миколаївській області (Грицаєнку) забезпечити оперативне надання допомоги потерпілим на водній акваторії м. Миколаєва.

Термін: постійно.

17. Рекомендувати ГУ ДСНС України у Миколаївській області (Грицаєнку), територіальному управлінню Держгірпромнагляду у Миколаївській області (Єременку), начальнику відділу державного контролю та нагляду за безпекою на водному транспорті Управління Укртрансбезпеки в Миколаївській області (Фрішку) провести перевірку готовності рятувальних постів на пляжах, місцях відпочинку, базах для стоянок маломірних (малих) суден та атракціонів. Про результати перевірки інформувати комісію з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва.

Термін: протягом літнього періоду

.

18. Рекомендувати ГУ національної поліції в Миколаївської області (Гончарову), начальнику відділу державного контролю та нагляду за безпекою на водному транспорті Управління Укртрансбезпеки в Миколаївській області (Фрішку) розглянути питання проведення періодичних патрулювань водної акваторії зон відпочинку та пляжів, з метою запобігання порушень швидкісними плавзасобами ”Правил користування водними об’єктами для плавання на маломірних (малих) суднах у Миколаївській області”.

Термін: протягом літнього періоду.

19. Інформацію про хід виконання заходів надати письмово голові Комісії.

Термін: до 30.05.2016, до 16.09.2016

IІ. Про ускладнення епідемічної та епізоотичної ситуації з дирофіляріозу в м. Миколаєві та заходи з профілактики трансмісівних інфекцій.

Доповідачі: начальник управління ветеринарної медицини м. Миколаєва — Бродовський В.А., начальник  управління  з  питань  НС  та  ЦЗН  ММР  — Герасіменя О.А.

Ситуація з дирофіляріозу в Миколаївській області, як і в Україні в цілому, є нестійкою, що підтверджується тенденцією зростання захворюваності людей. В Україні в останні 10 років зареєстровано зростання захворюваності на дірофіляріоз у 2,4 рази.

В останні роки спостерігається тенденція зростання захворювань на дірофіляріоз саме серед мешканців м.Миколаєва, що  пов’язано з активізацією переносників, та поліпшенням діагностики. Усі виявлені випадки мали місцевий характер. У переважній більшості випадків джерела інвазії достеменно виявити не довелося, проте усі хворі відмічали напад комарів, підчас перебування в зонах відпочинку, на рибалці, в лісі, на дачних ділянках тощо.

З метою утримання популяції комарів на епідемічно безпечному рівні повинні проводитись винищувальні протикомарині заходи на анофелогенних водних об’єктах (місця виплоду комарів), тобто знищення личинок з метою недопущення виліту дорослих комах.

Анофелогенна  площа м. Миколаєва становить понад 67 га, в тому числі:

– Центральний район – 48,5 га :

– Заводський район – 11,5 га:

Корабельний район – 5,5 га;

– Ленінський район – 3,2 га.

Основним джерелом розповсюдження хвороби є тварини сімейства псових. Захворюваність собак на дирофіляріоз залишається на високому рівні – від 21% до 45%  та на сьогодні набуває характеру епідемії. Протягом 2015 року було виявлено 21 хвору собаку.

Заслухавши та обговоривши інформацію з даного питання,

КОМІСІЯ  ВИРІШИЛА:

1. Адміністраціям районів ММР (Волкову, Карцеву, Мовчану, Цуканову) вжити заходи щодо профілактики трансмисівних захворювань людини (дірофіляріози, малярія, тощо) на відповідних територіях, зокрема забезпечити проведення обробки проти личинок комарів, на водних об’єктах міста біля пляжів та зон відпочинку.

Термін: травень 2016 року

2. КП ММР “Миколаївські парки” (Криловій), сумісно з управлінням ветеринарної медицини м.Миколаєва (Бродовському) визначити обсяги робіт та підприємства які мають ліцензію на проведення винищувальних проти комариних заходів на анофелогенних водних об’єктах (місцях виплоду комарів).

Термін: 15.05.2016

3. Департаменту ЖКГ ММР (Палько) продовжити виконання заходів щодо регулювання чисельності безпритульних тварин.

Термін: протягом року

4. Інформацію про хід виконання заходів надавати до управління з питань НС та ЦЗН ММР.

Термін: до 29.05.2016, до 05.09.2016

ІІІ. Про заходи виконавчих органів місцевого самоврядування, установ та організацій щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя дітей та підлітків організованих колективів у літній період 2016 року.

Доповідачі: заступник начальника управління охорони здоров’я ММР — Фаюк В.І., начальник управління освіти ММР — Деркач Г.І., головний інженер управління у справах фізичної культури і спорту ММР — Гончаров М.І.

На виконання міської Програми відпочинку та оздоровлення дітей на 2016-2018 роки, управлінням освіти Миколаївської міської ради проводиться відповідна робота. З лютого розпочався підготовчий період з організації та проведення відпочинку та оздоровлення учнів навчальних закладів міста влітку 2016 року. Дане питання розглянуто на нараді керівників навчальних закладів (26.02.2016, квітень), заступників директорів з виховної роботи (17.03.2016), начальників відпочинкових таборів та відповідальних з охорони праці (травень). Формується мережа пришкільних відпочинкових таборів з денним перебуванням дітей. Планується відкрити 52 таких табори для 2500 дітей за бажанням батьків та дітей, які потребують особливої соціальної уваги і підтримки (відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей). У навчальних закладах сформовано банк даних пільгової категорії дітей.

Табори працюватимуть з 31 травня по 17 червня з 8.00 до 17.00 години. Проводиться підготовка пришкільних таборів на відповідність до основних санітарно-гігієнічних вимог, формуються кадри. Перевіряється готовність їдалень, харчоблоків закладів, на базі яких буде організовано гаряче харчування учнів. Здійснюється ремонт, генеральне прибирання приміщень, які будуть виділені для роботи таборів. Працівники пришкільних таборів проходять проф. медичні огляди, що перебуває на контролі спеціалістів СЕС. Дислокація закладів, де будуть організовані відпочинкові табори, погоджується з управліннями ГУ ДСЕС, узгоджується режим роботи табору (двохразове харчування та денний сон). Собівартість дітодня відповідно до рішення Миколаївської міської ради планується 12,0 грн. Проводиться відповідна робота щодо забезпечення таборів якісною питною водою, миючими та дезінфекційними засобами, медичними засобами першої допомоги.

На нараді начальників відпочинкових таборів буде розглянуто питання щодо організації занять з дітьми з питань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту за встановленою тематикою. Спеціалістами управління освіти буде проведено інструктаж з данного питання.

До планів роботи таборів включені заходи щодо змістовного дозвілля, фізкультурно-спортивної роботи. На базі позашкільних навчальних закладів освіти працюватимуть гуртки за інтересами дітей, готується проведення для шкільних таборів культурно-масових заходів.

Управління освіти постійно тримає на контролі підготовку навчальних закладів до роботи відпочинкових таборів з денним перебуванням дітей.

В УОЗ ММР підготовлений наказ від 09.03.2016 р. № 76-л «Про організацію та проведення відпочинку і оздоровлення дітей влітку 2016 року в м. Миколаєві».

Оздоровленням та відпочинком у першочерговому порядку будуть забезпечуватись діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. В кожному Центрі первинної медико-санітарної допомоги міста Миколаєва створені банки даних таких дітей, які постійно поновлюються. Списки дітей указаної категорії затверджуються в територіальних соціальних службах.            У заступників головних лікарів на постійному контролі знаходиться питання оздоровлення та санаторно-курортного лікування дітей з соціально-незахищених верств населення.

Для роботи у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку буде направлятись медичний персонал, підготовлений з питань надання невідкладної медичної допомоги, організації медичного забезпечення умов проживання та харчування дітей. 6 травня 2016 р. на базі обласної дитячої лікарні заплановано проведення семінар-наради для медичних працівників, які будуть працювати в дитячих оздоровчих закладах літнього відпочинку.

Діти, які будуть направлятись на оздоровлення та відпочинок, проходитимуть безкоштовне медичне обстеження. Медичний огляд виховательського та обслуговуючого персоналу дитячих оздоровчих закладів також здійснюватиметься безкоштовно.

Всі дитячі заклади оздоровлення та відпочинку будуть забезпечені медичними працівниками. Територіальні лікувально-профілактичні заклади міста укладатимуть договори з директорами дитячих оздоровчих закладів з метою надання невідкладної кваліфікованої допомоги дітям, які будуть на відпочинку.

Стаціонарна допомога дітям, які будуть направлятись з оздоровчих закладів надаватиметься міською дитячою лікарнею № 2, обласною дитячою лікарнею та обласною дитячою інфекційною лікарнею.

На базі МДП № 3 працює реабілітаційне відділення для оздоровлення дітей пільгових категорій міста. Влітку 2015 р. пройшли оздоровлення 100 дітей – переселенців з зони АТО. Обговоривши дане питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Управлінню освіти ММР (Деркач):

1.1. Створити здорові і безпечні умови відпочинку та оздоровлення дітей та підлітків, забезпечити дотримання санітарних норм і правил.

1.2. Забезпечити будівлі, в яких розташовані табори, необхідними первинними засобами пожежогасіння та неухильне виконання заходів з пожежної безпеки.

1.3. Забезпечити постійний контроль медичного персоналу за станом здоров’я дітей, повноцінним якісним харчуванням, за проведенням оздоровчих і гігієнічних процедур.

1.4. Провести дератизаційні, дезінсекційні та дезінфекційні заходи у навчальних закладах відповідно до укладених угод. Вирішити питання збору та вивезення побутового сміття.

1.5. Провести нараду-семінар з охорони праці та безпеки життєдіяльності для начальників відпочинкових таборів з денним перебуванням дітей, відповідальних з охорони праці навчальних закладів.

1.6. Провести атестацію з охорони праці та безпеки життєдіяльності начальників відпочинкових таборів з денним перебуванням дітей.

Термін: до 20.05.2016

2. Управлінню охорони здоров’я ММР (Дергуновій):

2.1. Забезпечити відпочинкові табори з денним перебуванням дітей медичними працівниками.

Термін: до 20.05.2016

2.2. Забезпечити медичне обстеження дітей та підлітків, які направляються на оздоровлення, з обов’язковою видачею медичної довідки з відомостями про групу з фізкультури, режим  оздоровлення,  епідоточення за місцем проживання, ксерокопії карти профілактичних щеплень та довідки про відсутність інфекційних хвороб та педикульозу.

Термін: травень – вересень 2016 року

2.3. Забезпечити надання територіальними лікувально-профілактичними закладами, невідкладної стаціонарної та спеціалізованої медичної допомоги дітям, які знаходяться на оздоровленні та відпочинку.

Термін: протягом оздоровчого сезону

2.4. Забезпечити направлення медичних працівників, які будуть залучені до роботи в дитячих оздоровчих закладах, на семінар-нараду з питань організації надання медичної допомоги дітям в оздоровчих закладах.

Термін: 06.05.2016

4. Інформацію про хід виконання заходів надавати до управління з питань НС та ЦЗН ММР.

Термін: до 29.05.2016, до 05.09.2016

ІV. Про часткове руйнування приватного житлового будинку по вул. 5 Воєнна (Ворошилова), 42.

Доповідач: заступник голови адміністрації Центрального району ММР — Власенко В.І.

10.04.2016 сталося руйнування стіни житлового будинку по вул. 5 Воєнна (Ворошилова), 42. Адміністрацією Центрального району ММР проведено комісійне обстеження аварійного будинку. За результатами обстеження встановлено:

– відсутніість фундаменту;

– відсутність мощення навколо будинку;

З метою недопущення подальшого руйнування, 10 взводом ДВГРАРЗ ДСНС України виконано роботи щодо підсилення несучої спроможності стін шляхом встановлення деревяних опор під балки стелі. Витрачено понад 0,2 куб.м. пиломатеріалів.

Обговоривши дане питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Адміністрації Центрального району ММР (Волкову):

– розглянути питання щодо надання спонсорскої допомоги гр. Нахаєвій В.І. у відновленні зруйнованої будівлі за адресою: вул. 5 Воєнна (Ворошилова), 42.

Термін: до 30.04.2016

– про стан проведення відновлювальних робіт інформувати Комісію на черговому засіданні.

Термін: червень 2016 року

2. Відділу обліку та розподілу житла ММР (Віхровій) розглянути питання щодо відселення мешканців будинку по вул. 5 Воєнна (Ворошилова), 42.

Термін: до 30.04.2016

3. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР (Герасімені) підготувати та винести на розгляд виконкому Миколаївської міської ради проект рішення щодо виділення з матеріального резерву м. Миколаєва  будівельних матеріалів з розрахунку:

Брус 150х50 (куб.м) 0,236

Термін: 29.04.2016

4. Департаменту праці та соціального захисту населення ММР (Бондаренко) розглянути питання щодо надання матеріальної допомоги гр. Нахаєвій В.І. яка мешкає по вул. 5 Воєнна (Ворошилова), 42, в обсязі до 2 тис. грн, для вирішення соціально-побутових питань.

Термін: квітень 2016 року

V. Про заходи щодо забезпечення протипожежного захисту природних екологічних систем.

Доповідач: начальник управління охорони навколишнього природного середовища департаменту ЖКГ ММР — Корчагов В.Г.

Загальна площа зелених насаджень в м. Миколаєві складає: 3795,04 га (що складає 75,9 м2 на одного мешканця ), з них охоплено доглядом 716,94 га (що складає 14,33 м2 на одного мешканця). Безпосередньо департаментом житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради обслуговується 132,64 га та 584,3 га обслуговується адміністраціями районів, Миколаївським міським лісовим та мисливським господарством, орендарями та іншими організаціями та установами міста.

На обслуговуванні департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради знаходяться 98 об’єктів благоустрою, а саме:3 парка, 57 скверів, 9 бульварів, 24 зелені зони, 4 площі, а також 10 об’єктів природо-заповідного фонду, загальна площа обслуговування складає 132,64 га, також квітники та малі архітектурні форми.

З метою запобігання виникнення пожеж в місті Миколаєві підрядною організацією департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради проводяться роботи по знесенню сухих та аварійних дерев згідно заявок, які надходять до служби швидкого реагування «1588», та на об’єктах благоустрою закріплених за департаментом ЖКГ.

Згідно затверджених помісячних графіків проводяться роботи по санітарному очищенню об’єктів благоустрою, також щотижнево, згідно затверджених графіків проводиться викошування газонів.

З метою запобігання виникнення пожеж на полігоні ТПВ, керівництвом КП ММР «Миколаївкомунтранс» вживаються усі необхідні заходи для недопущення виникнення возгорянь у пожежонебезпечний період, здійснюється суворе дотримання технології захоронення, посилено патрулювання території  та цілодобове чергування спецтехніки для термінового реагування при перших ознаках возгоряння. З метою безпечного функціонування міського полігону ТПВ, для недопущення виникнення пожеж, на полігоні організована протипожежна дружина, полігон доукомплектований необхідною протипожежною технікою.

У 2015 році на полігоні ТПВ було запущено завод (ТОВ «ЛНК») по видобутку біогазу, якій утворюється на полігоні, що в свою чергу підвищувало екологічну та пожежну безпеку полігону.

Обговоривши дане питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Департаменту ЖКГ ММР (Палько):

– вжити заходи щодо проведення роботи з розчистки силами комунальних підприємств (служб) підпорядкованих їм адміністративних-територій від сухостою і сміття з послідуючою їх утилізацією;

– не допускати спалювання  сухостою та побутових відходів;

– продовжити поповнення запасів протипожежних засобів та відповідного шанцевого інструменту;

– організувати проведення роз’яснювальної роботи та інформування населення щодо посилення контролю за дотриманням вимог, норм та правил пожежної безпеки.

Термін: протягом періоду

2. Адміністраціям районів міста (Волкову, Карцеву, Мовчану, Цуканову):

– продовжити виконання заходів щодо недопущення пожеж на відкритих територіях, парках та лісових масивах;

– забезпечити ліквідацію стихійних звалищ на закріплених територіях.

– сумісно з ГУ національної поліції в Миколаївської області (Гончаровим) посилити контроль за спалюванням сміття та сухої трави у приватному секторі.

Термін: протягом періоду

3. Запропонувати ГУ ДСНС України у Миколаївській області (Грицаєнку)  продовжити проведення профілактичної та роз’яснювальної роботи серед населення з питань запобігання виникненню пожеж, навчання правилам безпеки життєдіяльності, дотримання правил безпеки у побуті.

Термін: протягом періоду

4. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР (Герасіменя) підготувати проект доручення міського голови щодо створення міського оперативного штабу з координації діяльності щодо протидії пожежам в природних комплексах та на відкритих територіях міста

Термін: травень 2016

5. Директору КП “Миколаївкомунтранс” вжити дієвих заходів щодо недопущення виникнення пожеж на території  міського полігону твердих побутових відходів.

Термін: протягом періоду

6. Рекомендувати ДП “Миколаївське лісове господарство” з метою запобігання виникненню пожеж в зоні обслуговування лісових масивів, які розташовані в межах міста уточнити мобілізаційно-оперативний план ліквідації лісових пожеж.

Термін: травень 2016

ДОДАТКОВЕ ПИТАННЯ

VІ. Про результати інспекторської перевірки реалізації заходів державної політики у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, цивільного захисту, стану і організації роботи з питань пожежної безпеки, готовності органів управління та сил реагування до дій при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій у місті Миколаєві 

Доповідач: начальник управління з питань НС та ЦЗН ММР — Герасіменя О.А.

КОМІСІЯ  ВИРІШИЛА:

1. Інформацію викладену в акті інспекторської  перевірки реалізації заходів державної політики у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, цивільного захисту, стану і організації роботи з питань пожежної безпеки, готовності органів управління та сил реагування до дій при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій у місті Миколаєві прийняти до відома.

2. Адміністраціям районів ММР (Волкову, Карцеву, Мовчану, Цуканову), департаментуЖКГ ММР (Пальку), департаменту праці та соціального захисту населенняММР (Бондаренку), управлінню освіти ММР (Деркач), управлінню охорони здоров”я ММР (Дергуновій), управлінню у справах фізичної культури і спорту ММР (Роздобудько), управління з питань культури та охорони культурної спадщини (Заворотній):

2.1. Зауваження до акту комплексної інспекторської  перевірки та пропозиції щодо усунення виявлених недоліків надати до управління з питань НС та ЦЗН ММР.

Термін: до 25.04.2016

2.2. Інформацію про хід усунення недоліків щоквартально надавати до управління з питань НС та ЦЗН ММР.

Термін: до 1 числа наступного кварталу

протягом 2016 року

3. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР (Герасіменя):

3.1. Узагальнені зауваження до акту комплексної інспекторської  перевірки надати міському голові.

Термін: до 27.04.2016

3.2. Підготувати план усунення недоліків виявлених в ході комплексної інспекторської перевірки, та надати його на затвердження міському голові.

Термін: до 06.05.2016

3.3. Узагальнену інформацію про хід усунення недоліків щоквартально надавати до ГУ ДСНС України у Миколаївській області.

Термін: до 5 числа наступного кварталу

протягом 2016 року

VІІ. Контроль за своєчасним виконанням прийнятих комісією рішень залишаю за собою.

Перший заступник голови комісії         В.В. Гайдаржи

Відповідальний секретар комісії С.П. Бондарь