Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

11

ПРОТОКОЛ 11

П Р О Т О К О Л  № 11

засідання  комісії  з  питань  ТЕБ  і  НС  м. Миколаєва

 

“28” травня 2020 року                                                               м. Миколаїв

 

ГОЛОВУВАВ: перший заступник голови комісії, перший заступник міського голови — Криленко В.І.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

ЗАПРОШЕНІ: за окремим списком.

  • ПОРЯДОК ДЕННИЙ

І. Щодо змін до карантинних заходів із запобігання розповсюдженню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19 на території міста Миколаєва.

 

Доповідачі: ГУ Держпродспоживслужби у Миколаївській області, управління освіти ММР.

 

За результатами перевірок встановлено, що на території м. Миколаєва станом на 27.05.2020 працюють 27 ринків та торгівельних комплексів. З 01.05.2020 фахівцями ГУ Держпродспоживслужби у Миколаївській області щоденно проводилися заходи по питанням контролю карантинних обмежень. З 01.05.20 по 11.05.20 працювали 14 ринків. За результатами обстежень встановлено на 8 ринках 21 порушення вимог Постанови № 14 Головного санітарного лікаря України. Складено 8 приписів щодо усунення порушень . За невиконання вимог приписів складено 8 протоколів та накладені штрафи на загальну суму 21250 грн.

В ході проведення заходів встановлено що біля ринків має місце масова стихійна торгівля.

Робочими групами адміністрацій районів із залученням фахівців ГУ Держпродспоживслужби в Миколаївській області, з 15.05.20 забезпечено постійний контроль з обов’язковими обстеженнями  об’єктів торгівлі щодо дотримання ними вимог профілактичних заходів спрямованих на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID – 19. Обстеженнями охоплені 62 об’єкти торгівлі продовольчими товарами, 53 об’єкти торгівлі непродовольчими товарами, 32 заклади громадського харчування, 27 перукарень та салонів краси, інших об’єктів ( офіси, поштові відділення тощо) – 4. За результатами обстежень суттєвих порушень виконання карантинних заходів не виявлено. Усі зауваження усувалися під час обстежень.

Також за рішенням уряду в країні послаблені карантинні обмеження та дозволено відвідування парків, місць відпочинку. Фахівцями Миколаївського міського управління на початку сезону 2020 року проведено вибіркове обстеження місць масового відпочинку населення на водних об’єктах, на відповідність вимогам Наказу № 145 від 17.03.2011 МОЗ України «Про затвердження Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць».  

В районі пляжу «Стрілка» – відсутній питний фонтанчик. Громадська вбиральня, що розташована на території парку знаходилася у антисанітарному стані. В районі пляжу «Прибій» – відсутні громадські вбиральні, питний фонтанчик, роздягальні, тіньові навіси. Встановлено тільки 1 контейнер для збирання сміття. В районі зони « Намив»- санітарні умови створені біля стаціонарних та тимчасових об’єктів роздрібної торгівлі та громадського харчування.

22.05.2020 вийшла Постанова № 25 від 21.05.2020 Головного державного санітарного лікаря України «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»( надалі- Постанова).

Пунктом 7 Постанови рекомендується обмеження кількості дітей в групах для забезпечення належних протиепідемічних умов та контролю за їх дотриманням. Так за результатами планових та позапланових перевірок дитячих навчальних закладів міста, що проведені Головним управління протягом 2018-2020 років встановлено, що у більшості дитячих навчальних закладів міста фактична чисельність дітей перевищує проектну, має місце об’єднання різних вікових груп в одному груповому приміщенні, в медичних пунктах закладів відсутні  приміщення для ізоляції дітей, в спальних приміщеннях не дотримана відповідна відстань між ліжками.

На підставі вищезазначеного Головне управління Держпродспоживслужби у Миколаївській області рекомендує визначити для початку роботи заклади в яких існує можливість дотримання виконання  усіх рекомендацій Постанови № 25 Головного державного санітарного лікаря України.

З метою організації безпечного освітнього процесу, управління освіти ММР забезпечило  заклади дошкільної освіти:

  • засобами індивідуального захисту, (марлею  для пошиття захисних масок)  на суму 44325 грн;
  • деззасобами для обробки рук на суму 267406 грн;
  • деззасобами для обробки поверхонь на суму 140596 грн;
  • безконтактні термометри для проведення температурного скринінгу 148 шт. на суму 284160 грн.

Кожен заклад дошкільної освіти організовує протиепідемічні заходи відповідно до тимчасових рекомендацій Головного санітарного лікаря України, в групових осередках прибрано килими, м’які іграшки, багаторазові рушники.  Заборонено перебування у вуличному взутті всередині приміщень, проведення масових заходів за участю дітей та дорослих.

Закладами дошкільної освіти проведено моніторинг щодо кількості дітей, які планують відвідувати дитячі садочки. В перший етап планує вийти приблизно 30% дітей ( ранній вік – 798 дітей (5%), молодший вік – 930 дітей (6%), середній вік – 971 дитина (6%), старший вік – 1021 дитина (6%), групи спеціального призначення  – 611 дітей (4%), що надає можливість закладам дошкільної освіти відпрацювати правила роботи ЗДО під час карантину. Під час другого етапу  відвідувати заклади дошкільної освіти планують 60% дітей,( ранній вік – 1886 дітей (12%), молодший вік – 2005 дітей (12%), середній вік – 2067 дітей (13%), старший вік – 2087 дітей (13%), групи спеціального призначення  – 1208 дітей (8%), що дозволить закладам дошкільної освіти дотримуватись рекомендацій МОН та МОЗ.

З 01.06.2020 готується до відкриття 64 заклади дошкільної освіти, крім садочків, в яких не завершено поточний ремонт групових приміщень та харчоблоків  ЗДО №№ 2, 65, 66, 70, 84, 106, 123, 134 та ЗДО № 72, в якому продовжується капітальний ремонт.

З них з 15.06.2020 планується відновлення освітнього процесу в шести            ЗДО №№ 65, 66, 70, 84, 106, 123.

Обговоривши інформацію з даного питання,

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

 

  1. Враховуючи протокол від 27.05.2020 № 15 чергового засідання регіональної комісії з питань ТЕБ і НС при Миколаївській ОДА, завдання які відносяться до функцій органів місцевого самоуправління прийняти до неухильного виконання.
  2. Головам адміністрацій ММР:

2.1. Робочими групами з залученням фахівців Держпродспоживслужби  забезпечити постійний контроль, з обов’язковими перевірками об’єктів торгівлі на ринках, торгівельних центрах, майданчиках, роздрібної торгівлі, промислові магазини, заклади громадського харчування, перукарень, салонів краси щодо дотримання ними вимог профілактичних та протиепідемічних заходів спрямованих на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 на підпорядкованій території.

Термін: на час дії карантину

 

2.2. Провести комісійне обстеження із залученням фахівців Держпродспоживслужби готовності до роботи зон відпочинку населення біля води, відповідно до рішення міськвиконкому №407 від 27.05.2020.

Термін: до 10.06.2020

 

  1. Департаменту ЖКГ ММР вжити заходів щодо приведення місць відпочинку «Стрілка», «Вербочка» до роботи у відповідності до вимог.

Термін: до 10.06.2020

 

  1. Рекомендувати Головному управлінню Національної поліції в Миколаївській області:

4.1. Спільно з органами місцевого самоврядування у разі виявлення порушень дотримання суб’єктами господарювання встановлених протиепідемічних вимог, при здійсненні торгівлі, своєчасно застосовувати заходи адміністративного впливу відповідно до чинного законодавства.

4.2. Продовжити вжиття заходів по недопущенню неконтрольованої (стихійної) торгівлі на території міста з застосуванням заходів адміністративного впливу відповідно до чинного законодавства.

Термін: на час дії карантину

 

  1. Управлінню освіти ММР:

5.1. Дозволити з 01.06.2020 року за умови забезпечення осіб засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів:

– роботу інклюзивно-ресурсних центрів;

– відвідування занять в групах не більше ніж 10 осіб в закладах освіти, проведення професійно-практичної підготовки та державної кваліфікаційної атестації в закладах професійної (професійно-технічної) освіти, підготовчих заходів до практичної підготовки на виробництві, лабораторних робіт та тренажерних занять, отримання документів про професійну (професійно-технічну) освіту.

5.2. Забезпечити прийняття вихованців відповідно до вимог п.2 розділу XII Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів від 24.03.2016    № 234 ( Діти після тимчасової відсутності у дошкільному навчальному закладі з інших причин приймаються без медичних довідок за умови відсутності явних ознак захворювання).

                                                                     Термін:  з 01.06.2020

 

5.3. Надати до публічного доступу інформацію щодо забезпечення дошкільних навчальних закладів деззасобами та засобами гігієни, тощо.

Термін:  05.06.2020

5.4. Провести обстеження закладів дошкільної освіти щодо готовності до роботи в карантинний період.

Термін: до  01.06.2020

 

5.5. Вжити заходів щодо облаштування місць прийому дітей у непогоду.

Термін: на час дії карантину

 

  1. Управлінню у справах фізичної культури і спорту ММР дозволити роботу закладів фізичної культури і спорту, спортивних залів, фітнес-центрів (крім проведення групових занять з кількістю учасників більше ніж 10 осіб), за умов дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

Термін: з 01.06.2020

 

  1. Департаменту економічного розвитку ММР довести до керівників готелів вимоги постанови Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 № 22 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в готелях на період карантину у зв’язку з поширенням короновірусної хвороби (COVID-19)».

Термін: 29.05.2020

 

  1. Управлінню транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій ММР, управлінню освіти ММР забезпечити контроль за виконанням вимог постанов Головного державного санітарного лікаря України:

– від 21.05.2020 № 23 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при наданні послуг з перевезення пасажирів на період карантину у зв’язку з поширенням короновірусної хвороби (COVID-19)»;

– від 21.05.2020 № 24 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування на період карантину у зв’язку з поширенням короновірусної хвороби (COVID-19)»;

– від 21.05.2020 № 25 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням короновірусної хвороби (COVID-19)»;

Термін: з 01.06.2020

 

  1. Управлінню охорони здоров’я ММР та управлінню освіти ММР надати до публічного доступу інформацію щодо протипожежного стану підпорядкованих закладів.

Термін:  05.06.2020

 

ІІ. Про підтоплення окремих територій м. Миколаєва ґрунтовими водами.

Доповідач: управління екології департаменту ЖКГ ММР.

Визначення проблеми, в тому числі ситуації з підтопленням територій по районах міста, опис шляхів її вирішення та перелік заходів щодо попередження та ліквідації наслідків підтоплення та інших небезпечних екзогенних геологічних процесів на території міста Миколаєва наведено у Програмі економічного і соціального розвитку м. Миколаєва на 2018-2020 роки.

Основні заходи, що планується реалізувати в рамках боротьби з підтопленням територій визначені в додатку 3 “Перелік пропозицій головних розпорядників бюджетних коштів щодо об’єктів будівництва та реконструкції на 2018-2020 роки” вищевказаної програми, це:

  • Ліквідація наслідків підтоплення житлового масиву Тернівка – будівництво дренажного колектора для захисту від підтоплення житлового масиву Тернівка у м. Миколаєві;
  • Ліквідація наслідків підтоплення селища Горького – будівництво дренажного колектору для захисту від підтоплення селища Горького у м.Миколаєві;
  • Ліквідація наслідків підтоплення мікрорайону Жовтневий, парку “Богоявленський”- будівництво дренажного колектора для захисту від підтоплення мікрорайону Жовтневий, парку “Богоявленський” у м. Миколаєві.

Проекти щодо ліквідації наслідків підтоплення по вищевказаним об’єктам були розроблені у 2012 році.

У 2017 році було проведено процедуру закупівлі за державні кошти та укладено договори на виконання робіт з ліквідації наслідків підтоплення житлового масиву Тернівка та селища Горького.

Протягом 2017-2018 років тривали будівельні роботи по вказаним об’єктам. Так, до 2019 року виконано робіт з ліквідації наслідків підтоплення житлового масиву Тернівка на суму 3 634,450 тис. грн., укладено 918 м дренажних труб та з ліквідації наслідків підтоплення селища Горького на суму 1 667,55242тис. грн., побудовано 771,6 м дренажної мережі. Будівельні роботи по вказаним об’єктам у 2019 році не велися.

У 2020 році оголошено про проведення закупівлі по об’єкту «Ліквідація наслідків підтоплення житлового масиву Тернівка – будівництво дренажного колектора для захисту від підтоплення житлового масиву Тернівка у м. Миколаєві», але через подання для участі в торгах менше двох тендерних пропозицій, торги відмінено. На даний час, ведуться переговори щодо укладення договору з одним учасником – ТОВ «ВіК Технології».

З метою продовження виконання робіт будівництва дренажного колектору у селищі Горького, проект «Ліквідація наслідків підтоплення селища Горького – будівництво дренажного колектору для захисту від підтоплення селища Горького у м.Миколаєві» у 2020 році планується відкоригувати, укладено відповідний договір, строк виконання якого до 01.08.2020.

Проект щодо ліквідації наслідків підтоплення мікрорайону Жовтневий, парку «Богоявленський» отримав висновок державної експертизи філії ДП «Укрдержбудекспертиза» у Миколаївській обл. у грудні 2016 року. Проте, на даний час, він потребує коригування з урахуванням проектних рішень по капітальному ремонту мосту через Вітовську балку по пр. Богоявленський в Корабельному районі м. Миколаєва, проектування по якому розпочалось у 2018 році.

Обговоривши дане питання,

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

 

  1. Прийняти до відома дану інформацію.
  2. Департаменту ЖКГ ММР продовжити виконання заходів щодо ліквідації наслідків підтоплення території міста Миколаєва, з врахуванням пропозицій мешканців по с. Горького та заходів з ремонту мосту через річку Вітовка.

ІІІ. Контроль за своєчасним виконанням прийнятих комісією рішень залишаю за собою.

 

Перший заступник голови комісії                              Володимир КРИЛЕНКО