Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

3

ПРОТОКОЛ 3

П Р О Т О К О Л № 3

засідання комісії з питань ТЕБ і НС м. Миколаєва

18” лютого 2022 року м. Миколаїв

ГОЛОВУВАВ: перший заступник голови комісії, перший заступник міського голови — Луков В.Д.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

ЗАПРОШЕНІ: за окремим списком.

  1. ПОРЯДОК ДЕННИЙ

І. Підведення підсумків роботи органів управління та сил цивільного захисту м.Миколаєва за 2021 рік.

Доповідач: управління з питань НС та ЦЗН ММР.

З метою забезпечення гарантованого рівня захисту населення, запобіганню виникненню НС в місті працює міська цільова соціальна програма забезпечення цивільного захисту м. Миколаєва на 2020-2022 роки.

З міського бюджету використано 12 358 041 грн.

На кошти, передбачені у програмних заходах, поновлено міський матеріальний резерв, поліпшено стан системи оповіщення міста, виконувались першочергові заходи з аварійно-рятувального обслуговування, придбано засоби індивідуального захисту органів дихання та проведено закупку обладнання для захисних споруд ЦЗ.

Матеріальний резерв міста, призначений для запобігання, ліквідації НС, створений на суму 3 918 363,0 грн., в 2021 році використано на суму 1 198 552 грн.

Резервний фонд бюджету м. Миколаєва складає 20 млн. грн., використано 9 млн.грн.

Протягом 2021 року проведено 23 засідання комісії – 10 чергових та 13 позачергових, на яких розглянуто 20 планових та 28 позапланових питань, схвалено 6 планів заходів.

За зверненням Комісії прийнято 9 рішень виконкому щодо виділення матеріалів з матеріального резерву міста Миколаєва, 2 рішення МВК щодо виділення коштів з резервного фонду бюджету міста, 1 рішення Миколаївської міської ради “Про внесення змін до міської цільової соціальної програми забезпечення цивільного захисту м. Миколаєва на 2020-2022 роки”.

Міською інвентаризаційною комісією з технічної інвентаризації захисних споруд (далі – ЗС) розглянуто документацію на 176 ЗС.

На 116 ЗС ЦЗ отримано свідоцтва про право власності на нерухоме майно та витяги про державну реєстрацію прав.

Всього за 2021 рік витрачено на ремонт та придбання обладнання ЗС на суму 660,38 тис. грн., з міського бюджету — 587,14 тис.грн.

Відредаговано План евакуації населення міста Миколаєва у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуації з урахуванням розпорядження голови Миколаївської ОДА від 27.07.2021 №395-р “Про визначення безпечних районів для розміщення евакуйованого населення у разі виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій”.

Організовано навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань ЦЗ в мережі підрозділів навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Миколаївської області. Пройшли навчання 1675 осіб, проведено 85 спеціальних об’єктових навчань (тренувань) з питань ЦЗ.

Навчання на курсах НМЦ ЦЗ та БЖД в Миколаївській області за 2021 рік:

– за державним замовленням: 328 чол. – 95 %;

– на договірних засадах: 1347 чол. – 254 %.

Практичне навчання населення, яке зайняте у сфері виробництва та обслуговування здійснювалось шляхом проведення спеціальних, показових, експериментальних навчань (тренувань) з питань цивільного захисту , проведено 91 тренування та навчання(74 %).

Навчання непрацюючого населення діям у надзвичайних ситуаціях здійснювалося за місцем проживання у мережі 11 консультаційних пунктів з питань ЦЗ, а також шляхом самостійного вивчення посібників, пам’яток та іншого навчально-інформаційного матеріалу. Виготовлено пам’ятки населенню щодо дій при виникненні НС — 165 тис.прим.

Забезпечення техногенної та пожежної безпеки

Відповідно до Переліку потенційно небезпечних об’єктів (далі – ПНО) області, затвердженого рішенням регіональної комісії з питань ТЕБ та НС від 20.10.2021, на обліку в місті Миколаєві перебуває 529 ПНО.

За результатами ідентифікації визначено 134 ОПН, з яких на 13 (10%) об’єктах змонтовано локальні системи та введено в експлуатацію.

Обслуговується аварійними службами — 66 об’єктів (34%).

Протягом 2021 року на території м. Миколаєва виникло 809 пожеж, з них в житловому секторі 234 пожежі, на об’єктах господарчої діяльності – 50 пожеж, на пожежах загинуло 10 осіб, врятовано 48 осіб, з них 10 дітей). Збитки від пожеж склали 16461,0 тис.грн.

Протягом 2021 р. головними розпорядниками коштів профінансовані заходи протипожежного призначення на загальну суму 17161,701 тис.грн.

На території міста зареєстровано 91 надзвичайна подія, з них на водних об’єктах — 26, на яких загинуло 15 осіб.

Аварійно-рятувальне обслуговування території міста здійснюється 10 взводом ДВГРЗ ДСНС України

В 2021 році взводом здійснено виїздів — 1144, в т.ч.: виїзди на аварійно-рятувальні роботи — 18, вилучено трупів — 27, ліквідація аварійних дерев — 245, надання допомоги бригадам ШМД — 63, поліції — 147, обстеження провалів ґрунту — 38, забезпечення безпеки на воді —192. Врятовано життя 3 осіб.

Невирішеними питаннями залишаються:

Будівництво пожежного депо в мкр. “Ліски-2” на чотири автомобілі згідно з планом розвитку м. Миколаєва.

– Будівництво рятувальної станції в зоні відпочинку мкр. Намив.

– Відновлення систем пожежегасіння, димовидалення та пожежної сигналізації у будинках підвищеної поверховості.

– Відновлення ЗС ЦЗ комунальної форми власності.

Не завершена реконструкція міської автоматизованої системи централізованого оповіщення.

Обговоривши дану інформацію,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Адміністраціям районів ММР особливу увагу приділити очищенню відкритих територій від горючих матеріалів.

2. Департаменту ЖКГ ММР:

– вжити заходів щодо прибирання несанкційованих сміттєзвалищ;

– вжити заходів щодо проведення ремонтних робіт протипожежних систем в будинках підвищеної поверховості, на які виготовлено проектно-кошторисну документацію.

3. Головним розпорядникам коштів продовжити роботи з покращення протипожежного захисту об’єктів з масовим перебуванням людей.

4. Управлінню земельних ресурсів ММР вжити заходів щодо підготовки проекту рішення ММР з виділення земельних ділянок під будівництво пожежних депо.

Термін: протягом 2022 року

5. Департаменту фінансів ММР вжити заходів щодо збільшення фінансування управління капітального будівництва ММР для завершення робіт з реконструкції системи оповіщення міста.

Термін: червень 2022 року

ІІ. Про забезпечення пожежної безпеки в пожеженебезпечний весняно-літній період 2022 року на об’єктах та території м. Миколаєва.

Доповідачі: управління освіти ММР, управління охорони здоров’я ММР, управління з питань культури та охорони культурної спадщини ММР, департамент праці, та соціального захисту населення ММР, управління у справах фізичної культури і спорту ММР, департамент ЖКГ ММР; МРУ ГУ ДСНС України у Миколаївській області.

МРУ ГУ ДСНС України у Миколаївській області

З початку 2022 року на території м. Миколаєва зареєстровано 11 пожеж. (проти 20 пожеж у 2021 р. – зменшення на 45%).

Попри вжиття заходів, направлених на забезпечення пожежної безпеки об’єктів, спостерігається тенденція довготривалого невиконання заходів, які пропонуються до виконання Державною службою.

По управлінню у справах фізичної культури і спорту ММР

Протягом 2021 року по закладам управління у справах фізичної культури і спорту ММР освоєно – 383,150 тис.грн.

За результатами здійснення заходів державного нагляду на 2022 рік для проведення заходів з посилення пожежної безпеки в підпорядкованих закладах заплановано – 145,0 тис.грн.

По управлінню Освіти ММР

Протягом 2021 року по закладам управління освіти ММР освоєно – 13790,535 тис.грн. (власні кошти – 13406,424 тис.грн., кошти управління капітального будівництва ММР – 384,111 тис.грн.);

За результатами здійснення заходів державного нагляду на 2022 рік для проведення заходів з посилення пожежної безпеки в підпорядкованих закладах освіти заплановано – 11 399,518 тис.грн.

По управлінню охорони здоров’я ММР

У 2021 році медичними закладами проведена суттєва робота з поліпшення протипожежного стану. За рахунок всіх джерел фінансування виконано протипожежних заходів на загальну суму 1445,911 тис. грн.

На теперішній час системами автоматичної сигналізації з виводом на пульт централізованого спостереження обладнано 38 об’єктів 14 медичних та адміністративних будівель закладів охорони здоров’я міста.

По управлінню з питань культури та охорони культурної спадщини ММР

Протягом 2021 року, на виконання заходів щодо посилення пожежної безпеки закладів культури було витрачено – 938,485 тис. грн.

За результатами здійснення заходів державного нагляду на 2022 рік для проведення заходів з посилення пожежної безпеки в підпорядкованих закладах культури заплановано – 2 147,104 тис.грн.

По департаменту праці та соціального захисту населення ММР

На території м. Миколаєва розташовано 4 об’єкти зазначеної категорії.

За результатами здійснення заходів державного нагляду на об’єктах зазначеної категорії зафіксовано 19 порушень вимог пожежної та техногенної безпеки. Ступінь виконання раніше запропонованих протипожежних заходів становить 86%.

По департаменту ЖКГ ММР

З метою запобігання можливим аваріям техногенного характеру, керівникам підприємств, що обслуговують житловий фонд міста надано доручення посилити контроль щодо дотримання правил експлуатації підвальних приміщень, підсобних та горищних приміщень житлових будинків.

З настанням сухої, спекотної погоди значно збільшується ризик виникнення пожеж на відкритих територіях міста. Відповідно до аналізу пожеж минулих років в середньому на відкритих територіях реєструється виникнення біля 70 пожеж на місяць, загальною площею близько 75.0 тис м2.

Для попередження виникнення пожеж на відкритих територіях та облаштування мінералізованих смуг навколо лісових насаджень на території міста необхідно: бензин А-92 – 5000 л.; ДТ – 8000 л.

На розгляд комісії запропоновано проект Комплексного плану заходів щодо забезпечення пожежної безпеки у м. Миколаєві у пожеженебезпечний весняно – літній період 2022 року.

Обговоривши дане питання,

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Затвердити ”Комплексний план заходів щодо забезпечення пожежної безпеки у м. Миколаєві у пожеженебезпечний весняно – літній період 2022 року” (додається).

2. Адміністраціям районів ММР:

2.1. Надати до управління з питань НС та ЦЗН ММР розрахунки кількості ПММ необхідних для забезпечення здійснення першочергових невідкладних робіт щодо попередження виникнення пожеж на відкритих територіях та облаштування мінералізованих смуг навколо лісових насаджень.

Термін: до 01.03.2022

2.2. Забезпечити неухильне дотримання графіків проведення сумісних рейдових перевірок місць масового відпочинку людей на території природних комплексів та паркових зон.

2.3. Продовжити роботу з ліквідації стихійних місць накопичення сміття на закріплених територіях.

2.4. Організувати проведення роз’яснювальної роботи з населенням та керівниками підприємств щодо недопущення випалювання стерні, сухостою, опалого листя та побутових відходів. До порушників вимог пожежної безпеки застосовувати заходи адміністративного впливу.

Термін: березень-жовтень.

3. Департаменту ЖКГ ММР вжити дієвих заходів щодо недопущення виникнення пожеж на території міського полігону твердих побутових відходів.

Термін: березень-серпень.

4. Управлінню освіти ММР:

4.1. Посилити контроль за станом пожежної та техногенної безпеки на підвідомчих об’єктах та персональну відповідальність керівників щодо протипожежного захисту закладів освіти.

4.2. Керівникам закладів і установ управління освіти ММР:

4.2.1. Рішення комісії з питань техногенно – екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій м. Миколаєва розглянути на засіданнях педагогічних рад, розробити додаткові заходи щодо усунення та недопущення порушень в роботі з питань пожежної та техногенної безпеки, дотримання нормативно-правових документів з питань пожежної та техногенної безпеки.

4.2.2. Здійснювати систематичний контроль за виконанням заходів з пожежної та техногенної безпеки в закладах і установах. Сприяти створенню здорових і безпечних умов праці та навчання для учасників освітнього процесу. Стан роботи з даного питання аналізувати на педрадах, нарадах, у наказах по закладу.

4.2.3 Забезпечити навчання та обов’язковий інструктаж з питань пожежної та техногенної безпеки для працівників, учнів перед початком кожного навчального року, а також перед канікулами, з реєстрацією у відповідних журналах.

4.2.4. Залучати учнівські, педагогічні, батьківські зібрання, засоби шкільної масової інформації для пропаганди пожежної та техногенної безпеки.

4.2.5. Використовувати активні форми роботи щодо профілактики пожежної безпеки серед учасників освітнього процесу.

Термін: протягом 2022 року

5. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР підготувати проект рішення МВК щодо виділення ПММ з матеріального резерву м. Миколаєва для попередження виникнення пожеж на відкритих територіях та облаштування мінералізованих смуг навколо лісових насаджень.

Термін: до 10.03.2022

6. КП ММР “Миколаївські парки” забезпечити своєчасне прибирання сухостою уздовж автомобільних доріг та на територіях паркових зон. Не допускати випалювання сухостою та побутових відходів.

Термін: березень-серпень.

ІІІ. Контроль за своєчасним виконанням прийнятих комісією рішень залишаю за собою.

Перший заступник голови комісії Віталій ЛУКОВ

Відповідальний секретар комісії Сергій БОНДАРЬ