Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

12

Протокол 12

П Р О Т О К О Л № 12

засідання комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва

27” травня 2021 року м. Миколаїв

ГОЛОВУВАВ: заступник голови комісії, начальник управління з питань НС та ЦЗН ММР — Герасіменя О.А.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

ЗАПРОШЕНІ: за окремим списком.

  1. ПОРЯДОК ДЕННИЙ

І. Про готовність місць відпочинку та пляжів до початку купального сезону.

Доповідачі: департамент ЖКГ ММР, управління з питань НС та ЦЗН ММР, ГУ ДСНС України у Миколаївській області, Миколаївське міське управління ГУ Держпродспоживслужби в Миколаївській області.

Рішенням виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 28.04.2021 №345 “Про визначення переліку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах м. Миколаєва на літній період 2021 року” визначено місця масового відпочинку населення на водних об’єктах та місця для занять водними видами спорту:

– Центральний р-н: пр. Героїв України, 2/2, вул. Веселинівська,1/1;

– Корабельний р-н: між вул. Новобудівною та вул. Ольшанців;

– Заводський р-н: берегова зона мкр. “Намив” по вул. Лазурна;

– 7 спортивних шкіл.

Відповідно до розпорядження голови адміністрації Заводського району від 27.04.2021 №42-р “Про удосконалення системи запобігання загибелі та рятування людей на водних об’єктах в Заводському районі м. Миколаєва на літній період” в місці масового відпочинку населення на водних об’єктах по вул. Лазурна сезонні рятувальні пости планується організувати на базі ТОВ “Максум”, ТОВ “Максимус 2009”, ФОП Магерамов Д.М.О. та спільний пост ФОП Забранський Р.М., ФОП Садиков В.В., ФОП Піроженко Л.Т.

Залишається проблемним питання щодо укладання керівниками підприємств в зоні відпочинку “Намив” договорів на аварійно-рятувальне обслуговування з відповідними службами, проведення робіт з обстеження та очищення від сторонніх предметів дна акваторії та лабораторні дослідження води.

В місці масового відпочинку населення на водних об’єктах Корабельного району рятувальний пост планується організувати на базі КДЮСШ “Олімп”. Водолазне обстеження дна акваторії місця масового відпочинку населення виконано 10 взводом ДВГРЗ ДСНС України.

На виконання доручення заступника голови Миколаївської ОДА від 14.05.2021 №36-д/з представниками ГУ ДСНС України у Миколаївській області та управління з питань ЦЗ Миколаївської ОДА 26.05.2021 здійснено цільову перевірку виконання органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями “Плану заходів щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах Миколаївської області в літній період”.

Обговоривши дане питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Керівникам місць масового відпочинку на водних об’єктах вжити заходи щодо виконання правил охорони життя людей на водних об’єктах України, затверджених наказом МВС України від 10.04.2017 № 301, плану заходів із запобігання загибелі людей на водних об’єктах Миколаївської області в літній період, затвердженим розпорядженням голови Миколаївської ОДА від 13.07.2017 №449-р та плану заходів щодо охорони життя та запобігання загибелі людей на водних об’єктах м. Миколаєва на 2021 рік, затвердженим протокольним рішенням комісії з питань ТЕБ і НС м.Миколаєва №6 від 30.03.2021.

Термін: до 05.06.2021

2. Суб’єктам підприємницької діяльності, ділянки яких розташовані в зоні масового відпочинку на узбережжі мікрорайону “Намив” забезпечити підготовку особового складу рятувального посту за напрямом “Плавець-рятувальник” на навчальній базі установ, підприємств, організацій відповідно до законодавства, провести роботи із обстеження та очищення від сторонніх предметів дна акваторії на відведеній ділянці.

Термін: до 05.06.2021

3. Департаменту ЖКГ ММР вжити заходів щодо встановлення біотуалетів на пляжах Прибій та Стрілка, підведення водопроводу на пляж Прибій, промивки водопровідних мереж на пляжі Стрілка.

Термін: до 05.06.2021

4. Адміністрації Інгульського району ММР встановити попереджувальні таблички про заборону купання на узбережжі в районі Нафтобази.

Термін: до 05.06.2021

5. Адміністраціям Заводського, Центрального, Корабельного районів ММР сумісно з ГУ ДСНС України у Миколаївській області, Миколаївським міським управлінням ГУ Держпродспоживслужби в Миколаївській області провести комісійне обстеження пляжів та зон відпочинку .

Термін: 10.06.2021

6. Рекомендувати ДУ “Миколаївський обласний лабораторний центр” МОЗ України проводити контроль санітарного стану води у місцях масового відпочинку населення на водних об’єктах на території міста. Інформацію щодо санітарного стану води, що тижня надавати до голови Комісії.

Термін: протягом літнього періоду.

7. Рекомендувати управлінню патрульної поліції в Миколаївській області Департаменту патрульної поліції наблизити маршрути патрулювання до пляжів та зон відпочинку на водних об’єктах м. Миколаєва та пішохідних понтонних мостів.

Термін: протягом літнього періоду.

8. Керівникам та відповідальним за експлуатацію баз для стоянки маломірних (малих) суден у м. Миколаєві надати інформацію про укомплектованість відомчого рятувального поста на воді рятувальними засобами, підготовленими матросами (плавцями)-рятувальниками та черговим плавзасобом до управління з питань НС та ЦЗН ММР.

Термін до 10.06.2021

9. Інформацію щодо виконання рішень комісії з даного питання надавати до управління з питань НС та ЦЗН ММР у встановлені терміни.

ІІ. Про підтоплення окремих територій м. Миколаєва ґрунтовими водами.

Доповідач: управління екології департаменту ЖКГ ММР.

Визначення проблеми, в тому числі ситуації з підтопленням територій по районах міста, опис шляхів її вирішення та перелік заходів щодо попередження та ліквідації наслідків підтоплення та інших небезпечних екзогенних геологічних процесів на території міста Миколаєва наведено у Програмі економічного і соціального розвитку м. Миколаєва на 2021 рік.

В рамках боротьби з підтопленням територій планується реалізувати проєкти з ліквідації наслідків підтоплення житлового масиву Тернівка, селища Горького та мікрорайону Жовтневий, парку «Богоявленський», які були розроблені у 2012 році.

У 2017 році розпочато роботи з ліквідації наслідків підтоплення житлового масиву Тернівка та селища Горького. Так, до 2021 року виконано робіт з ліквідації наслідків підтоплення житлового масиву Тернівка на суму 4 877 845,85 грн., укладено 1131 м дренажних труб та з ліквідації наслідків підтоплення селища Горького на суму 1 667,55242тис. грн., побудовано 771,6 м дренажної мережі. Слід зазначити, що будівельні роботи з ліквідації наслідків підтоплення селища Горького у 2019-2020 роках не велися.

У 2019 році проект «Ліквідація наслідків підтоплення житлового масиву Тернівка – будівництво дренажного колектора для захисту від підтоплення житлового масиву Тернівка у м. Миколаєві» було відкориговано та отримано новий висновок експертизи. У 2020 році оголошено про проведення закупівлі по вказаному об’єкту та укладено договір від 10.07.2020 № 1090 на суму 9 943 660,07 грн (залишок невиконаних робіт) з ТОВ «ВіК Технології». Термін виконання робіт за даним договором до 01.08.2021.

З метою продовження виконання робіт будівництва дренажного колектору у селищі Горького, у 2020 укладено договір на коригування проекту «Ліквідація наслідків підтоплення селища Горького – будівництво дренажного колектору для захисту від підтоплення селища Горького у м. Миколаєві», роботи за договором планується завершити у 2021 році.

Проект щодо ліквідації наслідків підтоплення мікрорайону Жовтневий, парку «Богоявленський» отримав висновок державної експертизи філії ДП «Укрдержбудекспертиза» у Миколаївській обл. у грудні 2016 року. Проте, на даний час, він потребує коригування з урахуванням проектних рішень по капітальному ремонту мосту через Вітовську балку по пр. Богоявленський в Корабельному районі м. Миколаєва.

Обговоривши дане питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Прийняти до відома дану інформацію.

2. Департаменту ЖКГ ММР продовжити виконання заходів щодо ліквідації наслідків підтоплення території міста Миколаєва.

3. Адміністраціям районів ММР у разі надходження звернень громадян проводити комісійне обстеження зі складанням актів

ІІІ. Про стан додержання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки суб’єктами господарювання, у власності (володінні) користуванні яких перебувають готелі, пансіонати, хостели, будинки для людей похилого віку та осіб з інвалідністю.

Доповідач: департамент праці та соціального захисту населення ММР.

На виконання дорученням міського голови від 26.01.2021 №13/02.02.05-10 “Про перевірку дотримання вимог законодавства при наданні послуг” тимчасовою робочою групою в термін з 27.01.2021 по 05.02.2021 здійснено перевірку суб’єктів господарювання, які надають відповідні послуги за 24 адресами.

На засіданні комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва 16.02.2021 (протокол №2) розглянуто підсумки роботи тимчасової робочої групи.

Комісія з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва рекомендувала ГУ ДСНС України у Миколаївській області, Миколаївському міському управлінню ГУ Держпродспоживслужби в Миколаївської області посилити контроль за усуненням недоліків виявлених робочою групою, під час перевірки суб’єктів господарювання, які надають послуги з проживання та/або утримання людей похилого віку, осіб з інвалідністю та інших громадян групи ризику.

Особливе занепокоєння на об’єктах з цілодобовим перебуванням людей похилого віку та інвалідів викликає відсутність засобів захисту органів дихання для саморятування під час пожежі.

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Департаменту праці та соціального захисту населення ММР передбачити у кошторисах об’єктів з цілодобовим перебуванням людей похилого віку та інвалідів, кошти для усунення недоліків виявлених під час перевірки. Про вжиті заходи інформувати Комісію.

Термін 01.12.2021

2. Адміністрації Центрального району ММР, департаменту ЖКГ ММР надати допомогу КУ «Міський геріатричний будинок милосердя імені Святого Миколая» в облаштуванні пожежних під’їздів для забору води на р. Інгул.

Термін 01.09.2021

3. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР доповнити міську цільову соціальну програму забезпечення цивільного захисту м. Миколаєва на 2020-2022 роки, пунктом “Придбання засобів захисту органів дихання для саморятування під час пожежі”, для забезпечення людей похилого віку та інвалідів, які знаходяться в комунальних установах.

Термін 01.10.2021

ІV. Про роботу пришкільних таборів з денним перебуванням дітей на базі закладів освіти протягом літнього періоду 2021 рік.

Доповідач: управління освіти ММР.

Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARSCoV-2» (зі змінами), від 21.04.2021 №405 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» карантин продовжено до 30.06.2021 року.

З метою організації цікавого та пізнавального дозвілля дітей у пришкільних таборах на базі закладів освіти проводяться розважальні програми, екскурсії з пересуванням по місту, відвідування музеїв, кінотеатрів, театрів. В умовах поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 такі заходи ставлять під загрозу здоров’я учнів та, у свою чергу, суперечать вимогам, зазначеним у постановах.

Враховуючи постанову головного державного санітарного лікаря України В. Ляшка від 23.04.2021 № 4 «Про затвердження заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19», управління освіти Миколаївської міської ради звернулося з питанням щодо заборони відкриття пришкільних таборів з денним перебуванням дітей на базі закладів освіти протягом літнього періоду 2021 року, у зв’язку з тим що хвороба швидко розповсюджується при тісному контакті у дитячому колективі.

Обговоривши дане питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Управлінню освіти ММР не відкривати пришкільні табори з денним перебуванням дітей на базі закладів освіти протягом літнього періоду 2021 року.

V. Контроль за своєчасним виконанням прийнятих комісією рішень залишаю за собою.

Заступник голови комісії Олександр ГЕРАСІМЕНЯ

Відповідальний секретар комісії Сергій БОНДАРЬ