Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

11

П Р О Т О К О Л  № 11

засідання  комісії  з  питань  ТЕБ  і  НС  м. Миколаєва

 

“28” листопада 2019 року                                                                     м. Миколаїв

 

ГОЛОВУВАВ: перший заступник міського голови — Криленко В.І.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

ЗАПРОШЕНІ: за окремим списком.

ПОРЯДОК   ДЕННИЙ

          І. Про заходи щодо попередження загибелі людей на водних об’єктах в зимовий період.

Доповідач: начальник управління з питань НС та ЦЗН ММР – Герасіменя О.А.

 

Берегова смуга м. Миколаєва складає 128 км. площа акваторії 82,2 км 2

На береговій зоні р.р. Південний Буг, Інгул та Бузького лиману знаходяться:

– 10 спортивних шкіл у яких фізкультурні, спортивні і інші заходи пов’язані з перебуванням людей на воді;

–  базові стоянки маломірних (малих) суден;

– підприємства судно-будівництва та промисловості міста;

– традиційні місця масового відпочинку населення біля води (спортивне та любительське рибальство).

Управлінням  Державного агентства рибного господарства у Миколаївській області надано картосхему місць любительського і спортивного рибальства в межах м. Миколаєва на зимовий період 2019-2020 року

Бузький лиман.

  1. м. Миколаїв, від 500-ти метрового забороненого простору Варварівського мосту по лівій стороні в межах населеного пункту і вглиб водойми до фарватеру за течією.
  2. м. Миколаїв, мкр. Варварівка – від 500-ти метрового забороненого простору Варварівського мосту правій стороні до елеватору і вглиб водойми 500 метрів

 

р. Південний Буг.

  1. Ділянка по правому берегу в межах м. Миколаїв
  2. Ділянка по лівому берегу від південної межі мкр. Матвіївка та вниз за течією до Інгульського мосту і вглиб водойми до фарватеру.

Також  наказом від 30.10.2019 №357 визначено перелік зимувальних ям розташованих на рибогосподарських водних об’єктах Миколаївської області і  заборона на  всякий вид та засіб лову водних біоресурсів на зимувальних ямах в період з 15 листопада 2019 року до початку весняно-літньої нерестової заборони 2020 року. Наказ розміщено на інтернет виданнях.

Управлінням розроблено  проект рішення виконкому міської ради “Про організацію спостереження та надання допомоги потерпілим на водній акваторії міста в зимовий період 2019-2020 рр” в якому передбачено ряд заходів щодо підвищення ефективності охорони життя людей на воді та льоду в зимовий період воді і надання термінової допомоги потерпілим.

Державною службою морського та річкового транспорту Чорноморського міжрегіонального управління надано перелік 18 зареєстрованих баз для стоянки маломірних (малих) суден, які знаходяться на території міста і вахтова служба яких спроможна організувати пост спостереження в зонах відповідальності.

Центральний р-н – 7 баз ;

Заводський р-н – 5 баз;

Корабельний р-н – 6 баз.

З метою оперативного надання допомоги потерпілим на воді та льоду на  рятувальній станції № 2 організовано цілодобове чергування фахівців 10 взводу ДВГРЗ ДСНС України. Для організації надання допомоги потерпілим на віддалених ділянках акваторії міста створено мобільну оперативну групу. Підрозділи забезпечені підготовленими фахівцями, сучасним рятувальними засобами, транспортом та засобами зв’язку.

Проводиться відповідні профілактичні бесіди з метою акцентування уваги їх учасників щодо дотримання заходів особистої безпеки під час знаходження на воді.

Керуючись “Правилами охорони життя людей на водних об’єктах України” управлінням з питань НС та ЦЗН ММР запропоновано визначити перелік місць, заборонених для любительського і спортивного рибальства в межах м. Миколаєва:

– ділянки акваторії на відстані 500 метрів від Південнобузького мосту вниз та вверх по течії;

– гідроспоруда, Південнобузький міст;

– гідроспоруда, Інгульський автодорожній міст;

– гідроспоруда, Інгульський пішохідний міст;

– гідроспоруда, понтонна переправа на п-острів “Аляуди”;

– на ділянках узбережжя підприємств.

Інформація щодо правил поведінки на воді та про стан льодоставу висвітлюється на шпальтах газети “Вечерний Николаєв”, і в розгорнутому вигляді (фото, відео) на інтернет-порталі Миколаївської міської ради та на сторінках Миколаївських інтернет видань.

Станом на 27.11.2019 у м. Миколаєві на воді загинуло  10 чол.:

У Центральному р-ні  в місцях заборонених для купання 4 чол.;

У Корабельному р-ні  в місцях заборонених для купання 3 чол.;

У Заводському р-ні  в місцях заборонених для купання 3 чол.

Врятовано 4 чол.

Обговоривши інформацію з даного питання

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА :

 

  1. ГУ ДСНС України в Миколаївській області, 10 взводу ДВГРЗ ДСНС України забезпечити постійну готовність сил та засобів які залучаються для надання допомоги постраждалим на льоду та воді.

Термін: протягом зимового періоду

 

  1. Запропонувати ГУ національної поліції в Миколаївській області наблизити маршрути патрулювання до узбережжя акваторії річок, у межах м. Миколаєва.

Термін: протягом зимового періоду

 

  1. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР:

– Очолити координаційну роботу з попередження нещасних випадків і НС на водних об’єктах міста.

– Забезпечити розміщення пам’яток для навчання населення щодо поведінки та безпеки на льоду у засобах масової інформації.

Термін: протягом зимового періоду

 

  1. Керівникам баз для стоянки маломірних (малих) суден, які знаходяться на території міста:

– дообладнати пости спостереження засобами надання первинної допомоги на льоду;

– провести інструктажі чергових рятувальних постів;

– надати до управління з питань НС та ЦЗН ММР номера телефонів чергових рятувальних постів.

Термін: 10.12.2019

 

          ІІ. Про підготовку органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та дощових паводків у 2020 році на території міста Миколаєва.

Доповідачі: департамент ЖКГ ММР, управління з питань НС та ЦЗН ММР.

 

Підняття рівня води в річках у районі м. Миколаєва, в основному залежить від вітрової ситуації-нагону, який виникає при вітрах південної складової тривалістю більш 6 годин. Додатковим фактором, який може сприяти ускладненню обстановки може бути швидке таїння великої кількості снігового покрову і як слідство цього, підняття рівня ґрунтових вод.

В наслідок всіх цих явищ у місті можуть виникнути зони затоплень низько розташованої території та районів міста з дійсним високим рівнем ґрунтових вод.

Заводський район 23 будинки – 290 осіб;

Центральний район 75 будинків, 250 осіб;

Інгульський район 11 будинків, біля 40  осіб;

Корабельний район 25 будинків біля 78 осіб.

Всього по місту може бути підтоплене 137 будинків з населенням 640 осіб.

Управлінням з питань НС та ЦЗН ММР відкориговано:

– відомість наявності інженерної техніки на ОГД міста Миколаєва ;

– план реагування органів управління і сил цивільного захисту  щодо попередження та ліквідації НС внаслідок складних погодних явищ в осінньо-зимовий період;

У разі ускладнень з льодоходу погоджено питання з TOB «МАРКОНІ» щодо залучення плавзасобів льодового класу для проведення криголамних робіт на водній акваторії міста.

Управлінням з питань НС та ЦЗН ММР розроблено інструкцію про порядок взаємодії органів управління Миколаївської міської ланки Миколаївської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту та військових частин Миколаївського гарнізону щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру..

Для безаварійного пропуску повені, паводка та проходження льодоходу розроблено інструкцію по догляду за рівнем води в р. Інгул у районі Аляудської переправи на період паводку.

З метою сталої роботи систем зливової каналізації для прийняття і пропуску талих та дощових вод, виконано роботи з поточного ремонту та утримання мереж зливової  каналізації на суму 2 152,728 тис. грн., у т.ч.:

– винесені в кишеню дощоприймальні колодязі  на перехресті пр. Центрального та вул. Інженерна (10 колодязів зливової каналізації, 28 приймальних решіток),

– на перехресті вул. Чкалова – вул. Інженерна зливова каналізація очищена від листя і бруду, вирубана поросль дерев і чагарників. Зливова каналізація готова до прийому зливових опадів;

– очищено трубопроводів  дощової каналізації                          – 620 м п.;

– очищено решіток зливоприймальних колодязів від бруду     – 1846 м2;

– прочищено каналізаційних оглядових колодязів                     – 26 од.;

– очищено від сміття та догляд за колодязямі                             – 78 м3;

– очищено відкритих зливостоків                                                   – 270 м2;

– оштукатурено цементним розчином стін колодязів                   – 51 м2;

– улаштування колодязів каналізаційних зі збірного з/бетону    – 65 од.;

– встановлено люків чавунних                                                        – 12 шт;

– укладено трубопроводів з труб «КОРСИС»                               – 63 м;

– встановлено решіток ( виготовлених, придбаних)                     – 140шт.

 

Очищено колодязі зливової каналізації в місцях можливого накопичення  води: пр. Центральний від вул. М. Морської до вул. Садової, пр. Богоявленський від пр. Миру в бік вул. Херсонське Шосе, вул. Космонавтів від  пр. Миру до пр. Богоявленського, вул. Генерала Карпенка ріг вул. Крилова, вул. Пушкінська ріг вул. Адм. Макарова, вул. Озерна в районі обласної лікарні,  вул.  Курортна  біля госпіталю  –  76 шт.

 

Роботи з очищення та ремонту мереж зливової каналізації тривають.

Для проведення невідкладних відбудовних робіт і заходів, спрямованих на запобігання, ліквідацію надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків створено міський  матеріальний резерв, який містить будівельні, промислові вироби та ПММ, у тому числі:

– бензин       — 22 365 л;

– дизпаливо — 36 670 л;

– газ              — 3 080 л;

На підприємствах ОКП «Миколаївоблтеплоенерго», МКП «Миколаївводоканал», філії ПАТ «Миколаївобленерго» м. Миколаєва, ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ», ПАТ “Миколаївгаз” розроблено оперативні плани спільних дій, спрямованих на локалізацію і ліквідацію можливих наслідків аварій на системах життєзабезпечення населення міста.

Суб’єктами життєзабезпечення організовано цілодобове чергування аварійно-диспетчерських служб та готовність наявних сил та засобів для ліквідації можливих надзвичайних ситуацій:

  • аварійно-технічна команда водопровідної мережі у кількості 56 чол.;
  • аварійно-технічна команда каналізаційної мережі у кількості 36 чол.
  • аварійно-технічна команда теплової мережі ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ» у кількості 8 чол.
  • аварійно-технічна команда теплової мережі ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” у кількості 14 чол.

Автономними джерелами енергопостачання із об’єктів життєзабезпечення забезпечені:

– ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” – дизель-генератори 100 кВт та 30 кВт;

– МКП «Миколаївводоканал» –  дизель-генератор 30 кВт;

– ПАТ «Миколаївобленерго» – дизель-генератори 100 кВт та 13,5 кВт;

На об’єктах господарчої діяльності міста налічується 144 автономних джерел енергоживлення із них пересувних 16  на ОГД та 19 ГУ ДСНС України у Миколаївській області.

Управлінням з питань НС та ЦЗН ММР здійснюється  моніторинг  погодних умов та обмін інформацією на рівні органів місцевого самоврядування. Щоденно Миколаївським обласним центром з гідрометеорології по електронному зв’язку надається до управління оперативна інформація і попередження про стихійні та небезпечні гідрометеорологічні явища, різкі зміни погоди.

Попереджувальна інформація негайно доводиться до керівного складу органів управління та сил цивільного захисту, населення міста через місцеву автоматизовану систему оповіщення.

Відповідно до вимог розпорядження голови облдержадміністрації від 16.02.2018 № 37-р «Про заходи щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені і паводків на території Миколаївської області» та з метою своєчасної підготовки до безаварійного пропуску льодоходу та паводка управлінням з питань НС та ЦЗН ММР розроблено проект «Плану заходів органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та осінньо-зимових дощових паводків у 2020 році на території міста Миколаєва», який виноситься на розгляд комісії.

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити “План заходів органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та осінньо-зимових дощових паводків у 2020 році на території міста Миколаєва” (додається).
  2. Інформацію щодо виконання “Плану заходів органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та осінньо-зимових дощових паводків у 2020 році на території міста Миколаєва” надавити до управління з питань НС та ЦЗН ММР у встановлені терміни.

 

ІІІ. Про аварійний стан ліпнини на фасаді адміністративної будівлі виконавчого комітету Миколаївської міської ради за адресою: вул.Адміральська, 20.

Доповідач: директор департаменту міського голови ММР – Литвинова Ю.А.

 

Будівля Миколаївської міської ради по вул. Адміральска, 20 у м.Миколаєві побудована  в 1953-1954 рр. та експлуатується 66 років.

Будівля Миколаївської міської ради відноситься до переліку пам’ятників архітектури місцевого значення, та за класом наслідків (відповідальності) належить до об’єктів зі значними наслідками (СС3). За час експлуатації будівлі капітальні ремонти зовнішнього оздоблення не проводились.

В несучих стінах є вертикальні тріщині, які розташовані в місцях деформаційних швів. Тріщини мають розкриття від 2 до 30 мм. Тріщини осадового характеру. Найбільші розкриття тріщини мають на карнизах, ділянках та п’ятому і четвертому  поверхах, що приводить  до руйнування та падіння фасадної ліпнини, що несе загрозу життю та здоров’ю громадян.

Для виконання ремонтних робіт виділено 400 тис. грн., але цих коштів  недостатньо. За попередніми розрахунками необхідно 664 тис. грн.

Обговоривши інформацію з даного питання,

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

 

  1. Виконавчому комітету Миколаївської міської ради забезпечити здійснення заходів щодо проведення першочергових робіт із запобігання травмування і загибелі людей (встановлення захисних конструкцій по фасаду будівлі Миколаївської міської ради за адресою вул. Адміральська, 20 та обмеження руху навколо будівлі )
  2. Господарчо-експлуатаційному відділу ММР розробити план першочергових заходів щодо встановлення захисних конструкцій на будівлі, та обмеження руху навколо будівлі Миколаївської міської ради.

Термін: 15.12.2019

 

  1. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР підготувати проект рішення виконавчого комітету щодо виділення будівельних матеріалів з матеріального резерву м. Миколаєва для проведення першочергових робіт.

Термін: в разі необхідності

 

ІV. Підсумки виконання плану роботи комісії з питань ТЕБ і НС м.Миколаєва за 2019 рік. Розгляд проекту плану роботи на 2020 рік.

Доповідач: відповідальний секретар комісії – Бондарь С.П.

 

Протягом 2019 року проведено 11 засідань комісії – 9 чергових та 2 позачергових, на яких розглянуто 17 планових та 12 позапланових питань, схвалено 5 планів заходів. По всім питанням прийнято відповідні рішення.

Протягом 2019 року за зверненням Комісії прийнято 7 рішень виконкому щодо виділення матеріалів з матеріального резерву міста Миколаєва.

На розгляд Комісії пропонується проект “Плану роботи комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій м. Миколаєва на 2020  рік”.

Заслухавши та обговоривши інформацію з даного питання,

 

КОМІСІЯ  ВИРІШИЛА:

 

  1. Інформацію з даного питання прийняти до відома.
  2. Погодити план роботи Комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва на 2020 рік (додається).
  3. Секретаріату продовжити контроль за своєчасним виконанням протокольних рішень Комісії.

Заступник голови комісії                                                 Олександр ГЕРАСІМЕНЯ