Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

1

П Р О Т О К О Л № 1

позачергового засідання комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва

27” квітня 2023 року м. Миколаїв

ГОЛОВУВАВ: міський голова — Олександр СЄНКЕВИЧ

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

І. Про забезпечення пожежної безпеки в пожеженебезпечний весняно-літній період 2023 року на об’єктах та території м. Миколаєва.

Доповідачі: управління освіти ММР, управління охорони здоров’я ММР, управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР, департамент праці та соціального захисту населення ММР, управління у справах фізичної культури і спорту ММР, департамент ЖКГ ММР, МРУ ГУ ДСНС України у Миколаївській області.

По управлінню Освіти ММР

З настанням весняно-літнього періоду у зв’язку з підвищенням температури повітря значно зростає ймовірність виникнення пожеж. На виконання вимог Кодексу цивільного захисту України, локальних документів, з метою покращення стану протипожежного захисту управлінням освіти, закладами освіти у 2023 році здійснено комплекс заходів, спрямованих на попередження пожеж та забезпечення безпечних умов навчання й виховання учасників освітнього процесу, а саме:

– установлено системи автоматичної протипожежної сигналізації у 49 закладах освіти;

– укладено у 2023 році угоду на обслуговування та виведення сигналу на пульт цілодобового спостереження за протипожежним станом у закладах освіти наявних систем автоматичної пожежної сигналізації (49 систем АПС);

– заплановано кошти та готується тендерна документація на монтаж автоматичної пожежної сигналізації та системи оповіщення про пожежу в закладі дошкільної освіти №93 та Миколаївській спеціальній школі для дітей з порушеннями зору;

– виготовлено спільно з управлінням капітального будівництва проєктно – кошторисну документацію на улаштування системи автоматичної пожежної сигналізації у Миколаївських загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів № 11, 20, 24, 54, 57; Миколаївських ліцеях № 2, 19, 22, 28, 40, 42, 51, ліцеї ім. Александрова, Миколаївських гімназіях № 4, 15, 25, 48; в закладах дошкільної освіти № 52, 95, 141);

– облаштовано блискавкозахистом 56 закладів освіти;

– виготовлено проєктно – кошторисну документацію на улаштування системи захисту від прямих попадань блискавки у Миколаївських загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів11, 20, 50, 56, 57; Миколаївських ліцеях № 3, 22, 37, 41, 42, 55, 58, юридичному ліцеї; Миколаївських гімназіях № 21, 33, 43, 44, 47; в закладах дошкільної освіти № 132,140;

– заплановано кошти та готується тендерна документація на монтаж системи захисту від прямих попадань блискавки у Миколаївських гімназіях № 4, 6, 27; Миколаївських загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів №16, 26; Миколаївському класичному ліцеї та в закладах дошкільної освіти № 29, 37, 82, 125;

– готується тендерна документація на придбання та перезарядку вогнегасників для всіх закладів освіти міста.

Управлінням освіти проаналізовано приписи інспекторів ДСНС. Виходячи із зауважень, вказаних у них, на сьогоднішній день в закладах освіти необхідно:

– установити 92 систем автоматичної пожежної сигналізації;

– 77 закладів освіти необхідно облаштувати системою блискавкозахисту;

– обробку дерев’яних конструкцій даху необхідно здійснити у 87 закладах освіти.

Вищезазначені заходи буде виконано при наявності необхідного фінансування.

По управлінню охорони здоров’я ММР

Управлінню охорони здоров’я ММР підпорядковано 21 заклад охорони здоров’я.

З настанням весняно-літнього пожеже небезпечного періоду, коли загострюється можливість виникнення пожеж на об’єктах, з метою організації надійного протипожежного захисту закладів охорони здоров’я міста у всіх підвідомчих закладах охорони здоров’я наказами по закладу розроблені, затверджені та введені в дію Плани заходів щодо забезпечення протипожежної безпеки в пожеженебезпечний весняно-літній період 2023 р.

У своїй роботі із забезпечення пожежної та техногенної безпеки лікувальні заклади керуються Планами заходів щодо усунення недоліків, виявлених у ході перевірок, складених на підставі приписів про усуненню порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки виявлених під час перевірок вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки у 2020 – 2021 рр., яких видно, що на усунення порушень, які не потребують великих матеріальних затрат, медичні заклади вишукують кошти і проводять необхідні роботи.

Так у І кварталі 2023р. медичними закладами міста проведена суттєва робота з поліпшення протипожежного стану і за рахунок всіх джерел фінансування виконано протипожежних заходів на загальну суму 686,41 тис. грн., а саме:

– відремонтовано або замінено несправних електромереж та електрообладнання на загальну суму – 72.5 тис. грн.;

– проведено заміну 296 од. дрібного електричного обладнання – 30,66 тис.грн.;

– проведено технічне обслуговування 186 од. вогнегасників на суму – 42.77 тис. грн.;

– проведено вимір контуру заземлення 15 од. – 35,2 тис. грн.

– проведено ремонт 21 од. примусової електровентиляції – 113,3 тис. грн.

– проведено обслуговування 26 од. діючих АПС – 60,35 тис. грн.;

– на 3 об’єкти розроблено кошторисна документація на обладнання АПС – 132,55 тис. грн.;

– два об’єкти закладів охорони здоров’я: сімейна амбулаторія № 8 КНП ММР ЦПМСД № 2 (вул. Казарського, 1/5) та сімейна амбулаторія № 6 КНП ММР ЦПМСД № 4 (вул. Ламбертівська, 37) обладнані автоматичною пожежною сигналізацією на загальну сумі 86,98 тис.грн.;

– проведено страхування 13 членів добровільних пожежних дружин – 12,00 тис. грн.;

– проведено навчання пож. техмінімуму 35 посадових осіб та осіб, відповідальних за протипожежну безпеку – 15.9 тис. грн.

Однак у всіх приписах вказана низка заходів, таких як обладнання приміщень будівель медичних закладів системами протипожежного захисту (автоматичною пожежною сигналізацією), системами оповіщення про пожежу, системами пожежогасіння, улаштування систем блискавко-захисту, капітальні ремонти насосів підвищувачів тиску внутрішнього протипожежного водогону що потребують значних коштів і не можуть бути виконані без додаткового фінансування.

Враховуючи що з 2021 року всі роботи з капітальних ремонтів для закладів охорони здоров’я міста передані до управління капітального будівництва Миколаївської міської ради 26.01.2023 року управлінням охорони здоров’я ММР до УКБ ММР був направлений лист № 1975/14.01-14/23-2 Перелік об’єктів по управлінню охорони здоров’я ММР, які першочергово потребують проведення капітальних протипожежних заходів (капітальний ремонт системи автоматичної протипожежної сигналізації та системи оповіщення про пожежу) в порядку пріоритетності та загальний прогнозований обсяг коштів для проведення першочергових капітальних заходів з пожежної безпеки в медичних закладах міста, насамперед медичних закладів із стаціонарами.

Також з початку повномасшабного вторгнення суттєво активізувалася робота з обстеження та облаштування підвальних приміщень, що за своїми технічними характеристиками та захисними властивостями можуть бути використані для укриття персоналу, підопічних та відвідувачів медичних закладів, як тимчасове укриття.

Так з 2022 року по теперішній час фахівцями районних відділів управління ДСНС та управління з питань НС та ЦЗН ММР було проведено обстеження 15 підвальних приміщень, що за своїми технічними характеристиками та захисними властивостями можуть бути використані для укриття населення про що складено відповідні акти. За висновками актів обстеження визначені заходи, що необхідно виконати для приведення об’єктів до вимог утримання та експлуатації найпростіших укриттів, проводиться розрахунок коштів на виконання цих заходів. Робота в цьому напрямку продовжується.

По управлінню з питань культури та охорони культурної спадщини ММР

Адміністраціями підпорядкованих управлінню закладах культури видано накази «Про організацію протипожежного захисту закладів культури у весняно-літній період 2023року». З метою забезпечення виконання вище зазначених наказів розроблено плани-заходів щодо забезпечення протипожежного захисту об’єктів у пожежо-небезпечний весняно-літній період 2023 року; у листопаді місяці заплановано проведення навчання 30 посадових осіб з пожежно-технічного мінімуму у навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Миколаївської області; організовані комісійні перевірки протипожежного стану приміщень, споруд та прилеглих територій, проводяться заходи щодо усунення виявлених недоліків, виходячи з можливостей фінансування вживаються необхідні заходи щодо виконання приписів на усунення порушень вимог пожежної безпеки.

Протягом першого кварталу 2023 року закладами, які підпорядковані управлінню з питань культури та охорони культурної спадщини, проведено роботи з прибирання сміття, сталого листя, сухих гілок на прилеглих територіях об’єктів.

За рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради № 144 від 22.03.2023 управлінню культури передано 40шт. порошкових вогнегасників ВП5, які розподілено між підпорядкованими управлінню закладами.

В 2023 році управлінням культури заплановано провести роботи з усунення зауважень по припису в Матвіївському будинку культури на суму 177,800 тис.грн. Буде проведено роботи з опресування, зварювання, паяння з’єднаннь, відгалуження та окінцювання жил проводів в електричної мережі освітлення, проведення вогнезахисної обробки деревинних конструкцій. Заплановано виконати поточний ремонт вхідних дверей, які розташовані на шляху евакуації з будівлі. Планується виконати роботи з визначення категорії приміщень щодо вибухопожежної та пожежної небезпеки відповідно до вимог ДСТУ б В.1.1 – 36:2016.

Через недостатність фінансування залишаються невирішеними питання, які потребують значних грошових витрат, а саме: реконструкція частково зруйнованих внаслідок військової агресії з боку Російської федерації об’єктів, відновлення працездатності приладів керування та мереж автоматичної пожежної сигналізації, вогнезахисна обробка конструкцій та елементів будівель. Улаштуванням захисних пристроїв автоматичного спостереження за системами газопостачання.

По управлінню у справах фізичної культури і спорту ММР

З метою посилення пожежної безпеки та забезпечення безперебійної навчально-тренувальної роботи в спортивних закладах підпорядкованих управлінню у справах фізичної культури і спорту Миколаївської міської ради у весняно-літній період 2023 року управлінням в межах своєї компетенції передбачено:

– затверджений перелік організаційних заходів щодо посилення протипожежного захисту спортивних  закладів (далі – Організаційні заходи);

– контроль за неухильним виконанням вимог Організаційних заходів безпосередньо в спортивних школах закріплено за керівниками закладів;

– при необхідності керівникам закладів рекомендовано доповнити чи внести корективи в Організаційні заходи, накази, інструкції, пам’ятки та інші відповідні документи, з урахуванням специфіки видів спорту та інфраструктури своїх об’єктів;

– затверджено план комплексних перевірок під час яких буде перевірено в тому числі стан готовності закладів до проходження пожежонебезпечного весняно-літнього періоду;

– укладено централізований договір на регулярне обслуговування пожежної сигналізації протягом 2023 року в кожному закладі;

– проведення тендеру для визначення підрядника з централізованого обслуговування вогнегасників в закладах.

По департаменту ЖКГ ММР

З метою недопущення виникнення пожеж на об’єктах зеленого господарства, закріплених за департаментом житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради та КП ММР «Миколаївські парки», відповідно до рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 26.01.2022 № 113 «Про внесення змін до рішення виконкому Миколаївської міської ради від 26.08.2020 № 698 «Про закріплення об’єктів благоустрою міста за виконавчими органами Миколаївської міської ради», проводяться роботи з вигрібання опалого листя та сміття, продовжуються роботи з видалення сухостою на даних зонах.

Єдиним місцем видалення відходів, які вивозяться з території м. Миколаєва, є міський полігон ТПВ, розташований за адресою: Миколаївський район, с. Весняне вул. Нова, 16. Дана земельна ділянка надана в користування КП ММР «Миколаївкомунтранс» згідно з Державним актом на право постійного користування земельною ділянкою ЯЯ № 080031 на підставі розпорядження Миколаївської райдержадміністрації від 04.03.2005 № 51-р.

Відповідно до Порядку ведення реєстру місць видалення відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.1998 № 1216 полігон має санітарно – технічний паспорт та паспорт місця видалення відходів.

З метою покращення санітарного стану, підвищення екологічної безпеки та безпеки жителів, на замовлення департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради міста у 2015 році було розроблено проектно-кошторисну документацію по об’єкту «Будівництво огорожі міського полігону твердих побутових відходів в селищі В. Корениха». Відповідно до проектних рішень, проведено будівництво 2424 м огорожі із залізобетонних плит, висотою 4 м.

З метою недопущення пожеж та своєчасного реагування на загоряння КП ММР «Миколаївкомунтранс» проведено наступні організаційні заходи, а саме створено добровільну пожежну дружину; запроваджена система оповіщення членів добровільної пожежної дружини та відповідальних осіб підприємства; запроваджені систематичні тренування для членів добровільної пожежної дружини; створено резерв інертних матеріалів для тушіння пожеж; проведено ревізію та поповнено запас протипожежних засобів згідно існуючих норм (один повністю укомплектований пожежний щит на кожну будівлю полігону ТПВ); створено резерв вогнегасників на кожну будівлю згідно існуючих норм (один вогнегасник на 20 м2 площі); у будівлях вагової та механічної бригади підключено автоматичну систему протипожежної сигналізації із виведенням на пульт цілодобового спостереження; в існуючих протипожежних водоймах постійно підтримується необхідний рівень води; керівник полігону ТПВ та відповідальні особи пройшли навчання з пожежно-технічного мінімуму; дерев’яні конструкції покрівлі операторської та механічної бригади було піддано вогнезахисному обробленню; на в’їзді встановлено схему полігону із зазначенням існуючих пожежних водойм та під’їзних шляхів до існуючих карт; були проведені заміри опору ізоляції існуючих електромереж; на полігоні запроваджена система відеоспостереження.

Спеціалісти, які входять до складу протипожежної дружини, проінструктовані про порядок дій у разі виникнення загоряння. Крім того, з особовим складом ведеться постійна робота на знання та навички використання первинних засобів пожежогасіння, та загальних правил з питань пожежної безпеки.

Миколаївське районне управління ГУ ДСНС

у Миколаївській області

Проаналізувавши виникнення пожеж за минулий 2022 рік складається наступна оперативна обстановка.

В м. Миколаєві за 2022 рік зареєстровано 616 пожеж, з них 204 пожежі виникло внаслідок бойових дій.

Загибель на пожежах склала – 20 осіб, з них 6 осіб загинуло внаслідок бойових дій. (2021р – 10 осіб, збільшення на 100%), постраждало 20 осіб. Врятовано – 54 особи. За результатами складених матеріалів про пожежі 616 матеріалів направлено за належністю до територіальних відділів поліції ГУ Національної поліції у Миколаївській області для подальшого прийняття рішення.

Пожежі по місцям виникнення розподіляються наступним чином:

  • на транспорті – 50 пожеж;

  • в житловому секторі – 263 пожежі;

  • на відкритій території – 191 пожежа;

  • на об’єктах – 105 пожеж.

Причини пожеж:

  • підпал – 16 випадків;

  • коротке замикання електромережі – 99 випадків;

  • порушення ППБ при експлуатації газових приладів – 6 випадків;

  • порушення ППБ при проведені електрогазозварювальних робіт – 1 випадок;

  • порушення правил технічної експлуатації електропобутових приладів – 7 випадків

  • необережне поводження з вогнем – 179 випадків;

  • порушення правил монтажу та експлуатації пічного опалення – 13 випадків;

  • потрапляння боєприпасів, їх частин внаслідок бойових дій — 204 пожежі.

В поточному 2023 році станом на 24.04.2023 на території міста Миколаєва зареєстровано 127 пожеж. (2022р. – 197 зменшення на 35,5%).

На пожежах загинуло 8 осіб, врятовано 8 осіб.

Прямі збитки від пожеж склали – 616,067 тисяч грн., побічні збитки склали 18475,78 тис. грн. Врятовано майна на 13991 тис. грн.

Аналіз минулих років вказує на різке зростання ризику виникнення надзвичайних подій та пожеж у період встановлення підвищених класів пожежонебезпеки. Також з підвищенням температури навколишнього природного середовища значно ускладняється обстановка з пожежами у природних екосистемах. Найбільша кількість пожеж виникла через наявність сміття та сухої трави на відкритих територіях. У житловому секторі пожежі виникали внаслідок необережного поводження з вогнем власниками помешкання, короткого замикання електромережі внаслідок її зношеності.

Занепокоєння також викликають пожежі пов’язані з навмисним випалюванням очерету на території мікрорайону «Намив» прибережна смуга річки Південний-Буг. мкр. Матвіївка, Соляні. В 2023 році вже здійснено гасіння 7 пожеж очерету на площі більш ніж 4 тисячі квадратних метрів

На розгляд комісії запропоновано проєкт Комплексного плану заходів щодо забезпечення пожежної безпеки у м. Миколаєві у пожежонебезпечний весняно – літній період 2023 року.

Обговоривши інформацію з даного питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Затвердити ”Комплексний план заходів щодо забезпечення пожежної безпеки у м. Миколаєві у пожежонебезпечний весняно – літній період 2023 року” (додається).

2. Адміністраціям районів ММР:

2.1. Надати до управління з питань НС та ЦЗН ММР розрахунки кількості ПММ необхідних для забезпечення здійснення першочергових невідкладних робіт щодо попередження виникнення пожеж на відкритих територіях та облаштування мінералізованих смуг навколо лісових насаджень.

Термін: до 01.05.2023

2.2. Продовжити роботу з ліквідації стихійних місць накопичення сміття на закріплених територіях.

2.3. Організувати проведення роз’яснювальної роботи з населенням та керівниками підприємств щодо недопущення випалювання стерні, сухостою, опалого листя та побутових відходів. До порушників вимог пожежної безпеки застосовувати заходи адміністративного впливу.

Термін: травень-жовтень.

3. Департаменту ЖКГ ММР спільно з КП ММР “Миколаївкомунтранс” вжити дієвих заходів щодо недопущення виникнення пожеж на території міського полігону твердих побутових відходів.

Термін: травень-жовтень.

4. Управлінню освіти ММР, управлінню охорони здоров’я ММР, управлінню з питань культури та охорони культурної спадщини ММР, департаменту праці та соціального захисту населення ММР, управління у справах фізичної культури і спорту ММР:

4.1. Посилити контроль за станом пожежної та техногенної безпеки на підвідомчих об’єктах та персональну відповідальність керівників щодо протипожежного захисту закладів освіти.

4.2. Рішення комісії з питань техногенно – екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій м. Миколаєва довести до відома керівників підпорядкованих закладів.

4.3. Забезпечити навчання та обов’язковий інструктаж з питань пожежної та техногенної безпеки.

Термін: протягом 2023 року

5. КП ММР “Миколаївські парки” забезпечити своєчасне прибирання сухостою уздовж автомобільних доріг та на територіях паркових зон. Не допускати випалювання сухостою та побутових відходів.

Термін: травень-вересень.

6. КП ММР “Миколаївводоканал” вжити комплексу заходів щодо планового ремонту та покращення стану протипожежного водопостачання: пожежні гідранти, пожежні водоймища, пожежні крани та рукава, влаштування під’їздів з твердим покриттям до природних та штучних водоймищ.

Термін: травень-вересень.

6. МРУ ГУ ДСНС України у Миколаївській області надати до управління з питань НС та ЦЗН ММР розрахунки кількості ПММ необхідних для гасіння пожеж на відкритих територіях міста.

Термін: до 01.05.2023

7. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР підготувати проєкт рішення МВК щодо виділення ПММ з матеріального резерву м. Миколаєва для попередження виникнення пожеж на відкритих територіях та облаштування мінералізованих смуг навколо лісових насаджень.

Термін: до 05.05.2023

ІІ. Про стан підготовки закладів освіти до роботи у новому навчальному році.

Доповідачі: управління освіти ММР, ГУ Держпродспоживслужби в Миколаївській області.

З 24 лютого 2022 року м. Миколаїв перебував у зоні активних бойових дій . Внаслідок ракетних ударів та обстрілів пошкоджено 91 заклад освіти, з них закладів дошкільної освіти – 35, закладів загальної середньої освіти – 50, позашкільних закладів – 6.

У 2022 році виконано технічне обстеження спеціалізованими ліцензійними організаціями будівель ліцею імені М. Аркаса, гімназій № 7, 48, 49 та ліцеїв № 2, 51, 60. Висновки технічних обстежень передані до управління капітального будівництва. На 2023 рік заплановано технічне обстеження будівель ДНЗ № 68, 93, 133, 134, гімназії №27 та КЮМ.

Незважаючи на складнощі воєнного стану, освітня галузь продовжує працювати й виконувати покладені на неї функції. Наразі актуальним завданням є підготовка до нового 2023/2024 навчального року.

Управлінням освіти розглядається можливість відновлення очної діяльності закладів освіти, засновником яких є Миколаївська міська рада, з 1 вересня 2023 року. Разом з тим, очний режим навчання передбачає наявність безпечних умов для організації освітнього процесу, а саме наявність захисних споруд цивільного захисту, перебування в місті як здобувачів освіти, так і педагогічних кадрів.

На початок 2022/2023 н.р. у місті Миколаєві налічувалось 74 заклади дошкільної освіти (14235 дітей), 68 – загальної середньої (42937 учнів), 1-передвищої (67 студентів), 7- позашкільної освіти (12720 осіб). Освітній процес у закладах дошкільної та позашкільної освіти було призупинено, у закладах загальної середньої та передвищої освіти здійснювався у дистанційному форматі. Станом на 15 квітня 2023 року в ЗЗСО 42780 здобувачів освіти, з них перебувають у Миколаєві 18759 (43,8%), в області – 3385 (7,9%), в інших областях України – 6326 (14,8%), за кордоном – 13936 (32,6%). Всі учні незалежно від місця перебування навчаються в дистанційному режимі. Із 2772 педагогічних працівників у Миколаєві перебувають 1916 (69,2%), в інших областях – 495 (17,9%), за кордоном – 356 (12,9%). Отже, буде кому і кого навчати за умови створення безпечного освітнього середовища.

Щодо наявності безпечних умов для організації освітнього процесу ситуація наразі така. З 74 закладів дошкільної освіти у 27 можливо зробити ремонт підвального приміщення для обладнання під найпростіше укриття (ЗДО № 2, 5, 20, 10, 17, 29, 48, 50, 52, 68, 77, 92, 101, 103, 111, 112, 117, 118, 127, 131, 132, 140, 141, 142, 143, 144, 148); у 33 ЗДО необхідно будувати захисні споруди на території закладу освіти ( № 7, 12, 37, 47, 51, 53, 59, 60, 64, 65, 66, 70,71, 72, 74, 78, 82, 83, 84, 85, 93, 94, 99, 104, 110, 115, 121, 123, 125, 126, 128, 138, 147).

Із 68 закладів загальної середньої освіти 6 зруйновано або зазнали значних пошкоджень (ліцей імені М.Аркаса, ліцей №60 – корпус початкової школи, ліцей №51, гімназії №7, 48, 49); можливо виконати ремонт підвалів /цокольних приміщень у 38 закладах: ЗЗСО №3, 4, 11, 13, 15, 20, 23, 24, 25, 29, 31, 35, 39, 45, 46, 47, 50, 52, 54, 56, 57, класичний ліцей, ліцеї №2, 19, 22, 28, 34, 38 (початкова школа), 40, 41, 51 (початкова школа), 53, 55, 58, економічні ліцеї №1, №2, ліцей імені М.Александрова, МСШ. Необхідно будувати укриття у 24 ЗЗСО: № 6, 10, 12, 14, 16, 17, 18, 21, 26, 27, 30, 33, 37, 42, 43, 44, 60, 61,64, початкова школа №1, початкова школа №2, ліцей ім.Ольжича, ліцей «Академія дитячої творчості», юридичний ліцей; із 7 закладів позашкільної освіти у 2 – провести ремонтні роботи, в 1 – побудувати укриття. Крім проведення необхідних ремонтних робіт потрібно забезпечити оснащення захисних споруд відповідно до додатку 3 до листа ДСНС від 14.06.2022 № 03-1870/162-2 «Рекомендації щодо організації укриттів у об’єктах фонду захисних споруд цивільного захисту персоналу та дітей (учнів, студентів) закладів освіти». Остаточне рішення про відновлення навчального процесу офлайн лишається за громадою й залежатиме від безпекової ситуації, що складеться в місті та області на кінець серпня-початок вересня. У будь-якому випадку головною передумовою початку навчального року є безпека та збереження життя учасників освітнього процесу. Для організації очного навчання необхідно враховувати спроможність укриття (скільки людей одночасно воно може вмістити) й в залежності від цього показника упровадити очну або змішану форму організації освітнього процесу.

Управлінням освіти вжито заходів для підготовки захисних споруд до початку навчального року, зокрема:

– готується тендерна документація на поточний ремонт та облаштування споруд цивільного захисту у ЗДО №№ 2, 5, 29, 131, МЛ №№ 2, 19, 22, 38, 41;

– виконано ремонтні роботи споруди цивільного захисту у Миколаївській гімназії № 32;

– дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) визначено об’єм робіт, який необхідно виконати для облаштування укриття в Миколаївському економічному ліцеї № 1, МЛ № 34, МГ № 25;

– благодійний фонд «savED» облаштовує освітні хаби та захисні укриття в ліцеях №№ 28, 55 та класичному ліцеї.

Складовою безпеки учасників освітнього процесу є наявність води гарантованої якості. На даний час в закладах освіти облаштовано скважини з очисними системами у 15 закладах освіти; скважини без очисних систем у 11 закладах, очисні системи «Осмос» встановлено у 43 закладах.

На виконання розпорядження Миколаївської обласної військової адміністрації від 12.04.23 №143-р «Про заходи з підготовки об’єктів теплопостачання і теплоспоживання до роботи в опалювальному сезоні 2023/2024року» управлінням освіти розроблено комплекс заходів, спрямований на підготовку об’єктів теплопостачання і теплоспоживання до роботи в опалювальному сезоні 2023/2024року, а саме:

– розроблено та затверджено заходи на між опалювальний період 2023 року;

– укладено договори на тепло-, електро-, газопостачання, постачання вугілля;

– в закладах освіти ведуться роботи з підготовки систем тепло-, електро-та газопостачання до опалювального сезону.

Станом на 24.04.2023п пройшли гідравлічні іспити у 41 закладі: 19 ЗЗСО, 25 ЗДО та 4 ПНЗ.

Фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області прийнята участь в роботі комісій, згідно розпоряджень міського голови № 63р від 12.07.22 та № 95р від 13.10.22, по огляду будівель закладів освіти щодо організації найпростішого укриття , з метою оцінки та визначення можливості очного виховання дітей в навчальному 2022-2023 р. р. для захисту вихованців та персоналу дитячих закладів , у воєнний час.

За результатами перевірок складені відповідні комісійні акти, та рекомендовано наступне:

– провести експертизу та обстеження будівель закладів, що постраждали від збройної агресії з метою визначення доцільності проведення ремонтних робіт та безпечності перебування вихованців та персоналу у будівлі;

– виконати ревізію мереж опалення, водопостачання, водовідведення, вентиляції;

– провести ревізію систем електропостачання, освітлення, з заміною (за необхідністю) зіпсованих освітлювальних приладів.

– встановити справне технологічне обладнання на харчоблоках згідно потоковості технологічного процесу;

– забезпечити приміщення закладів необхідною кількістю меблів, відповідно зросту;

– забезпечити проходження періодичного медичного огляду працівниками закладів освіти;

– створити необхідний запас антисептиків, мийних та дезінфекційних засобів.

Через війну багато українців зіткнулися зі стресом, особливо, діти. Дитячий організм потребує вдвічі більше вітамінів та мікроелементів для поновлення витрат організму з емоціональних проблем. Стресова ситуація та зміна звичного харчування можуть призвести до зростання захворюваності, зниження імунітету та підвищення сприйнятливості до інфекцій. Тому важливо організувати збалансоване та раціональне харчування в закладах освіти. Для цього Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області рекомендує збільшити вартість харчування на 30-40% (по попереднім приблизним розрахункам) та врахувати підвищення цін на основні харчові продукти.

Обговоривши інформацію з даного питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. В разі прийняття рішення щодо відновлення очного виховного процесу в закладах освіти м. Миколаєва організувати та провести додаткові комісійні перевірки ЗЗСО таЗДО щодо виконання пропозицій, наданих при комісійних обстеженнях у 2022 році.

2. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР, управлінню освіти Миколаївської міської ради тримати на постійному контролі підготовку захисних споруд (найпростіших укриттів) у закладах освіти.

2. Виконкому ММР, управлінню освіти вжити дієвих заходів щодо забезпечення закладів освіти водою гарантованої якості та періодичного лабораторного контролю за її якістю.

3. Управлінню освіти забезпечити виконання «Заходів з підготовки об’єктів теплопостачання і теплоспоживання до роботи в опалювальному сезоні 2023/2024року.».

4. Управлінню освіти підготувати звернення щодо збільшення фінансування та виділення коштів на харчування дітей у дошкільних та загальноосвітніх закладах міста для забезпечення повноцінного та збалансованого раціону.

5. Рішення з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій м. Миколаєва довести до відома виконавців та керівників закладів освіти.

Голова комісії О. СЄНКЕВИЧ

В.о. відповідального

секретаря комісії