🚑 За повідомленням ДУ “Миколаївського обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України”, вчора, 2 липня, надійшла інформація про захворювання 5 осіб на гострий гастроентероколіт, усіх хворих госпіталізовано у стані середньої важкості.
❓Що таке гастроентероколіт?
Гастроентероколіт – це запальне захворювання кількох відділів шлунково-кишкового тракту: шлунку, тонкого та товстого кишківника. У медицині захворювання називають харчовою інфекцією, яка має форми прояву.
⚠️ Причини виникнення харчової інформації
Найчастіше причиною виникнення харчової інфекції є вживання несвіжих продуктів або їжа, була відразу вражена бактеріями.
🔺Форми перебігу захворювання
Залежно від перебігу захворювання розрізняють гостру та хронічну форму гастроентероколіту. Одна з найпоширеніших причин гастроентероколіту — інфекційне ураження ШКТ. Збудником можуть бути ротавіруси, сальмонела, стафілококи, кишкова паличка. Значна кількість випадків припадає на вживання неякісних харчових продуктів та забрудненої води. У разі неінфекційного походження причиною хвороби може бути надмірне вживання алкоголю та тютюнопаління.
*️⃣ Симптоми захворювання
Симптоми захворювання з’являються на ранніх стадіях розвитку хвороби. До них належать:
– біль у животі;
– метеоризм, сильне бурчання у животі;
– нудота та блювота;
– діарея (можлива присутність крові та слизу);
– гіркота у роті;
– підвищена температура;
– бліда шкіра;
– відчуття слабкості.
Встановлення точного діагнозу можливе тільки за результатом збору анамнезу і ретельного огляду пацієнта лікарем-гастроентерологом.