Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

20

П Р О Т О К О Л  № 20

засідання  комісії  з  питань  ТЕБ  і  НС  м. Миколаєва

 

“29” грудня 2018 року                                                                    м. Миколаїв

 

ГОЛОВУВАВ: перший заступник голови комісії, перший заступник міського голови — Криленко І.В.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

 

ПОРЯДОК   ДЕННИЙ

 

І. Про заходи щодо попередження загибелі людей на водних об’єктах в зимовий період.

Доповідач: начальник управління з питань НС та ЦЗН ММР — Герасіменя О.А.

 

Берегова смуга м. Миколаєва складає 128 км. площа акваторії 82,2 кв.км.

На береговій зоні р.р. Південний Буг, Інгул та Бузького лиману знаходяться:

– 10 спортивних шкіл у яких фізкультурні, спортивні і інші заходи пов’язані з перебуванням людей на воді;

–  базові стоянки маломірних (малих) суден;

– підприємства судно-будівництва та промисловості міста;

– пляжі та традиційні місця масового відпочинку населення біля води (спортивне та любительське рибальство).

Рішенням виконкому міської ради від 23.11.2018 № 1107 “Про організацію спостереження та надання допомоги потерпілим на водній акваторії міста в зимовий період 2018-2019 рр” передбачено ряд заходів щодо підвищення ефективності охорони життя людей на воді в зимовий період воді і надання термінової допомоги потерпілим.

Державною службою морського та річкового транспорту Чорноморського міжрегіонального управління надано перелік 16 зареєстрованих баз для стоянки маломірних (малих) суден, які знаходяться на території міста, вахтова служба яких спроможна організувати пост спостереження в зонах відповідальності.

Центральний р-н – 7 баз ;

Заводський р-н – 5 баз;

Корабельний р-н – 6 баз.

З метою оперативного надання допомоги потерпілим на воді та льоду на  рятувальній станції № 2 організовано цілодобове чергування фахівців 10 взводу ДВГРЗ ДСНС України. Для організації надання допомоги потерпілим на віддалених ділянках акваторії міста створено мобільну оперативну групу. Підрозділи забезпечені підготовленими фахівцями, сучасним рятувальними засобами, транспортом та засобами зв’язку.

Управлінням з питань НС та ЦЗН ММР у листопаді 2018 року прийнято участь в роботі інструктивної семінар-наради з питання щодо управління безпекою на морському та річковому транспорті та безпечної експлуатації баз для стоянки маломірних (малих) суден. До запрошених керівників баз для стоянок моломірних суден, спортивних шкіл міста доведено завдання поста спостереження в зимовий період в межах визначеної акваторії.

Для попередження нещасних випадків на воді ГУ національної поліції в Миколаївській області наблизило маршрути патрулювання берегової смуги території м. Миколаєва. Проводиться відповідні профілактичні бесіди з метою акцентування уваги їх учасників щодо дотримання заходів особистої безпеки під час знаходження на воді.

         Керуючись “Правилами охорони життя людей на водних об’єктах України” управлінням з питань НС та ЦЗН ММР запропоновано визначити перелік місць, заборонених для любительського і спортивного рибальства в межах м. Миколаєва:

– ділянки акваторії на відстані 500 метрів від Південнобузького мосту вниз та вверх по течії;

– гідроспоруда, Південнобузький міст;

– гідроспоруда, Інгульський автодорожній міст;

– гідроспоруда, Інгульський пішохідний міст;

– гідроспоруда, понтонна переправа на п-острів “Аляуди”;

– на ділянках узбережжя підприємств.

Інформація щодо правил поведінки на воді та про стан льодоставу висвітлюється на шпальтах газети “Вечерний Николаєв”, і в розгорнутому вигляді (фото, відео) на інтернет-порталі Миколаївської міської ради та на сторінках Миколаївських інтернет видань.

На річках Інгул, П. Буг та Бузькому лимані в межах м. Миколаєва загиблих під час зимовий період 2017-2018 років не зафіксовано. Врятовано в зимовий період 4 чол.

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

 

  1. ГУ ДСНС України в Миколаївській області, 10 взводу ДВГРЗ ДСНС України забезпечити постійну готовність сил та засобів які залучаються для надання допомоги постраждалим на льоду та воді.

Термін: протягом зимового періоду

 

  1. Запропонувати ГУ національної поліції в Миколаївській області наблизити маршрути патрулювання до узбережжя акваторії річок, до місць відпочинку та гідроспоруд.

Термін: протягом зимового періоду

 

3.Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР:

– продовжити координацію дій з попередження загибелі людей на водних об’єктах у зимовий період;

– забезпечити розміщення пам’яток для навчання населення щодо поведінки та безпеки на льоду у засобах масової інформації;

– забезпечити висвітлення у ЗМІ (КП “ТРК Март”, “Радіо Квартал”, “Рідна Вулиця”) інформації щодо безпеки на льоду.

Термін: січень-лютий

 

ІІ. Про підготовку органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та дощових паводків у 2019 році на території міста Миколаєва.

Доповідачі: начальник управління комунального господарства департаменту ЖКГ ММР — Осецька Н.В., начальник управління з питань НС та ЦЗН ММР — Герасіменя О.А.

 

Підняття рівня води в річках у районі м. Миколаєва, в основному залежить від вітрової ситуації-нагону, який виникає при вітрах південної складової тривалістю більш 6 годин. Додатковим фактором, який може сприяти ускладненню обстановки може бути швидке таїння великої кількості снігового покрову і як слідство цього, підняття рівня грунтових вод.

В наслідок всіх цих явищ у місті можуть виникнути зони затоплень низько розташованої території та районів міста з дійсним високим рівнем грунтових вод.

Заводський район 23 будинки – 290 осіб;

Центральний район 75 будинків, 250 осіб;

Ленінський район 14 будинків, біля 50  осіб;

Корабельний район 25 будинків біля 50 осіб.

Всього по місту може бути підтоплене 137 будинків з населенням 640 осіб.

Розпорядженням міського голови від 26.11.2018 №366р «Про заходи по боротьбі зі сніговими заметами, ожеледицею та іншими наслідками стихійних явищ»  затверджено персональний склад міського штабу.

Управлінням з питань НС та ЦЗН ММР відкориговано:

– відомість наявності інженерної техніки на ОГД міста Миколаєва ;

– план реагування органів управління і сил цивільного захисту  щодо попередження та ліквідації НС внаслідок складних погодних явищ в осінньо-зимовий період;

– оперативний план дій направлених на локалізацію і ліквідацію можливих наслідків аварій на системах газо-, електро-, тепло- і водопостачання;

– карти-схеми зон можливого виникнення надзвичайних ситуацій, а також об’єкти які потрапляють в  зони підтоплення ґрунтовими водами.

У разі ускладнень з льодоходу погоджено питання з TOB «МАРКОНІ» щодо залучення плавзасобів льодового класу для проведення криголамних робіт на водній акваторії міста. Управлінням з питань НС та ЦЗН ММР розроблено та погоджено  07.12.2018р. “Інструкцію про порядок взаємодії органів управління Миколаївської міської ланки Миколаївської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту та військових частин Миколаївського гарнізону щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру”.

Для безаварійного пропуску повені, паводка та проходження льодоходу розроблено інструкцію по догляду за рівнем води в р. Інгул у районі Аляудської переправи на період паводку.

Проводяться роботи з очищення колодязів зливової каналізації та відкритих зливостоків.

На сьогодні в місцях проходження мереж зливової каналізації, наявні 2 зони можливого затоплення проїзної частини вулиць, а саме:

– на перехресті пр. Центральний та вул. Інженерна;

– Чкалова та Інженерна.

КП “Миколаївводоканал” забезпечено цілодобове чергування аварійно-диспетчерських служб та готовність наявних сил та засобів для ліквідації можливих надзвичайних ситуацій:

– на водопровідній мережі щоденно працює 10 бригад у кількості 75 чол.;       – на каналізаційній мережі  4 бригади – 48 чол.

Для проведення невідкладних відбудовних робіт і заходів, спрямованих на запобігання, ліквідацію надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків створено міський матеріальний резерв, який містить будівельні та промислові вироби.

Станом на 25.12.2018 в міському матеріальному резерві в наявності ПМП:

– бензин – 21105 л.;

– дизельне паливо – 22870 л.;

– газ – 3080 л.

Управлінням з питань НС та ЦЗН ММР здійснюється моніторинг  погодних умов та обмін інформацією на рівні органів місцевого самоврядування. Щоденно Миколаївським обласним центром з гідрометеорології по електронному зв’язку надається до управління оперативна інформація і попередження про стихійні та небезпечні гідрометеорологічні явища, різкі зміни погоди.

Попереджувальна інформація негайно доводиться до керівного складу органів управління та сил цивільного захисту, населення міста через МАСЦО.

Затверджено спільні інструкції з директорами 6-ти телерадіомовними компаніями (філія ПАТ “НСТУ” “Миколаївська регіональна дирекція”, КП «ТРК МАРТ», ТОВ ТРК «НІС-ТВ», ТОВ ТРК «Сатурн», ТК «ТАК-ТV», ТОВ «МКТВ») про порядок оповіщення населення міста про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій по каналах телебачення і радіомовлення.

Укладено договори про спільну діяльність у сфері оповіщення та інформування населення з питань цивільного захисту з:

– КП Телерадіокомпанія  «Март»;

– радіомовною компанією «Рідна вулиця»;

– радіомовною компанією «Радіо квартал»;

– ТОВ «Миколаївське кабельне телебачення»;

– філія ПАТ НСТУ «Миколаївська регіональна дирекція»:

– ТОВ «Дикий сад» (інтернет-провайдер).

Система оповіщення м. Миколаєва забезпечує доведення інформації до керівного складу та населення про виникнення або загрозу виникнення надзвичайних ситуацій і подій  в тому числі з вадами зору та слуху.

З метою своєчасної підготовки до безаварійного пропуску льодоходу та паводка управлінням з питань НС та ЦЗН ММР розроблено проект «Плану заходів органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та осінньо-зимових дощових паводків у 2019 році на території міста Миколаєва», який виноситься на розгляд комісії.

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити “План заходів органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та осінньо-зимових дощових паводків у 2019 році на території міста Миколаєва” (додається).
  2. Інформацію щодо виконання “Плану заходів органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та осінньо-зимових дощових паводків у 2019 році на території міста Миколаєва” надавити до управління з питань НС та ЦЗН ММР у встановлені терміни.

 

ІІІ. Підсумки виконання плану роботи комісії з питань ТЕБ і НС м.Миколаєва за 2018 рік. Розгляд проекту плану роботи на 2019 рік.

Доповідач: відповідальний секретар Комісії — Бондарь С.П.

 

Протягом 2018 року проведено 20 засідань комісії – 10 чергових та 10 позачергових, на яких розглянуто 23 планових та 30 позапланових питань, схвалено 7 планів заходів. По всім питанням прийнято відповідні рішення.

Протягом 2018 року за зверненням Комісії прийнято 12 рішень виконкому щодо виділення матеріалів з матеріального резерву міста Миколаєва та 2 рішення щодо виділення коштів з резервного фонду бюджету міста Миколаєва.

На розгляд Комісії запропоновано “Проект плану роботи Комісії на 2019 рік”.

Заслухавши та обговоривши інформацію з даного питання,

 

КОМІСІЯ  ВИРІШИЛА:

 

  1. Роботу комісії з питань ТЕБ і НС міста Миколаєва у 2018 році вважати – задовільною.
  2. Відповідальним виконавцям посилити контроль за своєчасним наданням звітної інформації щодо виконання протокольних рішень Комісії.
  3. Погодити план роботи Комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва на 2019 рік (додається).

 

  1. Контроль за своєчасним виконанням прийнятих комісією рішень залишаю за собою.

 

 

 

Перший заступник голови комісії                                                    І.В. Криленко