Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

4

П Р О Т О К О Л  № 4

засідання  комісії  з  питань  ТЕБ  і  НС  м. Миколаєва

 

“24” квітня 2019 року                                                                      м. Миколаїв

ГОЛОВУВАВ: перший заступник міського голови — Криленко В.І.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

ЗАПРОШЕНІ: за окремим списком.

 

ПОРЯДОК   ДЕННИЙ

 

І. Про стан джерел протипожежного водопостачання на території м.Миколаєва.

Доповідачі: МКП “Миколаївводоканал”; ГУ ДСНС України в Миколаївській області

 

В зв’язку з встановленням на території міста надзвичайної пожежної небезпеки виникає потреба у надійному протипожежному водопостачанні.

Відповідно до розпорядження голови Миколаївської облдержадміністрації «Про заходи щодо поліпшення протипожежного водопостачання на території  Миколаївської області» від 12 жовтня 2015 року № 323-р та згідно з вимогами наказу МВС України від 15.06.2015 № 696 «Про затвердження Інструкції про порядок утримання, обліку та перевірки технічного стану джерел зовнішнього протипожежного водопостачання», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 липня 2015 року за № 780/27225, пожежно-рятувальними підрозділами головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області  проведено перевірку джерел протипожежного водопостачання, а також проаналізовано та узагальнено інформацію щодо утримання джерел зовнішнього протипожежного водопостачання, розташованих на території міста Миколаєва.

Станом на 24 квітня 2019 року на території міста Миколаєва на обліку перебувають 2516 пожежних гідрантів (з яких 1069 об’єктових), 289 пожежних водоймищ та 27 водонапірних веж. За результатами перевірки у несправному стані знаходяться 553 (22 %) пожежних гідрантів, 67 (23 %) пожежних водоймищ та 10 (37%) водонапірних веж.

Найбільша кількість виявлених під час перевірки несправних джерел знаходиться в Інгульському (272 пожежних гідрантів (з них вуличних – 173)  та 39 пожежних водоймищ) та Заводському (164 пожежних гідрантів (з них вуличних – 148) та 15 пожежних водоймищ) районах міста.

Слід відзначити, що МКП «Миколаївводоканал» взято на облік 8 пожежних гідрантів, які тривалий час не мали балансоутримувача.

Необхідно зазначити, що незважаючи на складну економічну обстановку, яка склалася в державі, у місті Миколаєві здійснюється ремонт несправних вуличних пожежних гідрантів. Але провівши аналіз з 2015 року встановлено, що показники відремонтованих пожежних гідрантів суттєво знизились. Так протягом 2015 року МКП «Миколаївводоканал» відремонтовано – 169 вуличних пожежних гідрантів, у 2016 року – 141 вуличний пожежний гідрант, у 2017 році – 132 вуличних пожежних гідранта, у 2018 році — 115 вуличних пожежних гідрантів. Протягом звітного періоду 2019 року відремонтовано лише 10 пожежних гідрантів.

На момент підписання програми  «Питна вода» м. Миколаєва 2007-2020 роки згідно облікових даних знаходились 130 пожежних гідрантів Ленінградського зразка (78 – у Центральному районі, 52 – у Заводському районі). На даний момент згідно облікових даних у м. Миколаєві на обліку знаходиться 67 пожежних гідрантів Ленінградського зразка (37 – у Центральному районі, 31 – у Заводському районі). Протягом 2015 року проведено 1 заміну, у 2016 року проведено 2  заміни, у 2017 році 1 заміна, у 2018 році 4 заміни пожежних гідрантів з Ленінградського зразка на Московський, але згідно заходів, передбачених програмою «Питна вода» необхідно до кінця 2020 року провести заміну 63 пожежних гідрантів Ленінградського зразка, тобто 30 пожежні гідрантів, щороку починаючи з 2019 року. Робота по заміні вуличних пожежних гідрантів у Заводському районі міста Миколаєва не проводиться.

Слід відмітити, що при перевірці вуличних джерел зовнішнього протипожежного водопостачання встановлені випадки асфальтування 27 колодязів пожежних гідрантів, після проведення ремонту дорожнього покриття на проїжджих частинах у Центральному, Заводському та Інгульському районах міста.

На даний час проводиться спільна робота особового складу пожежно-рятувальних підрозділів та представників МКП «Миколаївводоканал» по обладнанню джерел протипожежного водопостачання покажчиками згідно Держстандарту (НАПБ А.01.001, ДСТУ ISO 6309 та ГОСТ 12.4.026).

Недостатня кількість джерел протипожежного водопостачання та їх незадовільний технічний стан, відсутність на відповідних адміністративних територіях пристосованих місць для забору води пожежно-рятувальною технікою із природних і штучних водойм негативно впливає на стан пожежної безпеки населених пунктів, не дозволяє здійснювати ефективні заходи з пожежогасіння, значно ускладнює дії пожежно-рятувальних підрозділів та створює передумови для несвоєчасної локалізації і ліквідації пожеж, травмування і загибелі людей, нанесення значних матеріальних збитків та виникнення надзвичайних ситуацій в цілому.

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

 

  1. МКП „Миколаївводоканал” забезпечити реалізацію в повному обсязі заходів, визначених Програмою «Питна вода м. Миколаєва на 2007-2020 роки», в частині ремонту пожежних гідрантів та відновлення покажчиків пожежних гідрантів відповідно до Правил пожежної безпеки України.

Термін: згідно Програми

 

  1. Адміністраціям районів ММР :
    • – розглянути на засіданні районних комісій ТЕБ і НС питання стану протипожежного водопостачання на об’єктах району;
    • – затвердити заходи, спрямовані на покращення стану протипожежного водопостачання об’єктів на відповідних територіях;
  • – зобов’язати керівників (власників) суб’єктів господарської діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування привести в належний стан протипожежне водопостачання на об’єктах.

Термін: квітень-серпень

 

  1. Департаменту ЖКГ ММР сумісно з адміністраціями районів ММР ради посилити контроль за якістю ремонту дорожнього покриття та недопущення асфальтування люків пожежних гідрантів.

Термін: постійно

 

 

ІІ. Про стан пожежної та техногенної безпеки багатоповерхових будинків та будинків підвищеної поверховості.

Доповідачі: управління житлового господарства департаменту ЖКГ ММР, ГУ ДСНС України у Миколаївській області.

 

 

На виконання доручення Прем’єр-міністра України від 16.01.2019 №50768/1/1-18, у лютому 2019 року співробітниками ГУ ДСНС України у Миколаївській області розпочато позапланові заходи державного нагляду (контролю) щодо стану пожежної та техногенної безпеки житлових будинків підвищеної поверховості. На даний час здійснено 5 перевірок, за результатом яких виявлено 132 порушення вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, які за певних обставин можуть призвести до виникнення надзвичайної ситуації або пожежі. У всіх будинках у несправному стані автоматична пожежна сигналізація та система оповіщення, пристрої блискавкозахисту, система димовидалення та підпору повітря, внутрішнього пожежогасіння. Така ситуація складається майже у всіх житлових будинках підвищеної поверховості на території міста та не вирішується протягом останніх 10 років.

На території м. Миколаєва розташовано 52 будинки підвищеної поверховості (Центральний – 15, Інгульський – 14, Корабельний – 11, Заводський – 12).

Відомча належність:

  • у комунальній власності територіальної громади – 28 будинків (Центральний – 10, Заводський – 3, Корабельний – 6, Інгульський – 9);
  • у кооперативах та ОСББ – 18 будинків (Центральний – 4, Заводський – 8, Корабельний – 3, Інгульський – 3);
  • на балансі суб’єктів господарювання – 6 будинків (Центральний – 1, Заводський – 1, Корабельний – 2, Інгульський – 2).

Недоліки щодо утримання протипожежних систем:

  • у 46 будівлях, з яких 43 житлових, необхідно провести монтаж автоматичної пожежної сигналізації; привести у належний стан системи димовидалення (підпору повітря), блискавкозахисту, внутрішнього пожежогасіння; укласти угоди на технічне обслуговування наявних протипожежних систем;
  • сигнал від автоматичних протипожежних систем не виведено на пульт централізованого пожежного спостерігання у 47 будівлях.

Програмою реформування та розвитку житлово-комунального господарства м. Миколаєва на 2015-2019 роки, затвердженої рішенням Миколаївської міської ради від 23.01.2015 № 45/34 (зі змінами та доповненнями), затверджено перелік послуг, до складу яких входить технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення і зливової каналізації, інших внутрішньобудинкових інженерних систем, у тому числі систем протипожежної автоматики та димовидалення. Однак видатки на відновлення протипожежних систем не передбачено.

При розробці проекту Програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства м. Миколаєва на 2020-2024 роки планується включити до Програми заходи щодо відновлення працездатності систем пожежогасіння та димовидалення у будинках підвищеної поверховості                              м. Миколаєва.

Обговоривши дане питання,

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

 

  1. Департаменту ЖКГ ММР:

– Створити комісію для складання актів технічного обстеження протипожежних систем та дефектних відомостей на кожну будівлю підвищеної поверховості.

– Забезпечити цільове направлення коштів на утримання протипожежних систем.

– Укласти угод на технічне обслуговування працездатних систем пожежної автоматики, димовидалення та внутрішнього протипожежного водогону з організаціями, що мають ліцензію на право проведення цих робіт.

– Визначити обсяги видатків, необхідних для влаштування і ремонту протипожежних систем у будівлях підвищеної поверховості.

– Вирішити питання щодо виділення й освоєння видатків на проведення монтажних робіт та приведення протипожежних систем відповідно до вимог чинного законодавства.

– Укласти договори на здійснення технічного обслуговування протипожежних систем та виведення сигналів від приймально-контрольних приладів на пульт централізованого пожежного спостерігання.

– Забезпечити передачу об’єктів від попередніх балансоутримувачів новим відповідно до вимог п. 2.2 розділу ІІ «Правил управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд», затверджених наказом Міністерства Житлово-комунального господарства України від 02.02.2009 № 13.

– підготувати листа на ОСМД по відновленню працездатності систем пожежегасіння у будинках підвищеної поверховості.

Термін: квітень-червень 2019 року.

 

ІІІ. Про недопущення виникнення надзвичайної ситуації на контактних мережах КП ММР “Миколаївелектротранс”.

Доповідач: КП ММР “Миколаївелектротранс”.

 

Головною метою експлуатації контактної мережі КП ММР «Миколаївелектротранс» є безперебійна та безаварійна робота всіх складових частин, не допущення виникнення дорожньо-транспортних пригод. У незадовільному стані знаходиться велика кількість опор, особливу увагу необхідно звернути на металеві опори по вул. Потьомкінська, які потребують негайної заміни у кількості 143 шт.

В з’язку с механізмом затвердження бюджетного фінансування, пов’язаним із вимогами Департаменту фінансів отримувати погодження розрахункової фінпідтримки для підприємства з АМКУ, яке надійшло вже в 2019 році, в бюджеті на поточний рік фінансування для КП ММР «Миколаївелектротранс».

Для запобігання виникненню надзвичайних аварійних ситуацій, пов’язаних з падінням опор контактної мережі КП ММР «Миколаївелектротранс» звертається до комісії з проханням розглянути питання щодо виділення з матеріального резерву м. Миколаєва для термінового встановлення 10 опор СК 120-17, а також розглянути можливість збільшення кількості опор СК 120-17 у номенклатурі матеріального резерву м. Миколаєва до 50 шт.

Обговоривши інформацію з даного питання,

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

 

  1. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР підготувати проект рішення МВК щодо виділення матеріалів з матеріального резерву м. Миколаєва для попередження виникнення надзвичайної ситуації на контактних мережах КП ММР “Миколаївелектротранс” з розрахунку:

 

Установи,

підприємства, організації

Опора ЛЕП СК 120-17

(шт)

КП ММР “Миколаївелектротранс” 10

Термін: 11.05.2019.

 

 

 

Перший заступник голови комісії                                                      В.І. Криленко