Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

На КТЕБ і НС міста розглянули питання щодо безпеки на водних об’єктах в зимовий період

Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій міста Миколаєва розглянула заходи щодо попередження загибелі людей на водних об’єктах в зимовий період.

Серед запрошених – керівники баз стоянок маломірного флоту, де щорічно оганізовують спостереження за акваторією та інформування аварійно-рятувальних служб; керівники структурних підрозділів міськради, представники управління Державного агентства рибного господарства у Миколаївській області.

– Берегова смуга Миколаєва складає 128 км, а площа акваторії 82,2 кв. км. При цьому на береговій зоні знаходяться 10 спортивних шкіл, базові стоянки маломірних суден, суднобудівні та промислові підприємства, традиційні місця масового відпочинку населення (спортивне та любительське рибальство), – розповів начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Олександр Герасименя.

Управління Державного агентства рибного господарства у Миколаївській області надало картосхему місць любительського та спортивного рибальства в межах Миколаєва на період 2019-2020 років:

Це Бузький лиман від 500-метрового забороненого простору Південнобузького мосту по лівій стороні в межах населеного пункту і вглиб водойми до фарватеру за течією; мкрн Варварівка від  500-метрового забороненого простору Південнобузького мосту по правій стороні до елеватора і вглиб водойми на 500 метрів; Південний Буг, ділянка по правому берегу в межах міста; ділянка по лівому берегу від південної межі мкрн Матвіївка та вниз за течією до Інгульського мосту, вглиб водойми до фарватеру.

Євгенія Хиренко, заступниця начальника управління – начальниця відділу іхтіології та регулювання рибальства, зазначила, що цей перелік надано Державному агентству рибного господарства для нанесення на карту та затвердження.

Також наказом від 30.10.2019 визначено перелік зимувальних ям, розташованих на рибогосподарських водних об’єктах Миколаївської області та заборонено вилов риби на зимувальних ямах.

–  Згідно з цією інформацією, на річці Інгул рибалити практично неможливо, – підсумував Олекандр Герасименя.

Як і щороку, планується створення постів спостереження на 18-ти зареєстрованих базах для стоянки маломірних суден, що знаходяться на території міста.

Для оперативного надання допомоги потерпілим на воді та льоду на рятувальній станції №2 організовано цілодобове чергування фахівців 10 взводу ДВГРЗ ДСНС України. Для спасіння людей на віддалених ділянках акваторії створено мобільну оперативну групу. Фахівці забезпечені транспортом,засобами зв’язку та сучасними рятувальними засобами.

Комісія вирішила запропонувати ГУ НП в Миколаївській області наблизити маршрути патрулювання до узбережжя акваторії річок. Керівникам баз стоянок маломірних суден рекомендували дообладнати рятувальні пости та провести інструктажі чергових.

Відділ інформаційного забезпечення

департаменту міського голови

Мітки: , ,