Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

4

протокол 4

П Р О Т О К О Л  № 4

позачергового засідання  комісії  з  питань  ТЕБ  і  НС  м. Миколаєва

 

“11” березня 2020 року                                                                       м. Миколаїв

 

ГОЛОВУВАВ: голова комісії, міський голова — Сєнкевич О.Ф.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

ЗАПРОШЕНІ: за окремим списком.

 

ПОРЯДОК   ДЕННИЙ

 

І. Щодо недопущення інфекційних захворювань на грип та ГРВІ на території міста.

Доповідачі: Управління Держпродспоживслужби у м. Миколаєві, управління освіти ММР, управління охорони здоров’я ММР.

 

За підсумками 10 тижня по місту Миколаєву зареєстровано 3120 випадків захворювання на грип та ГРВІ, що на 17 % більше ніж за 9 тиждень (452 особи), питома вага захворілих дітей до 17 років складає 68,2 % – 2129 осіб що на 336 випадків – 18,7 % більше ніж на минулому тижні (1793 випадки).

Серед дітей шкільного віку від 5 до 17 років захворюваність збільшилась на 220 осіб – 21,3 % (1252 випадки – 20 тиждень, 1032 випадки – 9 тиждень).

Також збільшилась кількість госпіталізованих хворих на грип та ГРВІ на 24 особи – 25 % (119 – 10 тиждень, 95 – 9 тиждень), госпіталізація дітей збільшилась на 15 %.

В зв’язку з різким підвищенням захворюваності на грип та ГРВІ у місті Миколаєві, та з метою недопущення подальшого розповсюдження захворювання, управління Держпродспоживслужби у м. Миколаєві та управління охорони здоров’я ММР пропонує вирішити питання щодо призупинення навчального процесу в закладах освіти міста до покращення епідемічної ситуації по грипу та ГРВІ та розглянути Комплексний план заходів щодо запобігання поширення грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій в м. Миколаєві у  2020 році.

Обговоривши дане питання,

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

 1. Затвердити Комплексний план заходів щодо запобігання поширення грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій в м. Миколаєві у 2020 році.
 2. Управлінню охорони здоров’ю ММР:

– Забезпечити підвищену готовність закладів охорони здоров’я до прийому, осіб із підозрою на інфекційні захворювання на грип та ГРВІ.

– Провести роботу щодо забезпечення незнижуваного запасу медикаментів, рекомендованих для лікування відповідних хворих, оснащення та обладнання, засобів індивідуального захисту медичного персоналу в КНП ММР «Міська лікарня №1»

Термін: 12.03.2020

 

 1. Управлінню освіти ММР:

– Підготувати проект розпорядження міського голови щодо оголошення карантину в дошкільних навчальних закладах, в загальноосвітніх навчальних закладах, в закладах середньої освіти, закладах професійно-технічної освіти та позашкільних закладах освіти з 12.03 по 03. 04.2020.

– Відпрацювати механізм навчання в дошкільних навчальних закладах із застосуванням чергових груп з 16.03.2020.

– Організувати дистанційне навчання учнів за допомогою Viber та Skype.

Термін: 13.03.2020

 

 1. Управлінню освіти ММР, управлінню з питань культури та охорони культурної спадщини ММР, управлінню у справах фізичної культури і спорту ММР:

–  Провести роз’яснювальну роботу з батьками про заборону відвідування дітям з підозрою на грип та ГРВІ загальноосвітніх та дошкільних закладів, занять в закладах позашкільної освіти. Вчителям та вихователям не допускати до занять дітей з симптомами захворювання на грип та ГРВІ.

Термін: 13.03.2020

 

– Проводити щоденний моніторинг захворювань учнів, вихованців дошкільних закладів.

– Посилити контроль за проведенням протиепідемічних та дезінфекційних заходів в загальноосвітніх, дошкільних закладах, закладах позашкільної освіти, установах культури, спортивних закладах.

– Перед початком проведення навчання, виховного процесу забезпечувати проведення дезінфекційних заходів та провітрювання приміщень.

– Забезпечити заклади освіти необхідною кількістю антисептичних засобів,  дозаторами для дотримання заходів гігієни рук.

Термін: на час дії карантину

 

 1. Департаменту фінансів ММР розглянути питання щодо виділення коштів для придбання медичного обладнання, лікарських, дезінфекційних засобів, засобів індивідуального захисту.

Термін: 18.03.2020

 

 1. Управлінню розвитку споживчого ринку департаменту економічного розвитку ММР, управлінню Держпродспоживслужби у місті Миколаєві:

– Рекомендувати суб’єктам господарювання проведення заходів з посилення режиму поточної дезінфекції в місцях масового скупчення людей (ринки, супермаркети, кінотеатри, заклади громадського харчування,

-забезпечити свої об’єкти належною кількістю антисептичних засобів, дозаторами для дотримання заходів гігієни рук.

– забезпечити медичними масками персонал, який працює безпосередньо у місцях з масовим скупченням людей, дотримуватися правил утилізації медичних масок після їх використання.

Термін: на час дії карантину

 

 1. Управлінню транспортного комплексу, зв’язку та телекомунікацій ММР:

– Організувати рейдові перевірки, перевізників усіх форм власності, які забезпечують пасажирські перевезення у м. Миколаєві, щодо дотримання заходів з посилення режиму поточної дезінфекції транспортних засобів.

– КП «Миколаївелектротранс» та перевізникам міських маршрутів рекомендувати на початковій та кінцевій зупинках проводити провітрювання транспорту.

Термін: на час дії карантину

 

 1. Рекомендувати керівникам підприємств, усіх форм власності де працюють абонентські відділи, забезпечити проведення заходів з посилення режиму поточної дезінфекції в їх приміщеннях, осіб, які контактують з відвідувачами забезпечити одноразовими масками.

Термін: на час дії карантину

 

 1. Департаменту праці та соціального захисту населення ММР, департаменту надання адміністративних послуг ММР проводити дезінфекцію приміщень, де здійснюється прийом громадян. Розмістити в цих приміщення інформаційні плакати з попередження вірусної інфекції.

Термін: на час дії карантину

 1. Управлінню з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населенню ММР:

– Забезпечити виготовлення та  розповсюдження наочної агітації (листівки, брошури, буклети) у місцях з масовим скупченням людей.

Термін: на час дії карантину

 

 1. Відділу інформаційного забезпечення департаменту міського голови ММР розмістити інформацію в засобах масової інформації щодо попередження та профілактики захворюваності грипу та ГРВІ.

Термін: на час дії карантину

 

 1. Управлінню “Держпродспоживслужби”у м. Миколаєві розробити план необхідних заходів щодо профілактики захворювань на грип та вірусні захворювання в тому числі COVID19 для  впровадження на міжміських та приміських автовокзалах та залізничному вокзалі “Миколаїв-Пасажирський”.

Термін: 12.03.2020

 

 1. Управлінню у справах фізичної культури і спорту ММР організувати роботу з учасниками змагань які проводяться та території міста протягом березня, з питань профілактики захворювань на грип та ГРВІ, проведення температурного скринінгу. Змагання проводити без залучення глядачів (вболювальників).

Термін: на термін дії карантину

 

 1. Рекомендувати керівникам підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та підпорядкування, керівникам громадських організацій, волонтерам та громадським активістам утриматися від організації та проведення масових заходів

Термін: на термін дії карантину

 

 1. Інформацію щодо виконання протокольних рішень Комісії надавати голові комісії через управління з питань НС та ЦЗН ММР у встановлені терміни.

 

ІІ. Контроль за своєчасним виконанням прийнятих комісією рішень залишаю за собою.

 

 

 

Перший заступник голови комісії                                     Володимир КРИЛЕНКО