Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

3

П Р О Т О К О Л № 3

засідання комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва

“15” лютого 2018 року м. Миколаїв

ГОЛОВУВАВ: перший заступник голови комісії, перший заступник міського голови — Криленко В.І.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

ЗАПРОШЕНІ: за окремим списком.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

І. Підведення підсумків роботи органів управління та сил цивільного захисту м.Миколаєва за 2017 рік.

Доповідач: начальник управління з питань НС та ЦЗН ММР – Герасіменя О.А.

Реалізація державної політики у сфері цивільного захисту в м.Миколаєві протягом 2017 року здійснювалась відповідно Розпорядження міського голови від 09.12.2016 № 344р “Про планування та реалізацію основних завдань і заходів з підготовки цивільного захисту м. Миколаєва на 2017 рік”;

Найважливіші заходи, які проведені у 2017 році

1. Заходи щодо недопущення надзвичайних ситуацій внаслідок погіршення погодних умов в осінньо-зимовий період 2016-2017 років та недопущення переохолодження осіб без визначеного місця проживання.

2. Контроль за утриманням та станом готовності ЗС ЦЗ та підвальних приміщень, які можливо використовувати для укриття населення.

3. Заходи щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах.

4. Ремонт та експлуатаційно-технічне обслуговування системи оповіщення та зв’язку ЦЗ.

5. Розробка Програми створення страхового фонду документації м.Миколаєва на 2017-2021 роки.

6. 21 червня проведено тактичне навчання підрозділів Державного воєнізованого гірничорятувального загону ДСНС України за темою: “Аварія на Інгульському автомобільному мосту”. У навчаннях взяли участь підрозділи загону з 5 областей України в кількості 106 чол. та 27 одиниць техніки.

Проведено 56 спеціальних об’єктових навчань (тренувань) на підприємствах та “День цивільного захисту”, “Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності”, “Тиждень безпеки дитини” у професійно-технічних, загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах міста.

7. Підготовка до контрольної перевірки з питань техногенної і пожежної безпеки комісією ДСНС України.

8. Забезпечено функціювання мережі радіаційного спостереження, яка дозволяє своєчасно отримувати інформацію щодо радіаційного фону в місті з 17 об’єктів.

9. Заходи щодо протидії пожежам в природних комплексах та на відкритих територіях міста у пожеженебезпечний період.

10. Навчання керівного складу та фахівців в мережі підрозділів навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Миколаївської області.

11. Організовано роботу з пропаганди заходів і знань серед населення щодо дій при виникненні НС, дотримання санітарно-гігієнічних норм, правил пожежної безпеки, поведінки на воді, вживання дарів природи, тощо.

Радіаційний і хімічний захист

У м. Миколаєві функціонує 9 об’єктів, на яких зберігається або використовується у виробничій діяльності 107,4 т небезпечних хімічних речовин, у тому числі: 53,0 т хлору, 44,9 т аміаку та 9,5 т інших небезпечних хімічних речовин.

Прогнозована зона хімічного ураження складає 5,305 кв.км з населенням 18,273 тис. осіб.

Стан забезпечення засобами захисту органів дихання:

– персонал ХНО – 114%

– працівники підприємств розташованих у ЗМХЗ – 17%

– доросле непрацююче населення, яке проживає в ПЗХЗ – 10%

– працівники виконавчих органів Миколаївської міської ради: – 64%.

З метою забезпечення радіаційного і хімічного спостереження створено:

– пости радіаційного та хімічного спостереження — 17 од.

– диспетчерські служби з цілодобовим режимом чергування — 11 од.

Для непрацюючого населення створені пункти видачі засобів радіаційного та хімічного захисту (міський – 1; кустових 4; на об’єктах господарювання – 36).

Медичний захист населення.

Загальна кількість ліжкового фонду становить – 1700 ліжок, із них 4 лікарні для дорослого населення – на 1190 ліжок,1 лікарня для дітей на 210 ліжок і 3 пологових будинка на 300 ліжок.

Для надання медичної допомоги потерпілим від НХР сплановано перепрофілювання ліжкового фонду в токсико-терапевтичні відділення на 230 ліжок.

Для медико-санітарного забезпечення населення міста при НС (наслідки ДТП, стихійного лиха, землетрусу, на випадок терористичного акту) створений ліжковий фонд на 220 ліжок.

Передбачено розгортання госпітальної бази на випадок спалаху холери:

холерний шпиталь – 180 ліжок, провізорні відділення – 710 ліжок, ізолятори – 450 ліжок.

Створено запас медичних засобів і медикаментів із розрахунку 500 грн. на ліжко, в сумі 110 тис. грн.

Протипожежне забезпечення.

На покращення стану пожежної безпеки з міського бюджету протягом 2017 року витрачено:

– управління освіти ММР 1300,427 тис.грн.

– управління охорони здоров’я ММР – 1708,882 тис.грн.

– управління з питань культури ММР – 873,852 тис.грн.

– департамент праці та СЗН ММР – 445,747 тис. грн.

Для відновлення систем пожежегасіння, димовидалення та пожежної сигналізації на 29 будинках підвищеної поверховості, що знаходяться у комунальній власності територіальної громади міста необхідно близько 31,0 млн. грн. Заходи не фінансувались.

З метою забезпечення належного протипожежного водопостачання МКП «Миколаївводоканал» в 2017 році проведено ремонт 139 пожежних гідрантів.

Проведення комплексних перевірок у сфері ЦЗ.

Відповідно до плану основних заходів щодо підготовки ЄДС ЦЗ на 2017 р., затвердженого розпорядженням КМУ від 11.01.2017 № 9-р Комісією ДСНС України з 19.06. по 26.06.2017 р. здійснено контрольну перевірку стану реалізації державної політики у сфері цивільного захисту та організації роботи з питань техногенної та пожежної безпеки.

Перевірено стан підготовки місць масового літнього відпочинку, заходи з евакуації, стан захисних споруд, функціонування системи оповіщення, стан медичного забезпечення, наявність матеріального резерву, стан пожежної безпеки, виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту.

Членами комісії позитивно відмічено проведення систематичної роботи органів місцевого самоврядування, установ, підприємств та організацій всіх форм власності для забезпечення стабільного функціонування сфери цивільного захисту.

Аналіз надзвичайних ситуацій і подій

У 2017 році зареєстровано 2 надзвичайні ситуації об’єктового рівня.

28.12.2016 сталася загибель птиці в вольєрі для утримування павичів КУ «Миколаївській зоопарк». Загалом загинуло 9 голів птиці.

За результатами дослідження патологічного (біологічного) матеріалу № 000833п.м./17 від 15.02.2017 державним науково–дослідним інститутом ЛДВСЕ (м. Київ) виявлено РНК вірусу пташиного грипу типу А субтипу Н5.

06.08.2017 року о 16 годині на території причалів № 5 та № 6 ДП «Стивідорна компанія «Ольвія», через раптовий потужний порив вітру, що тривав близько 10 хвилин, зійшли з колій 7 портальних кранів. На складах № 4, № 6 пошкоджено дах та вікна.

У 2017 році на території міста Миколаєва виникло 997 (2016-1036) пожеж, загинуло — 13осіб (2016 – 9 осіб) та 110 (2016 -101) подій:

виявлення вибухонебезпечних предметів часів ВВВ – 43

події на водних об’єктах – 23

події на транспорті – 13

вибухи та загрози вибухів – 18

отруєння людей – 7

інфекційні захворювання людей – 2

інші події – 3

Протягом 2017 р. врятовано 78 осіб:

  1. на воді — 12 чол.;

  2. на пожежах — 38 чол.

  3. на подіях — 28 чол.

Аварійно-рятувальне обслуговування

Аварійно-рятувальне обслуговування 48 потенційно небезпечних об’єктів комунальної форми власності та території міста здійснюється 10 взводом ДВГРЗ ДСНС України.

В 2017 році взводом здійснено виїздів — 1215, в т.ч.: виїзди на аварійно-рятувальні роботи — 34, вилучено трупів — 29, ліквідація аварійних дерев — 251, зняття бурульок, наледі — 4, надання допомоги бригадам ШМД — 41, обстеження провалів грунту — 12, демонтаж/монтаж конструкцій — 27/32, забезпечення масових заходів — 32, забезпечення безпеки на воді —94, робота з небезпечними хімічними речовинами — 40.

Аналізуючи вищевикладене, можливо зробити висновок, що заходи з захисту населення здійснюються на задовільному рівні, однак протягом останніх років не фінансувались :

1. Будівництво пожежного депо в мкр. “Ліски-2” на чотири автомобілі згідно з планом розвитку м. Миколаєва – 10 млн.грн.

2. Будівництво рятувальної станції в зоні відпочинку мкр. Намив – 8 млн.грн.

3. Відновлення систем пожежегасіння, димовидалення та пожежної сигналізації у будинках підвищеної поверховості комунальної власності – 31 млн.грн.

Обговоривши дане питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

Головним завданням з підготовки цивільного захисту м. Миколаєва на 2018 рік вважати розроблення конкретних завдань та заходів щодо реалізації державної політики, спрямованої на забезпечення безпеки та захисту населення і територій, матеріальних і культурних цінностей та довкілля від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру у мирний час та в особливий період. Основні зусилля зосередити на:

1. Продовженні будівництва міської системи централізованого оповіщення “Пріоритет”.

2. Будівництві пожежного депо в мкр. “Ліски-2” на чотири автомобілі згідно з планом розвитку м. Миколаєва.

3. Відновленні систем пожежегасіння, димовидалення та пожежної сигналізації на будинках підвищеної поверховості комунальної форми власності.

ІІ. Про готовність органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та дощових паводків у 2018 році на території міста Миколаєва.

Доповідач: начальник відділу захисту населення і території управління з питань НС та ЦЗН ММР – Жмур С.О.

За інформацією Миколаївського обласного центру з гідрометеорології на р.Південний Буг у м.Миколаєві біля Варварівського мосту (створ гідрологічного посту) середньодобовий рівень коливання води складає від 482 до 496 см. Небезпечна позначка води над нулем постa визначена на рівні 590 см. Льодові явища відсутні.

Враховуючи вищезазначене, а також прогноз погоди на лютий (середня місячна кількість опадів у лютому складає 30-41 мм) весняне водопілля слід очікувати по всім елементам нижчим та біля норми. Сумарний стік весняного водопілля буде визначатися підвищеною ґрунтовою та незначною талою складовими. У таких умовах додаткову роль у формуванні весняного водопілля відіграватимуть можливі весняні опади.

З метою забезпечення готовності органів управління та сил цивільного захисту рішенням комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва (протокол № 1 від 03.01.2018) затверджено План заходів органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та дощових паводків у 2018 році на території міста Миколаєва. На виконання вищезазначеного рішення вжито ряд організаційних та практичних заходів:

– організовано щоденний моніторинг паводкової та льодової ситуації на річках міста та Бузькому лимані за довідками від Миколаївського обласного центру з гідрометеорології. Оброблена інформація доводиться до служб та виконавців;

– уточнено план дій органів управління і сил ЦЗ з попередження та зниження наслідків повені та підтоплення населених пунктів м. Миколаєва.

– уточнено план евакуації населення м. Миколаєва у разі виникнення НС природного характеру;

– уточнено переліки абонентів автоматизованого виклику керівного складу органів управління цивільного захисту міста «ОЛЬХОН»;

– уточнено наявність інженерної техніки на об’єктах міста, яка може бути залучена для ліквідації НС;

– вирішено питання з ТОВ «Маркони» щодо залучення плавзасобів льодового класу, для проведення криголамних робіт на водній акваторії міста, у разі ускладнень під час льодоходу;

– визначено об’єкти які потрапляють в зони підтоплення ґрунтовими водами.

Керівниками об’єктів життєзабезпечення, що можуть зазнати негативного впливу природних явищ розроблені та надані до управління з питань НС та ЦЗН ММР плани робіт із запобігання виникнення надзвичайних ситуації на підконтрольних системах.

КП «Миколаївводоканал» організовано нагляд за рівнем води в річці Інгул в районі НСК-5, а також по ріці Південний Буг у районі НСК-3а з метою недопущення їх підтоплення, перевірено роботу та приведено в готовність відкачувальну техніку:

– трактори ЮМЗ – 6 з відкачувальним насосом С-245 – 9 шт;

– спец. автомашини КО – 2 шт;

– мулові насоси – 2 шт;

– пересувні відкачувальні насоси марки «Гном» -8 шт.

КП «ЕЛУ автодоріг»:

– виконано роботи з очищення 1402 колодязів зливової каналізації та відкритих зливостоків по вул.. Залізничній, Космонавтів, Шосейній.

– для безаварійного пропуску повені, паводка та проходження льодоходу розроблено інструкцію по догляду за рівнем води в р. Інгул у районі Аляудської переправи на період паводку.

На сьогодні, в місцях проходження мереж зливової каналізації, по місту зберігаються 4 зони можливого затоплення, а саме:

– у районі шпиталю ветеранів війни по вул. Курортна;

– на перехресті вулиць пр. Центральний та Інженерна;

– Чкалова та Інженерна;

– вул. Троїцька, 220.

На об’єктах господарчої діяльності міста налічується 119 автономних джерел енергоживлення із них 17 пересувних.

Для проведення невідкладних відбудовних робіт і заходів, спрямованих на запобігання, ліквідацію надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків створено міський матеріальний резерв, який містить будівельні, промислові вироби, та ПММ: – бензин – 22 т, – ДП – 23 т, – газ – 3 т.

Обговоривши дане питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Продовжити виконання заходів плану дій органів місцевого самоврядування щодо пропуску весняної повені, льодоходу та осінньо-зимових дощових паводків у 2018 році на території міста Миколаєва та розпорядження голови облдержадміністрації від 21 листопада 2012 року № 400-р «Про заходи щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру при проходженні повені, льодоходу та дощових паводків на території Миколаївської області».

2. Адміністраціям районів ММР (Березі, Дмитруку, Гладун, Цуканову), при зверненні громадян щодо появи води в приміщеннях або підвалах проводити комісійне обстеження з укладанням актів та в межах повноважень надавати першу допомогу з ліквідації (попередження) лиха.

3. Департаменту ЖКГ ММР (Пальку):

– забезпечити безперебійну роботу систем зливової каналізації, дренажних систем, для відведення талої та дощової води.

– взяти на контроль виконання заходів щодо підтримання понтонних мостів в технічно-справному стані.

4. Керівникам підприємств вжити заходів щодо попередження підтоплення об’єктів життєзабезпечення міста.

5. Адміністрації Корабельного району ММР (Цуканову) взяти на контроль стан русла річки Вітовта.

6. У разі виникнення загрози підтоплення інформацію надавати до управління з питань НС та ЦЗН ММР.

ІІІ. Про стан аварійно-рятувального обслуговування території та об’єктів міста.

Доповідачі: начальник управління запобігання НС ГУ ДСНС України у Миколаївській області — Жебрак С.А., помічник командира ДВГРАРЗ ДСНС України — Островський Ю.В.

Аварійно-рятувальним загоном спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Миколаївській області надаються послуги аварійно-рятувального обслуговування на договірній основі 20 суб’єктам господарювання різної форми власності, 27 об’єктів яких розташовані на території м. Миколаєва. Зокрема, ДП НВКГ “Зоря”-“Машпроект”, ПАТ «Судноплавна компанія «Укррічфлот» «Філія Миколаївський річковий порт», ПАТ «САН ІнБев Україна», МФ ДП «АМПУ» (адміністрація Миколаївського морського порту), ДП «АМПУ» Філія «Октябрськ» ДП «АМПУ» (адміністрація спеціалізованого морського порту „Октябрьск”), ПзІІ «АМІК Україна», ТОВ «Бруком» тощо. В рамках виконання договірних зобов’язань співробітниками АРЗ СП проводиться профілактична робота на об’єктах, з практичними відпрацюваннями, спільними навчаннями, тренуваннями. Крім того ведеться постійна робота по укладанню договорів та забезпеченню аварійно-рятувальним обслуговуванням з метою захисту населення при надзвичайних ситуаціях.

Державний воєнізований гірничорятувальний (аварійно-рятувальний) загін ДСНС України обслуговує:

об’єкти життєзабезпечення населення (об’єкти МКП „Миколаївводоканал”) – 4; насосна станція водопостачання (НСВ) – 14;

насосна станція каналізації (НСК) – 22;

рекреаційну зону активного відпочинку;

рекреаційно-розважальну зону;

зону установ відпочинку та туризму;

об’єкти соціально-культурної сфери – 23.

В 2017 році особовим складом загону на різних надзвичайних подіях, ситуаціях та технічних роботах в м. Миколаєві:

відпрацьовано 9287 чоловіка /години,

задіяно особового складу 3622 чоловіка та 1043 одиниці техніки,

проведено виїздів на аварійно-рятувальні роботи – 34,

з них нещасні випадки з людьми на водних об’єктах – 11,

нещасні випадки з людьми (інші) – 3,

ліквідація витоку, виливу ХНР, перевищення ГДК в повітрі – 20,

врятовано 5 людей ( з них 5 на воді),

вилучено трупів – 29 осіб, з них 5 на водних об’єктах,

ліквідація розливу нафтопродуктів — 4.

Проведено виїздів на технічні роботи, 1072

При проведенні профілактичної роботи на обслуговуємих об’єктах (215 виїздів) виявлено 1062 порушення Правил безпеки. За результатами профобстежень керівництву об’єктів видано 215 рекомендацій, більшість яких своєчасно відпрацьовані.

Спільно з персоналом об’єктів відпрацьовано дії по 3 учбовим тривогам та проведено 5 сумісних навчань. В ході обстежень постійно проводились інструкторсько-методичні заняття з працюючим персоналом та відповідальними з питань цивільного захисту об’єктів.

На обслуговуємих підприємствах не допущено виникнення техногенних аварій та надзвичайних ситуацій.

Проблемні питання:

  1. Низький рівень пожежної безпеки об’єктів соціально-культурної сфери.

2. Не вирішене питання передачі майна в користування загону.

Обговоривши дане питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Адміністраціям районів ММР (Березі, Дмитруку, Гладун, Цуканову):

– розглянути на засіданнях комісій з питань ТЕБ і НС питання «Про аварійно-рятувальне обслуговування об’єктів району» із запрошенням керівників підприємств якими не виконуються вимоги діючого законодавства в частині аварійно-рятувального обслуговування (за поданням РВ ГУ ДСНС).

– інформацію про прийняті рішення та вжиті заходи щодо виконання зазначених рішень надати до комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва та ГУ ДСНС України у Миколаївській області.

Термін: до 20.04.2018

2. Керівникам державних аварійно-рятувальних служб активізувати роботу щодо укладання угод на обслуговування потенційно небезпечних об’єктів відповідно до вимог постанови КМУ від 26.10.2016 № 763.

Термін: березень – квітень 2018 року.

3. Рекомендувати ГУ ДСНС України у Миколаївській області (Грицаєнку) направити до адміністрацій районів ММР перелік підприємств, установ та організацій, якими не виконуються вимоги діючого законодавства в частині аварійно-рятувального обслуговування.

Термін: до 15.03.2018

4. Керівникам виконавчих органів Миколаївської міської ради:

– організувати перевірку первинних засобів пожежегасіння (наявність, технічний стан, дата останньої перевірки) в структурних підрозділах;

– інформацію щодо результатів перевірки надати до управління з питань НС та ЦЗН ММР.

Термін: до 15.03.2018

5. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР (Герасіменя) інформувати Комісію про результати перевірки первинних засобів пожежегасіння на черговому засіданні комісії.

Інформація щодо епідемічної ситуації серед населення м. Миколаєва.

Доповідачі: начальник управління Держпродспоживслужби у м. Миколаєві – Бродовський В.А., заступник начальника управління освіти ММР — Деркач Г.І.

1. Заходи щодо припинення подальшого розповсюдження гепатиту А серед населення м. Миколаєва та протокольні рішення Комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва виконані в повному обсязі. Починаючи з 03.02.2018 року випадків захворювання мешканців міста на гепатит А – не зафіксовано.

2. Враховуючи те що кількість захворювань на ГРВІ протягом поточного тижня значно зменшилась та складає менше 5% по закладах освіти, навчальний процес буде відновлено з 19.02.2018 року.

3. 09.02.2018року ДУ «Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України» о 16:30 отримано повідомлення про реєстрацію випадку захворювання працівника кафе «Де-Густо» на сальмонельоз. З метою попередження розповсюдження захворювання, вжиті наступні заходи :

– проведена заключна дезінфекція приміщень закладу;

– надано 3 приписи щодо усунення виявлених порушень;

– видано розпорядження №14.21.1-48/03 про тимчасову заборону обігу об’єктів санітарних заходів;

– вилучено з обігу та прийнято на відповідальне зберігання: філе куряче -2,450 кг (з лотком), стегно куряче – 7,375 кг ( з лотком), яловичина – 7, 450 кг ( з лотком), стек свинячий – 3,698 кг ( з лотком), яйця курячі – 90 шт.

– складено 2 протоколи.

Eпідеміологічне розслідування триває, інформація по розслідуванню буде надана додатково.

Обговоривши дане питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Управлінню освіти ММР (Деркач) та управлінню охорони здоровя ММР (Шамрай):

– тримати на контролі кількість захворювань на ГРВІ серед дітей шкільного віку;

– в разі погіршення епідеміологічної ситуації негайно інформувати голову комісії.

2. Управлінню Держпродспоживслужби у м. Миколаєві (Бродовському) тримати на контролі результати обстеження працівників кафе «Де-Густо».

Перший заступник голови комісії В.І.Криленко

Відповідальний секретар комісії С.П. Бондарь