Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

На позачерговому засіданні КТЕБ і НС міста посилено карантинні заходи

Сьогодні, 16 березня, під час позачергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки посилили карантинні заходи. Як зазначив мер Миколаєва Олександр Сєнкевич, таке рішення – вимушений крок. Його ухвалили у зв’язку з ускладнення епідемічної ситуації щодо COVID-19.
Як стало відомо в ході засідання комісії, з 28 лютого на території Миколаївської області індикаторний показник «Рівень госпіталізації» знаходиться на понаднормовому рівні. Зокрема, станом на 14 березня він склав 90,3, при нормі ≥ 60 на 100 тис.населення. Показник «Коефіцієнт виявлення випадків інфікування» наближається до понаднормових значень. На 14 березня він склав 18,6% при нормі 20%.
Станом на вчорашній день в Миколаєві офіційно підтверджено 30545 випадків інфікування COVID-19 за весь період спостереження. При цьому протягом останніх 5 тижнів відбувається постійне збільшення кількості нових випадків захворюваності.
Наразі в закладах дошкільної освіти зафіксовано 37 випадків інфікування, серед них – 32 працівники та 5 дітей. На самоізоляції перебуває 15 груп у 8 дитячих садках. У школах зафіксовано 246 осіб з підтвердженим діагнозом COVID-19, з них – 126 діти. На самоізоляції знаходяться здобувачі освіти 177 класів у 39 загальноосвітніх закладах.
Для госпіталізації пацієнтів з коронавірусом є 915 ліжок. Наразі 82% ліжкового фонду для хворих на COVID-19 забезпечено киснем. Станом на 14 березня завантаження ліжок становило 56,1%, при нормі ≥ 65.
У зв’язку з ускладнення епідемічної ситуації комісія ТЕБ і НС ухвалила рішення щодо введення додаткових ліжок в медичних закладах. Для лікування хворих з коронавірусом їх кількість збільшать на 95. Нові ліжка з’являться у 3 закладах: лікарнях № 3 та № 5, а також пологовому будинку № 1. Також міська влада звернеться до керівництва області з проханням передати до міських лікарень кисневі концентратори, що не використовуються.
Крім того, сьогодні було вирішено звернутися до керівників вищих навчальних закладів з пропозицією перенести початок навчання на 10 годину ранку. Це має зменшити транспортне навантаження в ранкову годину пік та попередити скупчення людей на зупинках.
З 17 березня вихованців позашкільних та загальноосвітніх закладів переведено на дистанційне навчання. Виняток – учні 1-4-х класів. А з 22 березня усі школярі підуть на канікули, які триватимуть до 3 квітня.
Через загострення епідемічної ситуації поставлено завдання актуалізувати перелік працівників підприємств критичної інфраструктури з метою підготовки перепусток для проїзду в громадському транспорті. Наразі додаткові транспортні обмеження, а також пасажирські перевезення за перепустками не запроваджуються. Однак місто має бути до цього готове.
За словами представника держпродспоживслужби у Миколаївській області, як і раніше здійснюється посилений державний нагляд за дотриманням санітарного законодавства. Однак співробітникам держпродспоживслужби стає дедалі складніше працювати через значний супротив з боку підприємців.
начальник управління охорони здоров’я Ірина Шамрай повідомила: в Миколаєві та нашій області триває планова вакцинація від COVID-19. За її інформацією, на сьогоднішній ранок в рамках 1 та 2 етапів вакцинації, що наразі відбуваються, в Миколаївській області, щеплено 2099 осіб, в місті – 720. Щеплення – добровільна справа. У нашому місті їх роблять 2 підготовлені бригади медиків.
Усі, хто отримав препарат проти COVID-19, почуваються добре. В Миколаївській області лише у 15 випадках було зафіксоване незначні побочні реакції. Це почервоніння місця ін’єкцій та невелике підвищення температури.
Відповідно до рішення комісії ТЕБ і НС у Миколаєві також посилено контроль за дотриманням протиепідемічних заходів, зокрема в громадському транспорті та закладах торгівлі.
Відділ інформаційного забезпечення
департаменту міського голови
Мітки: ,