Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

23

Протокол 23

П Р О Т О К О Л № 23

засідання комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва

«25» листопада 2021 року м. Миколаїв

ГОЛОВУВАВ: перший заступник голови комісії, перший заступник міського голови — Луков В.Д.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

ЗАПРОШЕНІ: за окремим списком.

  1. ПОРЯДОК ДЕННИЙ

І. Про вжиття заходів на аварійному будинку за адресою вул. Шнеєрсона, 8.

Доповідач: департамент ЖКГ ММР, юридичний департамент ММР.

На виконання рішення Комісії від 08.10.2021 (протокол № 17) юридичним департаментом ММР виконано наступні заходи:

За відомостями Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, станом на 15.07.2008, наявна наступна інформація відносно будинку № 8 по вул. Шнеєрсона (Карла Лібкнехта) в м. Миколаєві:

«Технічний опис майна: самочинно побудовано: самовільний захват земельної ділянки 16,0 кв.м за рахунок самовільно побудованих сіней літ. а{6}. Загальна площа житлового будинку літ. А збільшена на 18,9 кв.м за рахунок сіней літ. а{6}, a{5}, житлова площа збільшена на 7,9 кв.м за рахунок переобладнання 1-2 в житлове, гараж літ.Ж – переобладнано з сараю, – у користуванні Жевнерова А.Т. та Жидкова М.М. – згідно довідки № 1004 від 14.10.2008 адміністрації Центрального району Миколаївської міської ради.

Співвласники: Жевнеров Анатолій Трохимович -1/5, Шерстюк Людмила Анатоліївна – 11/100, Жидков Микола Миколайович – 9/100, Ганкін Борис Олександрович – 11/150, Шерстюк Ольга Юхимівна – 22/150 та Коновалов Сергій Володимирович – 19/50».

У зв’язку з відсутністю будь-якої інформації щодо місцезнаходження/перебування власників будинку № 8 по вул. Шнеєрсона (Карла Лібкнехта), юридичним департаментом було направлено відповідні запити до Миколаївського районного управління поліції ГУ НП України в Миколаївській області (вих.№ 7901/02.02.01-22/02.06/14/21 від 27.10.2021) щодо встановлення осіб, які фактично перебувають в житловому будинку по вул. Шнеєрсона, 8 та місцезнаходження (перебування) власників даного житлового будинку.

Також було направлено запити до Центрального відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) для з’ясування наявності Витягів з Реєстру про реєстрацію смерті та до Першої Миколаївської державної нотаріальної контори щодо наявності заведених спадкових справ, які підлягають реєстрації у Спадковому реєстрі.

На теперішній час відповіді до юридичного департаменту Миколаївської міської ради не надходили. Після отримання відповідей, інформацію щодо подальших шляхів вирішення даного питання буде надано додатково.

Департаментом ЖКГ ММР проведено комісійне обстеження будинку за адресою вул. Шнеєрсона, 8 та виявлено, що окремі елементи даху у разі руйнування можуть нанести шкоду кв. № 4 та травмувати мешканців.

Обговоривши дане питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Юридичному департаменту ММР інформувати першого заступника міського голови стосовно відповідей на інформаційні запити.

Термін: до 24.12.2021

2. Департаменту ЖКГ ММР підготувати проект рішення виконкому щодо визнання аварійним, житлового будинку за адресою вул. Шнеєрсона, 8.

Термін: до 06.12.2021

3. ГУ НП в Миколаївській області провести комплекс дій щодо визначення мешканців які проживають у приватному житловому будинку за адресою вул. Шнеєрсона, 8.

Термін: до 10.12.2021

II. Про аварійний стан ділянки теплотраси d-530 мм за адресою вул. Новозаводська, 48.

Доповідач: ОКП “Миколаївоблтеплоенерго”

Котельна ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” за адресою: вул. Новозаводська, 48, надає послуги з теплопостачання на 97 багатоповерхових житлових будинків, 3 школи, 1 ДНЗ та 4 лікувальні заклади.

В зв’язку з аварійною ситуацією що склалась на тепловій мережі котельної для проведення аварійно-відновлювальних робіт необхідно 55 м сталевої труби d-530 мм.

Обговоривши дане питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР підготувати та винести на розгляд виконкому проект рішення щодо виділення з матеріального резерву м.Миколаєва матеріалів з розрахунку:

Отримувач

Труба сталева d-530 (м.п)

ОКП “Миколаївоблтеплоенерго”

55

Термін: до 30.11.2021

2. ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” ремонтні роботи по заміні металевої труби за адресою: вул. Новозаводська, 48 провести в найкоротші терміни.

ІІІ. Про підготовку органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та дощових паводків у 2022 році на території м. Миколаєва.

Доповідачі: департамент ЖКГ ММР, управління з питань НС та ЦЗН ММР

В місті Миколаєві можуть виникнути зони затоплень низько розташованої території та районів з дійсним високим рівнем ґрунтових вод.

Заводський район 23 будинки, біля 290 осіб;

Центральний район 75 будинків, біля 250 осіб;

Інгульський район 11 будинків, біля 40 осіб;

Корабельний район 25 будинків, біля 78 осіб.

Всього по місту може бути підтоплене 134 будинки з населенням 658 осіб.

Управлінням з питань НС та ЦЗН ММР відкориговано:

– відомість наявності інженерної техніки на ОГД м. Миколаєва;

– план реагування органів управління і сил цивільного захисту щодо попередження та ліквідації НС внаслідок складних погодних явищ в осінньо-зимовий період.

У разі ускладнень з льодоходу погоджено питання з TOB «МАРКОНІ» щодо залучення плавзасобів льодового класу для проведення криголамних робіт на водній акваторії міста.

Проводяться роботи з очищення колодязів зливової каналізації та відкритих зливостоків.

На сьогодні в місцях проходження мереж зливової каналізації, наявні 4 зони можливого затоплення проїзної частини вулиць, а саме:

– у районі шпиталю по вул. Курортна;

– на перехресті просп. Центральний та вул. Інженерна;

– на перехресті вул. Чкалова та вул. Інженерна;

Для проведення невідкладних відбудовних робіт і заходів, спрямованих на запобігання, ліквідацію надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків створено міський матеріальний резерв, який містить будівельні, промислові вироби та ПММ, у тому числі:

– бензин 24780 л;

– дизельне паливо 14180 л.;

– газ 2750 л.

На підприємствах ОКП «Миколаївоблтеплоенерго», МКП «Миколаївводоканал», АТ «Миколаївобленерго», ПрАТ «Миколаївська ТЕЦ», АТ “Миколаївгаз” розроблено оперативні плани спільних дій, спрямованих на локалізацію і ліквідацію можливих наслідків аварій на системах життєзабезпечення населення міста.

Відповідно до вимог розпорядження голови облдержадміністрації від 16.02.2018 № 37-р «Про заходи щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені і паводків на території Миколаївської області» та з метою своєчасної підготовки до безаварійного пропуску льодоходу та паводка управлінням з питань НС та ЦЗН ММР розроблено проект «Плану заходів органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та осінньо-зимових дощових паводків у 2022 році на території міста Миколаєва», який виноситься на розгляд комісії.

Обговоривши дане питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Затвердити “План заходів органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та осінньо-зимових дощових паводків у 2022 році на території міста Миколаєва” (додається).

2. Інформацію щодо виконання “Плану заходів органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та осінньо-зимових дощових паводків у 2022 році на території міста Миколаєва” надавити до управління з питань НС та ЦЗН ММР у встановлені терміни.

IV. Щодо недопущення відключень закладів охорони здоров’я та об’єктів життєзабезпечення від електропостачання.

Доповідач: управління з питань НС та ЦЗН ММР.

Протоколом позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 05.11.2021 №43 доручено вжити заходів щодо недопущення відключення закладів охорони здоров’я, та об’єктів життєзабезпечення від джерел електропостачання.

Станом на 22.11.2021, 9 закладів охорони здоров’я комунальної власності забезпечені аварійними джерелами живлення потужностями від 7 КВт. до 275 КВт., створено запаси ПММ.

Однак залишається недостатньо для функціонування в аварійному режимі потужності дизель-генератора в КНП ММР “Міська лікарня № 1” (35КВт).

На придбання двох електрогенераторів КНП ММР “Міська лікарня № 1”,на 2021 рік виділено з міського бюджету 1,2 млн. грн.

ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” забезпечено дизель-генераторами в кількості 1 шт.-100 КВт., 1 шт.- 30 КВт., 10 шт.-7,5 КВт., але потужностей недостатньо. Для аварійного живлення котельної НГЗ, необхідно генератор потужністю 400 КВт.

В матеріальному резерві м. Миколаєва в наявності: 20 т — бензину та 13т — дизельного пального.

На підприємствах міста налічуються пересувні джерела електроживлення великої потужності:

з/п

Назва підприємства, установи,

організації

Адреса, телефон

Кількість

Потужність

КВт

1

МУМА ДП Укрхімтрансаміак

вул. Фурманова,1

т. 58-85-00

3

200

100

50

2.

ДП МАЗ «НАРП»

вул. Знаменська, 4

т. 60-14-60, 60-20-02

2

400

400

3.

10 взвод ДВГРЗ ДСНС України

вул. В. Чорновола,4

т. 44-41-00

1

100

Обговоривши дану інформацію,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Узгодити залучення генераторів на випадок відключення електроенергії на об’єктах життєзабезпечення, а саме:

1.1. МУМА ДП Укрхімтрансаміак надати у разі необхідності електрогенератор потужністю 100 КВт. КНП ММР “Міська лікарня № 1”;

1.2. 10 взводу ДВГРЗ ДСНС України надати у разі необхідності електрогенератор потужністю 100 КВт КНП ММР “Міська лікарня № 3”;

1.3. 10 взводу ДВГРЗ ДСНС України надати у разі необхідності електрогенератор потужністю 5 КВт КНП ММР “Міська дитяча лікарня № 2”.

Термін: у разі потреби

2. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР підготувати проект рішення виконкому щодо виділення з матеріального резерву м. Миколаєва ППМ для забезпечення роботи електрогенераторів.

Термін: у разі потреби

3. У випадку виявлення ознак, які можуть нести загрозу життєдіяльності населення, підприємствам, установам та організаціям, аварійних та планових відключень тепло-, газо-, електропостачання, інформувати управління Служби безпеки України в Миколаївській області за телефоном 37-00-70.

Термін: негайно

4. Управлінню комунальної власності ММР, ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” сумісно з ДП МАЗ «НАРП» розглянути питання щодо передачі з державної власності до комунальної дизель-генератора потужністю 400 кВт.

Термін: 25.12.2021

V. Підсумки виконання плану роботи комісії з питань КТЕБ і НС м.Миколаєва за 2021 рік. Розгляд плану роботи на 2022 рік.

Доповідач: відповідальний секретар комісії.

Протягом 2021 року проведено 23 засідання комісії – 10 чергових та 13 позачергових, на яких розглянуто 20 планових та 28 позапланових питань, схвалено 6 планів заходів. По всім питанням прийнято відповідні рішення.

Протягом 2021 року за зверненням Комісії прийнято 7 рішень виконкому щодо виділення матеріалів з матеріального резерву міста Миколаєва на суму 1,166 млн. грн., 2 рішення МВК щодо виділення коштів з резервного фонду бюджету міста на суму 9 млн. грн., 1 рішення Миколаївської міської ради “Про внесення змін до міської цільової соціальної програми забезпечення цивільного захисту м. Миколаєва на 2020-2022 роки”. Що надало можливість придбати у 2021 році засоби захисту органів дихання для саморятування під час пожежі”, для забезпечення людей похилого віку та інвалідів, які знаходяться в комунальних установах.

На розгляд Комісії пропонується проект “Плану роботи комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій м. Миколаєва на 2022 рік”.

Заслухавши та обговоривши інформацію з даного питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Інформацію з даного питання прийняти до відома.

2. Погодити план роботи Комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва на 2022 рік.

VI. Контроль за своєчасним виконанням прийнятих комісією рішень залишаю за собою.

Перший заступник голови комісії Віталій ЛУКОВ

Відповідальний секретар комісії Артем СУСЛІК