Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Миколаївської міської ради

ТЕЛЕФОН

(0512) 37-36-14

4

протокол 4

П Р О Т О К О Л  № 4

позачергового засідання  комісії  з  питань  ТЕБ  і  НС  м. Миколаєва

 

«22» березня 2021 року                                                                    м. Миколаїв

 

ГОЛОВУВАВ: голова комісії, міський голова — Сєнкевич О.Ф.

ПРИСУТНІ: члени комісії (за списком).

 

 • ПОРЯДОК ДЕННИЙ

І. Про посилення протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню на території м. Миколаєва гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19.

Доповідачі: управління з питань НС та ЦЗН ММР, управління охорони здоров’я ММР.

 

Враховуючи стрімке збільшення кількості випадків захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS- CoV-2 (далі – COVID-19) серед мешканців міста Миколаєва, значне зростання серед захворілих кількості випадків, які потребують госпіталізації, станом на 20 березня складає 101,1 (при нормі ≤ 60 на 100 тис. населення). Гранична завантаженість ліжок  у закладах охорони здоров’я міста, які визначені як госпітальні бази для прийому хворих та осіб із підозрою на COVID-19 складає 856 ліжок або 84,75%. Показник «Коефіцієнт виявлення випадків інфікування» також наближується до понаднормових значень. Станом на 20 березня він склав 17,7%, при нормі ≤ 20%.

Обговоривши дану інформацію,

 

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

 

 1. Прийняти до відома що стрімке збільшення кількості випадків захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 (далі – COVID-19) серед мешканців м. Миколаєва, значне зростання серед захворілих кількості випадків, які потребують госпіталізації, з метою зниження темпів поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 та забезпечення можливості лікарень міста надавати своєчасно допомогу хворим на COVID-19 шляхом їх госпіталізації, особливо тяжкохворих, а також відповідно до розділу III пункту 2 рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 23 лютого 2021 року № 6 щодо забезпечення посилення протиепідемічних заходів. Регіональною комісією з питань ТЕБ і НС при Миколаївській ОДА від 21.03.2021 року протокол № 10, прийнято рішення заборонити на території міста Миколаєва у період з 00:00 годин 24 березня 2021 року до 24:00 години 04 квітня 2021 року:

 

1.1. Проведення релігійними організаціями богослужінь, якщо не забезпечено наявності в споруді, приміщенні не менше 10 квадратних метрів на одну особу;

1.2. Приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень, замовлень на винос та закладів громадського харчування в аеропорту;

1.3. Роботу торговельно-розважальних центрів, дитячо-розважальних центрів всіх форм власності, крім магазинів продовольчої групи, аптек, зоомагазинів, магазинів побутової хімії та торгівлі квітами. Максимальна кількість відвідувачів магазинів повинна не перевищувати не більше одного покупця на 20 квадратних метрів площі у закладах понад 200 квадратних метрів;

1.4. Приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;

1.5. Приймання відвідувачів закладами культури і проведення культурних масових заходів, крім роботи історико-культурних заповідників, суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки, за умови обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та використання персоналом (крім акторів під час знімального процесу), залученим до виробництва аудіовізуального твору, засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;

1.6. Проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів (крім проведення офіційних спортивних заходів, включених до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, та матчів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів без глядачів за умови дотримання учасниками таких заходів відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю за станом здоров’я учасників);

1.7. Роботу закладів громадського харчування та місць для харчування в готелях з 23-ї години до 6-ї години наступної доби, крім надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів;

1.8. Приймання відвідувачів перукарень, салонів краси, фітнес-залів, крім відвідування особами за попереднім записом та за умови дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів;

1.9.   Діяльність ярмарків.

Термін: до 04.04.2021 року

 1. 2. Рекомендувати ГУ НП в Миколаївській області, управлінню патрульної поліції в Миколаївській області та ММУ Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, в межах компетенції, забезпечити контроль за дотриманням суб’єктами господарювання та населенням вищезазначених обмежень на території м. Миколаєва.

Термін: з 24 березня 2021 року.

 

 1. Виконавчім органам Миколаївської міської ради, підприємствам, установам та організаціям м. Миколаєва незалежно від форми власності:

3.1. забезпечити у період з 24 березня 2021 року по 04 квітня 2021 року, з метою обмеження скупчення осіб в транспорті та на шляхах прямування на роботу (з роботи), установити, із збереженням заробітної плати, для працівників режим дистанційної (надомної) роботи, крім працівників, для яких неможливо встановити режим дистанційної (надомної) роботи у зв’язку з характером виконуваних завдань;

3.2. запропонувати відпустку працівникам у яких є невикористані відпустки за попередні роки.

Термін: на період дії  карантинних обмежень

 

 1. 4. Рекомендувати підприємствам, установам, організаціям м. Миколаєва незалежно від форми власності, крім установ та закладів які надають фінансові, банківські та житлово-комунальні послуги, забезпечують охорону здоров’я, здійснюють продовольче забезпечення, енергозабезпечення, водозабезпечення, зв’язок та комунікації, забезпечують функціонування інфраструктури транспортного забезпечення, сфери оборони, правопорядку та цивільного захисту, об’єктів критичної інфраструктури, у період  з 24 березня 2021 року до 04 квітня 2021 року включно установити для працівників режим дистанційної (надомної) роботи.

Термін: на період дії карантинних обмежень

 

 1. Управлінню з питань НС та ЦЗН ММР забезпечити інформування населення щодо запроваджених обмежень на території міста Миколаєва за допомогою ЗМІ.

Термін: на період дії карантинних обмежень

 

 1. Департаменту економічного розвитку ММР довести до суб’єктів господарювання, які провадять діяльність на території непродовольчих ринків міста Миколаєва, що у випадку недотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів, з 29 березня 2021 року буде запроваджено заборону на діяльність цих ринків на території міста.

Термін: до 24.03.2021 року

 

 1. Адміністраціям районів ММР сумісно з ГУНП в Миколаївській області посилити заходи щодо недопущення торгівлі в місцях які не передбачені для цієї мети.

Термін: на період дії  карантинних обмежень

 1. Відділу стандартизації та впровадження електронного врядування ММР підготувати відповідні перепустки працівникам критичної інфраструктури та об’єктів забезпечення життєдіяльності міста для проїзду у громадському транспорті на випадок запровадження заборони здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом.

Термін: 26 березня 2021 року

 

 1. 9. Управлінню охорони здоров’я ММР сприяти в роботі комісії УОЗ ОДА з перевірки закладів охорони здоров’я – спеціалізованих шпиталів, розташованих у місті Миколаєві.

Термін: до 24 березня 2021 року

 

 1. Управлінню охорони здоров’я ММР забезпечити вакцинацію проти коронавірусної хвороби працівників закладів охорони здоров’я згідно з наказами Міністерства охорони здоров’я України.

Термін: на період дії карантину

 

 1. Департаменту праці та соціального захисту населення ММР організувати збір замовлень на перепустки для проїзду у громадському транспорті, для осіб, які здійснюють догляд за хворими та громадянами похилого віку.

Термін: на період дії карантину

 

 1. Відділу інформаційного забезпечення департаменту міського голови ММР забезпечити розміщення в засобах масової інформації  та на офіційному сайті міської ради, інформації щодо запровадження вищезазначених протиепідемічних обмежень на території міста Миколаєва.

Термін: негайно.

 

 1. Інформацію щодо виконання рішень комісії надавати голові комісії через управління з питань НС та ЦЗН ММР у встановлені терміни.

 

ІІ. Контроль за своєчасним виконанням прийнятих комісією рішень залишаю за собою.

 

 

 

Голова комісії                                                               Олександр СЄНКЕВИЧ