Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

18

П Р О Т О К О Л  №  18

позачергового засідання комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва

 

“14” грудня 2018 року                                                                    м. Миколаїв

 

ГОЛОВУВАВ: перший заступник голови комісії — Криленко В.І.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

ЗАПРОШЕНІ: за окремим списком.

 

ПОРЯДОК   ДЕННИЙ

 

І. Про аварійний стан ДНЗ № 75.

Доповідач: управління освіти ММР

 

 

Приміщення ДНЗ №75 за адресою 3 Лінія 17-а двоповерхове, побудоване у 1965 році за типовим проектом №2-04-438у на 140 місць із силікатної цегли.

01 жовтня 2018р. в терміновому порядку проведено візуальне обстеження конструктивних елементів будівлі, комісія виявила поодинокі тріщини в цокольній частині, поодинокі тріщини між панелями перекриття, по всьому периметру будівлі спостерігаються вертикальні та похилі тріщини в цегляній кладці. Ширина розкриття тріщин від 1мм до 5мм. Виставлено контрольні маяки в 7 місцях. За маяками ведеться спостереження.

4 жовтня 2018 року сумісно з НДЦ «Центр будівельних конструкцій» проведено повторне обстеження будівельних конструкцій ДНЗ № 75.

У зв’язку з появою нових тріщин 11.12.2018 року  з правого боку будівлі, де на даний час знаходяться діти,  було додатково встановлено додаткові контрольні маяки, які в роботі.

Станом на 13.12.18  по всьому периметру будівлі на зовнішніх і внутрішніх несучих стінах від ІІ поверху до цоколя продовжують  з’являтися нові  пошкодження (поздовжні тріщини), що призводять до зниження несучої здатності конструктивних елементів будівлі.

Обговоривши інформацію з даного питання

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА :

 

1.1. Управлінню освіти ММР:

– вести постійний контроль за станом нових маяків на будівлі ДНЗ № 75 з фіксацією у відповідному журналі;

– організувати проведення аварійних робіт щодо усунення скритних протікань на каналізаційних мережах, та заміни внтрибудикових каналізаційних мереж;

– направити до Комісії письмовий висновок проектної організації щодо стану будівлі ДНЗ № 75;

– провести розрахунки переміщення залишившихся дітей до інших дошкільних навчальних закладів, на випадок погіршення стану будівельних конструкцій ДНЗ № 75;

– вжити заходів щодо відведення дощових та талих вод від будівлі ДНЗ №75.

Термін: до 20.12.2018

 

1.2. ОКП “Миколаївоблтеплоенерго”, МКП “Миколаївводоканал”, ПАТ “Миколаївська ТЕЦ” провести обстеження підвідомчих мереж навколо будівлі ДНЗ № 75 на предмет виявлення скритних протікань.

Термін: 15.12.2018

 

1.3. 10 взводу ДВГРЗ виконати роботи з підсилення перекриття 1 поверху будівлі під пральнею  ДНЗ № 75, з підвального приміщення.

Термін: 15.12.2018

 

ІІ. Про аварійний стан ДНЗ № 67.

Доповідач: начальник управління капітального будівництва ММР — Бохін Р.С.

 

Відповідно до звернення начальника управління освіти ММР №2066/13.01.01-14/14 від 02.07.2018 на ім’я Миколаївського міського голови стосовно ряду питань, одним із яких було передбачення коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації ДНЗ № 67 по пр. Миру, 7/1 у м. Миколаєві, управління капітального будівництва уклало договір на виготовлення проектно-кошторисної документації по об’єкту: «Капітальний ремонт будівлі ДНЗ №67 по пр.Миру,7/1 у м. Миколаєві» з ТОВ «АБ Масив» №107 від 06.08.2018. Згідно з вищевказаним договором, проектною організацією було замовлено детальне технічне обстеження будівлі ДНЗ № 67 по пр. Миру, 7/1 ТОВ «БОГАРД».

Відповідно до звіту з детального обстеження і визначення дійсного технічного стану будівельних конструкцій будівлі ДНЗ № 67 по пр. Миру, 7/1 встановлено, що будівля дитячого саду складається з 3-х блоків, з’єднаних двома переходами.

Початково приміщення по торцях блоків були запроектовані як відкриті веранди. Пізніше дані приміщення були переобладнані в кабінети, спальні та допоміжні кімнати шляхом закладення стін цегляною кладкою товщиною 510 мм. Також в будівлі провадилась реконструкція даху – влаштування горищного замість існуючого суміщеного покриття.

На підставі п. 5.3.4 ДСТУ Б 1.2-18:2016, зроблено висновок, що технічний стан будівлі дошкільного навчального закладу віднесений до 4 категорії – аварійний.

          Подальша експлуатація будівлі небезпечна.

Основними причинами виникнення ушкоджень будівельних конструкцій є:

  • Прийняті конструктивні та планувальні рішення, що сприяють виникненню нерівномірних осадок ґрунтової основи та не розраховані на їх сприйняття. Під час нерівномірних осідань в елементах будівлі проходить процес перерозподілу навантажень, і, як результат, перевантаження окремих елементів конструкцій та виникнення в них силових тріщин.
  • Додаткові навантаження, що виникли після проведення реконструкції окремих частин будівлі в минулому.

Окремо слід зауважити, що основою фундаментів є ґрунти з просадними властивостями.  На період проведення обстеження, ґрунти основи сухі. За результатами перевірних розрахунків встановлено, що можливе виникнення додаткових деформацій ґрунтової основи вище нормованих, під час замочування.

На ім’я начальника управління капітального будівництва надійшло звернення директора ТОВ «АБ Масив» від 12.11.18 № 05-9/11-2018 стосовно того, що в цілому стан будівлі віднесено до 3 категорії – непридатний до нормальної експлуатації.

Для подальшої експлуатації необхідно вжити заходів для посилення несучих стовпів, зовнішніх та внутрішніх несучих стін або негайно припинити експлуатацію будівлі ДНЗ № 67.

Виходячи з вищевказаного, управлінням капітального будівництва було ініційовано нараду щодо коригування проекту «Капітальний ремонт будівлі ДНЗ № 67 по пр. Миру, 7/1 у м. Миколаєві», на якій було прийнято рішення укласти додаткову угоду на розробку проекту на тимчасові протиаварійні роботи, так як для подальшої експлуатації будівлі необхідно вжити заходи для посилення несучих стовпів, зовнішніх та внутрішніх несучих стін.

На засіданні постійної комісії міської ради з питань економічної і інвестиційної політики, планування бюджету, фінансів та соціально- економічного розвитку  № 671 від 29.11.18 погоджено питання фінансування тимчасових протиаварійних робіт за рахунок коштів виділених на проведення капітального ремонту ДНЗ № 67 по пр. Миру, 7/1.

На теперішній час, стан будівлі ДНЗ № 67 по пр. Миру, 7/1 погіршується, у зв’язку з чим, перебування дітей та викладачів закладу у будівлі є небезпечним.

          За висновками експертизи  будівля ДНЗ № 67 по пр. Миру, 7/1 не придатна до подальшого використання.

Обговоривши інформацію з даного питання

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА :

 

2.1. Управлінню освіти ММР:

– вжити заходів щодо переміщення дітей до інших дошкільних навчальних закладів.

Термін: з 17.12.2018

 

– винести на розгляд Миколаївської міської ради питання щодо будівництва нового дитячого садка на місці будівлі ДНЗ № 67 по пр. Миру, 7/1.

Термін: січень 2019 року

 

2.2. Управлінню капітального будівництва ММР розглянути питання  щодо економічної доцільності зносу або демонтажу будівлі ДНЗ № 67 по пр. Миру, 7/1.

Термін: січень 2019 року

 

ІІІ.  Контроль за своєчасним виконанням прийнятих комісією рішень залишаю за собою.

 

 

 

Перший заступник голови комісії                                          В.І. Криленко