Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

7

П Р О Т О К О Л № 7 (ПО НАВЧАННЮ)

позачергового засідання комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва

20” червня 2017 року м. Миколаїв

ГОЛОВУВАВ: заступник голови комісії, начальник управління з питань НС та ЦЗН ММР – Герасіменя О.А.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

І. Про припинення водопостачання міста Миколаєва у зв’язку з аварією на водозаборі с. Нікольське Херсонської області.

Доповідач: директор ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” – Купрій К.А.

Єдиним джерелом питної води для населення міста Миколаєва є водовод «Дніпро-Миколаїв» довжиною 73 км, введений в експлуатацію у 1979 році. Водозабір здійснюється з р. Дніпро в с. Нікольське Херсонської області об’ємом 280 тис. м куб. на добу.

До запуску водогонів «Дніпро-Миколаїв» водопостачання здійснювалось з Жовтневого водосховища, яке знаходилось в експлуатації з 1958 року та з 1979 року використовувалось як резервне джерело водопостачання міста. У зв’язку із замуленням та погіршенням якості води вода з водосховища злита.

20.06.2017 о 14.00 сталася аварія на водозаборі «Дніпро-Миколаїв» МКП «Миколаївводоканал» в зв’язку чим припинено водопостачання міста з населенням 486267 осіб.

Висновок: аварійна ситуації на водогоні “Дніпро-Миколаїв” відноситься:

– за класифікаційною ознакою надзвичайної ситуації згідно з наказом МНС від 12.12.2012  № 1400 – 1.77 «Аварія системи централізованого водо-, тепло-, енерго- газопостачання або водовідведення населеного пункту в умовах дуже сильного морозу або дуже сильної спеки» (для міст з населенням більше 50 тис. осіб)

– за кодом ознаки національного класифікатора надзвичайних ситуацій ДК 019-2010 – 10830 НС унаслідок аварії в системах забезпечення населення питною водою;

– за рівнем надзвичайної ситуації відповідно Порядку класифікації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру за їх рівнями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.04 № 368 „Про затвердження Порядку класифікації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру за їх рівнями” – державного рівня (яка призвела до загибелі понад 10 осіб або внаслідок якої постраждало понад 300 осіб (постраждалі – особи, життю або здоров’ю яких було заподіяно шкоду внаслідок надзвичайної ситуації), чи було порушено нормальні умови життєдіяльності понад 50 тис. осіб на тривалий час (більш як на 3 доби);

Обговоривши дане питання

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Припинення водопостачання міста Миколаєва відповідає коду ознаки національного класифікатора надзвичайних ситуацій ДК 019-2010 – 10830 – НС унаслідок аварії в системах забезпечення населення питною водою.

2. МКП “Миколаївводоканал” (Дуденко):

– обмежити подачу питної води до 2 раз на добу (ранок 6.00 – 9.00, вечір 18.00-21.00).

– вжити заходів щодо ліквідації аварії на водозаборі у с. Нікольське Херсонської області.

Термін: негайно

3. Адміністраціям районів ММР (Березі, Гладун, Дмитруку, Цуканову) сумісно з департаментом ЖКГ ММР (Палько):

3.1. Організувати підвіз технічної води для потреб населення, із залученням транспортних засобів підприємств району, (перелік пунктів роздачі води додається).

Місця забору технічної води:

– Корабельний, Інгульській райони — цех водогону “Дніпро-Миколаїв”.

– Заводський, Центральний райони — свердловини на території районів.

3.2. Забезпечити підвіз технічної води до лікувальних закладів з розрахунку — 6 м.куб. на один заклад.

Термін: на період обмеження водопостачання

4. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР (Герасіменя) та відділу інфораційного забезпечення ММР (Рубан) забезпечити інформування населення про графіки подачі питної води та місця роздачі технічної води.

Термін: на період обмеження водопостачання

5. Інформацію про прийняті рішення та вжиті заходи надавати до управління з питань НС та ЦЗН ММР.

Термін: на період обмеження водопостачання

ІІ. Контроль за своєчасним виконанням прийнятих комісією рішень покласти на заступника голови комісії.

Заступник голови комісії О.А. Герасіменя

Відповідальний секретар комісії С.П. Бондарь