Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

1

П Р О Т О К О Л № 1

позачергового засідання комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва

“03” січня 2018 року м. Миколаїв

ГОЛОВУВАВ: голова комісії, секретар міської ради — Казакова Т.В.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

ЗАПРОШЕНІ: за окремим списком.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

І. Про погіршення епідемічної ситуації з вірусного гепатиту А серед населення м.Миколаєва.

Доповідач: заступник директора ДУ “Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України” – Ігнатенков О.С.

За інформацією ДУ «Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України» станом на 3 січня 2018 року на території Інгульського та Заводського районів міста зареєстровано 37 випадків захворювань на гепатит А, в тому числі у 6 дітей.

За результами епідрозслідування встановлено загальний фактор, що міг сприяти розповсюдженню захворювання на гепатит А серед населення Заводського та Інгульського районів м.Миколаєва, а саме: всі особи, які захворіли, вживали доочищену воду з пунктів розливу.

Прогноз можливого перебігу подій

Враховуючи, що джерело розповсюдження захворювання населення на гепатит А до наступного часу достеменно не виявлено можливо припустити захворювання людей від 3 осіб – в організованих колективах (від 5 осіб – серед населення) протягом 3 днів на небезпечні інфекційні хвороби (вірусний гепатит А). Зазначений факт відповідає класифікаційній ознаці 2.31 відповідно до наказу МНС України від 12.12.2012  № 1400 «Про затвердження Класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій».

Класифікація надзвичайної ситуації у разі небезпечного розвитку подій

1. За кодом національного класифікатора надзвичайних ситуацій ДК 019-2010:

– 20712 «НС, пов’язана з небезпечною інфекційною хворобою (групові випадки)»;

– 20722 «НС, пов’язана з отруєнням людей у результаті споживання неякісної питної води».

2. За класифікаційною ознакою відповідно до наказу МНС України від 12.12.2012  № 1400 «Про затвердження Класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій»:

– 2.31. «Захворювання людей на небезпечні інфекційні хвороби: дизентерію та інші гострі кишкові інфекційні захворювання встановленої та невстановленої етіології, сальмонельоз, вірусний гепатит А».

3. За рівнем надзвичайної ситуації відповідно до Порядку класифікації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру за їх рівнями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.04 № 368 «Про затвердження Порядку класифікації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру за їх рівнями»:

місцевого рівня реагування, внаслідок якої загинуло 1 2 особи або постраждало від 20 до 50 осіб

Обговоривши інформацію з даного питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

  1. 1. Заступнику міського голови (Степанцю Ю.Б.) створити робочу групу з координації проведення заходів щодо попередження виникнення та розповсюдження вірусного гепатиту А серед населення м.Миколаєва.

Термін: 03.01.2018

2. ГУ Держпродспоживслужби в м.Миколаєві (Брадовському):

– скласти план заходів щодо припинення подальшого розповсюдження гепатиту А серед населення;

Термін: 05.01.2018

– забезпечити аналіз та узагальнення отриманої інформації.

3. У відповідності до ст. 13 Закону України „Про питну воду та питне водопостачання та водовідведення“ тимчасово заборонити діяльність пунктів розливу доочищеної питної води:

– ФОП Римбаловіч Ю.А. – вул. Озерна, 13, вул. Рюміна, 1;

– ФОП Гінжул І.А. – вул. Київська, 2, вул. Морехідна, 14;

– ФОП Плотніков А.М. – вул. Озерна, 9-В (магазін № 111);

– ПП Сідоренко – пр-т Центральний, 16;

– ФОП Євтушенко – вул. 2 Поперечна ріг вул. Водопоровоної.

Термін: 03.01.2018

4. Управлінню охорони здоров’я´я ММР (Шамрай):

– забезпечити готовність закладів охорони здоров´я м.Миколаєва до розгортання додаткових ліжок для госпіталізації хворих на вірусний гепатит А.

– організувати та забезпечити проведення медичного огляду осіб контактних з хворими на вірусний гепатит А.

Термін: протягом інкубаційного періоду з моменту виявлення останнього хворого.

5. Управлінню освіти ММР (Деркач) сумісно з управлінням охорони здоров’я ММР (Шамрай) зобов’язати керівників загальноосвітніх навчальних закладів та керівників закладів охорони здоров’я на період підвищеної захворюваності на вірусний гепатит А посилити санітарно – протиепідемічний режим шляхом створення достатнього запасу деззасобів, проведення щоденного прибирання із застосуванням деззасобів та медичного огляду вихованців.

Термін: 01.03.2018

6. Рекомендувати ДУ «Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України» (Клочку) у відповідності до ст. 44 Закону України „Про питну воду та питне водопостачання та водовідведення“ визначити та надати всім власникам пунктів розливу питної води обов’язкові показники якості питної води для проведення спеціального виробничого контролю на період підвищеної захворюваності на вірусний гепатит А.

7. Зобов’язати власників пунктів розливу питної води, що функціонують на території м.Миколаєва:

– розробити та узгодити з ГУ Держпродспоживслужби в м.Миколаєві робочі програми щодо проведення виробничого контролю якості пиної води з пунктів розливу згідно вимог ДСанПіНу 2.2.4- 171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» та укласти угоди з атестованими лабораторіями щодо здійснення виробничого контролю.

– провести позачергову промивку та дезінфекцію ємностей та установок по доочищенню питної води пунктів розливу та заміну фільтрувального матеріалу.

– у відповідності до ст. 44 Закону України „Про питну воду та питне водопостачання та водовідведення“, забезпечити проведення спеціального виробничого контролю за показниками якості питної води, які визначаються органом виконавчої влади, що формує та забезпечує державну політику у сфері охорони здоров´я (ДУ «Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України»).

Термін: 01.03.2018

8. ГУ Держпродспоживслужби в м. Миколаєві (Брадовському.) сумісно з адміністраціями районів ММР та ГУ НП у Миколаївській області провести позачергову перевірку пунктів розливу питної води щодо дотримання вимог чинного законодавства суб’єктами господарювання.

Термін: до 20.01.2018

9. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР (Герасімені):

– направити повідомлення про подію до ГУ ДСНС України у Миколаївській області;

Термін: 03.01.2018

– підготувати проект рішення виконкому щодо виділення матеріального резерву для забезпечення заходів щодо попередження виникнення та розповсюдження вірусного гепатиту А серед населення м.Миколаєва..

Термін: до 10.01.2018

10. Інформацію щодо виконання протокольних рішень Комісії з даного питання направляти до ГУ Держпродспоживслужби в м. Миколаєві (E-mail:vetgornik@ukr.net).

ІІ. Про підготовку органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та дощових паводків у 2018 році на території міста Миколаєва.

Доповідачі: директор департаменту ЖКГ ММР — Палько А.М, начальник відділу захисту населення і території управління з питань НС та ЦЗН ММР – Жмур С.О.

Підняття рівня води в річках у районі м. Миколаєва, в основному залежить від вітрової ситуації-нагону, який виникає при вітрах південної складової тривалістю більш 6 годин. Додатковим фактором, який може сприяти ускладненню обстановки може бути швидке таїння великої кількості снігового покрову і як слідство цього, підняття рівня грунтових вод.

В наслідок всіх цих явищ у місті можуть виникнути зони затоплень низько розташованої території та районів міста з дійсним високим рівнем грунтових вод.

Заводський район 23 будинки – 290 осіб;

Центральний район 75 будинків, 250 осіб;

Ленінський район 14 будинків, біля 50 осіб;

Корабельний район 25 будинків біля 50 осіб.

Всього по місту може бути підтоплене 137 будинків з населенням 640 осіб.

Розпорядженням міського голови 27.10.2017 №340р «Про заходи по боротьбі зі сніговими заметами, ожеледицею та іншими наслідками стихійних явищ» затверджено персональний склад міського штабу.

Управлінням з питань НС та ЦЗН ММР відкориговано:

– відомість наявності інженерної техніки на ОГД міста Миколаєва ;

– план реагування органів управління і сил цивільного захисту щодо попередження та ліквідації НС внаслідок складних погодних явищ в осінньо-зимовий період;

– оперативний план дій направлених на локалізацію і ліквідацію можливих наслідків аварій на системах газо-, електро-, тепло- і водопостачання;

– карти-схеми зон можливого виникнення надзвичайних ситуацій, а також об’єкти які потрапляють в зони підтоплення ґрунтовими водами.

Погоджено з начальником Миколаївського гарнізону Інструкцію про порядок взаємодії органів управління Миколаївської міської ланки Миколаївської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту та військових частин Миколаївського гарнізону щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру.

У разі ускладнень з льодоходу погоджено питання з TOB «МАРКОНІ» щодо залучення плавзасобів льодового класу для проведення криголамних робіт на водній акваторії міста.

Уточнено наявність автономних джерел енергопостачання на об’єктах життєзабезпечення:

– ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” має аварійні машини з автономним джерелом енергопостачання потужністю 100 кВт та 20 кВт для забезпечення ремонтних робіт на теплових мережах та котельнях;

– МКП “Миколаївводоканал” має пересувний дизель-генератор потужністю 35 КВт, який може забезпечити роботу однієї насосної станції каналізації при відключені енергопостачання;

– в міських лікарнях № 1,3,4, пологових будинках № 1,2,3 дитячій лікарні №2 та ЛШМД встановлені дизель-генератори.

Взагалі на об’єктах господарчої діяльності міста налічується 145 автономних джерел енергоживлення із них пересувних 18 на ОГД та 19 ГУ ДСНС України у Миколаївській області.

Для безаварійного пропуску повені, паводка та проходження льодоходу розроблено інструкцію по догляду за рівнем води в р. Інгул у районі Аляудської переправи на період паводку.

Управлінням з питань НС та ЦЗН ММР здійснюється моніторинг погодних умов та обмін інформацією на рівні органів місцевого самоврядування. Щоденно Миколаївським обласним центром з гідрометеорології по електронному зв’язку надається до управління оперативна інформація і попередження про стихійні та небезпечні гідрометеорологічні явища, різкі зміни погоди.

Попереджувальна інформація негайно доводиться до керівного складу органів управління та сил цивільного захисту, населення міста.

Проводяться роботи з очищення колодязів зливової каналізації та відкритих зливостоків.

На сьогодні в місцях проходження мереж зливової каналізації, наявні 4 зони можливого затоплення проїзної частини вулиць, а саме:

– у районі шпиталю по вул. Бутоми;

– на перехресті вулиць пр. Леніна та Інженерна;

– Чкалова та Інженерна;

– вул. Кірова, 220.

Для проведення невідкладних відбудовних робіт і заходів, спрямованих на запобігання, ліквідацію надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків створено міський матеріальний резерв, який містить будівельні, промислові вироби, та ПММ:

– бензин – 25675 л.;

– дизельне паливо – 34390 л.;

– газ – 3080 л.

З метою своєчасної підготовки до безаварійного пропуску льодоходу та паводка управлінням з питань НС та ЦЗН ММР розроблено проект «Плану заходів органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та осінньо-зимових дощових паводків у 2018 році на території міста Миколаєва», який виноситься на розгляд комісії.

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Затвердити “План заходів органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та осінньо-зимових дощових паводків у 2017 році на території міста Миколаєва” (додається).

2. Інформацію щодо виконання Плану заходів органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та осінньо-зимових дощових паводків у 2018 році на території міста Миколаєва надавити до управління з питань НС та ЦЗН ММР у встановлені терміни.

ІІ. Стан системи оповіщення та зв’язку, заходи щодо покращення системи оповіщення.

Доповідач: начальник відділу захисту населення і території управління з питань НС та ЦЗН ММР – Жмур С.О.

Існуюча в м. Миколаєві система централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій керівного складу і населення на даний час складається з трьох незалежних підсистем, а саме:

– підсистеми регіональної внутрішньообласної системи централізованого оповіщення “Сигнал-ВО;

– підсистеми оповіщення керівного складу органів управління цивільного захисту міста “ОЛЬХОН”;

підсистема оповіщення населення з використанням станцій ефірного мовлення, станцій телевізійного мовлення та мережу вуличних гучномовців.

До складу системи централізованого оповіщення “Сигнал-ВО входить:

– 349 одиниць апаратури П-160 та П-164;

– 125 електросирен різної модифікації, з них: 104 централізованого вмикання, 21 автономного запуску;

– 19 електросирен розташовані на об’єктах комунальної власності м. Миколаєва;

– 22 стійки централізованого виклику ємністю 1830 номерів, до яких підключено 494 абонентів.

Працездатність та технічне обслуговування апаратури оповіщення забезпечується Центром обслуговування засобів оповіщення станційного цеху № 624 МФ ПАТ “Укртелеком”. Технічні засоби системи оповіщення підтримуються в готовності шляхом планових перевірок їх працездатності і постійного експлуатаційно-технічного обслуговування.

На експлуатаційно-технічного обслуговування апаратури та інших технічних засобів оповіщення і електрозв’язку цивільного захисту «Сигнал-ВО» міста Миколаєва витрачено за 2017 року – 388774,20 грн.

Підсистема оповіщення керівного складу органів управління цивільного захисту міста “ОЛЬХОН”.

На базі служби оперативного реагування міськвиконкому створено автоматизований комплекс системи оповіщення керівного складу органів управління цивільного захисту міста “ОЛЬХОН”. Цей комплекс працює в цілодобовому режимі і дає можливість доводити необхідну інформацію до 16 груп оповіщення (комісії з питань ТЕБ і НС, евакуаційний комісій районів та міста, 37 диспетчерських служб приватних таксі, керівний склад і диспетчерські служби 10 підприємств міських перевізників (маршрутних таксі), керівники підприємств які залучаються до протидії загрозам зимового періоду та ліквідації наслідків НС, міські територіальні та об’єктові формування ЦЗ, начальники спеціалізованих служб ЦЗ, чергових в/ч Миколаївського гарнізону).

Оповіщення здійснюється по 12 лініям фіксованого телефонного зв’язку та каналу GSM зв’язку.

Програмне забезпечення дозволяє здійснювати оповіщення з віддаленого автоматизованого робочого місця (АРМ) управління з питань НС та ЦЗН Миколаївської міської ради.

Підсистема оповіщення населення з використанням станцій ефірного мовлення, станцій телевізійного мовлення та мережу вуличних гучномовців.

З директором радіомовної компанії Радіо “Ера FM” на частоті 107,8 МГц на договірних умовах (договір про співробітництво №6 від 19.02.2015р) узгоджено питання оповіщення населення м. Миколаєва про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій з виділеного (АРМ) управління з питань НС та ЦЗН ММР шляхом переривання трансляції інформаційних, музично-розважальних програм та інших ліцензійних продуктів підприємницької діяльності.

Відповідно до затвердженої схеми озвучення території у співпраці з операторами радіомовних компаній (“Рідна вулиця”, “Радіо “Квартал”) встановлено 164 вуличних гучномовця, які підключені до міської системи централізованого оповіщення. Передача аудіофайлу здійснюється по двом каналам зв’язку: Fm-радіо зв’язок, стільниковий радіо зв’язок стандарту GSM. Керування мережею радіомовлення здійснюється з (АРМ) управління з питань НС та ЦЗН ММР.

Рішенням комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва (протокол №10 від 25.06.2015) схвалено концепцію побудови міської системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій керівного складу і населення міста “Пріоритет”

Згідно концепції у 2016 році розпочато «Нове будівництво місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій у м. Миколаєві» встановлено модулі керування оповіщенням (типу МКО-4ТR) в кількості 2 од. (на обладнанні Миколаївської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення за адресами: проспект Центральний, 24-б, вул. Веселиновська, 59), на об’єктах комунальної власності встановлено 80 гучномовців підключених до автоматизованого робочого місця (АРМ) міської системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій:

– сигнально-гучномовний пристрій потужністю до 4 Вт (типу БО- FM-04-01) у кількості 69 од. (миколаївські загальноосвітні школи, будівля управління освіти Миколаївської міської ради, будівля Миколаївської міської ради);

– щільовий сигнально-гучномовний пристрій підвищеної потужності МКО-1Т Platan, потужністю 600 Вт в кількості 1 од. (мкр. Мала Корениха);

– блок оповіщення (типу БО-FM-05) з акустичними системами потужністю 120 Вт (типу ОЗНС-АС-30-1) в кількості 2 од. (мкр. Велика Корениха.);

8 двоканальних комутаційно-гучномовніх засоби типу SWFYA-100 та RWT-20 (мкр. Матвіївка, мкр. Тернівка)

Загальні витрати «Нове будівництво місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій у м.Миколаєві» на 2016 рік склала 870000,00 гривен.

Відповідно до рішення Миколаївської міської ради від 23.12.2016 №13/24 «Про затвердження Програми економічного і соціального розвитку м.Миколаєва на 2017 рік» передбачено виконання заходів «Реконструкція місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій у м. Миколаєві» у сумі 600000,00 гривен. На 2018 рік – 539844,00 гривен, на 2019 рік – 492180,00 гривен.

В 2017 році розроблено проектно-кошторисну документацію на суму 1570000,00 грн. та проведено її експертизу.

Відповідно до угоди від 05.05.2015 ТОВ МКТВ (Миколаївське кабельне телебачення) здійснює трансляцію сигналів оповіщення по 4 каналам мережі кабельного телебачення бігучою стрічкою або повним перериванням відповідних програм. Проводиться тестування апаратури для транслювання оповіщення та інформування населення по 50 каналам мережі кабельного телебачення.

Через мережу кабельного телебачення МКТВ (бігучою стрічкою), вуличні гучномовці та ефірне мовлення “Ера FM” здійснюється передача штормових повідомлень та іншої інформації з питань цивільного захисту.

Затверджено спільні інструкції з директорами 6-ти телерадіомовними компаніями (МОДТРК, КП “ТРК МАРТ”, ТОВ ТРК “НІС-ТВ”, ТОВ ТРК “Сатурн”, ТК “ТАК-ТV”, ТОВ “МКТВ”) про порядок оповіщення населення міста про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій по каналах телебачення і радіомовлення.

Проведено закладку друкованих текстів звернень щодо найбільш вірогідних надзвичайних ситуацій в запечатаних конвертах на радіотрансляційних вузлах та студіях телебачення вищевказаних компаній, які повинні використовуватись у разі загрози та виникнення НС та в особливий період черговим персоналом компаній за командою міського голови або начальника управління з питань НС та ЦЗН ММР.

Укладено договори про спільну діяльність у сфері оповіщення та інформування населення з питань цивільного захисту з:

– КП Телерадіокомпанія «Март»;

– радіомовною компанією Радіо «Ера FM» на частоті 107,8 МГц;

– радіомовною компанією «Рідна вулиця»;

– радіомовною компанією «Радіо Квартал»;

– ТОВ «Миколаївське кабельне телебачення».

– Миколаївська обласна державна телерадіокомпанія;

– ТОВ «Дикий сад».

В цілому існуюча система оповіщення м. Миколаєва забезпечує доведення інформації до керівного складу та населення про виникнення або загрозу виникнення надзвичайних ситуацій і подій.

З метою оперативного доведення управлінських рішень до органів управління цивільного захисту, інформування населення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР (Герасімені):

забезпечити фінансування заходів з експлуатаційно-технічного обслуговування всіх складових системи централізованого оповіщення ЦЗ міста;

– продовжити роботу щодо модернізації місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій у м.Миколаєві відповідно до Концепції побудови міської системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій керівного складу і населення міста “Пріоритет”, затвердженої рішенням комісії з питань ТЕБ і НС м.Миколаєва (протокол № 10 від 25.06.2015);

– забезпечити укладання договорів про спільну діяльність у сфері оповіщення та інформування населення з питань цивільного захисту з власниками та провайдерами телекомунікаційних мереж загального користування, у тому числі мобільного (рухомого) зв’язку, відомчих телекомунікаційних мереж і телекомунікаційних мереж суб’єктів господарювання, мереж загальнонаціонального, регіонального та місцевого радіомовлення і телебачення та інших технічних засобів передавання (відображення) інформації.

Термін: протягом 2018 року

2. МФ ПАТ «Укртелеком» (Антошевському) забезпечити експлуатаційно-технічне обслуговування системи централізованого оповіщення ЦЗ міста згідно узгоджених графіків.

Термін: протягом 2018 року

ІІІ. Підсумки виконання плану роботи комісії з питань ТЕБ і НС м.Миколаєва за 2017 рік. Розгляд проекту плану роботи на 2018 рік.

Доповідач: відповідальний секретар Комісії — Бондарь С.П.

Протягом 2017 року проведено 17 засідань комісії – 7 чергових та 10 позачергових, на яких розглянуто 21 планове та 27 позапланових питань, схвалено 5 планів заходів. По всім питанням прийнято відповідні рішення.

Протягом 2017 року за зверненням Комісії прийнято 15 рішень виконкому щодо виділення матеріалів з матеріального резерву м. Миколаєва.

На розгляд Комісії запропоновано “Проект плану роботи Комісії на 2018 рік”.

Заслухавши та обговоривши інформацію з даного питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Роботу комісії з питань ТЕБ і НС міста Миколаєва у 2017 році вважати – задовільною.

2. Відповідальним виконавцям посилити контроль за своєчасним наданням звітної інформації щодо виконання протокольних рішень Комісії.

3. Затвердити план роботи Комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва на 2018 рік (додається).

IV. Контроль за своєчасним виконанням прийнятих комісією рішень залишаю за собою.

Заступник голови комісії О.А. Герасіменя

Відповідальний секретар комісії С.П. Бондарь