Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

8

П Р О Т О К О Л № 8

засідання комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва

29” червня 2017 року

м. Миколаїв

ГОЛОВУВАВ: перший заступник голови комісії — перший заступник міського голови Дадівєрін А.Д.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

ЗАПРОШЕНІ: за окремим списком.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

І. Щодо результатів контрольної перевірки стану реалізації державної політики у сфері цивільного захисту та організації роботи з питань техногенної і пожежної безпеки у м. Миколаєві.

Доповідач: начальник управління з питань НС та ЦЗН ММР — Герасіменя О.А.

З 19.06.2017 по 27.06.2017 року в області працювала комісія з перевірки стану реалізації державної політики у сфері цивільного захисту.

Попередня перевірка здійснювалась у 2015 р., за результатами якої було складено план усунення недоліків, який виконано на 90%, за виключенням питань, які вимагають великих фінансових витрат.

В місті створено 8 служб цивільного захисту, міське територіальне формування цивільного захисту та 338 об’єктових формувань, працює міська цільова програма цивільного захисту на 2017-2019 роки, відповідно до якої у міському бюджеті на 2017 р. передбачено кошти у сумі 9,3 млн. грн.

Створено міський матеріальний резерв на суму 2,3 млн. грн. та резервний фонд на суму 2,5 млн.грн., розпочато будівництво сучасної міської системи оповіщення.

Працюють комісії техногенно-екологічної безпеки та з питань евакуації населення на усіх рівнях.

Перевірялись адміністрації Корабельного та Заводського районів ММР, департамент ЖКГ ММР, департамент соцзахисту ММР, управління культури, освіти, охорони здоров’я, молоді та спорту, управління з питань НС та ЦЗН ММР. Всі зауваження комісії усунуті у ході перевірки.

Дії органів управління ЦЗ міста перевірялися під час відпрацювання ввідної “Припинення водопостачання міста Миколаєва у зв’язку з аварією на водозаборі с. Нікольське Херсонської області” 20.06.2017 року.

21 червня підрозділами ДВГРЗ ДСНС України, проведено тактичне навчання на об’єкті “Інгульський автомобільний міст” за темою: “Рятування людей на воді та під водою, евакуація потеплілих з важкодоступних місць, ліквідація витоку ХНР, наслідків пожежі та руйнувань, надання допомоги постраждалим”.

Для проведення практичної частини залучено фахівців 9 взводів ДВГРЗ з 5 областей України в кількості 106 чол., продемонстровано роботу 27 од. спеціальної аварійно-рятувальної техніки та плавзасобів.

За висновками комісії — організація роботи у сфері цивільного захисту в місті Миколаєві — покращилась.

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР (Герасімені) акт контрольної перевірки довести до органів управління ЦЗ міста.

Термін: до 15.07.2017

2. Департаменту ЖКГ ММР (Пальку) забезпечити проведення ремонту системи пожежегасіння у 4 багатоповерхових будинках на які зроблено Акти обстеження.

Термін: до кінця 2017 року

ІІ. Щодо запобігання виникнення пожеж у лісових насадженнях та на відкритих територіях м. Миколаєва.

Доповідачі: директор ДП “Миколаївське лісове господарство” – Гордієнко В.М., ГУ ДСНС України у Миколаївській області.

На території м. Миколаєва знаходяться: урочище «Балабанівка» яке являється об’єктом природно-заповідного фонду – заказник місцевого значення площею 518 га та урочище “Матвіївське” площею 578 га. Для вжиття запобіжних заходів щодо недопущення виникнення масштабних лісових пожеж необхідно створення мінералізованих смуг та протипожежних розривів.

Згідно з наказом МНС України від 22.04.2003 №119 «Про затвердження класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій» лісова пожежа у заповідній території набуває статусу НС при її поширені від 5 га (верхова пожежа), від 10 Га (низова пожежа). Отже існує велика ймовірність переростання лісової пожежі у НС у зв’язку з настанням пожежо-небезпечного періоду.

ДП “Миколаївське лісове господарство” звертається з проханням щодо виділення паливо-мастильних матеріалів з розрахунку:

– для створення мінералізованих смуг, протипожежних розривів та проведення догляду за ними на території урочища «Балабанівка» ДП – 1385 л.

– для створення мінералізованих смуг, протипожежних розривів та проведення догляду за ними на території урочища «Матвіївське» ДП – 875 л.

У 2016 році на території колишнього Жовтневого водосховища, по вул. Янтарній, 324, було проведено створення мінералізованих смуг що дало змогу уникнути виникнення великих пожеж в пожежо-небезпечний період. Адміністрація Корабельного району ММР звертається з проханням щодо виділення паливо-мастильних матеріалів з розрахунку:

– для створення мінералізованих смуг на території колишнього Жовтневого водосховища, ДП – 300л.

Протягом 2016 року на території міста виникло 408 пожеж в екосистемах. З початку 2017 року зареєстровано 98 пожеж на відкритих територіях, загальною площею15,9 га. ГУ ДСНС України у Миколаївській області звертається з проханням щодо виділення паливо-мастильних матеріалів з розрахунку:

– для недопущення поширення площ загоряння в екологічних системах та на відкритих територіях м. Миколаєва ДП-1300л, бензин А-92-1500л.

Обговоривши дане питання

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Забезпечення робіт ПММ здійснити через адміністрації районів ММР.

2. Рекомендувати ГУ ДСНС України у Миколаївській області (Грицаєнко) спільно з ДП “Миколаївське лісове господарство” (Гордієнко), ГУНП в Миколаївській області активізувати проведення роз’яснювальної роботи серед населення, щодо дотримання правил пожежної безпеки у лісових масивах та паркових зонах.

Термін: протягом літа

3. Рекомендувати ДП “Миколаївське лісове господарство” (Гордієнко):

заборонити заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів протягом пожежонебезпечного періоду (пункт 3.1.2 Правил пожежної безпеки в лісах Україні);

  1. – вжити заходів щодо ліквідації захаращеності особливо в лісових масивах і насадженнях, які прилягають до населених пунктів, доріг, ліній електропередач, газових, місць масового відпочинку населення;

  2. – встановити шлагбауми на в’їздах до лісових масивів та інформаційні щити щодо заборони скидання і спалювання сміття;

  3. 4. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР (Герасімені) підготувати та винести на розгляд виконкому Миколаївської міської ради проект рішення щодо виділення з матеріального резерву м. Миколаєва паливо-мастильних матеріалів з розрахунку:

    1. Отримувач

    1. Бензин А-92 (л)

    1. Дизельне пальне (л)

    1. Адміністрація Заводського району ММР

    1. 400

    1. 300

    1. Адміністрація Центрального району ММР

    1. 400

    1. 1275

    1. Адміністрація Інгульського району ММР

    1. 400

    1. 300

    1. Адміністрація Корабельного району ММР

    1. 400

    1. 1985

  4. Термін: _________2017

ІІІ. Про готовність місць відпочинку та пляжів до початку купального сезону.

Доповідачі: департамент ЖКГ ММР, адміністрація Корабельного району ММР, адміністрація Центрального району ММР, адміністрація Заводського району ММР.

На літній період 2017 року рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради від від 14.04.2017 № 262 “Про визначення переліку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах м. Миколаєва на літній період 2017 року” включено 11 місць масового відпочинку населення на водних об’єктах міста. В Інгульському районі місця відпочинку відсутні.

З метою організації безпечного відпочинку і недопущення порушення вимог чинного законодавства України у сфері охорони життя людей на водних об’єктах дорученням міського голови від 28.04.2017 № 4506/02.02.01-03/14/17 проведено комісійний огляд баз для стоянок маломірних (малих) суден на території м. Миколаєва з залученням представників Головного управління ДСНС України у Миколаївській області, управління Укртрансбезпеки в Миколаївській області.

24.05.2017 на території Миколаївської обласної рада ТОВРЯТВОД України проведено семінар-практикум з питань охорони життя людей на водних об’єктах міста.

Розглянуті теоретичні та практичні питання щодо обладнання та утримання місць масового відпочинку на водних об’єктах, баз стоянок маломірного флоту, застосування майна та засобів рятувального посту, надання першої медичної допомоги.

На засіданні комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва (протокол № 5), керівникам місць відпочинку на водних об’єктах, човнових кооперативів, спортивних шкіл та приватних підприємств доведені вимоги Правил охорони життя людей на водних об’єктах України та заходи щодо їх виконання.

Дно акваторії пляжів:

“Стрілка” у Центральному р-ні;

Чайка” у Корабельному р-ні;

відкритого басейну КДЮСШ “Комунарівець” очищені від сторонніх предметів та надані відповідні акти.

На пляжах “Стрілка” та Чайка” діють розгорнуті рятувальні пости.

В зонах відпочинку готові до дій з необхідним рятувальним майном та спорядженням рятувальні пости “Локомотив”, обласний яхт-клуб, КДЮСШ “Комунарівець”, СДЮШОР, ШВСМ, “КЮМ”, ДЮСОК та частково на береговій зоні мкр. “Намив”.

Відомчі рятувальні пости ТОВ “Максум” і ФОП “Забранський” готові до виконання завдань, ФОП “Магерамов Д.М.О.” обмежено готовий, ТОВ “Максимус 2009” не готовий.

20.06.2017 головою адміністрації Корабельного району прийнято розпорядження №113р “Про заборону роботи пляжу “Чайка” в зв’язку з незадовільними результатами санітарно-мікробіологічного дослідження річкової води. На пляжі Чайка встановлено 3 інформаційні щити з написом Купання заборонено.

З 01 по 02.06.2017 представниками Головного управління ДСНС України у Миколаївській області проведена цільова інспекторська перевірка органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій щодо стану готовності місць масового відпочинку населення на водних об’єктах у м.Миколаєві, а саме готовність рятувальних постів в місцях масового відпочинку на узбережжі мр-ну Намив до дій за призначенням.

Станом на 29.06.2017 року у м. Миколаєві на воді загинуло 5 чол., врятовано 8 чол.

Обговоривши дане питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1.Департаменту ЖКГ ММР (Пальку) в поточному році здійснити коригування проектно-кошторисної документації будівництва рятувальної станції в мкр. Намив (розробленої у 2012 році) та провести її експертизу.

2. Адміністрації Заводського району ММР (Дмитруку) вжити заходів щодо обстеження частини дна акваторії напроти будинку Лазурна. 52.

ІV. Про стан джерел протипожежного водопостачання на території м.Миколаєва.

Доповідач: МКП “Миколаївводоканал”, ГУ ДСНС України у Миколаївській області.

Міське комунальне підприємство «Миколаївводоканал» щорічно виконує роботи по ремонту і заміні пожежних гідрантів: в 2014 році – 178, в 2015 році – 169, в 2016 році – 58 шт.

З метою виконання розпорядження голови ОДА від 12 жовтня 2015 року № 323-р “Про заходи щодо поліпшення протипожежного водопостачання на території Миколаївської області” виконано такі заходи:

– Наказом по підприємству затверджені заходи щодо поліпшення протипожежного водопостачання, затверджений довгостроковий план щодо приведення в належний протипожежний стан об’єктів підприємства;
-проведена інвентаризація протипожежних джерел водопостачання, організовано роботу по ремонту пожежних гідрантів;
– розроблені, узгоджені з Головним управлінням Держслужби з надзвичайних ситуацій графіки ремонту вуличних пожежних гідрантів;
У 2017 році проведено ремонт пожежних гідрантів – 26 шт., в т. ч. 24 планово і 2 аварійно.

Райони міста

Ремонт

Аварійний ремонт

Інгульський

2

Заводський

5

Центральний

1

Корабельний

17

1

Всього:

24

2

Після ремонту пожежних гідрантів здійснюється їх передача пожежним частинам міста.

У розділі Програми «Питна вода Миколаєва на 2007-2020 рр” є заходи «Заміна та ремонт пожежних гідрантів та їх покажчиків”. До 2020 року на ремонт пожежних гідрантів заплановано виділяти щорічно по 25 тис. грн. в кожному районі міста. Для заміни, ремонту пожежних гідрантів та їх покажчиків потрібно 360 109 грн. Водночас наявні можливості МКП «Миколаївводоканал» не дозволять у найближчий час профінансувати зазначені роботи, закупку необхідного обладнання, монтаж та їх налаштування. Проте реалізація цих заходів важлива.

З метою поліпшення ситуації, яка склалася з протипожежним водопостачанням на території м. Миколаєва,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. МКП „Миколаївводоканал” (Дуденко) забезпечити реалізацію в повному обсязі заходів, визначених Програмою «Питна вода м. Миколаєва на 2007-2020 роки», в частині ремонту пожежних гідрантів та відновлення покажчиків пожежних гідрантів відповідно до Правил пожежної безпеки України.

Термін: згідно Програми

2. Адміністраціям районів ММР (Березі, Дмитруку, Гладун, Цуканову):

        1. – розглянути на засіданні районних комісій ТЕБ та НС питання стану протипожежного водопостачання на об’єктах району;

– забезпечити безумовне виконання Плану заходів щодо покращення протипожежного водопостачання затвердженого розпорядженням голови Миколаївської обласної державної адміністрації від 12.10.2015 року № 323-р «Про заходи щодо поліпшення протипожежного водопостачанням на території Миколаївської області»;

        1. – затвердити заходи, спрямовані на покращення стану протипожежного водопостачання об’єктів на відповідних територіях;

      1. – зобов’язати керівників (власників) суб’єктів господарської діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування привести в належний стан протипожежне водопостачання на об’єктах.

Термін: липень-серпень

V. Про підтоплення окремих територій м. Миколаєва ґрунтовими водами.

Доповідач: управління охорони навколишнього природного середовища та благоустрію департаменту ЖКГ ММР.

Серед небезпечних геологічних процесів, місто Миколаїв найбільше потерпає від підтоплення. З метою продовження виконання заходів із захисту території міста від шкідливої дії вод, рішенням міської ради від 05.04.2016 № 4/2 були внесені зміни та доповнення до Програми економічного і соціального розвитку м. Миколаєва на 2015 – 2018 роки.

У 2012 році були розроблені проекти щодо ліквідації наслідків підтоплення мікрорайону Жовтневий, парку «Богоявленський», житлового масиву Тернівка, сел. Горького.

Проект щодо ліквідації наслідків підтоплення житлового масиву Тернівка отримав позитивний висновок експертизи. Згідно проектних рішень планується будівництво колекторно-дренажної мережі довжиною 2,248 км.

У 2016 році з міського цільового фонду охорони навколишнього природного середовища виділено 300,000 тис. грн. для розробки проектно-кошторисної документації по об’єкту: «Ліквідація наслідків підтоплення в житловому масиві Кульбакине в Корабельному районі міста Миколаєва – будівництво дренажної мережі».

Крім того, з 2012 року тривають роботи щодо усунення наслідків підтоплення в мікрорайоні Широка Балка.

Обговоривши дане питання

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

  1. 1. Управлінню екології департаменту ЖКГ ММР (Корчагову) продовжити виконання заходів Програми ліквідації наслідків підтоплення території міста Миколаєва.

2. Департаменту ЖКГ ММР (Пальку):

– сумісно з адміністраціями районів ММР (Береза, Дмитрук, Гладун, Цуканов) та КП “ЕЛУ автодоріг” (Горбенко) тримати на контролі ремонт аварійних дільниць дощової каналізації.

– вжити заходів щодо відводу дощових вод з вулиць де відсутня лівнева каналізація.

Термін: липень-жовтень

VІ. Аналіз виконання протокольних рішень комісії за І півріччя.

Доповідач: відповідальний секретар комісії — Бондарь С.П.

Протягом І півріччя 2017 року проведено 8 засідань комісії – 4 чергових та 4 позачергових, на яких розглянуто 12 планових та 15 позапланових питань, схвалено 2 плани заходів на поточний рік. По всім питанням прийнято відповідні рішення.

Не надано звітні документи щодо виконання протокольних рішень комісії:

– Департамент ЖКГ ММР протокол № 4 пит. 1, 3, 5; протокол № 6 пит. 2;

У І півріччі 2017 року за зверненням Комісії прийнято 9 рішень виконкому щодо виділення матеріалів з матеріального резерву м. Миколаєва.

Не надано звітні документи щодо використання матеріального резерву:

– ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” – рішення від 27.12.2016 № 1229;

– МКП “Миколаївводоканал” – рішення від 28.04.2017 № 342

Не отримано матеріальні цінності з матеріального резерву:

– Департамент ЖКГ ММР — рішення від 13.05.2017 № 382.

ПРОПОЗИЦІЇ:

1. Роботу комісії з питань ТЕБ і НС міста Миколаєва у І півріччі 2017 року вважати – задовільною.

2. Відповідальним виконавцям посилити контроль за наданням звітної інформації щодо виконання протокольних рішень Комісії.

VІІ. Контроль за своєчасним виконанням прийнятих комісією рішень залишаю за собою.

Перший заступник голови комісії А.Д. Дадівєрін

Відповідальний секретар комісії С.П. Бондарь