Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

10

П Р О Т О К О Л № 10

засідання комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва

“30” травня 2018 року м. Миколаїв

ГОЛОВУВАВ: заступник голови комісії — Герасіменя О.А.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

ЗАПРОШЕНІ: заступник міського голови — Степанець Ю.Б., за окремим списком.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

І. Про готовність місць відпочинку та пляжів до початку купального сезону.

Доповідачі: департамент ЖКГ ММР, адміністрації районів ММР.

На засіданні комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва 30.03.2018 затверджено «План заходів щодо охорони життя та запобігання загибелі людей на водних об’єктах м. Миколаєва на 2018 рік».

На літній період 2018 року рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 13.04.2018 № 309 «Про визначення переліку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах м. Миколаєва на літній період 2018 року» визначено 10 місць масового відпочинку населення на водних об’єктах.

Департаментом ЖКГ ММР були проведено публічні закупівлі по предмету догляд за об’єктом благоустрою:

обслуговування пляжу “Стрілка” покладено на КП ММР “Миколаївські парки”, вул. Курортна, 3, тел. 400459, директор Андрієвська В.В.;

– пляжу “Прибій” покладено на TOB “Проектбудсервіс-ЮГ”, вул. 1 Слобідська, 43, тел. 0675156306, директор Настасюк О.Ю.

Вищеперерахованими підприємствами укладено договір на аварійно-рятувальне обслуговування підпорядкованих об’єктів з ДВГРЗ ДСНС України.

Фахівцями 10 взводу ДВГРЗ ДСНС України дно акваторії пляжу:

Прибій очищено від сторонніх предметів 16.05.2018;

“Стрілка” з 22.05.2018 проводяться заходи з очищення.

Чайка” у Корабельному р-ні проведено 28.05.2018.

На проведені заходи з обстеження та очищення дна пляжів виготовлені документи.

На підставі договорів на пляжах “Стрілка” та “Прибій” з 01.06.2018 рятувальниками ДВГРЗ ДСНС України виставляються рятувальні пости з необхідним рятувальним майном та обладнанням. На пляжі “Чайка” – ДЮСОК.

Розпорядженнями голів адміністрації районів міста:

– закріплені відповідні ділянки узбережжя за підприємствами, установами і організаціями, незалежно від форм власності для організації спостереження за водною акваторією;

– визначені місця заборонені для купання де встановлені попереджувальні щити “купатися заборонено”, “небезпечно“ та “з мосту стрибати заборонено”;

– визначені організації, приватні підприємці які розгортають рятувальні пости;

– створено комісії для перевірки рятувальних постів.

В зонах масового відпочинку населення на водних об’єктах та місцях для занять водними видами спорту готові до дій рятувальні пости з необхідним рятувальним майном та спорядженням обласний яхт-клуб, КДЮСШ “Комунарівець”, СДЮШОР, ШВСМ, “КЮМ”, ДЮСОК.

25 травня 2018 року перевірено готовність рятувальних постів в місцях масового відпочинку на узбережжі мр-ну «Намив».

У результаті перевірки встановлено, що рятувальні пости:

ТОВ «МАХСУМ» готовий до виконання завдань за призначенням;

ТОВ «МАКСИМУС 2009», ФОП Садиков В.В. – обмежено готові (не проведено навчання матросів-рятувальників);

ФОП «Магерамов Д.М.О.» – не готовий.

10 взводом ДВГРЗ ДСНС України створено аварійно-рятувальне відділення для забезпечення оперативного надання допомоги потерпілим на воді. На 2-й рятувальній станції (вул. Набережна 2р) організовано цілодобове чергування та спостереження за прилеглою акваторією.

Обговоривши дане питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1 Керівникам місць масового відпочинку на водних об’єктах вжити заходи щодо виконання «Правил охорони життя людей на водних об’єктах України», «Плану заходів запобігання загибелі людей на водних об’єктах Миколаївської області з літній період», та «Плану заходів щодо охорони життя та запобігання загибелі людей на водних об’єктах м. Миколаєва на 2018 рік».

Термін: до 10.06.2018

2. Адміністрації Заводського району ММР (Дмитруку):

– Зобов’язати суб’єктів підприємницької діяльності, ділянки яких розташовані в зоні масового відпочинку на узбережжі мікрорайону «Намив» забезпечити підготовку особового складу рятувального посту за напрямом Плавець-рятувальник на навчальній базі установ, підприємств, організацій відповідно до законодавства.

Термін: до 10.06.2018

– Сумісно з управлінням з питань НС та ЦЗН ММР вжити заходів щодо проведення водолазного обстеження в місцях масового відпочинку на узбережжі мкр. «Намив».

Термін: протягом червня 2018 року

3. Рекомендувати управлінню Укртрансбезпеки у Миколаївській області (Грінюку) сумісно з адміністраціями районів ММР провести перевірку пунктів прокату маломірних (малих) суден та гідроциклів на території міста.

Термін: протягом червня 2018 року

4. Рекомендувати ДУ Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України (Клочко) проводити контроль санітарного стану води у місцях масового відпочинку населення на водних об’єктах на території міста.

Термін: протягом літнього періоду.

ІІ. Про незадовільний стан житлового будинку № 21 по вул. Лягіна.

Доповідач: заступник начальника управління житлового господарства департаменту ЖКГ ММР — Гапчук О.М.

На адресу департаменту ЖКГ ММР надійшло звернення громадян стосовно незадовільного стану житлового будинку № 21 по вул. Лягіна.

Відповідно до рішення виконавчого комітету ММР № 442 від 13.05.2016 «Про обстеження житлових будинків і квартир» комісією, до складу якої увійшли представники департаменту житлово-комунального господарства ММР, відділу обліку та розподілу житла ММР, управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ММР, департаменту архітектури та містобудування ММР з залученням ТОВ «НДЦ «Будівельних конструкцій» 16.04.2018 проведене комісійне обстеження стану житлового будинку і квартир на відповідність їх санітарним і технічним вимогам.

Даний житловий будинок до 1917 року забудови, двоповерховий, 6-и квартирний. Стіни викладені з каменю «ракушняк» на глино-пісчаному розчині.

При візуальному обстеженні виявлені чисельні тріщини як фасаді так в середині приміщень (окремими місцями до 80 мм). Має місце руйнування деревяного перекриття сходового майданчика під’їзду, відшарування штукатурного шару.

За підсумками комісійного обстеження департаментом житлово-комунального господарства ММР замовлено ТОВ «НДЦ «Будівельних конструкцій» висновок щодо технічного стану житлового будинку та конструктивних елементів на предмет їх подальшої експлуатації. Після отримання висновку ТОВ «НДЦ «Будівельних конструкцій» будуть прийняті відповідні заходи.

Обговоривши дане питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Департаменту ЖКГ ММР (Кузнецову):

– надати до відділу обліку та розподілу житла ММР списки мешканців житлового будинку по вул. Лягіна, 21;

Термін: до 05.06.2018

– забезпечити необхідними матеріалами проведення першочергових робіт з ліквідації аварійної ситуації.

Термін: до 05.06.2018

– на підставі технічного висновку ТОВ «НДЦ «Будівельних конструкцій» винести на розгляд виконкому питання щодо визнання аварійним житлового будинку № 21 по вул. Лягіна.

Термін: протягом червня 2018 року

2. Відділу обліку та розподілу житла ММР (Коваль) розглянути питання щодо відселення мешканців житлового будинку по вул. Лягіна, 21.

Термін: до 10.06.2018

3. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР (Герасімені) підготувати проект рішення виконкому Миколаївської міської ради щодо виділення необхідних будівельних матеріалів з матеріального резерву м. Миколаєва на здійснення першочергових робіт з ліквідації аварійної ситуації.

Термін: до 10.05.2018

4. 10 взводу ДВГРЗ ДСНС України (Маньку) провести роботи щодо підсилення несущих конструкцій аварійного будинку.

Термін: до 10.06.2018

ІІІ. Про забезпечення безпеки руху вантажного транспорту по автомобільним мостам через річки Південний Буг та Інгул у м. Миколаєві.

Доповідач: начальник управління Укртрансбезпеки у Миколаївській області — Грінюк О.А.

На сьогодні склалась критична ситуація щодо технічного стану Південнобузького та Інгульського автомобільних мостів перевантаженими великогабаритними вантажними автомобілями, які прямують до морських портів м. Миколаєва та рухаються транзитом через місто.

Управлінням Укртрансбезпеки у Миколаївській області отримано 4 (чотири) пересувних габаритно-вагових комплекси для забезпечення контролю вагових обмежень вантажного транспорту який рухається дорогами та мостами міста. Але на теперішній час в управлінні Укртрансбезпеки у Миколаївській області відсутні запаси дизельного пального для забезпечення роботи пунктів габаритно-вагового контролю.

З метою забезпечення роботи пунктів габаритно-вагового контролю в межах м. Миколаєва,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Запропонувати Миколаївському міському голові винести на розгляд виконкому питання щодо виділення з матеріального резерву м. Миколаєва дизельного пального, для забезпечення роботи пунктів габаритно-вагового контролю та недопущення виникнення НС на Південнобузькому та Інгульському автомобільних мостах.

2. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР (Герасімені) підготувати проект рішення виконкому щодо виділення паливно-мастильних матеріалів з матеріального резерву м. Миколаєва з розрахунку:

Отримувач

Дизельне

пальне (л)

Департамент ЖКГ ММР

500

Термін: до 10.06.2018

3. Рекомендувати управлінню Укртрансбезпеки у Миколаївській області (Грінюку), ГУ НП в Миколаївській області (Анохіну) та управлінню патрульної поліції в Миколаївській області (Данілі) виділити представників для забезпечення роботи вагових комплексів та регулювання руху транспорту на Південнобузькому та Інгульському автомобільних мостах.

Термін: до 10.06.2018

4. Рекомендувати управлінню Укртрансбезпеки у Миколаївській області (Грінюку) забезпечити виконання заходів щодо Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 зі змінами.

Термін: постійно

5. Управлінню транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій ММР (Манушевічу) вирішити питання щодо забезпечення роботи вагових комплексів необхідною кількістю фахівців.

Термін: до 10.06.2018

ІV. Про ліквідацію пожежі на міському полігоні ТПВ.

Доповідач: заступник міського голови — Степанець Ю.Б.

25.05 2018 на телефон служби оперативного реагування департаменту ЖКГ ММР (158 о 19:00 надійшов сигнал про пожежу на міському полігоні ТПВ. Площа займання 1500 м.кв. Основна пожежа ліквідована 25.05.2018 о 21:30. Ліквідація поодиноких загорянь проводилась до 4 год. ранку 26.05.2018. З 26.05.18 по 29.05.18 проводилась засипка місць загоряння грунтом та його трамбування бульдозерами.

Для ліквідації пожежі були задіяні:

19 ДПРЧ – 1 відділення

1 ДПРЧ – 1 відділення

2 ДПРЧ – 1 відділення

Для підвозу води була задіяна автомобільна техніка від підприємств:

ФОП “Тімошенко”,

ФОП “Апостолов Г.Г.”,

ФОП “Недзельський”,

КП “ЕЛУ автодоріг”

Для засипки задіяна техніка:

КП Дорога”,

ТОВ “Ніва-Весняна”,

КП “Миколаївкомунтранс”,

ТОВ “ВіК”.

Обговоривши дане питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Департаменту ЖКГ ММР (Кузнецову) надати до управління з питань НС та ЦЗН ММР розрахунки техніки та паливно-мастильних матеріалів які були використані під час ліквідації пожежі на полігоні ТПВ.

Термін: до 10.06.2018

2. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР (Герасімені) підготувати проект рішення виконкому щодо виділення паливно-мастильних матеріалів з матеріального резерву м. Миколаєва.

Термін: до 15.06.2018

3. Запропонувати Миколаївському міському голові винести на розгляд виконкому питання щодо виділення з матеріального резерву м. Миколаєва паливно-мастильних матеріалів, які використані для забезпечення робот з ліквідації пожежі на полігоні ТПВ.

4. Департаменту ЖКГ ММР (Кузнецову) сумісно з КП “Миколаївкомунтранс” (Ворчаковим) вирішити питання щодо придбання необхідної кількості техніки для забезпечення якісної роботи полігону ТПВ

Термін: до кінця 2018 року

V. Про внесення змін до номенклатури матеріального резерву м. Миколаєва.

Доповідач: начальник управління з питань НС та ЦЗН ММР — Герасіменя О.А.

Керівництво КП “Миколаївелектротранс” звернулось з проханням включення до номенклатури матеріального резерву м. Миколаєва залізобетонної опори СК 120-17, у кількості 10 штук, для можливості термінової ліквідації аварійних ситуацій на контактних мережах.

Обговоривши дане питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР (Герасімені) підготувати та винести на розгляд виконкому проект рішення щодо внесення доповнень до номенклатури матеріального резерву м. Миколаєва, та графіку накопичення матеріального резерву м.Миколаєва на 2018 рік.

Термін: до 10.06.2018

Заступник голови комісії О.А. Герасіменя

Відповідальний секретар комісії С.П. Бондарь