Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

10

ПРОТОКОЛ 10

П Р О Т О К О Л № 10

засідання комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва

__ “ жовтня 2022 року м. Миколаїв

ГОЛОВУВАВ: перший заступник голови комісії, перший заступник міського голови — Луков В.Д.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

  1. ПОРЯДОК ДЕННИЙ

І. Про дії на випадок застосування російською федерацією ядерної зброї.

Доповідач: начальник управління з питань НС та ЦЗН ММР.

Відповідно до статей 22-33, 35-36, 42, 79, 81 Кодексу цивільного захисту України, статті 18 Закону України “Про захист людини від впливу іонізуючого випромінювання”, постанов Кабінету Міністрів України від 19.08.2002 № 1200 “Про затвердження Порядку забезпечення населення і працівників формувань та спеціалізованих служб цивільного захисту засобами індивідуального захисту, приладами радіаційної та хімічної розвідки, дозиметричного і хімічного контролю”, від 27.09.2017 № 733 “Про затвердження Положення про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв’язку у сфері цивільного захисту”, розпорядження Кабінету Міністрів України від 24.02.2022 № 179-р “Про організацію функціонування єдиної державної системи цивільного захисту в умовах воєнного стану”, інших нормативних актів та з метою забезпечення готовності до виконання заходів щодо захисту населення у разі можливого застосування проти України ядерної зброї,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР:

1.1. Розробити та висвітлити пам’ятку-рекомендацію для населення “Про дії на випадок ядерної атаки”.

Термін: 01.11.2022

1.2. Продовжити заходи з моніторингу радіаційного фону на території міста.

Термін: постійно

1.3. Забезпечити закупівлю додаткових засобів радіаційного контролю.

Термін: до 20.11.2022

1.4. Довести до відділу обробки звернень громадян “Колцентр 1588” департаменту ЖКГ ММР, типові режими радіаційного захисту №1, №2, затверджених дорученням міського голови від 23.05.2022 №56/02.02.05-10.

Термін: 01.11.2022

2. Керівникам підприємств критичної інфраструктури м. Миколаєва:

– видати працівникам засоби індивідуального захисту;

– скласти списки працівників підприємства віком до 40 років (у яких немає порушень функціонування щитоподібної залози) та передати управлінню охорони здоров’я.

Термін: до 10.11.2022

3. Управлінню охорони здоров’я ММР:

3.1. За заявками керівників об’єктів критичної інфраструктури видати препарати для йодопрофілактики працівників.

3.2. Організувати пункти видачі препаратів для йодопрофілактики для населення на базі лікувальних закладів м. Миколаєва. Розглянути можливість організації мобільних пунктів видачі таких препаратів у віддалених або густонаселених районах міста.

Термін: 10.11.2022

4. Департаменту фінансів МММР розглянути питання щодо виділення додаткового фінансування управлінню з питань НС та ЦЗН ММР для придбання засобів індивідуального захисту для працівників комунальних установ, підприємств та організацій.

Термін: до 10.11.2022

5. Інформацію щодо виконання протокольних рішень Комісії з даного питання надати до управління з питань НС та ЦЗН ММР.

Термін: до 14.11.2022

ІІ. Про стан готовності сил та засобів до дій в складних погодних умовах зимового періоду.

Доповідачі: департамент ЖКГ ММР, адміністрації районів ММР.

З метою своєчасної підготовки міського господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2022-2023 рр та для його сталого проходження, виконавчим комітетом Миколаївської міської ради прийнято рішення «Про заходи щодо підготовки міського господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2022-2023 рр. та його сталого проходження». Разом з цим, вищезазначеним рішенням утворено міський штаб з підготовки міського господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2022-2023 років та затверджено його склад.

Для проведення невідкладних відбудовних робіт і заходів, спрямованих на запобігання, ліквідацію надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків створено міський матеріальний резерв

Йде підготовка житлових будинків до опалювального сезону. Роботи з гідравлічних іспитів продовжуються. З запланованих 1379 будинки, що опалюються централізовано, підготовлено 1080 будинків, що складає 78%.

В зв’язку з чисельними поривами внутрішньобудинкових систем водопостачання, роботи з гідравлічних випробувань систем теплопостачання сповільнилися.

Готуються до опалювального сезону будинки відомчого житлового фонду та ОСББ. Адміністраціями районів міста проводяться наради з головами ОСББ. Але існує проблема – рівень підготовки будинків дуже низький через не бажання робити промивку систем опалення будинків солоною водою.

Продовжується робота з закриття вікон плитами OSB.

ОКП «Миколаївоблтеплоенерго»

Тривають роботи з заповнення мереж теплопостачання. Пробурені 4 свердловини. Планується виконання робіт ще на 15. Пошкодження повітряних мереж ліквідуються оперативно.

ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ»

Роботи з підготовки обладнання станції йдуть відповідно до запланованих графіків. Готовність станції до роботи в ОЗП 2022-2023 р.р. складає – 90%. На контролі стан робіт з питання заміни 39 приладів обліку, які не пройшли повірку. На даний час на 3 свердловинах проводяться налагоджувальні роботи. Після укладання договору планується пробурити 4–ту свердловину.

Управляючими компаніями спільно з співвласниками багатоквартирних житлових будинків проводяться роботи з повірки приладів обліку теплової енергії.

Суб’єктами життєзабезпечення організовано цілодобове чергування аварійно-диспетчерських служб та готовність наявних сил та засобів для ліквідації можливих надзвичайних ситуацій.

Адміністраціями районів ММР та департаментом праці та соціального захисту населення ММР проводиться робота по узгодженню місць розгортання та функціонування пунктів гарячого харчування та пунктів обігріву.

Обговоривши інформацію з даного питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Адміністраціям районів ММР:

1.1. Затвердити склад районних штабів по боротьбі з наслідками стихійних явищ, розрахунки виділення додаткової техніки від підприємств, установ та організацій для розчищення під’їзних шляхів до об’єктів життєзабезпечення, перелік вулиць для розчищення від снігу.

1.2. Визначити місця тимчасового розміщення пасажирів міжміського та міжобласного транспортного сполучення, які можуть потрапити до осередку НС пов’язаної з погіршенням погодних умов.

1.3. Під час складних погодних умов організовувати прибирання снігу, льоду та бурульок підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності на підвідомчій території.

1.4. На період низьких температур організувати роботу пунктів обігріву на базі підприємств, установ та організацій.

1.5. Надати до управління з питань НС та ЦЗН ММР прогнозні розрахунки кількості ПММ за видами, для боротьбі з наслідками НС пов’язаної з погіршенням погодних умов.

Термін: 15.11.2022

2. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР:

2.1. Здійснювати моніторинг розвитку несприятливих погодних умов, вживати заходів з оперативної готовності сил та засобів на випадок виникнення НС на території міста.

2.2. При отриманні інформації про погіршення погодних умов винести на розгляд міськвиконкому питання щодо виділення ПММ для попередження виникнення надзвичайної ситуації.

Термін: з 01.12.2022 по 31.03.2023

3. Управлінню транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій ММР:

3.1. Визначити стоянки (місця відстою) для великовантажних транспортних засобів на автодорогах м.Миколаєва у період несприятливих погодних умов зимового періоду.

3.2. Надати пропозиції щодо упорядкування стоянок автотранспорту на вулицях міста під час прибирання снігу.

Термін: до 10.12.2022

4. Управлінню охорони здоров’я ММР надати інформацію:

– щодо забезпечення ПММ автономних джерел живлення;

– щодо наявності протиожеледних матеріалів у підвідомчих закладах.

Термін: до 10.12.2022

5. Управлінню освіти ММР надати інформацію щодо запасів вугілля та протиожеледних матеріалів у підвідомчих закладах.

Термін: до 10.12.2022

6. Управлінню з розвитку споживчого ринку департаменту економічного розвитку ММР разом з КВП з організації харчування в навчальних закладах розглянути питання щодо можливості забезпечення продуктами першої необхідності водіїв транзитного транспорту на період складних погодних умов в місцях відстою.

Термін: до 10.12.2022

7. Департаменту праці та соціального захисту населення ММР підготувати проект розпорядженням Миколаївського міського голови «Про організацію місць тимчасового перебування для бездомних осіб на осінньо-зимовий період 2022-2023 років»

Термін: 12.11.2022

8. КП ММР “ЄЛУ автодоріг”:

8.1. За узгодженням з управлінням патрульної поліції Миколаївської області визначити перелік ділянок автомобільних доріг на території м.Миколаєва, на яких найбільш ймовірні утворення транспортних заторів внаслідок погіршення погодних умов.

Термін: до 10.12.2022

8.2. Забезпечити цілодобове чергування необхідної кількості водіїв у разі погіршення погодних умов.

Термін: на період складних погодних умов

9. Рекомендувати Службі автомобільних доріг у Миколаївській області та ДП “Миколаївськійоблавтодор”:

9.1. Забезпечити своєчасне очищення доріг державного значення, які знаходяться на території міста.

9.2. Забезпечити чергування автомобільних тягачів, автомобілів підвищеної прохідності, що можуть використовуватися як тягачі на ділянках доріг, що перетинають річки на території міста.

Термін: на період складних погодних умов

10. Власникам котелень (незалежно від форми власності):

10.1. Вжити заходів щодо недопущення демонтажу, або виведення з ладу котелень які мають можливість працювати на альтернативних видах палива.

10.2. Надавати до департаменту ЖКГ ММР інформацію щодо технічного стану власних котелень та теплотрас.

Термін: щовівторка до 31.03.2022

11. Інформацію щодо виконання протокольних рішень Комісії з даного питання надавати до управління з питань НС та ЦЗН ММР.

Термін: до 10.12.2022

IIІ. Контроль за своєчасним виконанням прийнятих комісією рішень залишаю за собою.

Перший заступник голови комісії Віталій ЛУКОВ

Відповідальний секретар комісії Сергій БОНДАРЬ