Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

20

УКРАЇНА

МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

КОМІСІЯ

з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій   м. Миколаєва

Вул. Адміральська, 14, тел/факс: 37-36-17,

E-mail: [email protected]

ЗАТВЕРДЖУЮ

Міський голова,

голова комісії з питань

ТЕБ і НС м. Миколаєва

___________ О.Ф. Сєнкевич

“___”__________ 2016 р.

П Р О Т О К О Л  № 20

засідання  комісії  з  питань  ТЕБ  і  НС  м. Миколаєва

“26” грудня 2016 року м. Миколаїв

ГОЛОВУВАВ: перший заступник голови комісії, заступник міського голови – Гайдаржи В.В.

ПРИСУТНІ:   члени комісії (за списком).

ЗАПРОШЕНІ: за окремим списком.

ПОРЯДОК  ДЕННИЙ

І. Стан системи оповіщення та зв’язку, заходи щодо покращення системи оповіщення.

Доповідач: начальник відділу захисту населення управління з питань НС та ЦЗН ММР — Жмур С.О.

Існуюча в м. Миколаєві система централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій  керівного складу  і населення на даний  час складається з трьох незалежних підсистем, а саме:

– підсистема регіональної внутрішньообласної системи централізованого оповіщення “Сигнал-ВО:

–   349 одиниць апаратури П-160 та П-164;

– 126 електросирен різної модифікації, з них: 103 централізованого вмикання, 23 автономного запуску;

– 19 електросирен розташовані на об’єктах комунальної власності                                                                        м. Миколаєва;

– 22 стійки централізованого виклику ємністю 1830 номерів, до яких підключено 494 абонентів.

Працездатність та технічне обслуговування апаратури оповіщення забезпечується Центром обслуговування засобів оповіщення станційний дільниці №1 станційного цеху КТЦ №624 МФ ПАТ “Укртелеком”. Технічні засоби системи оповіщення підтримуються в готовності шляхом планових перевірок їх працездатності і постійного експлуатаційно-технічного обслуговування. У 2016 році експлуатаційно-технічне обслуговування системи централізованого оповіщення ЦЗ міста здійснено в повному обсязі.

– підсистема оповіщення керівного складу органів управління цивільного захисту міста “ОЛЬХОН”:

На базі служби оперативного реагування міськвиконкому створено автоматизований комплекс системи оповіщення керівного складу органів управління цивільного захисту міста “ОЛЬХОН”. Цей комплекс працює в цілодобовому режимі і дає можливість доводити необхідну інформацію до  16 груп оповіщення (комісії з питань ТЕБ і НС, евакуаційний комісій районів та міста, 37 диспетчерських служб приватних таксі, керівний склад і диспетчерські служби 10 підприємств міських перевізників (маршрутних таксі),  керівники підприємств які залучаються до протидії загрозам зимового періоду та ліквідації наслідків НС, міські територіальні та об’єктові формування ЦЗ).

Оповіщення здійснюється по 12 лініям фіксованого телефонного зв’язку та каналу GSM зв’язку.

Програмне забезпечення дозволяє здійснювати оповіщення з віддаленого робочого місця управління з питань НС та ЦЗН ММР.

підсистема оповіщення населення  з використанням  станцій ефірного мовлення, станцій телевізійного мовлення та  мережу вуличних гучномовців:

З керівництвом радіомовної компанії Радіо “Ера FM” на частоті 107,8 МГц на договірних умовах (договір про співробітництво №6 від 19.02.2015р) узгоджено питання оповіщення населення м. Миколаєва про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій з виділеного робочого місця управління з питань НС та ЦЗН ММР шляхом  переривання трансляції інформаційних, музично-розважальних програм та інших ліцензійних продуктів підприємницької діяльності.

Відповідно до затвердженої схеми озвучення території у співпраці з операторами радіомовних компаній (“Рідна вулиця”, “Радіо “Квартал”) встановлено 152 вуличних гучномовця, які підключені до міської системи централізованого оповіщення. Передача аудіофайлу здійснюється по двом каналам зв’язку: Fm-радіо зв’язок, стільниковий радіо зв’язок стандарту GSM. Керування  мережею радіомовлення здійснюється з АРМ управління з питань НС та ЦЗН ММР.

Відповідно до угоди від 05.05.2015 ТОВ МКТВ (Миколаївське кабельне телебачення) здійснює трансляцію сигналів оповіщення по 4 каналам мережі кабельного телебачення бігучою стрічкою або повним перериванням відповідних програм. Проводиться тестування апаратури для транслювання оповіщення та інформування населення по 50 каналам мережі кабельного телебачення.

Через мережу кабельного телебачення МКТВ (бігучою стрічкою), вуличні гучномовці та ефірне мовлення “Ера FM” здійснюється передача штормових повідомлень та іншої інформації з питань цивільного захисту.

Затверджено спільні інструкції з директорами 6-ти телерадіомовними компаніями (МОДТРК, КП “ТРК МАРТ”, ТОВ ТРК “НІС-ТВ”, ТОВ ТРК “Сатурн”, ТК “ТАК-ТV”, ТОВ “МКТВ”) про порядок оповіщення населення міста про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій по каналах телебачення і радіомовлення

Проведено закладку друкованих текстів звернень щодо найбільш вірогідних надзвичайних ситуацій в запечатаних конвертах на радіотрансляційних вузлах та студіях телебачення вищевказаних компаній, які повинні використовуватись у разі загрози та виникнення НС та в особливий період черговим персоналом компаній за командою міського голови або начальника управління з питань НС та ЦЗН ММР.

В цілому існуюча система оповіщення м.Миколаєва забезпечує доведення інформації до керівного складу та населення про виникнення або загрозу виникнення надзвичайних ситуацій і подій, але потребує модернізації та поступового переходу на новітні технології.

Рішенням комісії з питань ТЕБ і НС м.Миколаєва (протокол № 10 від 25.06.2015) схвалено концепцію побудови міської системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій  керівного складу  і населення міста “Пріоритет”

Укладено договори про спільну діяльність у сфері оповіщення та інформування населення з питань цивільного захисту з:

– КП Телерадіокомпанія  «Март»;

– радіомовною компанією Радіо «Ера FM» на частоті 107,8 МГц;

– радіомовною компанією «Рідна вулиця»;

– радіомовною компанією «Радіо Квартал»;

-ТОВ «Миколаївське кабельне телебачення».

-Миколаївська обласна державна телерадіокомпанія;

– ТОВ «Дикий сад».

Відповідно до робочого проекту: «Нове будівництво місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій у м. Миколаєві» здійснено монтаж наступного обладнання:

– сигнально-гучномовний пристрій потужністю до 4 Вт (типу БО- FM-04-01) у кількості 69 од.;

– щільовий сигнально-гучномовний пристрій підвищеної потужності в кількості 1 од.;

– блок оповіщення (типу БО-FM-05) з акустичними системами потужністю 30Вт (типу ОЗНС-АС-30-1) в кількості 2 од.;

– модуль керування оповіщенням (типу МКО-4ТR) в кількості 2 од.

З метою оперативного доведення управлінських рішень до органів управління цивільного захисту, інформування населення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР (Герасімені):

– забезпечити фінансування заходів з експлуатаційно-технічного обслуговування всіх складових системи централізованого оповіщення ЦЗ міста;

– продовжити роботу щодо модернізації місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій у м. Миколаєві відповідно до Концепції побудови міської системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій  керівного складу  і населення міста “Пріоритет”, затвердженої рішенням комісії з питань ТЕБ і НС м.Миколаєва (протокол  № 10 від 25.06.2015);

– продовжити роботу з регіональними представниками  мобільного (рухомого) зв’язку щодо оповіщення населення міста за допомогою СМС-повідомлень або у інший прийнятний для сторін спосіб;

– забезпечити укладання договорів про спільну діяльність у сфері оповіщення та інформування населення з питань цивільного захисту з власникам та провайдерам  телекомунікаційних мереж загального користування, у тому числі мобільного (рухомого) зв’язку, відомчих телекомунікаційних мереж і телекомунікаційних мереж суб’єктів господарювання, мереж загальнонаціонального, регіонального та місцевого радіомовлення і телебачення та інших технічних засобів передавання (відображення) інформації.

2. МФ ПАТ «Укртелеком» (Антошевський) забезпечити експлуатаційно-технічне обслуговування системи централізованого оповіщення ЦЗ міста згідно узгоджених графіків.

Термін: протягом 2017 року

ІІ. Про підготовку органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та дощових паводків у 2017 році на території міста Миколаєва.

Доповідач: начальник управління з питань НС та ЦЗН ММР — Герасіменя О.А.

Підняття рівня води в річках у районі м. Миколаєва, в основному залежить від вітрової ситуації-нагону, який виникає при вітрах південної складової тривалістю більш 6 годин. Додатковим фактором, який може сприяти ускладненню обстановки може бути швидке таїння великої кількості снігового покрову і як слідство цього, підняття рівня грунтових вод.

В наслідок всіх цих явищ у місті можуть виникнути зони затоплень низько розташованої території та районів міста з дійсним високим рівнем грунтових вод.

Заводський район 23 будинки – 290 осіб;

Центральний район 75 будинків, 250 осіб;

Ленінський район 14 будинків, біля 50  осіб;

Корабельний район 25 будинків біля 50 осіб.

Всього по місту може бути підтоплене 137 будинків з населенням 640 осіб.

Стаyом на 23.12.2016 в м. Миколаєві висота снігового покриву 1-6 см, глибина промерзання ґрунту 7-18 см. Товщина криги на р. Південний Буг біля Варварівського мосту 7 см.

Розпорядженням міського голови від 24.10.2016 №277р «Про заходи по боротьбі зі сніговими заметами, ожеледицею та іншими наслідками стихійних явищ»  затверджено персональний склад міського штабу.

Управлінням з питань НС та ЦЗН ММР відкориговано:

– відомість наявності інженерної техніки на ОГД міста Миколаєва ;

– відомість наявності автономних та пересувних джерел енергоживлення;

– план реагування органів управління і сил цивільного захисту  щодо попередження та ліквідації НС внаслідок складних погодних явищ в осінньо-зимовий період;

– оперативний план дій направлених на локалізацію і ліквідацію можливих наслідків аварій на системах газо-, електро-, тепло- і водопостачання;

– карти-схеми зон можливого виникнення надзвичайних ситуацій, а також об’єкти які потрапляють в  зони підтоплення ґрунтовими водами.

Для безаварійного пропуску повені, паводка та проходження льодоходу розроблено інструкцію по догляду за рівнем води в р. Інгул у районі Аляудської переправи на період паводку.

Управлінням з питань НС та ЦЗН ММР здійснюється моніторинг  погодних умов та обмін інформацією на рівні органів місцевого самоврядування. Щоденно Миколаївським обласним центром з гідрометеорології по електронному зв’язку надається до управління оперативна інформація і попередження про стихійні та небезпечні гідрометеорологічні явища, різкі зміни погоди.

Попереджувальна інформація негайно доводиться до керівного складу органів управління та сил цивільного захисту, населення міста.

Виконано роботи з очищення 1055 колодязів (343,7 м3 ) зливової каналізації та очищено від сміття та бруду 17224 м2 решіток та відкритих зливостоків 3200 м2. Роботи виконані на суму 235тис.грн.

На сьогодні в місцях проходження мереж зливової каналізації, наявні 4 зони можливого затоплення проїзної частини вулиць, а саме:

– у районі шпиталю по вул. Бутоми;

– на перехресті вулиць пр. Леніна та Інженерна;

– Чкалова та Інженерна;

– вул. Кірова, 220.

Для проведення невідкладних відбудовних робіт і заходів, спрямованих на запобігання, ліквідацію надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків створено міський матеріальний резерв, який містить будівельні, промислові вироби, та ПММ:

– бензин  – 10 865л.

– дизельне паливо –15 665л.

– газ — 1 280л.

З метою своєчасної підготовки до безаварійного пропуску льодоходу та паводка управлінням з питань НС та ЦЗН ММР розроблено проект “Плану заходів органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та осінньо-зимових дощових паводків у 2017 році на території міста Миколаєва”, який пропонується на розгляд комісії.

Заслухавши та обговоривши інформацію з даного питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Затвердити “План заходів органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та осінньо-зимових дощових паводків у 2017 році на території міста Миколаєва” .

2. Інформацію щодо виконання “Плану заходів органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та осінньо-зимових дощових паводків у 2017 році на території міста Миколаєва” надавити до управління з питань НС та ЦЗН ММР у встановлені терміни.

 

IІІ. Про надання допомоги ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” у ліквідації аварійних ситуацій на теплових мережах, які належать територіальній громаді м. Миколаєва.

Доповідач: в.о. директора ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” — Логвінов М.Ю.

64% котелень, ЦТП та теплових мереж що експлуатує ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” належить територіальній громаді м. Миколаєва та забезпечують теплом 2/3 житлового фонду міста. В зв’язку з введенням нового порядку розподілу коштів за опалення (ПКМУ від 18.12.2015 № 1086) на рахунках ОКП бракує коштів для проведення ремонтних робіт на об’єктах теплопостачання.

ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” звертається з проханням щодо виділення,   матеріалів з матеріального резерву м.Миколаєва для забезпечення своєчасного проведення ремонтних робіт на котельнях, ЦТП та теплових мережах що належить територіальній громаді м. Миколаєва з розрахунку:

– труба сталева ф-89х3,5 — 198м;

– труба сталева ф-108х3,5 — 294м;

– труба сталева ф-159х4,5 — 72м;

– труба сталева ф-219х6 — 42м;

Заслухавши та обговоривши інформацію з даного питання,

КОМІСІЯ  ВИРІШИЛА:

1. Департаменту ЖКГ ММР (Пальку) сумісно з ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” (Логвіновим) вжити дієвих заходів щодо  недопущення зупинок котелень під час опалювального періоду.

Термін: січень – березень 2017 року

2. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР (Герасімені) підготувати та винести на розгляд виконкому Миколаївської міської ради проект рішення щодо виділення з матеріального резерву м. Миколаєва матеріалів для забезпечення своєчасного проведення ремонтних робіт на котельнях, ЦТП та теплових мережах що належить територіальній громаді м.Миколаєва з розрахунку:

Отримувач Труба сталева

ф-89х3,5 (м)

Труба сталева

ф-108х3,5 (м)

Труба сталева

ф-159х4,5 (м)

ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” 198 294 72

Термін: 27.12.2016

ІV. Про ситуацію, яка склалася на території автогаражних кооперативів «Меркурій» та «Ластівка» у мкр. «Намив».

Доповідач: начальник управління з питань НС та ЦЗН ММР — Герасіменя О.А.

29.11.2016 на території автогаражних кооперативів «Меркурій» та «Ластівка» виявлено забруднення маслянистою рідиною чорного кольору стічної канави, що схожа на технічне машинне масло. Довжина забруднення – близько 15 м, ширина – близько 1 м. У випадку опадів зазначена рідина може забруднити ґрунт та навколишне середовище.

10 взводом ДВГРАРЗ ДСНС України проведено обробку сорбентом місця забруднення. Під час робіт витрачено 80 літрів сорбенту.

Заслухавши та обговоривши інформацію з цього питання,

КОМІСІЯ  ВИРІШИЛА:

1. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР (Герасімені) підготувати та винести на розгляд виконкому Миколаївської міської ради проект рішення щодо виділення з матеріального резерву м. Миколаєва сорбуючих біопрепаратів з розрахунку:

Отримувач Біопрепарат “Еконадін” (л)
ДВГРАРЗ ДСНС України 80

Термін: 27.12.2016

V. Підсумки виконання плану роботи комісії з питань ТЕБ і НС м.Миколаєва за 2016 рік. Розгляд проекту плану роботи на 2017 рік. 

Доповідач: відповідальний секретар комісії — Бондарь С.П.

Протягом 2016 року проведено 20 засідань комісії – 8 чергових та 12 позачергових, на яких розглянуто 21 планове та 38 позапланових питань, схвалено 6 планів заходів. По всім питанням прийнято відповідні рішення.

Протягом 2016 року за зверненням Комісії прийнято 19 рішень виконкому щодо виділення матеріалів з матеріального резерву м. Миколаєва та 1 рішення виконкому щодо виділення коштів з резервного фонду бюджету міста.

На розгляд Комісії запропоновано “Проект плану роботи Комісії на 2017 рік” (додається).

Заслухавши та обговоривши інформацію з даного питання,

КОМІСІЯ  ВИРІШИЛА:

1. Роботу комісії з питань ТЕБ і НС міста Миколаєва у 2016 році вважати – задовільною.

2. Відповідальним виконавцям посилити контроль за наданням звітної інформації щодо виконання протокольних рішень Комісії.

3. Затвердити план роботи Комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва на 2017 рік.

VІ. Контроль за своєчасним виконанням прийнятих комісією рішень залишаю за собою.

Перший заступник голови комісії В.В. Гайдаржи

Відповідальний секретар комісії С.П. Бондарь