Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

15

ПРОТОКОЛ 15

П Р О Т О К О Л № 15

позачергового засідання комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва

29” липня 2021 року м. Миколаїв

ГОЛОВУВАВ: голова комісії, міський голова — Сєнкевич О.Ф.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

  1. ПОРЯДОК ДЕННИЙ

І. Про розгляд звернення ДП “Миколаївське лісове господарство” з питання щодо надання допомоги з недопущення виникнення лісових пожеж на території урочищ «Балабанівка» та «Матвіївське».

Доповідачі: ДП “Миколаївське лісове господарство”, управління з питань НС та ЦЗН ММР.

Аномальні погодні умови, які склалися в цьому році, а саме щоденні дощі в травні та червні, зливи, теплі дні, настання в липні надзвичайно високої пожежної небезпеки зумовили швидке заростання травою вже створених мінералізованих смуг та доглянутих мінералізованих смуг. У підприємства виникає потреба щомісячно проводити догляди за мінералізованими смугами та протипожежними розривами до кінця пожежонебезпечного періоду, а саме в серпні, вересні, жовтні поточного року. Саме проведення вищевказаних заходів дає змогу уникнути лісових пожеж, а в разі виникнення загоряння звести на мінімум наслідки та не дати розповсюдитися вогню, чим уникнути загрози надзвичайної ситуації.

На території м. Миколаєва знаходиться урочище «Балабанівка», яке являється об’єктом природно-заповідного фонду – заказник місцевого значення площею 518 га та урочище «Матвіївське» площею 578 га.

В квітні 2021 року ДП «Миколаївське лісове господарство» було виділено для створення мінералізованих смуг та протипожежних розривів та проведення доглядів за ними на території урочищ «Балабанівка» та «Матвіївське» 2980 літрів ДП, 1000 літрів бензину А-(92), що дало змогу зменшити кількість лісових пожеж, попередити виникнення великих лісових пожеж та надзвичайних ситуацій.

Адміністрацією Корабельного району ММР сумісно з ДП «Миколаївське лісове господарство» у квітні-травні 2021 року проведено роботи з влаштування нових мінералізованих смуг і поновлення старих на території колишнього водосховища.

Для забезпечення техногенної безпеки та недопущення виникнення лісових пожеж на території урочищ «Балабанівка» та «Матвіївське» до кінця пожежонебезпечного періоду, а саме в серпні, вересні, жовтні поточного року, необхідно бензину А-(92) – 1000 літрів та дизельного пального – 2980 літрів.

Обговоривши дане питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. ДП «Миколаївське лісове господарство» вжити заходів щодо проведення доглядів за мінералізованими смугами та протипожежними розривами до кінця пожежонебезпечного періоду.

2. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР підготувати проект рішення МВК щодо виділення ПММ з матеріального резерву м. Миколаєва для облаштування мінералізованих смуг навколо лісових насаджень з розрахунку:

Установи,

підприємства, організації

Бензин

А-92 (л)

Дизельне

пальне (л)

ДП «Миколаївське лісове господарство»

1000

2980

Термін: до 10.08.2021

ІІ. Контроль за своєчасним виконанням прийнятих комісією рішень залишаю за собою.

Голова комісії Олександр СЄНКЕВИЧ

Відповідальний секретар комісії Сергій БОНДАРЬ