Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

3

Протокол 3

П Р О Т О К О Л  № 3

позачергового засідання  комісії  з  питань  ТЕБ  і  НС  м. Миколаєва

 

«16» березня 2021 року                                                                    м. Миколаїв

 

ГОЛОВУВАВ: голова комісії, міський голова — Сєнкевич О.Ф.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

 

 • ПОРЯДОК ДЕННИЙ

І. Про вжиття додаткових протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території м. Миколаєва гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19.

Доповідачі: управління з питань НС та ЦЗН ММР, управління освіти ММР, управління охорони здоров’я ММР.

 

З 28 лютого на території Миколаївської області індикаторний показник «Рівень госпіталізації» знаходиться на понаднормовому рівні, та станом на 14 березня склав 90,3 (при нормі ≤ 60 на 100 тис. населення). Показник «Коефіцієнт виявлення випадків інфікування» також наближується до понаднормових значень. Станом на 14 березня він склав 18,6%, при нормі ≤ 20%.

Станом на ранок 15.03.2021 всього в м.Миколаєві офіційно підтверджено 30545 позитивних випадків інфікування за весь період спостереження. Протягом останніх 5 тижнів відбувається постійне збільшення кількості нових випадків захворюваності гострої респіраторної хвороби COVID-19.

N

з/п

Показники Значення
1 Кількість осіб інфікованих (офіційно підтверджено) 30 545
2 Кількість госпіталізованих 728
3 Кількість осіб, які вилікувались 27 371
4 Кількість померлих від коронавірусу 532

 

В закладах освіти, станом на 15.03.2021:

– дошкільної освіти – 38 (працівники – 35 та 3 дітей), кількість контактних осіб – 320 (у т. ч. дітей – 287). На самоізоляції перебуває 17 груп у 8 ЗДО;

– у школах кількість осіб з підтвердженим діагнозом COVID-19 – 262, з них дітей – 133. Кількість контактних осіб – 5733, з них дітей – 5650. На самоізоляції знаходяться здобувачі освіти 197 класів у 39 ЗЗСО.

Для госпіталізації пацієнтів з гострою коронавірусною хворобою COVID-19 введені в дію шпиталі загалом на 915 ліжок (61% загальноміського ліжкового фонду). Киснева мережа забезпечує киснем 82% ліжкового фонду, призначеного для лікування хворих на COVID-19. Завантаженість ліжок з киснем станом на 14.03.2021 складає 56,1% при нормі ≤ 65%

Робочими групами проводяться рейдові обстеження об’єктів торгівлі на підпорядкованій території. Протягом лютого обстежено 738 суб’єктів.

У період з 7 лютого по 6 березня 2021 року в м. Миколаєві відносно працівників розважальних закладів, які у порушення ПКМУ від 9.12.2020 року № 1236 здійснювали відвідування громадянами після 24.00 годин, складено 46 протоколів про адміністративні правопорушення за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.

Під час проведення працівниками Національної поліції щоденних заходів складено 2475 протоколів на мешканців міста за порушення дотримання карантинних вимог (перебування у громадському місті без ЗІЗ).

25 лютого в Миколаєві розпочався перший етап вакцинації від COVID-19. В першу чергу щеплення отримають люди з критичним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що виконують критичні функції в боротьбі з пандемією.

В 2021 році управлінню охорони здоров’я ММР на здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної інфекції виділено 7068,0 тис. грн,

Обговоривши дану інформацію,

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

 1. . Адміністраціям районів ММР, сумісно із співробітниками ГУ Держпродспоживслужби у Миколаївській області, ВП ГУНП в Миколаївській області, працівниками департаменту економічного розвитку ММР продовжити щоденну роботу рейдових груп з обстеження суб’єктів господарювання стосовно дотримання протиепідемічних обмежень на підпорядкованій території, з особистим підписом керівника про проведення обстеження.

Термін: негайно

 

 1. Управління охорони здоров’я ММР:

2.1. Забезпечити виконання Центрами первинної медико-санітарної допомоги, в яких функціонують мобільні бригади з вакцинації від COVID-19, не менше 100 вакцинацій на день в розрахунку на одну мобільну бригаду, згідно з Дорожньою картою у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України від 09 лютого 2021 року № 213.

Термін: на час дії карантину

2.2. Забезпечити дотримання інфекційного контролю в центрах первинної медико-санітарної допомоги та поліклінічних відділеннях лікарень, у тому числі розмежування потоків пацієнтів. Прийом хворих з ознаками гострих респіраторних захворювань здійснювати в приміщеннях з окремим входом. Не допускати скупчення відвідувачів закладів охорони здоров’я в коридорах, біля реєстратури тощо.

Термін: на час дії карантину

2.3. Затвердити план щодо введення додаткових 95 ліжок для лікування пацієнтів з COVID-19 в закладах охорони здоров’я м. Миколаєва, а саме:

– КНП ММР «Пологовий будинок № 1» – 30 ліжок;

– КНП ММР «Міська лікарня № 3» – 25 ліжок;

– КНП ММР «Міська лікарня № 5» – 40 ліжок.

2.4. Звернутись до управління охорони здоров’я ОДА з питання щодо виділення кисневих концентраторів для забезпечення додаткового ліжкового фонду.

Термін: 17.03.2021

 1. Управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій ММР:

3.1. Сумісно із управлінням патрульної поліції в Миколаївській області забезпечити контроль виконання протиепідемічних вимог під час здійснення пасажирських перевезень.

Термін: на час дії карантину

3.2. Посилити контроль за виконанням рішеням наради від 11.03.2021 за участю представників управління патрульної поліції в Миколаївській області та Південного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки у Миколаївській області з підприємцями, керівниками підприємств, організацій та установ, які надають послуги з перевезень пасажирів громадським транспортом, щодо неухильного дотримання встановлених карантинних вимог у транспортних засобах.

Термін: на час дії карантину

3.3. З метою зменшення транспортного навантаження в ранкову годину-пік та попередження скупчення людей на зупинках громадського транспорту, звернутися до керівників вищих навчальних закладів з пропозицією щодо перенесення з 18.03.2021 початку навчання на 10:00 годину ранку, або перевести студентів стаціонарів на дистанційну форму навчання.

Термін: 17.03.2021

3.4. Довести до керівників підприємств, організацій та установ, про необхідність відновлення перепусток працівникам критичної інфраструктури для проїзду у громадському транспорті.

Термін: у разі необхідності

 1. Управлінню освіти ММР:

4.1. Надати до департаменту фінансів ММР пропозицію щодо виділення коштів для закупівлі дезінфекційних засобів та засобів індивідуального захисту для закладів освіти міста.

Термін: у разі необхідності

4.2. В зв’язку з підвищенням захворюваності серед учнів на гострі респіраторні хвороби у місті Миколаєві, та з метою недопущення подальшого розповсюдження захворювання, перевести на дистанційне навчання учнів закладів загальної середньої освіти (крім 1-4 класів).

Термін: з 17.03.2021

4.3. Внести зміни до структури навчального року для закладів загальної середньої освіти, передбачивши проведення канікул для учнів 1-11 класів з 22.03 по 03.04.21 року.

4.4. Забезпечити у закладах позашкільної освіти проведення освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання.

Термін: 18.03.2021

 1. ММУ Держпродспоживслужби у Миколаївській області посилити державний нагляд (контроль) за дотриманням санітарного законодавства і здійсненням протиепідемічних заходів розважальними закладами міста.

Термін: на час дії карантину

 1. Юридичному департаменту ММР проаналізувати можливість призначення уповноважених посадових осіб, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення на виконання завдань визначених пунктами 4.1, 4.2 протоколу засідання регіональної комісії з питань ТЕБ і НС при Миколаївській ОДА від 11.01.2021 року № 1.

Термін: до 19.03.2021

 1. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР:

7.1. Проводити інформування населення щодо дотримання заходів безпеки під час поширення коронавірусної хвороби COVID-19, через місцеву автоматизовану систему централізованого оповіщення.

Термін: на час дії карантину

7.2. Забезпечити виготовлення та розповсюдження пам’яток за темою  COVID-19.

Термін: 19.03.2021

 1. Керівникам структурних підрозділів виконавчих органів Миколаївської міської ради, керівникам комунальних установ та підприємств Миколаївської міської ради проводити щоденне інформування населення стосовно оперативної роботи по боротьби із коронавірусом, результатів перевірок/рейдів, встановлення та дотримання протиепідемічних норм та обмежень тощо через власні сайти та/або сторінки у соціальних мережах.

Термін: на час дії карантину

 1. Керівникам установ, суб’єктів господарювання, які обслуговують відвідувачів, забезпечити виконання протиепідемічних заходів, а саме:

– маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менш як 1,5 метра;

– належний контроль за використанням працівниками засобів індивідуального захисту, зокрема захисних масок або респіраторів, та антисептиків;

– не обслуговувати покупців/відвідувачів без одягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема захисних масок або респіраторів, які закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, за винятком обслуговування за межами будівлі суб’єкта господарювання (через вікна видачі, тераси тощо);

– створити централізований збір використаних засобів індивідуального захисту в окремі контейнери (урни).

Термін: на час дії карантину

 1. Про вжиті заходи інформувати Комісію через управління з питань НС та ЦЗН ММР.

Термін: 25.03.2021

 

ІІ. Контроль за своєчасним виконанням прийнятих комісією рішень залишаю за собою.

 

 

 

Голова комісії                                                               Олександр СЄНКЕВИЧ