Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

13

Протокол 13

П Р О Т О К О Л  № 13

позачергового засідання  комісії  з  питань  ТЕБ  і  НС  м. Миколаєва

“06” липня 2020 року                                                                м. Миколаїв

 

ГОЛОВУВАВ: перший заступник голови комісії, перший заступник міського голови — Криленко В.І.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

ЗАПРОШЕНІ: за окремим списком.

 • ПОРЯДОК ДЕННИЙ

І. Щодо змін до карантинних заходів із запобігання розповсюдженню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19 на території міста Миколаєва.

 

Доповідачі: ГУ Держпродспоживслужби у Миколаївській області, управління з питань НС та ЦЗН ММР.

 

Головним управлінням Держпродспоживслужби   в  Миколаївській області в складі робочих груп адміністрацій районів на виконання протоколу №12 від  24.06.2020 засідання комісії  ТЕБ та НС міста проводяться  обстеження ринків, об’єктів торгівлі, закладів громадського харчування тощо, щодо дотримання карантинних обмежень та виконання рекомендацій Головного державного санітарного лікаря України.

Обстеженнями охоплено понад 347 об’єктів торгівлі, громадського харчування, перукарень, спортзалів, ринків. За результатами обстежень  встановлено, з боку адміністрацій закладів з періоду послаблення карантину не проводиться дієвий контроль за дотриманням карантинних обмежень на підприємствах. Основними порушеннями є допуск без масок відвідувачів, відсутність контролю за дезінфекцією поверхонь та проведенням температурного скринінгу персоналу перед початком роботи. Слід зазначити, що в місті не організовано централізований збір та утилізація використаних засобів індивідуального захист (ЗІЗ). На більшості об’єктів відсутні ємності для збору та дезінфекції використаних одноразових ЗІЗ. За порушення карантинних обмежень  складено 27 протоколів, винесені постанови про накладання штрафу по статті 42 КУАП. Особливе непокоєння викликає нехтування карантинними обмеженнями мережею кав’ярень «Coffee GO». В кав’ярнях не виконуються рекомендації Головного санітарного лікаря України.

Перевірено 12 закладів освіти щодо підготовці до ЗНО. Надані рекомендації щодо дотримання вимог Постанови № 24 від 21.05.2020 Головного санітарного лікаря України «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання та єдиного фахового вступного випробування в період карантину у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Управлінням охорони здоров’я ММР організовано тестування мешканців міста  методом ІФА на антитіла до COVID-19 в кількості до 200 осіб щоденно.

На виконання позачергового засідання комісії ТЕБ і НС м. Миколаєва протокол від 14.05.2020 № 9 товариством Червоного Хреста України Миколаївської обласної організації забезпечено 32 сім’ї діти яких повернуті із закладів інституційного догляду та виховання у зв’язку з пандемією, продуктовими наборами та товарами першої необхідності також існує на базі ОО ТЧХУ банк одягу за адресою, м. Миколаїв вул. Робоча 3.

За результатами проведених торгів щодо закупівлі послуг на проведення заходів (надання послуг) з відпочинку дітей які, потребують особливої соціальної уваги та підтримки переможцями визначені 3 дитячих оздоровчих заклади , комунальне підприємство ММР «Позаміський дитячій заклад оздоровлення та відпочинку (Дельфін)», «Громадська організація  обласна організація Фізкультурно – спортивного товариства «Динамо» України», «Приватне підприємство «Миколаїв-контраст» дитячо-оздоровчий табір Маяк».

В червні поточного року проведено санітарно-епідеміологічне обстеження міського закладу відпочинку для дітей ПЗДОВ «Дельфін». Перевіркою встановлено, що заклад готовий до приймання дітей. На сьогоднішній день відсутні рекомендації Головного державного санітарного лікаря  України щодо протиепідемічних заходів в таких закладах.

 

Обговоривши інформацію з даного питання,

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

 1. Інформацію взяти до відома.
 2. Взяти до виконання зміни внесені постановою Кабінету Міністрів України від 25 червня 2020 року №522 до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
 3. Головам адміністрацій районів ММР забезпечити проведення створеними робочими групами (із залученням засобів масової інформації для висвітлення процесу та результатів) регулярних моніторингових перевірок щодо дотримання суб’єктами господарювання встановлених вимог до функціонування в умовах адаптивного карантину, а саме стосовно дотримання режиму носіння захисних масок, соціальної дистанції та здійснення визначених заходів дезінфекції в закладах громадського харчування, на об’єктах торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, ринках, розважальної діяльності на відведених територіях.

Термін: на час дії карантину

 

 1. Керуючись рішеннями регіональної КТЕБ і НС при Миколаївській ОДА протоколами № 21 від 25.06.2020 та № 22 від 01.07.2020:

4.1 Обмежити час роботи закладів громадського харчування та закладів розважальної діяльності на території міста Миколаєва до 22 години 00 хвилин.

4.2. Дозволити роботу кінотеатрів з наповненістю кінозалів не більше 50 відсотків місць у кожному кінозалі за умов дотримання Постанови головного санітарного лікаря України від 01.07.2020 № 38.

4.3. Виключити центр надання адміністративних послуг з переліку органів, в яких на період дії карантину робота починається о 10 годині.

Термін: на час дії карантину

 

 1. Департаменту економічного розвитку ММР, управлінню з питань НС та ЦЗН ММР, управлінню охорони здоров’я ММР, Головному управлінню Держпродспоживслужби в Миколаївській області провести робочу нараду з питання централізованої утилізації засобів індивідуального захисту на території міста.

Термін: до 10.07.2020

 

 1. Департаменту економічного розвитку ММР:

6.1. Довести до керівників кінотеатрів вимоги Постанови головного санітарного лікаря України від 01.07.2020 № 38 затверджено “Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів під час проведення культурно-мистецьких заходів на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)”.

6.2 Попередити керівника мережі кав’ярень «Coffee GO» про посилення протиепідемічних заходів та адміністративну відповідальність у разі невиконання карантинних вимог.

Термін: 07.07.2020

 

 1. Департаменту ЖКГ ММР сумісно з адміністраціями районів ММР вжити заходів щодо облаштування зон відпочинку людей та пляжів на закріплених адміністративно-територіальних одиницях додатковою кількістю контейнерів для збирання сміття.

Термін: 07.07.2020

 

 1. Департаменту ЖКГ, управлінню з питань НС та ЦЗН ММР, управлінню охорони здоров’я ММР посилити заходи (у тому числі із застосуванням електронного сервісу «Дій вдома») щодо проведення протиепідемічного розслідування, обстеження та контролю в осередках поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, зокрема стосовно нагляду за особами, які спілкувалися з хворим, роз’єднання контактних осіб, організації екстреної профілактики серед осіб, що імовірно могли бути інфіковані, організації поточної та заключної дезінфекції в епідемічних осередках, санітарно-просвітницької роботи з населенням.

Термін: на час дії карантину

 

 1. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР, Головному управлінню Національної поліції в Миколаївській області з залученням фахівців Держпродспоживслужби забезпечити постійний контроль, з обов’язковими перевірками кінотеатрів щодо дотримання ними вимог профілактичних та протиепідемічних заходів спрямованих на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Термін: на час дії карантину

 

 1. Рекомендувати Головному управлінню Національної поліції в Миколаївській області, управлінню патрульної поліції в Миколаївській області та Головному управлінню Держпродспоживслужби в Миколаївській області в разі систематичного недотримання карантинних правил або грубого порушення встановлених вимог санітарного законодавства суб’єктами господарювання незалежно від форм власності, що ведуть свою господарську діяльність (особливо що надають послуги з розміщення, торгівлі продовольчими, непродовольчими товарами та перевезення пасажирів) на території міста, вносити на розгляд до комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій щодо припинення діяльності визначених суб’єктів господарювання.

Термін: на час дії карантину

 

 1. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР

11.1. Провести відповідно до компетенції інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення через засоби масової, соціальні та інші канали інформації щодо важливості дотримання протиепідемічних заходів під час погіршення епідемічної ситуації в Україні.

11.2. Забезпечити проведення щоденної роз’яснювальної роботи (у тому числі  через засоби масової інформації, інформаційні стенди, плакати та гучномовні системи) серед місцевого населення та відпочиваючих щодо необхідності дотримання встановлених протиепідемічних заходів.

Термін: на час дії карантину

 

 1. Управлінню транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій ММР довести до В.о. Начальника «Локомотивного депо Миколаїв» РФ «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» вимоги Постанови головного санітарного лікаря України від 03.07.2020 № 39 затверджено “Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при організації залізничних перевезень у період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)”

Термін: 10.07.2020

 

 1. Управлінню у справах фізичної культури і спорту ММР Довести до керівників закладів фізичної культури та спорту вимоги Постанови головного санітарного лікаря України від 03.07.2020 № 40 затверджено “Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів в деяких закладах фізичної культури та спорту на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)”.

Термін: 10.07.2020

 

 1. Службі у справах дітей ММР сумісно з управлінням з питань НС та ЦЗН ММР підготувати звернення до голови комісії з питань ТЕБ і НС при Миколаївській ОДА з питанням щодо можливості відкриття дитячих оздоровчих таборів міста з урахуванням проведених тендерів «Дельфін», «Динамо», «Маяк» у зв’язку з позитивною динамікою розвитку захворюваності на COVID-19 у Миколаївській області з дотриманням відповідних санітарних та протиепідемічних заходів для оздоровлення дітей Миколаївської області.

Термін: 10.07.2020

 

 1. Відділу інформаційного забезпечення департаменту міського голови ММР розмістити у ЗМІ інформацію про зміну в роботі закладів громадського харчування та закладів розважальної діяльності відповідно до рішення регіональної КТЕБ і НС при Миколаївській ОДА протокол № 22 від 01.07.2020.

Термін: 07.07.2020

 

ІІ. Контроль за своєчасним виконанням прийнятих комісією рішень залишаю за собою.

 

Перший заступник голови комісії                                Володимир КРИЛЕНКО

 

Відповідальний секретар комісії                                                Артем СУСЛІК