Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

4

П Р О Т О К О Л № 4

засідання комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва

23” березня 2017 року м. Миколаїв

ГОЛОВУВАВ: голова комісії, в.о. міського голови — Дадіверін А.Д.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

ЗАПРОШЕНІ: за окремим списком.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

І. Про підготовку місць відпочинку та пляжів до початку купального сезону 2017 року та прийняття заходів щодо попередження загибелі людей на воді.

Доповідачі: заступник голови адміністрації Центрального району ММР — Власенко В.І., голова адміністрації Заводського району ММР — Дмитрук В.М., заступник голови адміністрації Інгульського району ММР — Мороз І.О., голова адміністрації Корабельного району ММР — Цуканов О.М., начальник управління з питань НС та ЦЗН ММР — Герасіменя О.А.

Берегова смуга м. Миколаєва складає 128 км. площа акваторії 82,2 км 2 На береговій зоні р.р. Південний Буг, Інгул та Бузького лиману знаходяться:

– 10 спортивних шкіл у яких фізкультурні, спортивні і інші заходи пов’язані з перебуванням людей на воді;

– базові стоянки маломірних суден;

– підприємства судно-будівництва та промисловості міста;

– 3 ділянки спортивного та любительського рибальства;

– пляжі та традиційні місця масового відпочинку населення біля води.

Органами місцевого самоврядування визначені місця заборонені для купання та для любительського і спортивного рибальства:

Ділянки акваторії на відстані 500 метрів від Південнобузького автодорожнього мосту вниз та вверх по течії.

Гідроспоруда, Південнобузький автодорожній міст.

Гідроспоруда, Інгульський автодорожній міст.

Гідроспоруда, Інгульський пішохідний міст.

Гідроспоруда, понтонна переправа на півострів Аляуди.

Причал, вул. Лазурна, берегова зона мкр. Намив.

Причал, узбережжя В.Коренихи.

Причал, узбережжя М.Коренихи.

Ділянки узбережжя підприємств.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 06.03.02 №264 “Про затвердження Порядку обліку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах” на літній період 2017 року департаментом ЖКГ ММР, адміністраціями районів ММР та підприємствами міста попередньо надано перелік місць відпочинку та пляжів для внесення їх до проекту рішення виконкому “Про визначення переліку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах м. Миколаєва на 2017 рік.” До проекту рішення також включені місця для занять водними видами спорту.

– у Центральному районі – пляж “Стрілка”;

– у Корабельному районі – пляж “Чайка”;

та 10 зон відпочинку:

– в Центральному районі – 6, в тому числі, зона відпочинку “Прибій”, КДЮСШ “Комунарівець”, СДЮШОР з веслування академічного, Школа вищої спортивної майстерності (ШВСМ), Клуб юних моряків з флотилією КЮМ” та човнову станцію “Локомотив”;

– в Корабельному районі – 2, в тому числі, “Маяк” вул. Менделєєва та ДЮСОК;

– в Заводському районі – 2, в тому числі, “Обласний яхт-клуб”, та узбережжя мкр. “Намив”.

В Інгульському районі місця відпочинку відсутні.

Управлінням з питань НС та ЦЗН ММР направлені листи керівникам місць відпочинку на воді та пляжів щодо підготовки їх до літнього періоду.

В 2016 році на воді загинуло 10 чол.

У районах міста:

– Центральний район – 4 чол;

– Заводський район – 4 чол;

– Корабельний район – 2 чол;

– Інгульський район – 0.

З них на пляжах – 0 чол., в зонах відпочинку 1 чол. (узбережжя мкр. Намив).

Врятовано життя 8 чол.

На розгляд Комісії запропоновано проект плану заходів щодо охорони життя та запобігання загибелі людей на водних об’єктах м. Миколаєва на літній період 2017 року.

Обговоривши дане питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Затвердити ”План заходів щодо охорони життя та запобігання загибелі людей на водних об’єктах м. Миколаєва на 2017 рік” (додається).

1.1. Інформацію про виконання ”Плану заходів щодо охорони життя та запобігання загибелі людей на водних об’єктах м. Миколаєва на 2017 рік” надавати до управління з питань НС та ЦЗН ММР у встановлені терміни.

2. Адміністраціям районів ММР (Волкову, Дмитруку, Цуканову):

2.1. Створити районні комісії для визначення готовності місць масового відпочинку населення на водних об’єктах до функціонування у літній період. 

2.2. Визначити та закріпити з чітким розмежуванням зони відповідальності на водній поверхні за відповідними підприємствами, організаціями та установами, які використовують їх з виробничою, оздоровчою чи спортивною метою.

2.3. На місцях заборонених для купання на узбережжі водойм, встановити попереджувальну інформацію.

2.4. Обмежити доступ мешканців до місць з зсувонебезпечними процесами ґрунту на узбережжі.

2.5. Розглянути на засіданнях районних комісій з питань ТЕБ і НС питання щодо попередження загибелі людей на воді.

Термін: до 28.04.2017

3. Адміністрації Корабельного району (Цуканову) вирішити питання щодо підпорядкування та функціювання місця відпочинку на водному об’єкті “Чайка”.

4. КП ММР ”ЕЛУ автодоріг” (Горбенко) сумісно з адміністрацією Центрального району ММР (Волковим) встановити (оновити) попереджувальну інформацію щодо недопущення стрибків у воду з автодорожніх та пішохідних мостів.

Термін: до 26.05.2017

5. Керівникам місць масового відпочинку населення на водних об’єктах вжити заходів щодо підготовки їх до початку купального сезону:

5.1. Провести винищувальні дезінсекційні роботи з розплоду комарів на прилеглій території (за небхідності.);

5.2. Обладнати медпункти, спортивні майданчики, роздягальні, прісний душ, питні фонтанчики, тіньові навіси, тапчани, шезлонги, туалети (біотуалет), сміттєнакопичувальні контейнери та урни, стенди з матеріалами щодо попередження нещасних випадків на воді;

5.3. Обладнати дитячий сектор та місце для купання дітей відповідно вимог ”Правил охорони життя людей на водних об’єктах України”;

5.4. Провести обстеження та усунення перешкод з дна закріплених акваторій, відведених для купання людей;

5.5. Забезпечити підготовку особового складу рятувального посту за фахом плавець-рятувальник;

5.6. Обладнати та утримувати протягом купального сезону рятувальні пости, забезпечити їх приміщеннями, рятувальним майном та підготовленим особовим складом;

5.7. Погодити з відповідними уповноваженими органами паспорта пляжів із встановленим переліком необхідних документів (згідно з Правилами охорони життя людей на водних об’єктах України, затвердженими наказом МНС України від 24.09.2012 № 1214, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 16.10.2012. за №1739/22051(нова редакція).

Термін: до 26.05.2017

6. Керівникам підприємств, установ та організацій, які використовують водойми з виробничою, оздоровчою чи спортивною метою або для відпочинку громадян:

6.1. Забезпечити підготовку особового складу рятувального посту та тренерів-викладачів (з водних видів спорту) за фахом плавець-рятувальник.

6.2. Обладнати рятувальні пости, забезпечити їх приміщеннями, рятувальним майном .

6.3. Провести обстеження та усунення перешкод з дна акваторій.

Термін: до 26.05.2017

7. Управлінню з розвитку споживчого ринку ММР (Курляку) сумісно з ГУ національної поліції в Миколаївської області (Мороз) вжити заходів щодо забезпечення додержання вимог Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” від 19.12.1995 № 481/95-ВР в місцях масового відпочинку населення на водних об’єктах.

Термін: протягом літнього періоду.

8. Міжрайонним відділам лабораторних досліджень ДУ Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України проводити контроль санітарного стану місць масового відпочинку населення на водних об’єктах на території міста.

Термін: протягом літнього періоду.

9. Запропонувати ГУ національної поліції в Миколаївської області (Морозу):

9.1. Сумісно з відділом державного контролю та нагляду за безпекою на водному транспорті Управління Укртрансбезпеки в Миколаївській області провести нараду:

– з питання щодо використання гідроциклів на території пляжів та зон відпочинку міста.

Термін: до10.04.2017

– з питання проведення періодичних патрулювань водної акваторії місць масового відпочинку населення на водних об’єктах з метою запобігання порушень швидкісними плавзасобами ”Правил користування водними об’єктами для плавання на маломірних (малих) суднах у Миколаївській області”.

Термін: протягом літнього періоду.

9.2. Запровадити патрулювання місць масового відпочинку населення на водних об’єктах нарядами поліції.

9.3. Залучати громадські формування з охорони громадського порядку до патрулювання узбережжя водних об’єктів з метою недопущення купання людей у заборонених місцях, купання в нетверезому стані та порушення громадського порядку.

9.4. Розглянути питання щодо введення маршрутів для патрулювання по автомобільному та пішохідному мостам через р. Інгул.

Термін: протягом літнього періоду.

10. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР (Герасімені):

10.1. Продовжити роботу з попередження нещасних випадків і НС на водних об’єктах міста;

10.2. Забезпечити висвітлення, через засоби масової інформації, рекомендацій щодо правил поведінки, заходів безпеки, які сприяють запобіганню загибелі людей на воді.

Термін: постійно.

11. Управлінню освіти ММР (Деркач), КП ММР “Позаміський дитячий заклад оздоровлення та відпочинку “Дельфін” (Копилову):

11.1. Організувати проведення занять з дітьми по правилам поведінки на воді.

11.2. Купання дітей, які знаходяться у пришкільних таборах та у дитячих закладах оздоровлення, проводити тільки на пляжах з обладнаними рятувальними постами відповідно вимог п. VІ наказу МНС України від 24.09.2012 № 1214 “Про затвердження Правил охорони життя людей на водних об’єктах України”.

Термін: протягом літнього періоду.

12. Рекомендувати ГУ ДСНС України у Миколаївській області (Грицаєнку), ДВГРЗ ДСНС України (Євстратенку), забезпечити оперативне надання допомоги потерпілим на водній акваторії м. Миколаєва.

Термін: постійно.

13. Рекомендувати ГУ ДСНС України у Миколаївській області (Грицаєнку), управлінню Держпраці у Миколаївській області (Козловському), відділу державного контролю та нагляду за безпекою на водному транспорті Управління Укртрансбезпеки в Миколаївській області (Мартинюку) провести перевірку готовності рятувальних постів місць масового відпочинку населення на водних об’єктах, базах для стоянок маломірних (малих) суден та атракціонів. Про результати перевірки інформувати комісію з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва.

Термін: протягом літнього періоду.

14. Департаменту ЖКГ ММР (Пальку) сумісно з адміністраціями районів ММР (Волковим, Дмитруком, Гладун, Цукановим) та департаментом юридичного забезпечення ММР (Кірлан) підготувати та винести на розгляд депутатських комісій питання щодо створення комунального підприємства по обслуговуванню пляжів та зон відпочинку біля води.

Термін: квітень 2017 року

ІІ. Про забезпечення пожежної безпеки в пожеженебезпечний весняно-літній період 2017 року на об’єктах та території м. Миколаєва.

Доповідачі: представник управління освіти ММР — Сікуліна В.О., представник управління охорони здоров’я ММР — Бабін А.В., представник департаменту праці, та соціального захисту населення ММР — Мовлян Г.І., представник управління у справах фізичної культури і спорту ММР — Зозуля О.М., начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Миколаївській області — Жебрак С.А.

Департамент праці та соціального захисту населення ММР

  1. З метою додержання правил охорони праці, техногенної безпеки, пожежної безпеки та протипожежного режиму наказами директора департаменту від 21.01.2016 № 13 «Про організацію охорони праці», від 21.01.2016 № 14/1 «Про організацію техногенної безпеки у департаменті», від 07.09.2016 № 129 «Про організацію пожежної безпеки у департаменті», від 29.08.2016 № 118 «Про організацію безпечної експлуатації газового господарства департаменту», від 29.08.2016 № 119 «Про організацію безпечної експлуатації будівель (примішень)», визначені відповідальні особи щодо дотримання правил і вимог нормативно – правових актів з питань охорони праці, техніки безпеки та протипожежного захисту.

  2. Погоджено з ГУ ДНСН України у Миколаївській області план заходів щодо забезпечення пожежної безпеки у приміщеннях департаменту у 2017 році, яким визначено першочергові протипожежні заходи, терміни виконання та відповідальні особи.

  3. Затверджено директором департаменту та начальниками районних відділів ГУ ДСНС України у Миколаївській області плани взаємодії з попередження виникнення пожеж та надзвичайних ситуацій, роз’яснювальної роботи із неблагонадійними, багатодітними родинами, а також особами, що зловживають наркотиками та спиртними напоями.

  4. Розроблено та затверджено директором департаменту План дій працівників при виникненні пожежі, розроблено та затверджено Інструкції про заходи пожежної безпеки та безпеки праці у службових приміщеннях та плани евакуації працівників на випадок пожежі. Для працівників охорони розроблено інструкції з визначенням обов’язків щодо контролю за додержанням протипожежного режиму, розроблено список посадових осіб (з телефонами та адресами проживання), які можуть бути викликані в нічний час у разі пожежі або іншої небезпечної ситуації.

  5. Департаментом проведено інвентаризацію всіх наявних природних та штучних водойм, що знаходяться на території структурних підрозділів, установ та підпорядкованих закладів соціальної сфери і можуть використовуватися як альтернативне джерело водопостачання на випадок виникнення пожежі.

  6. Заплановано на 2017 рік:

  7. – виконання проектних робіт та монтаж автоматичної пожежної сигналізації, в УСВіК Заводського та Корабельного районів та Міському територіальному центрі соціального обслуговування;

  8. – монтаж сертифікованих протипожежних дверей в УСВіК Корабельного району;

  9. – проведення ремонтних і профілактичних робіт, зокрема, ремонт електричних систем у приміщенні УСВіК Заводського району ( вул. Морехідна, 9) на загальну суму – 7800 грн., технічний огляд та випробування електромережі у приміщенні департаменту ( вул. Мала Морська, 19) на загальну суму 4738 грнн.

  10. Здійснено перевірку стану електромереж, отримано технічні звіти електротехнічної лабораторії МП «ОРБІТА» про відповідність вимогам ПУТ та ПТЕЕС розмірів опору розтікання пристроїв для заземлення, перехідних опор заземлювачів та заземлених елементів, опору ізоляції кабелів, проводок і устаткування.

Управління охорони здоров”я ММР

Управлінню охорони здоров’я ММР підпорядковано 24 лікувально-профілактичних заклади, 20 з яких фінансуються з місцевого бюджету.

З метою організації надійного протипожежного захисту закладів охорони здоров’я міста на виконання Наказу УОЗ ММР від 07.03.2017 № 76-Л «Про організацію надійного протипожежного захисту в закладах охорони здоров`я міста у весняно-літній період 2017р.» у всіх підвідомчих лікувально-профілактичних закладах наказами по закладу розроблені, затверджені та введені в дію заходи щодо поліпшення протипожежного та техногенного стану ЛПУ у весняно-літній період 2017 р.

Силами адміністрацій, пожежно-технічних комісій та добровільних пожежних дружин організовані комісійні перевірки протипожежного стану структурних підрозділів, служб, кабінетів, виробничих, складських приміщень, відділень з масовим перебуванням людей.

Наказами визначені відповідальні особи за протипожежний стан у структурних підрозділах і по ЛПЗ в цілому та покладені на них обов’язки здійснення контролю за станом пожежної безпеки та проведення ретельних оглядів об’єктів після закінчення роботи. Наказами по ЛПУ відкореговано склад пожежно-технічних комісій, добровільних пожежних дружин.

Очищено прилягаючи території, дахи, підвали, склади, будівлі, проходи та проїзди від сміття та горючих матеріалів. Розроблені плани, в межах фінансування, проведення ремонтів внутрішнього протипожежного водопостачання, пожежних рукавів, пожежних водоймищ, перезарядки вогнегасників.

Оновлюються стенди наочної агітації з пожежної безпеки для проведення пожежно-технічного навчання працюючіх, забезпечуються первинними засобами пожежогасіння.

Перевіряється технічний стан електромереж, складені графіки поступової заміни пожеженебезпечних ділянок, по мірі необхідності вилучається з користування несправне електро- та медобладнання. Наказами по ЛПУ заборонено спалювання сміття поблизу будівель.

Згідно термінів проводяться заміри опору ізоляції електромереж, електрокабелю, електрообладнання на відповідність вимогам Правил безпечної експлуатації електро установок споживачів. Відновлені таблички пожежних гідрантів, водоймищ, нанесені знаки пожежної безпеки на об’єктах (гаражах, котельних та інших місцях), нанесені ПІБ відповідальних за протипожежну безпеку цих об’єктів та в структурних підрозділах.

Завідуючими структурними підрозділами закладів охорони здоров’я проведені зо всіма працюючими загальні протипожежні інструктажі та відпрацьовані протипожежні заходи з працівниками, що зайняті на роботах з підвищеною пожежною безпекою (з відміткою про виконання в журналі інструктажів ).

Навчання посадових осіб лікувальних закладів щодо заходів техногенної та пожежної безпеки за окремими програмами в навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпечної життєдіяльності Миколаївській області організується згідно графіків.

У десятьох лікувально-профілактичних закладах, оснащених дизель-генераторами та джерелами безперебійного живлення, таких як: ЛШМД, МЛ №№ 1, 3, 4, МДЛ № 2, ПБ №№ 1, 2, 3, КЗ ММР «ЦПМСД» №№ 1, 3 постійно тримається на контролі готовність до роботи наявних дизель-генераторів.

У всіх ЛПУ міста розроблено алгоритм дій персоналу з визначенням конкретних відповідальних осіб за евакуацію хворих та відвідувачів, конкретних дій та напрямків відповідальних за евакуацію хворих з приміщень під час виникнення надзвичайних ситуацій, пожежі в будівлях, який розміщується на видних місцях евакуації. Розроблені та оновлені інструкції з пожежної безпеки «Інструкції з правил пожежної безпеки в закладі», «Інструкції щодо дій персоналу в разі пожежі» за якими проводиться навчання дій персоналу лікувальних закладів з ймовірного пожежогасіння, оповіщення керівного складу та персоналу про виникнення пожежі; виклик ДСНС; екстрена евакуація пацієнтів і працівників; дії ДПД /проведення гасіння осередку, правильне використання первинних засобів пожежогасіння/; евакуація майна.

У всіх ЗОЗ міста наказами створено добровільні пожежні дружини /команди/, проводяться перевірки їх боєздатності. Обов’язкове соціальне страхування членів ДПД проводиться згідно з закінченням строку дії попередніх договорів страхування та по мірі вишукування коштів.

Розроблені і розташовані на видних місцях плани /схеми/ евакуації людей на випадок пожежі, у приміщеннях на видних місцях біля телефонів вивішені таблички із зазначенням номера телефону для виклику пожежної охорони.

Евакуаційні шляхи і виходи очищенні, звільненні від зайвих предметів. Евакуаційні виходи позначені світловими покажчиками з написами «Вихід» і підключені до джерел аварійного освітлення. Встановлено порядок /система/ оповіщення людей про пожежу.

Згідно Комплексного плану першочергових заходів щодо протипожежного та техногенного захисту в ЛПЗ міста на 2016 рік було заплановано виконання протипожежних заходів на суму 517370 грн.

Станом на 01.01.2017р. вартість виконаних заходів по всім підвідомчим лікувально-профілактичним закладам міста за рахунок усіх джерел фінансування склало 837.45 тис. грн., з них:

– відремонтовано або замінено 1521 п. м. несправних електромереж на загальну суму – 58.36 тис. грн.

– відремонтовано або замінено 183 од. несправного електрообладнання на – 132.65 тис. грн.

– замінено 847 од. дрібного електро оснащення /розетки, вилки, патрони,тощо/ – 38.44 тис. грн.

– придбано 54 од. нових /18.67 тис. грн./ та перевірено і перезаряджено 251 од. діючих /43.71 тис. грн./ вогнегасників на загальну суму 62.38 тис. грн.

– проведено роботи з виміру, обладнання та ремонту контуру заземлення на загальну суму 54.7 тис. грн.

– проведено работи з ремонту та утриманню в робочому стані примусової електровентиляції – 98.34 тис. грн.;

– оформлено протипожежне страхування 18 споруд у 9 ЛПЗ – 12.55 тис. грн.;

– організовано навчання пож.тех.мінімуму 36 осіб відповідальних за протипожежну безпеку – 6.61 тис. грн.

– проведено страхування 68 членів добровільних пожежних дружин на суму 11.5 тис. грн.

– придбано обладнання для пожежних щитів, пожежно-методичної літератури, плакатів, знаків ПБ на 19.84 тис. грн.

– розроблено проектно-кошторисну документацію на обладнання АПС /14.5 тис. грн./ та обладнано і підключено до пульту централізованого управління АПС /157.87/ в двох ЛПЗ /КЗ ММР «ЦПМСД № 6» та КЗ ММР «ЦПМСД № 1»

– в КЗ ММР «ЦПМСД № 1» встановлено бензиновий дизель-генератори на суму – 60 тис. грн.

У всіх підвідомчих ЛПУ розроблено та погоджено в районних відділах ГУ ДСНС України у Миколаївській області «Комплексний плани першочергових заходів щодо протипожежного та техногенного захисту та потреби коштів на їх виконання на 2017 рік». Управлінням охорони здоров`я ММР розроблено та передано на розгляд до Головного управління ДСНС України у Миколаївській області: «Комплексний план першочергових заходів щодо протипожежного та техногенного захисту в ЛПЗ охорони здоров`я м.Миколаєва з постійним або тимчасовим перебуванням дітей» та «Комплексний план першочергових заходів щодо протипожежного та техногенного захисту в ЛПЗ охорони здоров`я м. Миколаєва».

Згідно розрахунку коштів для виконання першочергових заходів забезпечення пожежної безпеки в лікувально-профілактичних закладах охорони здоров’я м.Миколаєва на 2017 рік з урахуванням вимог ДСНС необхідно коштів в сумі 637,87 тис. Грн.

Управління освіти ММР

Управлінням освіти видано наказ від 16.03.2017р. № 146 «Про покращення стану пожежної безпеки в закладах і установах управління освіти Миколаївської міської ради в весняно-літній період 2017н.р.» та здійснюється постійний контроль за роботою з протипожежної безпеки.

У навчальних закладах наявні плани евакуацій на випадок надзвичайних ситуацій, один раз у семестр з працівниками й учнями, вихованцями проводяться практичні заняття шодо відпрацювання дій на випадок пожежі чи іншої надзвичайної ситуації. Акт про готовність навчальних закладів до роботи у 2015 – 2016 навчальному році підписаний всіма членами комісії.

Вирішуються питання влаштування евакуаційного освітлення (покажчик) «вихід» над евакуаційними виходами . Спосіб оповіщення про пожежу — три довгі дзвінки.

Робота по виконанню заходів з протипожежної безпеки у весняно-літній період в закладах і установах управління освіти потребує подальшої активізації з метою покращення безпечних умов праці та навчання учасників навчально-виховного процесу.

Управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР

Управлінню з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради підпорядковано 61 заклад, які розташовані в 71 приміщенні.

Протягом 2016 року міськими закладами культури на заходи з пожежної безпеки було витрачено – 416,376тис.грн.

Для забезпечення пожежної безпеки в пожеженебезпечний весняно-літній період по управлінню видано наказ від 16.03.2017 №31 «Про організацію протипожежного захисту закладів культури у весняно-літній період 2016 року».

Кошторисом на 2017 рік по галузі культура на виконання заходів з пожежної безпеки заплановано – 218,287 тис.грн.

На даний час, закладами культури разом з ГУ ДСНС України у Миколаївській області проводиться робота по ідентифікації потенційної небезпеки. Висновки за результатами проведеної ідентифікації з 61 отримали – 51 заклад культури. По іншим закладам культури матеріали по ідентифікації розглядаються.

Управління у справах фізичної культури і спорту ММР

Управлінню у справах фізичної культури і спорту ММР підпорядковані 17 спортивних установ з яких 14 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, ШВСМ м. Миколаєва, ДЮСОК та КУ «ЦМС».

З метою недопущення пожеж на об’єктах з масовим перебуванням людей, відповідно ст. 4 Закону України «Про пожежну безпеку», попередження виникнення надзвичайних ситуацій та пожеж на території спортивних установ міста підпорядкованих управлінню проводяться заходи:

розроблений план заходів щодо протипожежного та техногенного захисту спортивних установ,

підписаний наказ управління у справах фізичної культури і спорту Миколаївської міської ради «Про посилення пожежної безпеки у весняно-літній період 2017 року»,

призначаються відповідальні за пожежну безпеку,

проведені інструктажі серед працівників і учнів спортивних шкіл з відповідними записами у журналі,

проведені заняття з тренерами, працівниками з теорії і практики забезпечення протипожежної безпеки,

проведені роботи, щодо очистки виробничі приміщення, господарські території, горища та підвали від горючих матеріалів,

паливо-мастильні матеріали для роботи на моторних човнах зберігаються в боксах та складі ПММ,

заборонено розводити вогнище та спалювання сміття,

забезпечено відсутність сторонніх осіб на території спортивних шкіл, баз,

забезпечили санітарний стан та благоустрій прилеглої території шкіл,

заборонено використання зіпсованих електричних пристроїв працівниками та паління на території шкіл,

проводиться інвентаризація протипожежного обладнання.

Протягом 2016 року на заходи з пожежної безпеки було витрачено – 13,760 тис. грн.

На 2017 рік на виконання заходів з пожежної безпеки заплановано – 111,170 тис.грн.

в тому числі :

для обладнання системами автоматичної пожежної сигналізації – 10200 грн.,

для перевірки та перезарядки вогнегасників – 6300 грн.,

для придбання протипожежних засобів – 94670 грн.

Інформація ГУ ДСНС України у Миколаївській області

Аналіз оперативної обстановки свідчить про негативну тенденцію щодо щорічного збільшення кількості пожеж в місті і їх негативних наслідків як в осінньо-зимовий, так і весняно – літній періоди.

У 2016 році пожежі у Миколаєві розподілились таким чином:

Пожежі у м. Миколаєві

2016

2015

Всього пожеж:

1036(+17,5%)

878

– збитки від пожеж всього

Більше 12 млн

Більше 17 млн

– загинуло на пожежах

9(-40%)

15

– жилий фонд

297(-2,3%)

303

– відкриті території

664 (+35,5%)

487

– пожежі в лісах

8

7

З метою додержання правил пожежної безпеки розроблено проект комплексного плану заходів щодо забезпечення пожежної безпеки у м.Миколаєві у пожеженебезпечний весняно – літній період 2017 року”.

Обговоривши дане питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Схвалити “Комплексний план заходів щодо забезпечення пожежної безпеки у м. Миколаєві у пожеженебезпечний весняно – літній період 2017 року” (додається).

1.1. Інформацію про виконання “Комплексного плану заходів щодо забезпечення пожежної безпеки у м. Миколаєві у пожеженебезпечний весняно – літній період 2017 року надавати до управління з питань НС та ЦЗН ММР у встановлені терміни.

2. Адміністраціям районів ММР (Волкову, Дмитруку, Гладун, Цуканову):

– попередити про персональну відповідальність керівників підприємств, установ та організацій за організацію і виконання заходів пожежної безпеки;

– організувати постійний моніторинг ситуації з питань пожежної безпеки на адміністративних територіях;

– вжити дієвих заходів щодо недопущення випалювання сухої рослинності, сміття на адміністративних територіях;

– продовжити роботу щодо ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ.

Термін: протягом весняно-літнього періоду

3. Управлінню з питань культури та охорони культурної спадщини ММР (Бондаренко), управлінню у справах фізичної культури і спорту ММР (Машкіну) сумісно з ГУ ДСНС України у Миколаївській області розробити та погодити плани заходів із забезпечення пожежної безпеки підвідомчих об’єктів на 2017 рік.

Термін: 15.04.2017.

4. Управлінню освіти ММР (Деркач), управлінню охорони здоров’я ММР (Фаюку), управлінню з питань культури та охорони культурної спадщини ММР (Бондаренко), департаменту праці, та соціального захисту населення ММР (Бондаренко), управлінню у справах фізичної культури і спорту ММР (Машкіну) звернутись із клопотанням до управління з використання та розвитку комунальної власності ММР та департаменту ЖКГ ММР щодо визначення балансової належності гідрантів та пожежних водойм, які знаходяться на території підвідомчих закладів.

Термін: 15.04.2017.

5. Департаменту житлово-комунального господарства ММР (Палько):

– заборонити працівникам комунальних підприємств спалювати суху рослинність або її залишки, гілки та тверді побутові відходи у межах адміністративних територій та поза ними;

– забезпечити очистку парків, скверів, придорожніх смуг уздовж вулиць і доріг від сухої трави, гілок та побутового сміття на відповідних адміністративних територіях;

– організувати проведення серед населення роз’яснювальної роботи про заборону самовільного випалювання рослинності або її залишків, забезпечити належний контроль за виконанням вимог чинного законодавства.

Термін: протягом весняно-літнього періоду

6. Запропонувати ГУ ДСНС України у Миколаївській області (Грицаєнку) продовжити проведення профілактичної та роз’яснювальної роботи серед населення з питань запобігання виникненню пожеж, навчання правилам безпеки життєдіяльності, дотримання правил безпеки у побуті.

Термін: протягом року

ІІІ. Про стан пожежної та техногенної безпеки багатоповерхових будинків та будинків підвищеної поверховості.

Доповідачі: представник управління житлового господарства департаменту ЖКГ ММР — Гапчук О.М., начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Миколаївській області — Жебрак С.А.

Однією із гострих проблем м Миколаєві є стан систем пожежегасіння та димовидалення у будинках підвищеної поверховості. Через тривалу експлуатацію та у зв’язку з розкраданням обладнання систем пожежегасіння та димовидалення вони не працюють і потребують відновлення та реконструкції.

Необхідно привести в робочий стан інженерне обладнання систем автономного протипожежного захисту будинків підвищеної поверховості міської комунальної власності, забезпечити їх належне функціонування.

Для відновлення систем пожежегасіння, димовидалення та пожежної сигналізації на будинках підвищеної поверховості, що знаходяться у комунальній власності територіальної громади міста необхідно близько 31,0 млн. грн. (згідно Програми реформування та розвитку житлово – комунального господарства м.Миколаєва на 2015-2019 роки, затвердженої рішенням Миколаївської міської ради від 23.01.2015 № 45/3).

Станом на 01.01.2017 в м. Миколаєві на території міста розташовано 50 будинків підвищеної поверховості (12-16 поверхи), які обладнані системами пожежогасіння, димовидалення та сигналізації і перебувають:

– у комунальній власності територіальної громади – 29 будинків;

-об’єднань співвласників багатоповерхових будинків (ОСББ, ЖБК) – 16
будинків;

– відомчого фонду та інші суб’єкти господарювання (готелі тощо) – 5 будинків.

Працюють системи пожежогасіння та димовидалення в ручному режимі в будинках :

  1. вул. Металургів, 72; – пр. Жовтневий, 325/2;

  2. вул. Комсомольська, 48; – пр. Жовтневий, 325/4;

  3. вул. Комсомольська, 48 А – пр. Жовтневий, 325/5;

вул. Миколаївська, 34 Б;

Також знаходяться у робочому стані та працюють системи пожежегасіння в житлових будинках ОСББ по вул. Декабристів, 40, пр. Жовтневий, 325/6.

Разом з тим, у житлових будинках комунальної власності, відповідно потреби, виконувались роботи із облаштування підкачуючим насосним обладнанням.

На замовлення департаменту ЖКГ ММР підрядним підприємством виготовлено проектно-кошторисну документацію на відновлення працездатності систем пожежогасіння та димовидалення у житлових будинках по вул. Миколаївській, 34-б, вул. Садовій, 9, вул. Космонавтів, 53 та пр. Леніна, 184.

Проектною організацією проведено коригування проектно-кошторисної документації в цінах 2014 року для проведення повторної експертизи відповідно вимог чинного законодавства.

На даний час проектно-кошторисна документація на відновлення працездатності систем пожежогасіння та димовидалення у житлових будинках по вул. Миколаївській, 34-б, вул. Садовій, 9, вул. Космонавтів, 53 та пр. Леніна, 184 знаходиться на погодженні в ГУ ДСНС України в Миколаївській області. За умови наявності фінансових надходжень з місцевого бюджету, після отримання позитивного висновку ДП «Укрдержбудекспертиза», вищезазначені роботи буде розпочато. Після чого будуть укладені угоди на технічне обслуговування систем автоматики, димовидалення та внутрішнього протипожежного водогону з організаціями, що мають ліцензію на проведення цих робіт.

Обговоривши дане питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Департаменту ЖКК ММР (Пальку) сумісно з балансоутримувачами, ГУ ДСНС України у Миколаївській області, адміністраціями районів ММР та керівниками ОСМД та ЖЕКів:

– провести нараду з з питань запобігання виникненню пожеж, навчання правилам безпеки життєдіяльності, дотримання правил безпеки у побуті;

– створити комісію для складання актів технічного обстеження протипожежних систем та дефектних відомостей на кожну будівлю підвищеної поверховості;

– забезпечити цільове направлення коштів на утримання протипожежних систем (рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 21.04.2010 № 558);

укласти угоди на технічне обслуговування працездатних систем пожежної автоматики, димовидалення та внутрішнього протипожежного водогону з організаціями, що мають ліцензію на право проведення цих робіт.

– розробити проектну документацію на виконання робіт щодо влаштування і (або) ремонту протипожежних систем у будівлях підвищеної поверховості.

– вирішити питання щодо виділення й освоєння видатків на проведення монтажних робіт та приведення протипожежних систем у відповідність з вимогами чинного законодавства.

– укласти договори на здійснення технічного обслуговування протипожежних систем та виведення сигналів від приймально-контрольних приладів на пульт централізованого пожежного спостерігання.

Термін: 01.06.2017.

ІV. Про ситуацію, яка склалася на території автогаражних кооперативів «Меркурій» та «Ластівка» у мкр. «Намив».

Доповідач: голова адміністрації Заводського району ММР — Дмитрук В.М .

04.03.2017 на території автогаражних кооперативів «Меркурій» та «Ластівка» виявлено забруднення маслянистою рідиною чорного кольору стічної канави, що схожа на технічне машинне масло. Довжина забруднення – близько 60 м, ширина – близько 2 м. У випадку опадів зазначена рідина може забруднити ґрунт та навколишне середовище.

10 взводом ДВГРАРЗ ДСНС України двічі (7 та 10 березня) проведено обробку місця забруднення. Під час робіт витрачено 70 літрів сорбенту.

Заслухавши та обговоривши інформацію з цього питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР (Герасімені) підготувати та винести на розгляд виконкому Миколаївської міської ради проект рішення щодо виділення з матеріального резерву м. Миколаєва сорбуючих біопрепаратів з розрахунку:

Отримувач

Біопрепарат “Еконадін” (л)

ДВГРАРЗ ДСНС України

70

Термін: 05.04.2017

V. Про ситуацію щодо порушення правил користування газом в побуті мешканцями кв. 46 житлового будинку по провул. Кобера, 15. (За зверненням ПАТ “Миколаївгаз”).

Доповідач: представник ПАТ “Миколаївгаз” – Хортів Е.Ю.

Газопостачання квартири № 46 по провулку Кобера, 15 припинено 11.10.2016 року через неодноразові порушення правил користування газом в побуті, а саме — виток газу на газовій плиті:

03.06.2016 — відключено стояк (9 квартир) — загазованість у кв. № 46;

07.06.2016 — проведено заміну газової плити у кв. № 46;

06.08.2016 — відключено стояк (9 квартир) — загазованість у кв. № 46;

11.10.2016 — відключено стояк (9 квартир) — загазованість у кв. № 46;

Відповідно до Правил безпеки систем газопостачання (наказ Міністерства енергетики та вугольної промисловості України від 15.05.2015 №285) власник (балансоутримувач) відповідає за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами.

Власник (балансоутримувач) будинку ОСББ “Кобера, 15”.

ПАТ “Миколаївгаз” наполягає на повному відключенні даної квартири від газопостачання з метою недопущення виникнення НС пов’язаної з вибухом газу у житловому будинку.

Заслухавши та обговоривши інформацію з цього питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. ПАТ “Миколаївгаз” провести додаткові інструктажі з мешканцями квартири 46 по провулку Кобера, 15.

2. Департаменту ЖКГ ММР сумісно з власником (балансоутримувачем) будинку ОСББ “Кобера, 15” розглянути технічну можливість щодо переведення квартири 46 по провулку Кобера, 15 на електроплиту.

Термін: 05.04.2017

VІ. ДОДАТКОВЕ ПИТАННЯ

Про внесення доповнень до номенклатури матеріального резерву м.Миколаєва.

Доповідач: начальник управління з питань НС та ЦЗН ММР — Герасіменя О.А.

Протоколом позапланового засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Миколаївській міській раді від 18.01.2017 року № 1 запропоновано передбачити у матеріальному резерві м. Миколаєва дезбарєри, намети, спецодяг та засоби захисту для екстреного розгортання та належного функціювання карантинних ветеринарно-поліцейськіх постів для недопущення розповсюдження особливо небезпечних інфекційних захворювань на території міста.

Заслухавши та обговоривши інформацію з цього питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР (Герасімені) підготувати та винести на розгляд виконкому Миколаївської міської ради проект рішення щодо доповнення номенклатури матеріального резерву м. Миколаєва наступним обладнанням:

Найменування

Кількість

Намет

4 комплекта

Дезковрік для автобарьєра

20 шт

Термін: 05.04.2017

VІІ. ДОДАТКОВЕ ПИТАННЯ

Про надання допомоги постраждалому населенню м. Балаклія.

Доповідач: начальник управління з питань НС та ЦЗН ММР — Герасіменя О.А.

У зв’язку з виникненням надзвичайної ситуації, пов’язаної з вибухами на складах артилерійського озброєння у Балаклійському районі Харківської області, які призвели до пошкодження житлових будинків, враховуючи звернення Першого заступника Адміністрації Президента України від 23.03.2017 № 04-01/848 та першого заступника голови Миколаївської ОДА від 23.03.2017 № 519/19-05-29/6-17, Миколаївською ОДА прийнято рішення про формування колони з допомогою у м.Вознесенськ.

Враховуючи, що матеріальний резерв в частині будівельних матеріалів використано майже на 50% для надання допомоги постраждалому населенню м.Авдіївка Донецької області

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР (Герасімені):

1.1. Винести на розгляд виконкому Миколаївської міської ради питання щодо виділення будівельних матеріалів з матеріального резерву м. Миколаєва, з розрахунку: шифер — 300 листів, цвяхи шиферні — 120 кг, пиломатеріали — 2м3 для надання допомоги постраждалому населенню м.Балаклія.

1.2. Сумісно з департаментом ЖКГ ММР (Палько) організувати завантаження матеріального резерву та доставку до м. Вознесенськ.

Термін: 24.03.2017

VІІ. Контроль за своєчасним виконанням прийнятих комісією рішень залишаю за собою.

Заступник голови комісії О.А. Герасіменя

Відповідальний секретар комісії С.П. Бондарь