Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

6

П Р О Т О К О Л  № 6

засідання  комісії  з  питань  ТЕБ  і  НС  м. Миколаєва

 

“26” березня 2020 року                                                                       м. Миколаїв

 

ГОЛОВУВАВ: голова комісії, міський голова — Сєнкевич О.Ф.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

ЗАПРОШЕНІ: за окремим списком.

ПОРЯДОК   ДЕННИЙ

І. Про оголошення надзвичайної ситуації на території України.

Доповідач: Управління з питань НС та ЦЗН ММР.

 

25.03.2020р. рішенням Кабінету Міністрів України оголошено надзвичайну ситуацію на території України, продовжено на 30 діб карантинні заходи до 24.04.2020 р.

Дорученням міського голови від 19.03.2020 № 56/02.02.05-07 створено робочу групу з координації проведення заходів щодо попередження виникнення та розповсюдження коронавірусної хвороби (COVID-19) серед населення м. Миколаєва. Проведено  3 засідання робочої групи.

На маршрутах задіяно 111 од. комунального транспорту (трамваї, тролейбуси, автобуси).

На період карантину змінено рух автобусних маршрутів №№ 1, 87, 34, 52, 53, 91, 23, 86 (розбиті на дві складові). Приватний громадський транспорт скоротився понад 300 од.

Складено розрахунки на перевезення біля 800 чол. медичних працівників до медичних закладів за 9 напрямками руху.

Рішенням виконавчого комітету від 20.03.2020 №273 «Про організацію перевезень громадським транспортом у м. Миколаєві в умовах карантину для пільгових категорій» скасовано пільговий проїзд всіх категорій мешканців м.Миколаєва з 05:30 до 10:00 та з 16:00 до 19:00 з 25.03.2020 і на період            карантину.

Проводиться санітарна обробка зупинок та громадського транспорту.

Забезпечено доставку продуктів харчування 1747 особам, які знаходяться на домашньому обслуговуванні.

Адміністраціями районів ММР, з залученням представників  ГУ НП України в Миколаївської області, припинено роботу 11 продовольчих ринків та ринків і магазинів непродовольчої групи товарів.

З початку введення карантинних заходів співробітниками  територіальних ВП ГУ НП України в Миколаївської області складено 11 адміністративних протоколів за  ст. 44-3 КУпАП «Порушення правил щодо карантину людей».

Сформовано перелік осіб, які повернулися із-за кордону, у кількості 148 чол.

З 19.03.2020 через місцеву автоматизовану систему централізованого оповіщення з періодичністю 20 хв. здійснюється інформування населення щодо дотримання заходів безпеки, з залученням  6 радіостанцій.

Постійно проводиться санітарно-освітня робота в усіх доступних інтернет-ресурсах та в засобах ЗМІ.

Планом перепрофілювання підприємств охорони здоров’я в інфекційні лікарні, на випадок масового надходження пацієнтів з COVID-19,  по місту Миколаєву визначена госпітальна база:

Перша лінія:

КНП “Миколаївський обласний центр лікування інфекційних хвороб” 150 ліжок.
Друга лінія:

КНП ММР “Міська лікарня № 1” 110 ліжок.

Ізолятор:

КНП ММР «Міська лікарня № 5»  305 ліжок;

КНП «Миколаївський обласний шкірно-венерологічний диспансер» 100 ліжок.

Управлінню охорони здоров’я виділено 45,6 млн. грн. на термінове придбання спеціального медичного обладнання та ЗІЗ.

В закладах охорони здоров’я знаходиться:

– маска медична захисна одноразова – 36 тис. од;

– 1800 шт контурів для систем ШВЛ;

– 61 система ШВЛ.

До керівництва релігійних конфесій м.Миколаєва доведена низка карантинних заходів, спрямованих на запобігання поширенню COVID-19, зокрема зменшення кількості масових заходів та значного скупчення людей.

Рішенням комісії з питань НС МКП “Миколаївводоканал”  протокол  № 6 від 10.03.2020 затверджено комплексні заходи  по очищенню питної води.

Житлово-комунальними підприємствами та обслуговуючими компаніями проводяться дезінфекційні заходи у приміщеннях загального користування багатоквартирних житлових будинків.

Обговоривши дане питання,

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

  1. Рекомендувати Миколаївському міському голові перевести Миколаївську міську ланку Єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області у режим діяльності в надзвичайній ситуації.

Термін: негайно після отримання розпорядчих документів ОДА

 

  1. Рекомендувати виконавчому комітету ММР вжити заходів щодо забезпечення безперебійного функціонування міського електротранспорту для гарантованого перевезення медичних працівників та працівників сфер, що здійснюють запобіжні карантинні заходи.

Термін: до 01.04.2020

 

  1. Карантинні обмеження визначені Указом Президента України, постановою Кабінету Міністрів України, рішеннями регіональної комісії з питань ТЕБ і НС при Миколаївській ОДА, рішеннями сесії ММР, дорученнями Миколаївського міського голови продовжити на 30 днів.

Термін: до 24 квітня 2020 року

 

  1. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР:

– підготувати листа до голови регіональної комісії з питань ТЕБ і НС при Миколаївській ОДА з питання щодо внесення доповнень до пункту 2.2. питання 2 протоколу засідання регіональної комісії з питань ТЕБ і НС при Миколаївській ОДА від 20.03.2020 № 5;

– підготувати проекти розпорядчих документів щодо переводу органів управління та сил в режим діяльності у надзвичайній ситуації;

Термін: до 30 березня 2020 року

 

– підготувати проект рішення МВК щодо виділення матеріалів з матеріального резерву м. Миколаєва для забезпечення заходів щодо попередження виникнення та розповсюдження коронавірусної хвороби (COVID-19) серед населення м. Миколаєва.

Термін: у разі необхідності

 

  1. Адміністраціям районів ММР:

– встановити жорсткий контроль за проведенням дезінфекційних заходів у всіх закладах, що продовжують виконання функцій по обслуговуванню населення;

– сумісно з департаментом ЖКГ ММР провести розрахунки потреби дезрозчіну та ПММ для санітарної обробки зупинок громадського транспорту.

Термін: до 01.04.2020

 

– проводити обстеження об’єктів торговельної мережі щодо дотримання карантинних вимог;

Термін: під час дії карантину

 

  1. Департаменту праці та соціального захисту населення ММР організувати надання допомоги малозахищеним верствам населення.
  2. Управлінню транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій ММР посилити контроль за проведенням дезінфекційних заходів у транспортних засобах, які здійснюють пасажирські перевезення.
  3. Департаменту економічного розвитку ММР сумісно з адміністраціями районів ММР, ММУ ГУ НП України в Миколаївській області та управлінням Держпродспоживслужби у м.Миколаєві проводити обстеження об’єктів торговельної мережі щодо дотримання санітарних вимог, моніторити цінову політику зазначених закладів.
  4. ММУ ГУ НП України в Миколаївській області посилити контроль за громадянами, які прибули із-за кордону.

Термін: під час дії карантину

 

  1. МКП ММР “Миколаївводоканал”:

– сумісно з  управлінням Держпродспоживслужби у м. Миколаєві провести розрахунки потреби деззасобів для виготовлення дезрозчіну;

– надати до департаменту фінансів ММР розрахунок коштів потрібних для додаткового придбання деззасобів;

Термін:  до 01.04.2020

 

– організувати виготовлення дезрозчину та його видачу, для проведення заходів з санітарної обробки.

Термін: під час дії карантину

 

  1. КП ММР “Миколаївкомунтранс” проводити продаж талонів на захоронення побутових відходів на полігон ТПВ, наприкінці місяця.

Термін: під час дії карантину

 

  1. Рекомендувати ПАТ “Миколаївобленерго”, ПрАТ “Миколаївська ТЕЦ”, ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” та МКП “Миколаївводоканал” відмінити проведення планових ремонтів та відключень на підвідомчих мережах.

Термін: під час дії карантину

 

  1. Інформацію щодо виконання протокольних рішень Комісії з даного питання надавати голові комісії через управління з питань НС та ЦЗН ММР.

Термін: що п’ятниці на період дії карантину.

 

ІІ. Про підготовку місць відпочинку та пляжів до початку купального сезону 2020 року та прийняття заходів щодо попередження загибелі людей на воді.

Доповідачі: Департамент ЖКГ ММР, адміністрації районів ММР, управління з питань НС та ЦЗН ММР.

 

Питання забезпечення безпечного відпочинку населення на водних об’єктах міста ускладнюються низкою фактів, а саме:

– великою довжиною берегової смуги (складає близько 128 км);

– наявністю великої кількості спортивних шкіл у яких фізкультурні, спортивні і інші заходи пов’язані з перебуванням людей на воді (10од.);

– наявністю великої кількості баз для стоянки маломірних (малих) суден (16 од.).

Зазначене сприяє виникненню надзвичайних подій пов’язаних з загибеллю людей на воді:

у 2017 році – загинуло 16 осіб, врятовано – 12 осіб.

у 2018 році – загинуло 13 осіб, врятовано – 5 осіб.

у 2019 році – загинуло 10 осіб, врятовано – 7 осіб.

Основною причиною трагічних випадків є людський фактор –  невиконання або нехтування встановленими правилами поведінки на воді, а саме купання у заборонених місцях, вживання спиртних напоїв при купанні та купання дітей без нагляду дорослих.

З метою стабілізації оперативної обстановки пов’язаної з загибеллю людей на воді, створення безпечних умов для користування водними об’єктами та відпочинку на воді виконавчими органами міської ради вживається низка організаційних та практичних заходів.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 06.03.02 №264 “Про затвердження Порядку обліку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах” на літній період 2020 року департаментом ЖКГ ММР, адміністраціями районів ММР та установами попередньо надано перелік місць відпочинку, місця для занять водними  видами спорту та перелік місць, заборонених для купання на території м. Миколаєва.

За департаментом ЖКГ ММР закріплено дві зони масового відпочинку населення на водних об’єктах, (але не мають статусу «пляж»), а саме:

– «Стрілка», який входить в межі парку «Перемога», приблизна площа складає:  60000,0 м2, розміщення рятувального посту та інші заходи включені в технічне завдання підрядної організації у 2020 році.

– «Прибій», межує зі сквером «Вербочка», приблизна площа складає: 43670 м2, розміщення рятувального посту та інші заходи включені в технічне завдання підрядної організації у 2020 році.

За результатами проведеної процедури у 2020 році обслуговування пляжу «Стрілка» покладено  на КП ММР «Миколаївські парки».

З метою запобігання нещасним випадкам на водних об’єктах, відповідно до укладених договорів буде проведено обстеження та очистку дна акваторії від сторонніх предметів на об’єкті розташованому за адресою: пр. Героїв України, 2/2 («Стрілка», парк  «Перемоги»). На території місць масового відпочинку населення на водних об’єктах «Стрілка» буде створено та укомплектовано рятувальні пости необхідним оснащенням.

Організацію, яка займатиметься обслуговуванням скверу «Вербочка» з пляжем «Прибій» розташованим в м. Миколаєві на сьогоднішній день не визначено.

Обговоривши дане питання,

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

  1. Погодити переліки місць масового відпочинку населення на водних об’єктах та місць для занять водними видами спорту м. Миколаєва на літній період 2020 року (додається).
  2. Погодити перелік місць, заборонених для купання на території м. Миколаєва на літній період 2020 року (додається).
  3. Затвердити «План заходів щодо охорони життя та запобігання загибелі людей на водних об’єктах м. Миколаєва на 2020 рік» (додається).

2.1. Інформацію про виконання «Плану заходів щодо охорони життя та запобігання загибелі людей на водних об’єктах м. Миколаєва на 2020 рік» надавати до управління з питань НС та ЦЗН ММР у встановлені терміни.

 

  1. Адміністраціям районів ММР:

3.1. Створити районні комісії для визначення готовності місць масового відпочинку населення на водних об’єктах до функціювання у літній період.

3.2. Визначити та закріпити зони відповідальності на водній поверхні за відповідними підприємствами, організаціями та установами, які використовують їх з виробничою, оздоровчою чи спортивною метою, в межах розташування.

3.3. На місцях заборонених для купання на узбережжі водойм, встановити попереджувальну інформацію.

3.4. Обмежити доступ мешканців до місць з зсувонебезпечними процесами ґрунту на узбережжі.

3.5. Розглянути на засіданнях районних комісій з питань ТЕБ і НС питання щодо попередження загибелі людей на воді.

Термін: до 24.04.2020

 

3.6. Передбачити проведення  дезінсекційних робіт з недопущення розплоду комарів на підвідомчій території.

Термін: до 30.05.2020

 

3.7. Залучати громадські формування з охорони громадського порядку до патрулювання узбережжя водних об’єктів з метою недопущення купання людей у заборонених місцях, купання в нетверезому стані та порушення громадського порядку.

Термін: протягом літнього періоду.

 

  1. КП ММР «ЕЛУ автодоріг» сумісно з адміністрацією Центрального району ММР встановити (оновити) попереджувальну інформацію щодо недопущення стрибків у воду з автодорожніх та пішохідних мостів.

Термін: до 22.05.2020

 

  1. Керівникам місць масового відпочинку населення на водних об’єктах вжити заходів щодо підготовки їх до початку купального сезону:

5.1. Провести винищувальні дезінсекційні роботи з недопущення розплоду комарів на прилеглій території (за необхідності).

5.2. Обладнати спортивні майданчики, роздягальні, прісний душ, питні фонтанчики, тіньові навіси, тапчани, шезлонги, туалети (біотуалет), сміттєнакопичувальні контейнери та урни, стенди з матеріалами щодо попередження нещасних випадків на воді.

5.3. Обладнати дитячий сектор та місце для купання дітей відповідно вимог «Правил охорони життя людей на водних об’єктах України».

5.4. Провести обстеження та усунення перешкод з дна закріплених акваторій, відведених для купання людей.

5.5. Забезпечити підготовку особового складу рятувального посту за фахом матрос-рятувальник (плавець-рятувальник) та забезпечити форменим одягом.

Термін: до 22.05.2020

 

5.6. Обладнати та утримувати протягом купального сезону рятувальні пости, забезпечити їх приміщеннями, рятувальним майном та підготовленим особовим складом.

Термін: протягом літнього періоду.

 

  1. Керівникам підприємств, установ та організацій, які використовують водойми з виробничою, оздоровчою чи спортивною метою або для відпочинку громадян:

6.1. Забезпечити підготовку особового складу рятувального посту та тренерів-викладачів (з водних видів спорту) за фахом матрос-рятувальник (плавець-рятувальник) та забезпечити форменим одягом.

6.2. Обладнати рятувальні пости, забезпечити їх приміщеннями та рятувальним майном .

6.3. Провести обстеження та усунення перешкод з дна  акваторій.

Термін: до 22.05.2020

 

  1. 7. Департаменту економічного розвитку ММР сумісно з ГУ національної поліції в Миколаївської області вжити заходів щодо забезпечення додержання вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР в місцях масового відпочинку населення на водних об’єктах.

Термін: протягом літнього періоду.

 

  1. Рекомендувати ДУ «Миколаївський обласний лабораторний центр» МОЗ України проводити лабораторний контроль санітарного стану місць масового відпочинку населення на водних об’єктах на території міста (води та грунту).

Термін: протягом літнього періоду.

 

  1. Запропонувати ГУ національної поліції в Миколаївської області:

9.1. Запровадити патрулювання місць масового відпочинку населення на водних об’єктах нарядами поліції.

9.2. Розглянути питання щодо введення маршрутів для патрулювання по автомобільним та пішохідним мостам через р. Інгул та Південний Буг.

Термін: протягом літнього періоду.

 

  1. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР:

10.1. Продовжити роботу з попередження нещасних випадків і НС на водних об’єктах міста;

10.2. Забезпечити висвітлення, через засоби масової інформації, рекомендацій щодо правил поведінки, заходів безпеки, які сприяють запобіганню загибелі людей на воді.

Термін: постійно.

 

10.3 Підготувати та винести на розгляд  виконавчого комітету ММР проект рішення «Про визначення переліку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах м. Миколаєва на літній період 2020 року».

Термін: до 15.05.2020.

 

  1. Управлінню освіти ММР, КП ММР «Позаміський дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Дельфін»:

11.1. Організувати проведення занять з дітьми по правилам поведінки на воді.

11.2. Купання дітей, які знаходяться у пришкільних таборах та у дитячих закладах оздоровлення, проводити тільки на пляжах з обладнаними рятувальними постами відповідно вимог наказу МВС України від 10.04.2017    № 301 “Про затвердження Правил охорони життя людей на водних об’єктах України”.

Термін:  протягом літнього періоду.

 

  1. Рекомендувати ГУ ДСНС України у Миколаївській області, ДВГРЗ ДСНС України, забезпечити оперативне надання допомоги потерпілим на водній акваторії м. Миколаєва.

Термін: постійно.

 

  1. Рекомендувати ГУ ДСНС України у Миколаївській області, Миколаївському міському управлінню ГУ Держпродспоживслужби у Миколаївській області, Чорноморському міжрегіональному управлінню Державної служби морського та річкового транспорту України провести перевірку готовності місць масового відпочинку населення на водних об’єктах, базах для стоянок маломірних (малих) суден та атракціонів. Про результати перевірки інформувати комісію з питань ТЕБ і НС  м. Миколаєва.

Термін: протягом літнього періоду.

 

  1. Інформацію щодо виконання рішень Комісії з даного питання надавати до управління з питань НС та ЦЗН ММР у встановлені терміни.

 

ІІІ. Про стан аварійно-рятувального обслуговування території та об’єктів міста.

Доповідачі: ГУ ДСНС України у Миколаївській області, управління з питань НС та ЦЗН ММР.

 

Відповідно до Переліку потенційно небезпечних об’єктів (далі – ПНО) області, затвердженого рішенням регіональної комісії з питань ТЕБ та НС від 11.10.2019 (протокол № 10), на обліку в місті перебувають 469 ПНО, з яких 8 – хімічно небезпечні об’єкти.

За результатами ідентифікації 109 визначено ОПН, що становить 23% від загальної кількості ПНО.

На території міста створено та діють 8 аварійно-рятувальних служб (АРЗ СП ГУ ДСНС України у Миколаївській області, 10-ий взвод Державного воєнізованого (аварійно-рятувального) загону ДСНС України, 5 державних пожежно-рятувальних частин ГУ ДСНС України у Миколаївській області, об’єктова аварійно-рятувальна служба МУМА УДП «Укрхімтрансаміак»).

Враховуючи вимоги Переліку суб’єктів господарювання, галузей та окремих територій, які підлягають постійному та обов’язковому аварійно-рятувальному обслуговуванню на договірній основі, затвердженого ПКМУ від 26.10.2016 № 763, на території міста підлягають постійному та обов’язковому аварійно-рятувальному обслуговуванню 109 об’єктів підвищеної небезпеки суб’єктів господарювання та 84 потенційно небезпечних об’єкта, на яких існує небезпека виникнення надзвичайних ситуацій державного, регіонального та місцевого рівня та віднесених до відповідних галузей визначених постановою.

На сьогодні укладені відповідні угоди на лише 66 (34%) вищезазначених об’єктах, а саме:

– Інгульський район – 27 об’єктів з 71 (38%);

– Заводський район – 19 з 44 (43%);

– Корабельний район – 14 з 39 (36%);

– Центральний район – 6 з 39 (15%).

Слід зазначити, що вимоги ст. 133 Кодексу цивільного захисту України та постанови, в частині обов’язкового аварійно-рятувального обслуговування протягом тривалого часу не виконуються майже одними й самими суб’єктами господарювання, а саме:

– ПАТ «Укрнафта»;

– ТОВ «Активгаз Юг»;

– ТОВ «Сокар Петроліум»;

– ТОВ «ВЕСТ ПЕТРОЛ МАРКЕТ» (колишні АЗС ТОВ «Вог Ритейл»);

– ДП «Одеська залізниця»;

– ТОВ «Корсо Таун» (колишні АЗС ANP);

– ТОВ «Ньюпорт Холдінг» (колишні АЗС ANP);

– ТОВ «СГ ТОРГ» (колишні АЗС ANP).

Головним управлінням у межах компетенції постійно вживаються заходи, направлені на виконання вимог пожежної та техногенної безпеки на об’єктах суб’єктів господарювання м. Миколаєва. Зазначений захід пропонується до виконання під час проведення заходів державного нагляду. Додатково керівники інформується про необхідність виконання заходів листами. За не виконання зазначеного заходу керівників притягають до адміністративної відповідальності за ст. 188-8 КупАП.

Аварійно-рятувальне обслуговування 7 потенційно небезпечних об’єктів комунальної форми власності та території міста здійснюється 10 взводом ДВГРЗ ДСНС України.

В 2019 році взводом здійснено виїздів — 1422, в т.ч.: виїзди на аварійно-рятувальні роботи — 20, вилучено трупів — 35, ліквідація аварійних дерев — 421, надання допомогу бригадам ШМД — 48, обстеження провалів ґрунту — 11, демонтаж/монтаж конструкцій — 28/32, забезпечення масових заходів — 9, забезпечення безпеки на воді —190, робота з небезпечними хімічними речовинами — 5. Врятовано життя 3 осіб.

Обговоривши дане питання,

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

  1. Інформацію з цього питання взяти до відома.
  2. Адміністраціям районів ММР:

– запропонувати керівникам (власникам) потенційно небезпечних об’єктів та об’єктів підвищеної небезпеки провести роботу щодо укладання угод на обов’язкове аварійно-рятувальне обслуговуванню на договірній основі;

Термін: до 30.04.2020.

 

– питання обслуговування об’єктів суб’єктів господарювання державними аварійно-рятувальними службами розглянути на чергових засіданнях районних комісій з питань ТЕБ та НС із подальшим інформуванням керівників вищезазначених об’єктів;

Термін: до 29.05.2020.

 

  1. Інформацію про прийняті рішення та вжиті заходи надавати до Головного управління ДСНС України у Миколаївській області.

Термін: до 11.06.2020.

 

ІV. Про аварійний стан теплових мереж ф-530мм по вул. Погранична.

Доповідач: ПрАТ “Миколаївська ТЕЦ”.

 

Магістральна теплова мережа по вул. Погранична діаметром 530мм пролягає від ТК-203 до підкачувальної насосної станції ( ТК-225а). Довжина тепломережі складає 3043м у двотрубному обчислені.

Магістральний трубопровід забезпечує два райони міста, Центральний частково та Інгульський повністю. З урахуванням гідравліки Інгульского, любий дефект по Погранічній призведе до повного відключення всього району.

Станом на 25.03.2020 виявлено виток теплоносія по 5 тепловим камерам. Підкачка складає понад 50 тон на добу.

У разі аврії будуть відключені споживачі Інгульського та Центрального районів. Всього без опалення залишиться 461 житловий будинок,  15 дошкільних закладів, 9 шкіл, 3 лікарні, 10 учбових закладів, що може призвести до виникнення НС регіонального рівня.

Обговоривши дане питання,

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

  1. ПрАТ “Миколаївська ТЕЦ” ремонт на вказаних ділянках теплових мереж провести силами підприємства у міжопалювальний період.

 

  1. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР підготувати проект рішення МВК щодо виділення матеріалів з матеріального резерву м. Миколаєва для попередження виникнення аварій на теплових мережах та недопущення виникнення НС у холодну пору року, з розрахунку:
Отримувач Труба е/з Ф-530 мм  (м.п.)
ПрАТ “Миколаївська ТЕЦ” 320

 

Термін: до 10.04.2020

 

  1. V. Контроль за своєчасним виконанням прийнятих комісією рішень залишаю за собою.

 

 

Перший заступник голови комісії                                     Володимир КРИЛЕНКО