Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

19

Протокол 19

П Р О Т О К О Л  № 19

засідання  комісії  з  питань  ТЕБ  і  НС  м. Миколаєва

“29” вересня 2020 року                                                                    м. Миколаїв

 

ГОЛОВУВАВ: перший заступник голови комісії, перший заступник міського голови — Криленко В.І.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

ЗАПРОШЕНІ: за окремим списком.

  • ПОРЯДОК ДЕННИЙ

 

І. Про стан виконання заходів техногенної безпеки на ПНО та ОПН які розташовані на території м. Миколаєва.

Доповідач: ГУ ДСНС України у Миколаївській області.

         

          За клопотанням ГУ ДСНС України у Миколаївській області перенесено на чергове засідання у жовтні 2020 року.

 

ІІ. Стан системи оповіщення та зв’язку, заходи щодо покращення системи оповіщення.

Доповідач: управління з питань НС та ЦЗН ММР.

 

Для організації та здійснення заходів забезпечення стійкого функціювання технічних засобів автоматизованих систем централізованого оповіщення, оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій органів управління цивільного захисту, сил цивільного захисту, суб’єктів господарювання та населення розпорядженням міського голови від 23.12.2016 №358р створено спеціалізовану службу цивільного захисту оповіщення та зв’язку м. Миколаєва.

Служба створена на базі управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради, дільниці ядра мережі № 252/1 МФ ПАТ “Укртелеком”, служби оперативного реагування ММР «1588», відділу громадських зв’язків Миколаївської міської ради, телерадіомовних компаній,  операторів і провайдерів телекомунікацій.

З метою виконання завдань за призначенням Служба використовує технічні засоби оповіщення:

– регіональної внутрішньообласної системи централізованого оповіщення «Сигнал-ВО»;

– місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій у м. Миколаєві;

– телекомунікаційних мереж та сигнально-гучномовні пристрої.

  1. До складу регіональної  внутрішньообласної системи централізованого оповіщення «Сигнал-ВО» входить 496 од.апаратури, з яких лише                              19 електросирен та 22 стійки централізованого виклику ємністю 1830 номерів, до яких підключено 504 абонента розташовані на об’єктах комунальної власності м. Миколаєва.
  2. Місцеву систему централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій м.Миколаєва введено в експлуатацію в жовтні 2019 року (сертифікат управління ДАБК ММР серія МК №162193511926) загальною вартістю 1570,00 грн., протягом 2017-2019 років виділено коштів у сумі 725,631 тис. грн. Залишок коштів, необхідних для реалізації проекту, становить 843,369 тис. грн. (без урахування зміни ціни внаслідок корегування проекту).

Відповідно до розпорядження   управління   комунального   майна  Миколаївської  міської ради  від 09.09.2020 № 217р управлінню з  питань  надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ММР» здійснюється передача майна об’єкту будівництва.

До складу місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій у м. Миколаєві входить 130 од. апаратури та:

– 168 вуличних гучномовця (радіомовних компаній «Рідна вулиця», «Радіо Квартал»;

– підсистема централізованого виклику та інформування керівного складу органів управління цивільного захисту міста «ОЛЬХОН».

Відповідно до вимог пункту 10 Положення про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв’язку у сфері цивільного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.09.2017 №733, на органи місцевого самоврядування покладено обов’язки щодо утримання, реконструкція та забезпечення постійної готовності до дій за призначенням місцевих автоматизованих систем централізованого оповіщення.

Витрати на експлуатаційно-технічне обслуговування регіональної внутрішньообласної системи централізованого оповіщення «Сигнал-ВО» складають до 400 тис.грн. на рік, на місцеву систему централізованого оповіщення – 85 тис.грн.

Затверджено спільні інструкції з директорами 6-ти телерадіомовних компаній (філія ПАТ «НСТУ» Миколаївська регіональна дирекція, КП «ТРК МАРТ», ТОВ ТРК «НІС-ТВ», ТОВ ТРК «Сатурн», ТК «ТАК-ТV», ТОВ «МКТВ») про порядок оповіщення населення міста про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій по каналах телебачення і радіомовлення.

Проведено закладку записаних на окремих оптичних носіях повідомлень щодо найбільш вірогідних надзвичайних ситуацій (дубльованих в паперовому вигляді) в запечатаних пакетах з паролями і відгуками на радіотрансляційних вузлах та студіях телебачення вищевказаних компаній, які повинні використовуватись у разі загрози та виникнення НС та в особливий період черговим персоналом компаній за командою міського голови або начальника управління з питань НС та ЦЗН ММР.

На підставі договорів про спільну діяльність з ТОВ «Миколаївське кабельне телебачення» та  ТОВ «Дикий сад» здійснюється оповіщення та інформування населення з питань цивільного захисту через мережу кабельного телебачення та мережу Internet.

В цілому існуюча система оповіщення м. Миколаєва забезпечує доведення інформації до керівного складу та населення про виникнення або загрозу виникнення надзвичайних ситуацій і подій.

Обговоривши інформацію з даного питання,

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

  1. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР:

– сумісно з юридичним департаментом ММР, управлінням з питань ЦЗ Миколаївської ОДА та ПАТ “Укртелеком” провести нараду з питання подальшого користування апаратурою оповіщення цивільної оборони, розташованої на об’єктах м. Миколаєва, на підставі  вимог пункту 10 Положення про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв’язку у сфері цивільного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.09.2017 №733;

Термін: 02.10.2020

 

– забезпечити щомісячну перевірку технічного стану місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій у м. Миколаєві.

 

  1. Управлінню капітального будівництва ММР підготувати проект рішення виконкому ММР “Про внесення змін по об’єкту бюджету розвитку, головним розпорядником яких є управлінню капітального будівництва ММР” продовжити термін реалізації проекту по об’єкту: “Реконструкція місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій у м. Миколаєві” до 2022 року.

Термін: до 30.10.2020

 

  1. Департаменту фінансів ММР забезпечити фінансування заходів:

– по об’єкту: “Реконструкція місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій у м. Миколаєві”;

– з експлуатаційно-технічного обслуговування всіх складових місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій у м. Миколаєві.

Термін: протягом 2021 року

 

ІІІ. Про хід виконання заходів щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 на території м. Миколаєва.

Доповідачі: адміністрації районів ММР, ГУ Держпродспоживслужби у Миколаївській області, ГУНП у Миколаївській області, департамент ЖКГ ММР, департамент економічного розвитку ММР, управління охорони здоров’я ММР, управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій ММР.

 

Заклади охорони здоров’я КНП ММР «Міська лікарня № 1», КНП ММР «Міська лікарня № 3», КНП ММР «Пологовий будинок № 1» забезпечені медичним обладнанням  згідно умов  підписання договору з Національною службою здоров’я України та відповідають вимогам в наданні медичної допомоги пацієнтам з COVID-19.

Згідно рішення Миколаївської міської ради від 17.03.2020 № 56/109 «Про внесення змін до рішення Миколаївської міської ради від 20.12.2019    № 56/70 «Про бюджет міста Миколаєва на 2020 рік» на проведення протиепідемічних заходів по запобіганню та поширенню на території міста Миколаєва вірусу COVID-19 виділено кошти в сумі 38028,692 тис. грн.

На виконанням п.10 доручення голови облдержадміністрації від 14.09.2020 № 128-д управлінню охорони здоров’я ММР надано доручення щодо перепрофілювання 30 відсотків ліжкового фонду підпорядкованих закладів охорони здоров’я для лікування хворих на  COVID-19 за алгоритмом розробленим МОЗ України,  згідно якого передбачається розгортання 600 ліжок на базі міських закладів охорони здоров’я: 270 ліжок КНП ММР «Міська лікарня №1», 200 ліжок КНП ММР «Міська лікарня №3», 130 ліжок на базі КНП ММР «Міська лікарня №5», а також 50 дитячих ліжок (не враховуються в загальну кількість) на базі КНП ММР «Міська дитяча лікарня №2».

В зв’язку зі зростанням  в місті захворюваності на COVID-19 будується інфекційний модуль на базі КНП ММР «Міська лікарня №5» потужністю 30 ліжок.

УОЗ ММР та КНП ММР розрахована загальна сума для придбання медикаментів, дезінфікуючих засобів, засобів індивідуального захисту, додаткової заробітної плати медичним працівникам відповідно до обрахованої потреби яка складає 106082,413 тис. грн.; з них  на ІV квартал 2020 року – 48819,078 тис. грн., та І квартал 2021 року –  57263,335 тис. грн.

17.06.2020 на сесії Миколаївської міської ради внесено зміни до бюджету м.Миколаєва спрямувавши на страхування медичних працівників 3 млн. грн., які були пропорційно розподілені між 18-ма  закладами охорони здоров’я міста (орієнтовно 3 928 осіб буде застраховано).

Станом на 24.09.2020 в заклади  охорони здоров’я  м. Миколаєва надійшло 1565 швидких тестів, використано 1476 тестів, обстежено 1464 особи.

На 24.09.2020 швидкі тести в наявності в усіх  ЦПМСД та стаціонарах міста Миколаєва в кількості – 91 шт.

Проводиться тестування методом ІФА (імунно-ферментний аналіз) на антитіла до COVID-19 (визначення імуноглобуліну М і G) в  КНП ММР «Міська лікарня № 1» з  21.05.2020, в  КНП ММР «Міська лікарня № 5» з 22.06.2020.

В Миколаївському обласному лабораторному центрі обстежено на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) 24289 особи, ІФА- 36709.

В закладах міста  проведено забір проб: ПЛР- 13917, ІФА-12954.

На теперішній час всі особи, які прибули із-за кордону, знаходяться на обліку за допомогою програми «Дій вдома».

Станом на 24.09.2020  всього на самоізоляції знаходиться –  954 осіб, які мали контакт з підтвердженими хворими на COVID-19, за якими ведеться медико-санітарне спостереження.

При  ЦПМСД м. Миколаєва  створено 14  виїзних бригад у складі середнього медпрацівника та водія для забору біоматеріалу для обстеження вдома у пацієнтів з підозрою на COVID-19 в  легкому стані важкості перебігу хвороби, яких можна залишити дома для дистанційного лікування. Бригади забезпечені розхідними матеріалами (пробірками) на першочергову потребу та засобами індивідуального захисту. На 24.09.2020 зроблено 3869 виїздів мобільних  бригад, обстежено – 5706  осіб.

З 10.08.2020 введено в дію на базі КНП ММР «Міська лікарня № 1» другу чергу шпиталю для госпіталізації хворих міста та Вітовського району, які підлягають визначенню випадку гострої коронавірусної хвороби.

Станом на 24.09.2020 в КНП ММР «Міська лікарня №1» знаходиться    136 хворих осіб на COVID-19.

З 10.09.2020 введено в дію на базі  КНП ММР «Міська лікарня № 3» респіраторне відділення на 50 ліжок  для госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою  COVID-19 (розпор. Керівника робіт з ліквідації наслідків коронавірусної хвороби  від 08.09.2020 № 81).

Станом на 24.09.2020 в КНП ММР «Міська лікарня №3» знаходиться 60 хворих осіб на COVID-19 та 34 особи з підозрою.

В пологовому будинку № 1 двоє вагітних інфікованих COVID-19, що проживають в районах області,  народили  2 дітей (02.05.2020, 08.05.2020) та в задовільному стані були виписані до дому. Станом на 24.09.2020 в ПБ №1 знаходиться 4 хворі особи.

Всього зареєстровано підтверджених випадків COVID-19 в м. Миколаєві – 1793 (медпрацівників   111, з них (52  – одужали), з них 68  – працівник ЗОЗ  м. Миколаєва, з яких одужали 32, померло -2).

Станом на 24 вересня 2020 року в м. Миколаєві з усіх 1793 захворілих  – 145 дітей, з яких одужало – 42. З 01.09.2020 захворіло 95 (+2)  дітей (одужало 5) та 25 (+2)  вчителів (одужало 2).

Головне управління Держпродспоживслужби   в  Миколаївській області, з метою запобігання та протидії поширення коронавірусної хвороби COVID-19 на виконання протоколу №18 від  14.09.2020 засідання комісії  ТЕБ та НС міста проводяться  обстеження ринків, об’єктів торгівлі, закладів громадського харчування тощо, щодо дотримання карантинних обмежень та виконання рекомендацій Головного державного санітарного лікаря України.

Обстеженнями  з 01.09.2020 охоплено  315 об’єктів торгівлі (131), громадського харчування(161), ринків (23). За результатами обстежень  встановлено, з боку адміністрацій закладів з періоду послаблення карантину не проводиться дієвий контроль за дотриманням карантинних обмежень на підприємствах. Основними порушеннями є допуск та обслуговування  відвідувачів без масок, відсутність контролю за дезінфекцією поверхонь та проведенням температурного скринінгу персоналу перед початком роботи, відсутність  централізованого збору  використаних одноразових ЗІЗ. За порушення карантинних обмежень  складено 39 протоколів, винесені постанови про накладання штрафу по статті 42 КУАП на загальну суму 17550 грн.

 У зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) в місті Держпродспоживслужбою організовані та проводяться санітарно-епідеміологічні обстеження шкіл (25) та дошкільних закладів (11),  де основними порушеннями є використання килимів, м’яко набивних іграшок, не відповідність оснащення медичного кабінету та ізолятора. За результатами – в дитячих садочках міста за порушення карантинних обмежень та вимог постанови Головного державного санітарного лікаря України №25 ( зі змінами 50) від 21.05.2020. «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільних освіти на період карантину у зв’язку з поширенням короновірусної хвороби» оштрафовані   2 школи (850 грн)  та  6 ДНЗ на суму 2550 грн.

За порушення вимог чинного законодавства з профілактики поширення коронавірсуної хвороби складено 25 протоколів про адміністративне правопорушення. Найбільш поширеними порушеннями є:

– відсутність достатньої кількості засобів індивідуального захисту та порушення правил користування засобами індивідуального захисту,

– недостатня кількість дезінфекційних засобів та порушення регламенту їх використання, недостатня кількість антисептиків,

– в деяких закладах до наступного часу не облаштовано ізолятори.

Протягом вересня фахівцями управління з розвитку споживчого ринку департаменту економічного розвитку ММР проводилось обстеження об’єктів торгівлі та сфери послуг щодо дотримання вимог профілактичних та протиепідемічних заходів спрямованих на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Обстежено 383 об’єкта (мережі супермаркетів, магазини (павільйони) продовольчих та промислових товарів, заклади громадського харчування, торговельні центри, майданчики, перукарні, салони краси, стоматологічні кабінети, стаціонарні АЗС та АГЗП, тощо).

За результатами обстеження, загальні вимоги (наявність захисних масок, рукавичок, дезінфекторів тощо) до проведення запобіжних заходів, карантинних обмежень на перевірених об’єктах торгівлі виконуються.

Разом з тим:

-гастроном «Сім’я» (магазин продуктів, вул. Силікатна, 275) на момент обстеження персонал гастроному не дотримується карантинних обмежень, на зауваження та рекомендації не реагує.

-перукарня «Ніка» (вул. 3 Слобідська, 51) – персонал перукарні не дотримується карантинних обмежень, на зауваження та рекомендації не реагує. За результатами обстеження фахівцем ММУ ГУ Держпродспоживслужби у Миколаївській області складено довідку та керівника запрошено до ГУ Держпродспоживслужби у Миколаївській області для дачі пояснення та складання адмінпротоколу. Керівник не з’явився.

За період з 27.08.20 по 24.09.20 співробітниками управління патрульної поліції в Миколаївській області було складено 89 адміністративних протоколів за ст.44-3 КУпАП відносно водіїв маршрутних транспортних засобів м.Миколаєва через перевезення пасажирів у кількості, що перевищує кількість сидячих місць.

За цей час протоколи були складені на водіїв всіх 12 підприємств-перевізників, що обслуговують автобусні маршрути міста. Найбільшу кількість протоколів складено на ПП «ПиК» (16 протоколів), МПП «ТФТ» (14 протоколів), ПП «Авто Віола плюс» (14 протоколів), ТОВ «Еталонавто» (12 протоколів). ТОВ “Євротранстехсервіс” отримало лише один протокол, але при цьому, у момент фіксації порушення, транспортний засіб перевозив 26 пасажирів понаднормово. Найбільш часто протоколи складали на водіїв маршрутів № 1, 52, 91, 16, 3. На пасажирів складено 10 протоколів за недотримання карантинних вимог.

28.09.2020 відбулась нарада за участю керівника управління патрульної поліції в Миколаївської області, управління транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій Миколаївської міської ради та представників підприємств – перевізників щодо перевезення пасажирів згідно кількості місць для сидіння передбачених технічною характеристикою транспортного засобу, на якій вирішено провести спільну перевірку щодо дотримання карантинних обмежень в громадському транспорті та звернутись до керівників закладів освіти міста з проханням розглянути можливість щодо перенесення часу початку занять на                       10:00 – 10:30 годину.

Департаментом житлово-комунального господарства ММР, відповідно укладених договорів з ТОВ «Дезсистема» (м. Кременчук), придбано 9,1 тонн гіпохлоріду  натрію  марки «А» на суму 186 200,00 грн.  та з ТЦ «Епіцентр», придбано 10 одиниць оприскувачів бензинових  на суму 29 092,20 грн. для обробки під’їздів керуючими компаніями, комунальними підприємствами та ОСББ.

На виконання рекомендацій МОЗ надано доручення управляючим компаніям міста, які обслуговують житловий фонд міста щоденно проводити обробку місць загального користування в під’їздах багатоквартирних будинків міста спеціальним дезінфікуючим розчином. На даний час залишок гіпохлоріду натрію становить 5,5 тонн.

З метою запровадження посилених протиепідемічних заходів та попередження розповсюдження короновірусної інфекції необхідне додаткове фінансування у сумі 3 000 000 грн.

Працівниками адміністрацій районів ММР, проведено десятки рейдів-оглядів та перевірено понад 1000 об’єктів на предмет дотримання санітарних норм під час дії карантинних обмежень.

На засіданнях адміністративних комісії адміністрацій районів ММР розглянуто понад 200 протоколів, складених за порушення ст. 44-3 КУпАП «Порушення правил щодо карантину людей», 97 протоколів за статею 152 КУпАП (“Порушення державних стандартів, норм і правил благоустрію територій населених пунктів”), ст. 160 КУпАП (торгівля у не відведених для цього місцях),   ст. 42 КУпАП «Порушення санітарних норм».

Обговоривши інформацію з даного питання,

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

  1. Департаменту фінансів ММР розглянути питання щодо перерозподілу видатків бюджету м. Миколаєва на 2020 рік для забезпечення протиепідемічних заходів по запобіганню поширенню на території м. Миколаєва вірусу COVID-19.

Термін: до 15.10.2020

 

  1. Заступнику міського голови Андрієнко Ю.Г. сумісно з управлінням транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій ММР підготувати та направити листа до управління освіти і науки ОДА та керівників віщих навчальних закладів з питання щодо перенесення початку занять на 2 години, з 8.00 на 10.00.

Термін: 01.10.2020

 

  1. Управлінню освіти ММР:

– сумісно з юридичним департаментом ММР, Муніципальною Радою,  ГУ Держпродспоживслужби у Миколаївській області та Поліцією охорони провести нараду з питання використання  стадіонів ЗЗСО у вихідні та святкові дні мешканцями міста;

Термін: 05.10.2020

 

– рекомендувати  керівникам закладів професійно-технічної освіти встановити початок занять о 10 годині ранку.

Термін: з 05.10.2020

 

  1. Рекомендувати ГУ Держпродспоживслужби у Миколаївській області, ГУ НП у Миколаївській області та адміністрації Центрального району ММР провести обстеження виконання карантинних обмежень та протиепідемічних вимог при здійсненні діяльності перукарні «Ніка» (вул. 3 Слобідська, 51) та гастроному «Сім’я» (вул. Силікатна, 275). У разі невиконання – розглянути питання щодо притягнення до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Термін: 02.10.2020

 

  1. Адміністраціям районів ММР, Департаменту економічного розвитку ММР, ГУ Держпродспоживслужби у Миколаївській області продовжити обстеження об’єктів торгівлі та сфери послуг щодо дотримання вимог профілактичних та протиепідемічних заходів спрямованих на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Термін: на період карантину

 

ІV. Контроль за своєчасним виконанням прийнятих комісією рішень залишаю за собою.

 

 

 

Перший заступник голови комісії                                Володимир КРИЛЕНКО