17 січня в місті Первомайськ, у приватному домоволодінні померла домашня собака, у тварини виявлено сказ. Введено карантинні обмеження на території м. Первомайськ, на ділянці р.Південний Буг, пров. Щасливий, вул. Залізнична, вул. Василькова, пров. В. Комарова, пров. М. Лобачевського, вул. Мічуріна, вул. Терези Марголіс, пров. Софії Ковалевської.
По місту Миколаїв спалахів сказу не зафіксовано, проте нагадуємо, що робити у тому випадку, коли вас вкусила вулична тварина. Перш за все потрібно:
– промити струменем води з милом місця укусу, подряпини, садна чи ослинення для зменшення ризику зараження;
– обробити краї рани 70% спиртом або 5% настоянкою йоду, накласти стерильну пов’язку, після обробки рани необхідно негайно звернутися до лікаря.
Пам’ятайте, єдиним заходом запобігання сказу в людини, яку покусала хвора тварина, є щеплення!
Існуюче уявлення про 40 ін’єкцій в живіт давно застаріло. Стандартна схема щеплень складається лише з 6. Щеплення завжди призначають потерпілим від укусів хворими або підозрілими на сказ тваринами, від укусів дикими тваринами та тими, які втекли, загинули або були вбиті після нападів. Початок лікування можна відкласти на час 14-денного ветеринарного спостереження за живою домашньою твариною і скасувати його, якщо тварина здорова. Тому не можна без крайньої на те підстави (підозра на сказ) знищувати тварину, яка покусала чи подряпала.
Дотримуйтесь таких правил, щоб захистити себе від захворювання сказом:
– щорічно проводити профілактичне щеплення проти сказу власних собак та котів;
– дворових собак утримувати у вольєрах, вигулювати на короткому повідку та у намордниках;
– у випадку отримання укусу або ослинення домашніми та дикими або невідомими тваринами обов’язково звертатися за медичною допомогою за місцем проживання або до травматологічного пункту;
– уникати контактів з бездомними та дикими тваринами;
– вживати заходів з недопущення диких хижаків до тваринницьких ферм та інших місць розташування свійських тварин;
– мисливцям та працівникам лісового господарства під час зняття шкіри з вбитих диких тварин необхідно користуватися гумовими рукавичками, після чого, не знімаючи їх, вимивати руки у дезінфекційному розчині;
– інформувати працівників ветеринарної служби про незвичайну, нетипову поведінку тварин.