Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

11

 

П Р О Т О К О Л № 11

засідання комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва

“26” червня 2018 року м. Миколаїв

ГОЛОВУВАВ: перший заступник міського голови— Криленко В.І.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

ЗАПРОШЕНІ:

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

І. Про стан джерел протипожежного водопосточання на території мМиколаєва.

Доповідачі: МКП “Миколаївводоканал”; ГУ ДСНС України в Миколаївській області

В зв’язку з встановленням на території міста надзвичайної пожежної небезпеки виникає потреба у надійному водопостачанні.

На території міста Миколаєва на обліку перебувають 2478 пожежних гідрантів (з яких 1045 об’єктових), 288 пожежних водоймищ та 27 водонапірних веж.

За інформацією ГУ ДСНС України у Миколаївській області в незадовільному стані знаходяться 340 (13,7%) пожежних гідрантів, 36 (12,5%) водоймищ та 10 (37%) водонапірних веж.

Найбільша кількість несправних вододжерел знаходиться в Інгульському (157 пожежних гідрантів та 8 пожежних водоймищ) та Корабельному (77 пожежних гідрантів та 12 пожежних водоймищ) районах міста.

МКП «Миколаївводоканал» не взято на облік пожежні гідранти, які розташовані по вулиці 1-ша Козацька та тривалий час не мають визначеного балансоутримувача.

Під час перевірки вуличних джерел зовнішнього протипожежного водопостачання встановлені факти асфальтування 27 колодязів пожежних гідрантів, після проведення ремонту дорожнього покриття в м. Миколаєві.

Заасфальтовані люки колодязів, в яких розташовані пожежні гідранти, перешкоджають проведенню перевірки їх технічного стану та не дозволяють здійснювати ефективні заходи з пожежогасіння.

Недостатня кількість джерел протипожежного водопостачання та їх незадовільний технічний стан, відсутність на відповідних адміністративних територіях пристосованих місць для забору води пожежно-рятувальною технікою із природних і штучних водойм негативно впливає на стан пожежної безпеки населених пунктів, не дозволяє здійснювати ефективні заходи з пожежогасіння, значно ускладнює дії пожежно-рятувальних підрозділів та створює передумови для несвоєчасної локалізації і ліквідації пожеж, травмування і загибелі людей, нанесення значних матеріальних збитків та виникнення надзвичайних ситуацій в цілому.

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. МКП „Миколаївводоканал” (Дуденко) забезпечити реалізацію в повному обсязі заходів, визначених Програмою «Питна вода м. Миколаєва на 2007-2020 роки», в частині ремонту пожежних гідрантів та відновлення покажчиків пожежних гідрантів відповідно до Правил пожежної безпеки України.

Термін: згідно Програми

2. Адміністраціям районів ММР (Березі, Дмитруку, Гладун, Цуканову):

        1. – розглянути на засіданні районних комісій ТЕБ і НС питання стану протипожежного водопостачання на об’єктах району;

        2. – затвердити заходи, спрямовані на покращення стану протипожежного водопостачання об’єктів на відповідних територіях;

      1. – зобов’язати керівників (власників) суб’єктів господарської діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування привести в належний стан протипожежне водопостачання на об’єктах.

Термін: липень-серпень

3. Департаменту ЖКГ ММР (Кузнєцову) сумісно з адміністраціями районів ММР ради (Береза, Дмитрук, Гладун, Цуканов) посилити контроль за якістю ремонту дорожнього покриття та недопущення асфальтування люків пожежних гідрантів.

Термін: постійно

4. Управлінню комунального майна (Мкртчян) сумісно з юридичним департаментом (Татарінову) вивчити та надати пропозиції з питання прийняття водоводу по вул. Козацька до комунальної власності.

Термін: липень-серпень

ІІ. Про підтоплення окремих територій м.Миколаєва грунтовими водами.

Доповідач: Управління охорони навколишнього природного середовища та благоустрою департаменту ЖКГ ММР

Серед небезпечних геологічних процесів місто Миколаїв найбільше потерпає від підтоплення.

Визначення проблеми, в тому числі ситуації з підтопленням територій по районах міста, опис шляхів її вирішення та перелік заходів щодо попередження та ліквідації наслідків підтоплення та інших небезпечних екзогенних геологічних процесів на території міста Миколаєва наведено у Програмі економічного і соціального розвитку м. Миколаєва на 2018-2020 роки. Ліквідація наслідків підтоплення житлового масиву Тернівка – будівництво дренажного колектора для захисту від підтоплення житлового масиву Тернівка у м. Миколаєві;

Ліквідація наслідків підтоплення селища Горького – будівництво дренажного колектору для захисту від підтоплення селища Горького у м.Миколаєві;

Ліквідація наслідків підтоплення мікрорайону Жовтневий, парку “Богоявленський”- будівництво дренажного колектора для захисту від підтоплення мікрорайону Жовтневий, парку “Богоявленський” у м. Миколаєві.

Проекти щодо ліквідації наслідків підтоплення по вищевказаним об’єктам були розроблені у 2012 році. У 2017 році було проведено процедуру закупівлі за державні кошти, укладено договори на виконання робіт з ліквідації наслідків підтоплення житлового масиву Тернівка (договір від 22.09.2017 № 1416 на суму 11 210,254 тис. грн.) та селища Горького (договір 26.09.2017 № 1441 на суму 13 422,008 тис. грн.). Кошторисна частина проектної документації з ліквідації наслідків підтоплення житлового масиву Тернівка та селища Горького була перерахована у ціни 2017 року та отримала позитивний експертний звіт. У листопаді 2017 року для об’єктів отримано дозвіл на виконання будівельних робіт.

Роботи з будівництва дренажного колектора для захисту від підтоплення житлового масиву Тернівка та дренажного колектору для захисту від підтоплення селища Горького тривають.

По проекту щодо ліквідації наслідків підтоплення мікрорайону Жовтневий, парку «Богоявленський», який довгий час знаходився на доопрацюванні відповідно до зауважень державної експертизи філії ДП «Укрдержбудекспертиза» у Миколаївській обл., у грудні 2016 року отримано позитивний експертний звіт. У 2017 році було здійснено перерахунок кошторисної документації, вартість об’єкту склала більше 23 млн. грн., проте, ще не отримано висновок Держбудекспертизи.

Для проектів з ліквідації наслідків підтоплення житлового масиву Тернівка та селища Горького у 2017 році було проведено процедуру закупівлі за державні кошти, укладено договори на виконання робіт, перераховано у ціни 2017 року кошторисну частину, отримано позитивний експертний звіт та дозвіл на виконання будівельних робіт.

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

  1. 1. Департаменту ЖКГ ММР (Кузнєцову) продовжити виконання заходів Програми ліквідації наслідків підтоплення території міста Миколаєва.

– сумісно з адміністраціями районів ММР (Береза, Дмитрук, Гладун, Цуканов) та КП “ЕЛУ автодоріг” (Горбенко) тримати на контролі ремонт аварійних дільниць дощової каналізації.

Термін: постійно

ІІІ. Стан оперативної обстановки на території м.Миколаєва та заходи щодо посилення рівня протипожежного захисту природних комплексів та відкритих територій міста

Доповідач: Управління з питань НС та ЦЗН ММР; КП “Миколаївкомунтранс”; КП ММР “Миколаївські парки”, директор МКП «Миколаївводоканал», ГУ ДСНС України у Миколаївській області

Виходячи з аналізу за 2017 рік та прогнозу обласного гідрометеоцентру необхідно зазначити, що у зв’язку з сухою, спекотною погодою у червні-вересні збільшується ризик виникнення пожеж на відкритих територіях.

На відкритих територіях міста в поточному році зареєстровано пожеж:

– в квітні – 79 пожеж загальною площею 96320 м2;

– в травні – 62 пожежі загальною площею 55563 м2;

За 20 днів червня виникло 34 пожежі загальною площею 184940 м2.

Викликає стурбованість значне збільшення площі пожеж.

На засіданні комісії з питань ТЕБ і НС м.Миколаєва (протокол №5 від 30.03.2018) розглядалось питання «Про забезпечення пожежної безпеки в пожеженебезпечний весняно-літній період 2018 року на об’єктах та території м.Миколаєва».

За результатами роботи комісії схвалено комплексний план заходів щодо забезпечення пожежної безпеки у м.Миколаєві у пожеженебезпечний весняно – літній період 2018 року”.

За зверненням комісії прийнято рішення виконкому від 13.03.2018 №303 щодо виділення палива з матеріального резерву м. Миколаєва для запобігання виникнення пожеж у лісових комплексах та на відкритих територіях, з розрахунку:

– адміністрація Корабельного району в кількості ДТ – 2100 л., А-92- 500 л.;

– адміністрація Центрального району в кількості ДТ – 950 л., А-92- 500 л.;

– підрозділи Миколаївського гарнізону ГУ ДСНС України у Миколаївській області в кількості ДТ – 2000 л., А-92- 2000 л.

Влаштовано 80 км мінералізованих смуг.

Головами адміністрацій районів ММР створено тимчасові комісії з проведення рейдових перевірок паркових зон, зелених насаджень та місць масового відпочинку.

Підрядними організаціями з метою попередження виникнення пожеж на об’єктах благоустрою закріплених за департаментом ЖКГ Миколаївської міської ради з початку поточного року:

– знесено сухостійних дерев — 69 од.;

– обрізано гілок та кроновано дерев — 379 од.;

– вивезено ТПВ — 436 239 м куб.

– покіс трави — 767 028 м. кв.

На відкритих територіях міста в поточному році зареєстровано пожеж:

– в квітні – 79 пожеж загальною площею 96320 м2;

– в травні – 62 пожежі загальною площею 55563 м2;

За 20 днів червня виникло 34 пожежі загальною площею 184940 м2.

Викликає стурбованість значне збільшення площі пожеж.

Залишається напруженою ситуація на полігоні ТПВ КП «Миколаївкомунтранс».

Виходячи з аналізу за 2017 рік та прогнозу обласного гідрометеоцентру необхідно зазначити, що у зв’язку з сухою, спекотною погодою у червні-вересні збільшується ризик виникнення пожеж на відкритих територіях.

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Головам адміністрацій районів Миколаївської міської ради (Березі О.Д., Дмитруку В.М., Гладун С.М., Цуканову О.М.) з метою недопущення пожеж на території паркових зон та зелених насаджень, на відкритих територіях міста Миколаєва в місцях масового відпочинку людей:

1.1. Забезпечити неухильне дотримання проведення сумісних рейдових перевірок місць масового відпочинку людей на території природних комплексів та паркових зон.

1.2. Продовжити роботу з ліквідації стихійних місць накопичення сміття на закріплених територіях.

1.3. Організувати проведення роз’яснювальної роботи з населенням та керівниками підприємств щодо недопущення випалювання стерні, сухостою, опалого листя та побутових відходів. До порушників вимог пожежної безпеки застосовувати заходи адміністративного впливу.

1.4. Надати звітні матеріали щодо використання раніше виділеного з матеріального резерву палива.

1.5. Забезпечити проведення скошування трави, прибирання сухостою уздовж автомобільних доріг та на територіях паркових зон.

Термін: до 06.07.2018

2. Департаменту ЖКГ Миколаївської міської ради (Кузнєцову)

2.1. Не допускати випалювання сухостою та побутових відходів.

2.2. Продовжити поповнення запасів протипожежних засобів та відповідного шанцевого інструменту.

2.3. Організувати проведення роз’яснювальної роботи та інформування населення щодо посилення контролю за дотриманням вимог, норм та правил пожежної безпеки.

2.4. Забезпечити проведення скошування трави, прибирання сухостою уздовж автомобільних доріг та на територіях паркових зон.

Термін: пожежонебезпечний період

3. КП «Миколаївкомунтранс» (Цизіну):

3.1. Забезпечити неухильне дотримання заходів пожежної та техногенної безпеки на міському полігоні твердих побутових відходів.

3.2. Забезпечити створення та функціонування пожежно-рятувальних підрозділів добровільної пожежної охорони відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2013 №564 «Про затвердження Порядку функціонування добровільної пожежної охорони» у складі пожежної команди другої категорії, що забезпечує цілодобове чергування диспетчерів та водіїв пожежних машин з перебуванням інших караульних за місцем роботи або місцем проживання.

Термін: пожежонебезпечний період

4. КП ММР «Миколаївські парки» (Андрієвська) забезпечити виконання вимог розпорядження голови Миколаївської облдержадміністрації від 06.08.10 №261-р «Про забезпечення охорони лісів та природних комплексів області від пожеж».

Термін: постійно

5. Рекомендувати ДП «Миколаївське лісове господарство» (Гордієнко):

5.1. Заборонити заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів протягом пожежонебезпечного періоду (пункт 3.1.2 Правил пожежної безпеки в лісах Україні).

5.2. Вжити заходів щодо ліквідації захаращеності особливо в лісових масивах і насадженнях, які прилягають до населених пунктів, доріг, ліній електропередач, газових, місць масового відпочинку населення;

5.3. Встановити шлагбауми на в’їздах до лісових масивів та інформаційні щити щодо заборони скидання і спалювання сміття.

Термін: пожежонебезпечний період

6. Управлінню з питань НС та ЦЗН Миколаївської міської ради (Герасімені) винести на розгляд виконкому міської ради питання щодо виділення адміністраціям районів міста, ГУ ДСНС України у Миколаївській області паливо мастильних матеріалів з матеріального резерву міста для здійснення заходів з попередження виникнення пожеж в природних комплексах та на відкритих територіях по 1 т.

Термін: до 13.07.2018

ІV. Аналіз виконання протокольних рішень комісій за І півріччя.

Доповідач: відповідальний секретар комісії

Протягом І півріччя 2018 року проведено 11 засідань комісії – 5 чергових та 6 позачергових, на яких розглянуто 13 планових та 10 позапланових питань, схвалено 2 плани заходів на поточний рік. По всім питанням прийнято відповідні рішення.

У І півріччі 2018 року за зверненням Комісії прийнято 7 рішень виконкому щодо виділення матеріалів з матеріального резерву м. Миколаєва.

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Інформацію щодо роботи комісії з питань ТЕБ і НС міста Миколаєва за І півріччя 2018 року взяти до відома.

2. Відповідальним виконавцям посилити контроль за наданням звітної інформації щодо виконання протокольних рішень Комісії.

V . Контроль за своєчасним виконанням прийнятих комісією рішень залишаю за собою.

Заступник голови комісії О.А. Герасіменя

Секретар комісії М.А. Луканіна