Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

Безпека газопостачання при виникненні надзвичайних ситуацій

З приходом холодів споживачам газу необхідно особливо уважно і відповідально ставиться до дотримання правил безпеки при користуванні газом і газовими приладами в побуті.

У цей період одним з найпоширеніших порушень правил безпеки стає сушіння білизни за допомогою побутових плит. Намагаючись швидше висушити свої речі, люди намагаються використовувати тепло природного газу, прив’язуючи мотузки до газопроводів над плитою. Але ця безпечна, на думку деяких споживачів, ситуація може призвести до жахливих наслідків – пожеж, отруєнь і вибухів.

«Залишена без нагляду висохла білизна легко запалюється від найменшої іскри. Волога білизна, впавши, може погасити полум’я газу, проте не припинити його подачу в приміщення. Концентрація газу від 5 до 15% вже може стати причиною вибухів і пожеж. Накопичення газу в об’ємі приміщення більше 60% діє на людину задушливо. Обігрів приміщення газовою плитою також може привести до задухи і навіть отруєння газом», – пояснює причини небезпеки перший заступник голови правління – головний інженер ПАТ «Миколаївгаз» Володимир Покотилов.

Також в ситуації погіршення погодних умов необхідно бути надзвичайно уважними до роботи газових приладів. Сильний вітер і обмороження оголовків димоходу можуть призвести до відсутності або виникнення зворотної тяги в димоході, а відповідно – й до отруєння чадним газом. У негоду краще обмежити користування газовими котлами та колонками.

У разі відключення електрики, на цей час необхідно вимкнути газові прилади, які паралельно працюють від електромережі (котли та колонки) і закрити перед ними крани на газопроводі.

У сильні морози та буревії в результаті намерзання або падіння дерев, може бути порушена цілісність зовнішніх газопроводів. У таких ситуаціях необхідно негайно інформувати аварійну службу газового господарства за телефоном 104.

Також нагадуємо, що однією з основних причин виникнення аварійних ситуацій є самовільне втручання споживачів у систему газопостачання.

Не переміщуйте, не ремонтуйте і не встановлюйте газові прилади самостійно! Це небезпечно!

Шановні споживачі, ПАТ «Миколаївгаз» нагадує, що дотримання правил безпечного використання газу в побуті збереже життя і здоров’я Вас і Ваших близьких.